Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Sve umara voznja sa speedom na duza putovanja. Kicma odpada, ukocim se, cak i vrat, a guzici je mekano jer je prepravljeno fabricko sediste (stavljen debeo sundjer).

 

Bilo bi super da mogu da se pozadi naslonim ledjima. Nesto razmisljam da sa strana dve sipke stavim a izmedju njih ploca od drveta sa presvucenom presvlakom i sundjerom ispod. I te sipke bi se dole srafile tako da bi se moglo lako skidati i vracati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Vucu pecu secu hehe.

Pa onda nebi smelo no kofer da se stavlja pozadi jer suvozac moze da se nasloni. Uostalom kod pada sa motora vozac leti napred, iskusio sam pa znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Веома је могуће да би ти било комфортније са неком потпором за тртицу. Види да ли можеш да накалемиш неки наслон за главу са седишта од аутомобила.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево одма', чим купим "Спида". :jee:

 

Реално, имаш ослонце (тамо где се шрафи сиси-бар и горњи шраф задњих амортизера) за некакав носач тог наслона, па можеш да покушаш да измудриш како да све то реализујеш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Uf, uf... ja sam imao drugacije iskustvo sa padom: motor ide napred, ja ostao iza... 

 

ako imas iza sebe naslon, motor ce te povuci zasobom, to moze biti neprijatno

 

probaj da napravis udobnije sediste, jaci sundjer, ili da ti sediste uradi neko ko se time bavi, znaju sta treba za "dugoprugaske" motore. Ima ovde na forumu nekih tema o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo prvi lepi dani a vec problemcic,u pitanju je prvo paljenje(jutarnje) motor dugo vergla iz 7-8 puta upali,svecica zamenjena.Kada je vruc pali na dodir tastera sta moze biti problem,filter vazduha ocistio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Evo prvi lepi dani a vec problemcic,u pitanju je prvo paljenje(jutarnje) motor dugo vergla iz 7-8 puta upali,svecica zamenjena.Kada je vruc pali na dodir tastera sta moze biti problem,filter vazduha ocistio :)

Probaj da ga ujutro ne pališ na dugme, nego na kurblu, možda je akumulator izgubio udarnu snagu preko zime, to je kod mene bio slučaj, iako sam ga skinuo sa motora i držao u kući, nije pražnjen i punjen i to mu šteti. 3 dana sam ga palio na kurblu i ostavio da radi desetak minuta i sad je dobar, ali mu proveri i nivo kiseline, ako fali, dodaj destilovane vode. Ako i na kurblu ima problem sa paljenjem, nešto je do karburatora, treba ga čistiti, štelati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

I napisi kako se ponasa kad najzad uspe da upali... ako i pod punim sauhom ne smes da mu gas da se ne bi ugasio tj guta ga da kazem onda je definitivno posna smesa u pitanju, proveri prvo da li sajla uopste poteze sauh do kraja(odvrni ga do kraja na rucici gore pa onda direktno na karburatoru probaj da podignes onaj plasticni deo, ako ima jos hoda vrlo je moguce da je to, ako nema onda ti sledi detaljno ciscenje karburatora i trebalo bi da bude sve u redu).

Ah da, proveri i ventile, hoce da se pretegnu sami od sebe(ne pitajte kako jer ni sam nisam pametan ali imao slucaj na kineskim skuterima vise puta a i na mom speedu kad sam ga kupovao, 20min sam ga kurblao kod prodavca da jedva nekako sastavi, gas nije primao itd a kad se nekako zagrejao radio je kao sat, samo njih ustelovao i godinama vise nisam imao problema, palio je na zub i na najvecim minusima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Kao sto ti je i Milos rekao, to je i meni prvo palo na pamet, sauh proveri dal zatvara do kraja, mozda ti se sajla otkacila, izduzila ili sta vec, probaj rucno na karburatoru da povuces sauh do kraja pa probaj da palis.. Jel si proverio zazor na toj svecici koju si stavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

ako i pod punim sauhom ne smes da mu gas da se ne bi ugasio tj guta ga da kazem onda je definitivno posna smesa u pitanju

 

Ako nema akumulatora a upali se motor na kurblu po ovoj hladnoci isto se desava, sa aukumulatorom normalno dize obrtaje.

 

A sauh ako je do kraja nece da upali motor, treba ga vratiti vrlo malo nazad. A ako je tebi sajla se istegla onda ne dize maltene uopste, plasticni deo u ruke i podigni sauh i pali na dugme, ako odmah upali onda je sajla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako isto je i kada ga palim(akumulator je malo slabiji ali dopunicu ga ) i na dugme i na kurblu(mozda malo bolje)..Probao sam sa sauhom,pali bolje ali opet nije to to..

Svecicu koju sam stavi je iz kataloga bas za speed-a tako da nju iskljucujem.

A za sauh kada ga povucem do kraja motor nece da upali uopste(tako je kupljen),nekad mi se cak i ugasi na leru,ali kada ga vrati otprilike do dugmeta sirene on normalno pali.

Pretpostavjam da je prljav,ali ciscen je prosle godine negde sredinom avgusta..da li je moguce da se toliko zaprljao..Moracu da vidim i filter goriva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Treba mi pomoc, naime danas u toku voznje ispade mi negde plastika stop svetla,mislim da se polomila posto vidim da su srafovi tu sa malim delom crvene plastike oko glave srafa, kada sam stigao kuci uvece i video belo svetlo pozadi, poludeo sam, e sad da li zna neko gde ima da se kupi ta plastika?  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Kako li je pukla u voznji?! :sCena je krajnje korektna, ja kad bi nasao za 10e za moj motor ono.. bio bih bas srecan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Uspeo sam da mu spustim na 1000 dindzi  :)

Lepo ispalo od vibracija, mislim nije ispalo , puklo je, valjda je bio pretugnut  sraf i pukla plastika oko srafa i dovidjenja,sva sreca ga nije niko pregazio al se opet izlomio..

Al sam uspeo da ga nadjem i skarabudzio ga privremeno,dok ne stigne nova  :jee1:

post-37434-0-16102300-1455040246.jpg

post-37434-0-30483000-1455040272.jpg

post-37434-0-39989600-1455040278.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja