Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Момци, претражих целу тему и нисам успео да нађем неко објашњење како се мења/долива уље у виљушке. Мени је по мало цуркало на семерингу десне виљушке и то сам пре недељу дана средио али бих хтео да долијем оно ђто сам изгубио или још боље да заменим новим у обе виљушке. Које уље се сипа, колико стаје укупно у обе запремински и најважније од свега, како се то ради?

I mene zanima? Zna li neko? Ja sam pre dosta vremena odvrtao sraf levi na guverlnali kako bi malo ispravio rucku, pa se culo malo sistanje vazduha, inace sve je kao i pre, nisam nesta zeznuo, pa i mene zanima kako se menja i na koliko km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Rasturao sam ono na kormanu gde je lezaj.. raspao se,vratio sam,moze da se vozi ali nije preporucljivo.. koja je oznaka da znam i gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pozdrav drugari :)

 

zavrsavam sutra generalnu na kewayu 125,jel moze neko da mi kaze na koliko da stelujem ventile da netrazim sad,prevrnuo sam par stranica ovde ali nisam nasao.Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

pozdrav drugari :)

 

zavrsavam sutra generalnu na kewayu 125,jel moze neko da mi kaze na koliko da stelujem ventile da netrazim sad,prevrnuo sam par stranica ovde ali nisam nasao.Hvala unapred :)

0.1 за оба вентила на ладан мотор

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Skarabudzio sam ono kod kormana 1oda.gif

 

rasturio lezaj... evo sta je ostalo od kuglica.. takoreci poraspadale su se..

 

 

 

DSC02648_zpsa6e981b6.jpg

 

Ocistio mesto za nove kuglice..

 

DSC02651_zpse87e3b6e.jpg

DSC02653_zps73a78f9f.jpg

 

Stavio nove kuglice,tovatna mast i samo prsti1moto3.gif

okrece se kao da ima servo 1jee1.gif

 

DSC02666_zps427f141c.jpg

 

 

DSC02667_zpsfa3b9575.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Момци, претражих целу тему и нисам успео да нађем неко објашњење како се мења/долива уље у виљушке. Мени је по мало цуркало на семерингу десне виљушке и то сам пре недељу дана средио али бих хтео да долијем оно ђто сам изгубио или још боље да заменим новим у обе виљушке. Које уље се сипа, колико стаје укупно у обе запремински и најважније од свега, како се то ради?

 

Немогуће да се нико није бавио овим на спиду :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

i napokon zamenih gumu na kiviju, fabricka je presla celih 28.000km, i bila je zrela za zamenu, samo mi nije jasno kako razni vlasnici po oglasima menjaju na 12k km jer se pojela..

Kada sam skinuo zadnji tocak imao sam sta da vidim, silent blok se skroz pojeo, sto se i primecivalo u voznji, decko kod koga sam menjao, vulkanizer, mi je umesto parcica koji su nedostajali ubacio neku tvrdu gumu od trake, i sada sve ide glatko u voznji, mislim da je ovo resenje bolje od fabrickog silent bloka jer ova guma ima u sebi konce, slike od bloka i zamene iz nekog razloga nemam a slikao sam ih, verovatno mi je tel pobrljavio pa nije zapamtio iako su slikane. Srednje dve slike su od fabricke gume

post-1009-0-12895100-1373150136_thumb.jpg

post-1009-0-75121800-1373150139_thumb.jpg

post-1009-0-29093600-1373150140_thumb.jpg

post-1009-0-84089700-1373150140_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Koju si metnuo gumu? :lol:

 

Jebem li ti speed, ala sam se sada zezao skoro puna 4h oko kuglica u guvernali !!!!!!! AAAAAA

 

Stavim motor na centralni (nisam imao kofer na motoru, znaćete kasnije što je to ispalo bolje), odvrnem šraf sa kapom niklovani, odvnem sve inbuse, svucem ručke, odvrnem i dva šrafa sto drže sat i svučem onaj metalni deo.

 

Počnem da odvrćem odozgo šraf sa četiri rupe sa strane (možda se nekako naziva, nebitno), polako ja odvrćem kad čujem tuf, tuf... Ispade jedna, pa druga kuglica, gledam gore odakle ispada, nije mi jasno. Nastavim odvrtati kad ispade još dve, ono sa donjeg mosta kuglice ispadaju, jer je bio motor na centralnom štenderu i prevagnuo motor pozadi, a "osovina" na prednjem točku se izvukla iz ležista.

 

Pokupim ja sve kuglice sa donjeg mosta, odvrnem do kraja onaj šraf od gore, kad ono UPADNU ČAK TRI KUGLICE OD GORNJEG MOSTA U RUPU GDE PROLAZI OSOVINA, ne mogu da ih izvadim ni pincetom, a ne mogu motor da dovoljno prevagnem na zadnji točak kako bi izvukao osovinu i povadio kuglice, UŽAS. Šta ću, skinem zadnji točak i nekako izvučem guvernalu celu i povadim jbn tri kuglice.

 

Kuglice su u top stanju, ali "tovatna mast" što su Kinezi stavili ne liči na mast i skroz je crna, očistim sve, stavim tovatne masti i vratim prvo kuglice na donjem mostu, uvučem osovinu, pa vratim kuglice u gornjem mostu i pozavrćem sve, a GUVERNALA KAO DA IMA SERVO KAO ŠTO REČE KOLEGA.

 

Nadam se da vas nisam udavio dugačkim postom, ali da se neko ne zezne kao ja... I ovo "osovina" valjda ima svoj naziv, nisam stručan toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Момци, претражих целу тему и нисам успео да нађем неко објашњење како се мења/долива уље у виљушке. Мени је по мало цуркало на семерингу десне виљушке и то сам пре недељу дана средио али бих хтео да долијем оно ђто сам изгубио или још боље да заменим новим у обе виљушке. Које уље се сипа, колико стаје укупно у обе запремински и најважније од свега, како се то ради?

 

Немогуће да се нико није бавио овим на спиду :zvizduk:

Ni ja ne mogu da poverujem! Pre mesec dana sam MALO odvrnuo šraf na levoj guvernali kako bi je pomerio (jer sam mislio da i taj šraf drži guvernalu, ali nisam znao), pa se čulo šištanje vazduha, svega jedna sekunda, pa sam brzo dovrnuo šraf, inače sve je ok kao pre. ALI bi da promenim ulje za svaki slučaj pa ljudi pišite ako znate KAKO SE MENJA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

turio sam bese pireli, pisano je u ovoj temi mozda pre godinu dana, primetio sam da sam brzi za 10kmh od standardne gume na istom gasu, verovatno zbog manje nalezuce povrsine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: KAWASAKI ZX4R i KEEWAY SPEED 125ccm

Na mom keewayu su fabricke (prve) gume. Danas sam ga vozio po vlaznom putu i u krivinama isklizava zadnji tocak cak i pri maloj brzini. Prednji takodje isklizava kad se koci. Pitanje za ove koji su menjali gume: JEL VAM MOTOR KLIZA I SA NOVIM GUMAMA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

ja сам исто ставио обе мишелинке и разлика је велика, нема проклизавања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

ставио сам исте димензије као што су биле и кенда, не знам да ли иде брже јер га нисам гањао до максимума али оно што знам је да је много стабилнији и боље кочи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Tebra, zovni "Biker House"! ja sam tamo sve delove kupovao... 1zdravo.gif

POMOCCCCC trazim svuda ulozak kontakt brave za kiwija ali nigde nema :( :( :( gde da ga kupim u beogradu?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja