Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Servis na 5000km, filter vazduha ociscen, filter goriva ispod slavine ociscen, filter ulja ociscen, zamenjeno ulje i svecica. Jel treba jos nesto da se uradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja bih kupio nov podrep, takav kakav je, posto je moj nesto mazan plasticnim gitom, a i migavac je polomljen, tako da je i on lepljen.. Jel ima da se kupi to novo i koliko kosta??

Takodje me zanima, jel normalno da na prednju kocnicu ne radi stop svetlo ili je to samo kod mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Na prednju kočnicu MORA da ti radi štop svetlo, jer je tako fabrički, a i mnoooogo više kočiš njom, tako da je dobro da onaj iza zna da kočiš.

 

Ako ti radi štop svetlo na zadnjoj, pogledaj mikroprekidač na samoj ručici kočnice, meni se desilo da se samo svukla buksna sa mikroprekidača. Možeš i spojiti direktno te dve buksne kod ručice, pa ako radi tada štop svetlo, problem ti je u mikroprekidaču, a ako ne radi onda je problem negde u instalaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Jasno sve, zadnjom i ne kocim, funkcionise na principu koliko jako stisnes toliko jako koci, tako da je to kao i da je nema, morace na reparaciju u skorije vreme. Fala lepo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pre nego bilo sta rasturis, uradi prvo ovo: proveri da li ti stop svetlo radi ako stisnes noznu kocnicu, tj proveri time da li ti radi sijalica, onda ukoliko radi, kada lagano pritisnes prednju videces otprilike gde se nalazi mikroprekidac kocnice pa tu uzmi i naspricaj wd40, on je zasticen gumicom tako da moras malo da gurnes cevcicu unutar nje i da naspricas, desava se da dodje do oksidacije samoh kontakata u mikroprekidacu pa zato ne radi stop svetlo, to se i meni desavalo par puta na raznim motorima i wd je resavao probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Radi na zadnju kocnicu, to sam proverio, tako sam i video da ne svetli kad se stisne prednja.

Sutra cu da odem do drugara, posto mi je tamo motor, i da pogledam to kako je i sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Eh,kupih i ja danas polovnjaka 150-ticu,kao prvo ovo mi je prelazak sa tomosa apn 6,tako da mi je ovo dodje kao preporod,a i zato sto nikad nisam seo na nista vece od 50 cc...a utisci,ovako kad sam ga video izbliza delovao mi je preveliko,i kad sam seo i skinuo sa nozice bio je pretezak,ali dobro kupih ga ja,drugar ga dotera do kuce,ja sedoh,krenem ja,prva,druga on kao da polece,jednostavno ima snage,vuce u petoj na 3000 obrtaja na uzbrdici kojoj sam jedva vozio trecom,znaci prezadovoljan sam,e sad malo mi je bedak posto sam ja sitne gradje,tj na motoru izgledam kao da sam uzjahao konja a ne motor,dohvatam ja normalno nogama,a on je za mene cini mi se prevelik,na uzem putu jedva ga okrenem,uglavnom,trenutno sto treba da mu uradim je prednje plocice i eventualno sajlu kvacila,i da mu povecam ler gas,tako da cu sutra malo jos da ga vozam,da se jos naviknem na njega,a evo i slike sa tel-a,sutra cu sa aparatom...pozzz :zdravo:

 

 

Slika0006.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Srecno bilo Darosavac! Kupio si odlicnu masinicu u odnosu na APN nebo i zemlja,jos kad provalis da trosi upola manje a ide k'o vetar u odnosu na apenca bices jos zadovoljniji.Taj ler gas se cesto smanji sam od sebe,bar kod mene je takav slucaj(vozim isti takav),lako se podesava laganim dotezanjem ler gasa na karburatoru(mali srafciger i polako,osetljivo reaguje).Ono na sta bi trebao da obratis paznju su gume(ukoliko ih prethodni gazda nije menjao)sama plastika su,cine motor nestabilnim i na suvom asfaltu,a kad je mokro jos gore.Jes' da si motorin kupio pred kraj leta,ali imas jos dovoljno vremena da se upoznas s'njim do hladnih dana...u zdravlu da ga vozis i jos bolji kupis kad ti ovaj dosadi :goodluck::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Hvala,U odnosu na apn to je stvarno nebo i zemlja,poteze kao blentav a nizbrdo ima motorno kocenje tako da mi kocnica ne treba,za gume znam cim dodam gas po pesku iako je uspravljen motor on se premesta,tako i u krivinama,a za ler gas,koji je to sraf?Sa desne strane ima po sredini karb-a jedan,jel taj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sada je već to ozbiljna mašina, prema tome bez kacige, rukavica i protektora nigde :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja sam ga registrovao u Martu, mislim da je cifra bila oko 9500 din, sa novim tablicama i ja sam išao u SUP.

 

Ovo za veće kubikaže je istina, ali treba uzeti u obzir i godište, koje dosta utiče na cenu registracije.

 

Sve u svemu, ako se pogleda i sa druge strane, bolje 9500 za 125ccm, kojim može da se provoza do 250 km u jednom danu (proverno :moto3: ) nego 4000 za 50ccm.

 

Polako, sve u svoje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

@darosavac - Cestitam, da se lepo navozas sa njim, videces, kad ga malo upoznas, sasvim pristojan motoric za pocetnike, 150icu nisam vozio nikad, ali to ne znaci da necu, 125 mi je sasvim dovoljan.. :)

Nije ni toliko tezak kad se naviknes veruj mi, prvih 2 dana nisam umeo da ga dignem na nozice, medjutim udjes u stos vremenom i sad dizem i spustam iz prve.. Tako da, relax.. :)

ps - ako nije registrovan i ako nemas A, nemoj da se zezas pa da vozikas da te ne navataju "marsovci", to ti govorim iz licnog iskustva, ko se na mleko opece i u jogurt duva.. :)

Pozdrav, i sve najbolje, uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Hvala Sale,to za dizanje na nozice si u pravu,jos se navikavam :D Za marsovce se cuvam,ne zivim u gradu,tj vec na selu,i nemam problema sa njima ako ne idem daleko....:zdravo:

 

NEgo jel se ler gas steluje na onim srafu na sredini karba sa desne strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Komsija Darosavac, srecno sa novim motorom i svrati nekad na kafu! :)

 

Kao sto rece Rajko, sad oprezno i nabavljaj opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja