Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pre par dana zamenim ulje, stavim Motul 5100 15W50, po meni motor mnogo bolje ide, mnogo je tisi u radu, a brzine se prebacuju kao u sir da ulazi. Sasvim zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Kakvo je stanje sa delovima za Keeway Speeda ? Da li se lako nalaze i da li ima ovlascenih dilera i servisera ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nista od navedenog, jedva sam polugu kvacila nasao i to sto je ostala u nekom magacinu, Keeway otisao iz Srbije pre par godina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Na sajtu Keeway-a imaju modeli koji se prodaju, nisam ih zvao, ali sigurno nisu napustili Srbiju, samo što se više ne prodaje Speed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Na sajtu Keeway-a imaju modeli koji se prodaju, nisam ih zvao, ali sigurno nisu napustili Srbiju, samo što se više ne prodaje Speed.

Ne znam stvarno, ja kada sam tražio polugu kvačila na lokacijama u Novom Sadu i Beogradu nema na njihovim adresa prodavnica, a takodje kada sam zvao brojeve telefona sa moto berze ovlašćenih dilera i servisa , uglavnom su nepostojeći brojevi ili ne drže više delove za Keeway..

Nisu mi odgovarali na e-mail , ovaj zvanični sajt..

A informaciju da su napustili Srbiju saznao sam iz Sprintove radnje u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Ja sam mog speeda kupio u oktobru 2014, prethodni vlasnik je sa Mirijeva i novog je kupio u njihovom predstavništvu na Mirijevu, a bilo je tamo i kada sam ja kupio 2014. Bio je u prodavnici RKV i još neki modeli, to sam zapazio u prolazu, a da li su još tamo i da li rade, to ne znam. Znam samo da na sajmu automobila u Bg Keeway-a nema, što me baš čudilo, a Sprinta ima. Ako sada nema uvoznika za Keeway, valjda će se naći neko pametan da počne, pošto su to odlični motori za male pare. Ja mog prodavati neću, može samo drugi da se kupi, ali ovaj ostaje, za delove se ne brinem, sve se može naći preko neta van Srbije i to za manje para nego ovde. Mislim da dosta delova može da se kombinuje sa Sprintovih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kupusina

Pozdrav narode,ja sam nov ovde.Imam problema sa mojim speedom,posle predenih 5;6 kilometara motor se gasi,zaustavim se sacekam 30 sekundi palim iz prve i kao da se nista nije desilo idem dalje,zatim opet posle 2 kilometara isto se desava.Vec sam skinuo rezervoar isprao sam ocistio ventil za gorivo(bilo dosta prljavstine),ocistio karburator,filter za gorivo,jedno vreme je bio ok pa opet tako.Jedino sam primetio kada se zaustavi cujem pistanje kod cepa na rezervoaru,da li je moguce da se stvara vakum u rezervoaru pa zbog toga  stane motor.ako neko ima ideju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Moguće je da se stvara vakum, pa nema protok kakav treba da ima...
Probaj da sa skoro praznim rezervoarom, bez čepa, teraš malo pa ćeš ustanoviti da li je do toga.

Skoro prazan rezervoar, da te ne bi, možda, prskalo gorivo, mada verovatno neće.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Stelovao sam ventile na jednom speedu 125 i nesto je cudno, nema slova T da se namesti. Ima samo dve crte (| |) i posle toga idu tri neka ispupcenja lice kao na matice zaobljene, na sta treba namestiti?

Na mom motoru idu te dve crte, pa slovo F pa slovo T i posle nema nista, nema te tri kao matice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Скини деклу, па види да ли има неко друго обележавање. 'Оће тако Кинези да шарају...

 

Ако ништа друго, доведи клип у ГМТ и то онај где су клацкалице лабаве, имају луфта, па тада штелуј.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kupusina

Moguće je da se stvara vakum, pa nema protok kakav treba da ima...

Probaj da sa skoro praznim rezervoarom, bez čepa, teraš malo pa ćeš ustanoviti da li je do toga.

Skoro prazan rezervoar, da te ne bi, možda, prskalo gorivo, mada verovatno neće.  :takoje:

Jeste nasao sam rupicu na cepu koji sluzi za luftiranje ,bio zacepljen,ocistio i sad sve Ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Na speedu ;prednje amortizere po meni pre mekane,da li ima nacina da se napravi tvrdim?

Promeni ulje i sipaj neko ''jače'', odnosno gušće  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kupusina

 

Na speedu ;prednje amortizere po meni pre mekane,da li ima nacina da se napravi tvrdim?

Promeni ulje i sipaj neko ''jače'', odnosno gušće  :takoje:

 

Mozes da mi objasnis kako se to radi,?Kako da ispustim ulje?koju da sipam?i koliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Imaš po radnjama, ulje za viljuške, tkzv. fork oil.

Traži im gušće i preporučiće ti već neko...

Što se tiče menjanja, ne znam, jer ne znam ni kakve viljuške imaš.

Proceduru će ti već objasniti neko od tvojih odavde, ili prešaltaj malo temu, možda je neko pisao  :takoje:  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Produzio sam registraciju, 5800din, nije ni malo za 125ccm.

Lancanik zadnji j fabricki sa 40 zuba i sa njim mi motor ide jedva 93-95km/h, dok sa lancanikom od 38 zuba ide malo preko 100km/h.

Da motor ide oko 110km/h treba mi lancanik od jedno 35 zuba, da li ima takav?

 

http://motoshop-mrg.rs/prodavnica/zadnji-lancanik-jtr-815

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja sam menjao na ybr, mislim da je isto, skines vile, odsravis gore inbus, izvuces opruge, odsravis odozdo  saraf, izvuces teleskope, izbacis semeringe, stavis nove, sve prebrises, namontiras, ne stavljas opruge nabijes skroz amortizeer, i sipas ulje do 160 mm da ostane prazno u vili, podignes vilu vratis opruge zasrafis i dobijes mnogo bolje osciiranje, i sipaj 10w ne gusce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Focus, ja sam danas bio u agenciji gde sam prošle godine registrovao svog speeda, tablice, saobraćajna, 4 stepen osiguranja i sve me to izašlo 9600, što je baš poskupo, a za ovu godinu pitam i kaže mi 6800. Zanima me jesi li ti bez agencije registrovao, sam išao u mup i uplaćivao takse, ili si preko agencije? Ne znam koliko se agencija ugrađuje, ali razmišljam da odem i pitam koliko je tehnički bez agencije i da vidim da li se isplati to sam odraditi u stanici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Isao sam od agencije do agencije, neki su trazili i 7500din, pa se ugradjuju i po 1000din. Najjeftinije sam nasao ovo. Prosle godine sam otisao u sup i rekao ovoj na salteru da mi napise koje takse da uplatim da sam registrujem a ona mi kaze da idem u neku ageniju, slepci, i kada sam insistirao ona mi napisala takse za teretno vozilo, a dao sam joj polisu i saobracajnu znaci na dva mesta je videla da je motocikl u pitanju, i meni bilo sumljivo i odem u agenciju kad ono druge takse treba, i sutradan odem opet u sup i kazem sta je uradila, nije ni rekla izvini nego kaze bila guzva, kad je nisam oterao u p.m. Mogao sam baciti pare da sam uplatio pogresne takse.

 

Neke agencije ne uzimaju proviziju, uzimaju samo neki procenat od polise, a nama je isto. Tako da obidji sve agencije jedan dan pa vidi koja je najjeftinija, Imas i sajt za registraciju da ti izracunaju, i imas sajt da ti ponude cene u tvom mestu pa ako ti se svidi cena od neke agencije da odaberes.

 

http://www.registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

http://www.super-registracija-vozila.rs/registracija-vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Prošle godine sam ja prešao sve agencije u mojoj opštini Bogatić i ova je bila najjeftinija sa 9600, pa sam zato i sada išao da pitam, jer su sigurno najpovoljniji sa tom cenom, ali je to velika cena, ali šta ću kad niže nema. Znam šta bi me čekalo kad bih išao lično u stanicu da to odradim, tamo radi jedan namrgođeni, sve bi streljao, a sve završava za ove iz agencije, njima se pravi profit, a meni bi zakomplikovao život, mislim da bi me skuplje tako došlo, a i pukao bih psihički. Ovo online obračunavanje registracije izbacuje da bi bilo oko 5200, ali bez tehničkog pregleda, tako da kad se doda i to, sigurno 1500, dođe na tu cifru koju mi je rekla. Sigurno je kod tebe Focus više agencija i veća je konkurencija, pa snize cenu, ali ovo je najpovoljnije, a ti si prošao odlično  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Imam do 15 septembra rok da registrujem, a do tada ću da odem na tehnički i pitam koliko je i onda bih mogao da odem u neku osiguravajuću kuću i pitam za osiguranje, pa sve ostalo, sigurno je da bi tako izašlo jeftinije, ali mnogo vožnje, prvi put je najteže tim putem, posle bi išlo lakše. Kad odradim to, javiću utiske, pa se možda neko opredeli i za taj način  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja