Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Ovo protocan skroz. Mnogooo slabije motor ide sa protocnim auspuhom. Ja sam prepravljao fabricki auspuh, izbusio komore i izvadio zadnju lulu i cuje se mocno. Postavicu snimak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Jeste protocan skroz. A pravo da ti kazem, i ne vozim ga preko 80-90 a toliko moze da ide. Osecam se nesigurno, pogotovu zbog tankih guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sa protocnim mnogo slabije vuce i dere se previse na vecim obrtajima. Ne znam kako se cuje kod tebe na velikim obrtajima tjst kada ides oko 60km/h?

I ja sam za to da kivi nije za preko 80km/h, ni ja ga ne vozim preko iako moze oko 105 da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Vracam se ja jedno jutro oko 04:30 iz Smedereva mrkli mrak,zive duse nema,upalio duga svetla kad ono slabo nesto osvetljavaju,jel probao neko xenone da stavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Fabricki speedov far extra svetli u kombinaciji sa halogenom sijalicom... kad upalim dugo dan je ispred mene maltene, bolje svetli od moje FZRke recimo, od stare TZRke, od skutera mnogo bolje itd...

 

A ksenoni inace mogu da se stave, posto on ima jednus ijalicu stavis one valjda bi xenone ja mislim koji imaju i kratko i dugo, uzmes H4 i moze da se ubudzi u far bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

H4 35/35w... ja se ne secam kako sam bese ubudzio kod mene al znam da je bilo za cas... mislim da sam je samo jako nabio jer joj je kuciste taman vrlo malo sire od rupe i to je to, moras da pazis samo kako je okreces i da prepravis ove klasicne elektricarske buksne tj rasiris ih da mogu da stanu na kontakte sijalice... a ako nadjes original dzek ondas jos bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

H4 35/35w... ja se ne secam kako sam bese ubudzio kod mene al znam da je bilo za cas... mislim da sam je samo jako nabio jer joj je kuciste taman vrlo malo sire od rupe i to je to, moras da pazis samo kako je okreces i da prepravis ove klasicne elektricarske buksne tj rasiris ih da mogu da stanu na kontakte sijalice... a ako nadjes original dzek ondas jos bolje...

Hvala Milose :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Izduv je sasvim fin. :)
Samo sto kod mene ne prati toliko liniju i malo me nervira.Mislio sam da tu stavku prepravim medjutim ostavljam buducem vlasniku. :)

A kad prodjem ulicom,ljudi cesto mesaju pa me pitaju:

"Koje kubikaze je guja?600 ccm??" I onda kada dobiju odgovor,ili se zagledaju u znak KEEWAY,postane im jasno..

 

Ali posto ima taj jedan cilindar,sa dobro odradjenim izduvima moze da zvuci kao neki jaci Enduro model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Izduv je sasvim fin. :)

Samo sto kod mene ne prati toliko liniju i malo me nervira.Mislio sam da tu stavku prepravim medjutim ostavljam buducem vlasniku. :)

 

A kad prodjem ulicom,ljudi cesto mesaju pa me pitaju:

 

"Koje kubikaze je guja?600 ccm??" I onda kada dobiju odgovor,ili se zagledaju u znak KEEWAY,postane im jasno..

 

Ali posto ima taj jedan cilindar,sa dobro odradjenim izduvima moze da zvuci kao neki jaci Enduro model.

 

Pošto vidim da si iz Bora...

Kaži mi gde si ti radio auspuh??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ohoho..Kolega... :D

Tako sam ga uzeo... :)

 

Ako hoces,veceras nadjimo se kod OK Koralova.. :D

 

Da cujes masinicu... :)

 

Koleze mi smo :jee5::na_glavi:

Radim včrs, ali ajd ovih dana posle praznika... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

 

Ohoho..Kolega... :D

Tako sam ga uzeo... :)

 

Ako hoces,veceras nadjimo se kod OK Koralova.. :D

 

Da cujes masinicu... :)

 

Koleze mi smo :jee5::na_glavi:

Radim včrs, ali ajd ovih dana posle praznika... :takoje:

 

Vec posle ponedeljka,utorka nisam tu... :P

Javi se kada mozes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Da nastavim "pricu" dugu 750 km-a ispricanu KEEWAY SPEED-om.. :)

Dan:Petak
Distanca:Pa nekih 380-400 km-a
Vreme:Krajnje suncano,mozda bi bilo jos bolje da su padale gole zene... :)

 

Utisci:

Krenuo oko 14h iz Temisvara,posto sa prijateljem pojeli i popili u obliznjem restoranu neku finu klopicu,pa na putic... :)
Vreme gore opisano,suncano skoro pa perfektno...Krecem na izlasku,dok se podsecam ulica i trazim putokaze za izlaz ka Vrscu,tj.Moravit©i.
Krecem se po guzvi,probijam kordon,i cini mi se da sam upravo izasao iz grada kada zacuh neki cudan zvuk na 80-ak km/h.

Pogledam,i u voznji cujem zvuk da dolazi od lanca i idu mi najgore pomisli da ce lanac da mi se iskida....

Tu vec krece lagana nervoza.....Silazim sa motora,mozgam nekih 10-ak minuta kada vidim da se zapravo stitnik lanca olabavio i samo sto ne padne!!

Sreca pa to uvideh na vreme,izvadim alat,a onu ogromnu torbu kako je vezao moram sada obrnut proces,da je otvaram... :)
Zateglo se to,tocim gorivo,posto se sreca desilo na PETROM pumpi,pa rekoh daj da ubijem 2 muve 1 udarcem....
Kada u tom trenutku dolaze 3 bajkera!!

2 Harli Dejvidsona i cini mi se Suzuki Hajabusa...Svajcarske tablice,dam primetiti..Posle par pogleda razmenjenih dolazim u komunikaciju sa njima!
Samo sam se pogledao,pogledao malu "bebicu" pored "cudovista iz Loh Nesa" i bez reci sam.
Prica se na engleskom,dok im nisam stavio do znanja da moze i na Rumunskom,a oni bez reci... :)
Ukratko momci su krenuli na corbu van Temisvara sigurno nekih 20-30 ak kilometara... :)

Nastavljam dalje,stajem jos jedanput da proverim sve,kada oni iza mene,pitaju da li je sve ok  i da li sam resio problem.Potvrdan odgovor dobijaju i nastavlja svako svojim putem...Ali posle ovoga srce mi je puno... :)

Prave se pauze,izadjoh iz Temisvara,prema mestu Sag,i stalno proveravam da li je sve ok,da nije nesto sa lancem problem...U jednom trenutku samo videh osu kako leti...

Ali je ne udaram,nego ona slece i upada mi izmedju potkape i jakne...A ja rekoh sve ok...Samo na nekih 90 km/h osecam ubod i tu pokusavam da se bezbedno sklonim...Tu 10-ak minuta gundjam i pravim pauzicu u mestu cini mi se Moravita...

13090462_1018922504866149_75310788_n.jpg

Ide se dalje,jos neko relativno vreme do granice Vatin-Moravica....Stizemo i tamo,vidim da ipak nije zezanje sa preticanjem slepera i to...Zato sto svi voze 80-100 km/h a KEEWAY ipak nije bas preozbiljan igrac...Prelazimo rumunsku stranu,dolazi se do srpske,sve ide kao po P.S.-u i tu ima mesta za jos neku slicicu,da se fotka,koja je bila ujedno i jedina...Nazalost,zato sto nisam toliko planirao da se fotkam vec da se vozim k'o covek... :)
13120849_1018922634866136_526542269_o.jp
13077351_1018922428199490_2070299298_n.j

Nastavlja se u dobrom ritmu,sunce pici na horizontu,a ja naravno izazivam paznju ostalih ucesnika u saobracaju... :)
Ulazi se u Vrsac i traze se putokazi....Tu je i dobro poznata Swisslion-ova fabrika slatkisa i na svakih nekoliko desetina metara drugaciji miris!!
Osecaj kada prolazite tim vazduhom,kao da jedete date slatkise... :) Isleri,eurokrem,napolitanke...Ma prosto uzivanje... :D
Pitam tu dosta Vrscana,gde je izlaz ka Beloj Crkvi posto napravih neki zapisnik mesta prema gde trebam ici,da ne bih stalno vadio navigaciju...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Hvala,covece koji predvidja vremenske uslove... :)

Tu pricam sa nekim ljudima,i pokazuju mi put,a na semaforu startujem i momke u "plavom" i oni,sreca pa ljubazni odgovaraju mi gde da se zaputim...
U svakom slucaju,VRSAC ima sta da ponudi,tu su Vrsacki vinogradi kao i Vrsacka kula koja je na visini cini mi se preko 500 m....

Dosta uzbudjenja u ovom delu,trazi se Bela Crkva i kod mesta Jasenovo ili tako nesto stajem i pitam neke ljude za misljenje gde da idem....To je bilo cini mi se kod skole u centru ovog malog mestasca....I tada meni malo cudao deo...

Kaze meni lik,"vrati se ovde levo pa....Ali ne brini neces da cekas puno feribot!"..??Ja ga gledam,i razmisljam boze...Sta li ovaj prica.... :)Ma nebitno cepam pravo...

Na izlasku iz sela pitam jos par ljudi,i oni mi kazu da je ipak bolje da se vratim nazad,zato sto je kraci put,a mogu primetit utiske da me ljudi gledaju kao nindzu kada skinem kacigu,sve zbog ove potkape... :)

Vracam se,pa Crvena Crkva,Bela Crkva....I u tom momentu lagano primecujet putokaz dati???Ferry 2km? :D
Ma jok,ja i dalje ne kontam kada stizem u Banatsku Palanku i tu...KRAJ DRUMA!

Tek kada sam video da fizicki ne mogu dalje,da je ispred mene gomila vode,shvatam znacaj onih reci i nekoliko znakova koje sam nasao pored puta..

"EEEE,luda glavo..." Razmisljam se...Kako li sam mogao da napravim toliki previd,pa to je prosto neverovatno... :)Tu u komunikaciju ulazim sa jednom zenom,vlasnicom restorana,fina neka gospodja zaista mogu da kazem,a tamo su nekoliko.Svi su skromni,ali odisu energijom...

Zaista,udubili smo se u konverzaciju,i ja prosto ne mogu da verujem da toliki entuzijazam izlazi iz nje,ali ipak vidim da je umorna od te zivotne borbe...Zaista svratite prvi restoran sa desna ukoliko nekada imate prilike u Banatskoj Palanci,na samoj obali..
Medjutim mene,osamucuje sledeca informacija...

Posto je bese oko 17h,ona meni saopstava da je sledeci feribot oko 18:15?I da valjda za automobile kosta oko 1 000 RSD??Meni kao SPEED-asu je to neznatan iznos i zato na brzinu se planira nova ruta,posto ova je skupa a i traje. :D

Odluceno je,ide se preko Kovina a kasnije preko Smedereva itd....Ulazim u Deliblatsku Pescaru,rezervat,i napominjem ukoliko neko ima vise vremena,da slobodno uziva!!ZABRANJENO ZURENJE! :)

 

Tu neki restorancic,manjeg formata opet se staje,na par minuta,i razmenjujem sa zenskim osobama par pogleda,koji su se kasnije povecali na 10-ine. :)
Pauza ne duza od 10-ak minuta.U ovom predelu rekoh idu razni predeli,a dobronameran savet je da na ovaj put se uziva. :)

Ulazim cini mi se u selo Gaj,tamo je valjda pumpa Kovin Inzenjering? i stajem tamo.Uzimam kaficu,eksiram je sa LION-om Nestle,u tom trenutku dolazi bajker SPEED-as i pricamo tu,kada meni u jednom trenutku,"pa ja tebe znam!"
Moja reakcija:"WTF??" Kada mi lik kaze,da je video motor na YOUTUBE i da je iznenadjen prijatno.Razmenjujemo jos par toplih reci,pa se ide.

U Kovinu jos jedna situacija ali i da uputim    APEL!!!     Bajker sa besnom masinom,rekao bih CBR 600 ili CBR 900 daje mi prednost sto ja bajkerski ("dva prstica") pozdravljam.Medjutim,nedugo zatim on me pretice,i kako tada bese ravan drum,nakon toga sledi blaga krivina udesno medjutim zbog raznog rastinja nema preglednosti.U tom trenutku pri brzini negde oko 100-inak km/h kako izlazi iz krivine a ja iza njega,izlice na drum fudbalska lopta!!
Samo sam video kako koci,motor zadnji deo se leluja i zaista prava sreca da je uspeo da izbegne pad!Tu sam se malo iscimao,pa evo jedne poruke da ipak se desavaju stvari na koje NEMAMO UTICAJA,i koje mogu DRASTICNO UTICATI na nasu voznju.

Kovin,Smederevo....Pa sada sledi Pozarevac....I krece taj melos Istocne Srbije... :)Lagano... :)
Vec pada lagano mrak,a u ovom delu je dosta sela i dosta krivinica....
Pozarevac,Petrovac na Mlavi,Krepoljin,Zdrelo,Zagubica....
To su naredna mesta...

Vec bese zahladnese,i ulazim negde oko 21h u Petrovac na Mlavi...Iskreno...Nisam ocekivao to od ovom malog mesta!Vidi se uticaj makronekonosmkog gastarbajteringa koji se investira...Mesto je zaista lepo izgradjeno i lagao bih da sam rekao da bejah pre ovde ali je fino!Vrvi od zivota.Ulazim u VIVA SHOP,u Petrovcu,da se napravi jos mala pauzica a ne znam da li sam pomenuo duz celog puta me je mucila kaciga...
Naime,kada sam je uzimao,merio sam na osnovu obima glave,i to je bilo to...Medjutim iskljucio sam i potkapu koja zauzima jos nesto prostora a i treba u mozda 0.5-1 cm biti kontam i lufta da ne bi bolela glava...Tako da sam i tu patio muku... :)

Idemo dalje,a mesto je uzbuljivo jer cini mi se u ovom delu u Srbiji je mesto sa najvecim udelom krivina bar prema ruti kojoj sam ja presao.Ali i dosta loseg puta!Tu,oko Petrovca i Zagubice,kvalitet na nezavidnom nivou!Puno ostrih krivina,ubrzavanja usporavanja.....

Nisam spomenuo,na izlasku iz Petrovca su 2 velelepna Hotela pa ko zeli moze tamo uzeti odmor!!A cuo sam da doticne drzi MR.Zika "Bomba"...E sada odakle taj naziv i to...Nemam pojma... :)

 

Zagubica,22h.....'Ladno,'ladno u PM.... :) Mislim,i vrapci su se malo potresli... :) Staje se na NIS-ovoj pumpi,tu se jos malo prikupljaju baterije,dolazi par znatizeljnih osoba i odusevljava se cinjenicom koji put sam presao sa ovako malom igrackicom,i kako sam uopste smeo tako nesto da uradim?? :D Odakle mi hrabrosti?? :D
Covek na pumpi mi kaze,Bor??Samo pravo!!Ja letim!Idem,zaista noc nije bas za neku dugu voznju iz vise razloga a i jedan je da sada ovaj predeo od Zagubice do Bora jeste pretezno suma i dosta mada sam ih vidjao vise oko Petrovca i onim vijugama,zecevi i srndaci mogu izaci na kolovoz i praviti problem!

Posto je ovde put,"samo u jednom pravcu" a nisam bas siguran nakon nekog vremena stajem i proveravam GPS navigaciju da vidim da li sam na pravom putu...
A u tom trenutku,ljudi moji...Odlucujem da ugasim motor....Predeo je...Hmm....Hajde,neki ulazak u sumu.A oko mene vide se polja koja se dosta prostiru..Ja sam na putu.Kako sam ugasio motor,da li verujete da sam prvi put cuo tako bolesnu tisinu???Nigde nikog ne cujes!Ama leptiric da proleti!Obuze me neka jeza,pa krecem da pevam i cim sam proverio navigaciju,kazem "hajde da krenemo"...Taman u tom trenutku cuje se zavijanje vuka!Odmah sam se ubrzao pa krecem dalje! :)

To je na nekih 30-ak km-a od Bora,i ovaj deo sada je uglavno sumovit.Krivine?Naravno.A zasto ne??Kvalitet puta dosta bolji.Razmisljam i sumiram utiske i oni su samo pozitivni. Iako je bilo blazih nerviranja...Na 10-ak km-a evo Borskog Jezera!I tu naravno poznati Hotel JEZERO SA 4* i konaciste VERTIGO.Konacno medju svojima... :)

Stigoh u BOR,oko 23h,naravno ko poslednji mohikanac pokisao a kada sam sisao sa motora...Pa ko brat bratu...Nekih 20-ak minuta sam drhtao kao Hilti!(Dobro on ne drhit,vibrira. ) :)

I tu odmah kod druga na po jednu partiju zanimljive konverzacije,naravno pun uzbudjenja i zala sto se zavrsio put,mada da sam nastavio jos nekih 30-ak minuta mislim da bih se skockoledio na onom motoru... :)

U svakom slucaju,pozivam svakog da krene u neki slican pokusaj i da opise ovde,a ja bih bas voleo da vidim i iskustva drugih ljudi!!

Naredne ture koje se planiraju jesu:Tura do Hilandara ili Ostroga,++ jos dosta ideja... :D

Izvinjavam se na predugom tekstu,nadam se da je nekom bio od koristi! :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada si vec prolazio kroz moj kraj , trebao si svratiti bas u dubinu deliblatske pescare, mesto Cardak, ide pesak pesak i odjednom suma na brdu kao da si na planini ,pravi raj .. :)

Nego reci mi kakvi su putevi u Rumuna :D, planiram za leto da spicim sa SPEED-om do Temisvara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Djoxle,verujem ti,ali sve je ispalo avanturisticki. :D
Zaista verujem da sam propustio dosta...
Sledeci put obecavam,posto uskoro pada jaca masina :P(nazalost) pa ce se krenuti razne ture. :)

 

Putevi?Veruj mi da su mnogo bolji nego u Srbiji!A i SPEED te nece izneveriti,u to sam siguran. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Jel ima razlike i kolike su sto se tice snage agregata 125 i 150? Probao sam jedan pre para dana 125 i nisam nesto odusevljen, cim stane ova kisa idem da probam 150 speeda. Da li mogu da se nadam nekoj razlici izmedju vuce, ubrzanja i mozda, mada nije toliko bitno, krajnje brzine?
I posto nisam vozio do sada nijednog, primetio sam da mu je menjac bas tvrd.. Da li je tako kod svih i sta da ocekujem? I jos nesto- da li se ono "cakcanje" (zveckanje ventila) kod svih cuje, ili to moze da bude neki potencijalni kvar? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Imao i jednog i drugog... razlika je vrlo mala, skoro pa neprimetna...

Menjac ne bi trebalo da je tvrd vec jedan od meksih...

A sto se zveckanja ventila tice moguce da su samo rastelovani, nije nikakav kvar, 10min posla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja