Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Zdravo svima, evo i mene u društvu spidaša. Kupio sam novi, crni speed pre oko mesec dana. Za sada se samo 'vozikam' trudeći se da budem što dalje od čika u plavom, pošto nemam još uvek A položeno, polagaću na proleće. Mislim da je motorčić odličan, naročito ako se uzme u obzir koliko košta (930€). Ispada da je sve ostalo što mi treba od opreme veći izdatak nego sam motor. Elem, par pitanja za poznavaoce, ako neko zna odgovore:

 

- šta radite kada motor ne vozite duže vreme, recimo preko zime, da li treba ostaviti prazan rezervoar?

- da li zatvoriti slavinu i upaliti motor da potroši ono malo benzina posle zatvaranja slavine odnosno ostaviti suv karburator?

- ako se motor ne startuje duže vreme da li u cilindar sipati malo ulja i 'prošetati' malo klip u cilindru sa par laganih kurblanja?

- akumulatorčić verovatno skinuti i držati u toplom preko zime?

Jer moze ako nije problem neka slika novog motora?? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

- šta radite kada motor ne vozite duže vreme, recimo preko zime, da li treba ostaviti prazan rezervoar?

- da li zatvoriti slavinu i upaliti motor da potroši ono malo benzina posle zatvaranja slavine odnosno ostaviti suv karburator?

- ako se motor ne startuje duže vreme da li u cilindar sipati malo ulja i 'prošetati' malo klip u cilindru sa par laganih kurblanja?

- akumulatorčić verovatno skinuti i držati u toplom preko zime?

 

- Rezervoar treba napuniti do vrha. Ovo je bila preporuka za metalne rezervoare da nebi rđali iznutra. Kod plastičnih ja bih ostavio onoliko koliko ima, ne bih se opterećivao time.

- Da, možeš da ga okreneš kurblom par puta s vremena na vreme da prostruji ulje kroz njega. Naravno, bez paljenja. Skineš svećicu i kurblaš.

- Akumulator je korisno držati na toplijem i jednom mesečno dopuniti. Prvo prazniš (vežeš sijalicu na njega) pa puniš.

Sve si sam odgovorio, ne znam što sam ovo i pisao :stabre:

 

 

Hvala imenjače, ovo mi je prvi motor pa mi treba savet iskusnijih, sa mehanikom se inače relativno dobro snalazim na starijim automobilima i 2T radnim mašinama, ali nije naodmet da pitam i za motocikle.

 

Nego, pitanjce za sve, znam da bi ovo trebalo u drugu temu ali da li je neko čuo-načuo-zna da li će od nove godine uvesti ono smaranje kod polaganja, tipa moraš da ideš na 40 časova, moraš da uzmeš časove vožnje u školi, nema više L tablica - trista nekih novotarija za uzimanje para i trošenje vremena koga nemamo ? Najradije bih ostavio polaganje za proleće ali se nešto bojim ovoga a vremena za te nove sisteme polaganja ću teško naći.

 

Upisuj o'ma polaganje jeste da je dignuta cena oko 22000 gore-dole ali je do Nove god jos uvek po starom obuka, barem kako sam cuo i na osnovu infoa koji mi je par likova reklo, a od januara idemo po jevropski na obuku i polaganje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Meni licno drugar bio i rekli da su zatvorili servis i da jedino sad delovi iz Paracina mogu da se nabave (a nemaju ni plocice tamo)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ja se ne uzbudjujem mnogo oko rezervnih delova,uvek ce biti neki razlupan,neispravan koji se moze naci za 200-300 evra i imas skoro sve delove osim onih havarisani koji su obicno rucke,far,satovi,ali zato imate sve ostale delove,tako cu ja postupiti ako zafali nesto kod mene.....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ma delovi ce se nabaviti, uvek se moze nesto nabudziti. Kompatibilni su delovi za kineze...

 

Bas to,plocice se uvek mogu nalepiti,gume mogu druge,sajle se urade,sijalice mogu sa drogog motora,cela masina moze sa nekog razlupanog,polugice kvacila i kocnice sve se to moze nabudziti,e jedino moze biti problem npr sediste,rezervoar,blatobrani itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Evo par slika mog crnog spida, dok je još nov. Što se delova tiče, snalazićemo se valjda ionako ako živiš u ovoj zemlji moraš da imaš dar za improvizaciju, krpljenje, budženje...

post-20207-0-04591200-1318072960_thumb.jpg

post-20207-0-56567500-1318072969_thumb.jpg

post-20207-0-14465200-1318072983_thumb.jpg

post-20207-0-73126600-1318073003_thumb.jpg

post-20207-0-22767900-1318073021_thumb.jpg

post-20207-0-71218000-1318073043_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Hvala Darosavac! Svima nama puno bezbrižnih kilometara na spidari!

 

Imam pitanjce, znam da je na forumu bilo reči o zavrtnaju i položajima u kojima stoji slavina goriva, mene samo zanima da li treba da bude okrenuta na gore ili na dole da bih imao i onu rezervu da mi ostane u slučaju da zaboravim da sipam gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

horizontalno je zavrnuto, ka dole je otvoreno a ka gore je rezerva. :takoje:

 

znači ka dole, i voziš dok ne stane, onda ka gore i na prvu pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Evo par slika mog crnog spida, dok je još nov. Što se delova tiče, snalazićemo se valjda ionako ako živiš u ovoj zemlji moraš da imaš dar za improvizaciju, krpljenje, budženje...

 

videh pre neki dan izmedju hrama i slavije isti takav ko tvoj sa L tablicom (moguce da si to ti), htedoh da se okrenem da ga stignem da pitam nesto al sam zurila u skolu :D

zanima me koliko je L tablica da se izvadi i koliko dana traje ta samoobuka, u auto skoli su mi rekli 10/15dana i kosta 13000din, a citala sam negde na netu da je oko 25dana, pa me zanima najsvezija informacija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Pa to verovatno i jeste bio moj motor, ako je išao u kompletu sa crvenom kacigom ali bez mene na njemu :) Tačnije, dao sam ga kolegi da ga malo provoza da ga mine želja. Za L tablicu, odgovoriću ti u temi A KATEGORIJA - KONACNI VODIC ZA POLAGANJE, da ne skrećemo ovde sa teme o speedu-u.

Evo ti i link na odgovor:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/192-a-kategorija-konacni-vodic-za-polaganje/page__st__2060__p__1165292#entry1165292

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Da se i ja upisem,od utorka i ja postajem speedas :)

Sad sam dosao iz Mladenovca,kaparisao sam ovog kivija:

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/keeway-speed-oglas-31608/

 

I ovo sam ja danas slikao:

15102011154.jpg

 

15102011155.jpg

 

15102011156.jpg

 

Znaci plastike su ok,nisu uopste ostecene,cak ni ogrebane,samo treba blatobran da se zameni,da se zavari viljuska,far dobijam skoro nov njegov originalni,i originalne zmigavce,i treba ona guvernala da se ispravi malo...uglavnom to sve ne verujem da ce da kosta vise od 50-100e,a kupio sam ga za 280e :) pali lepo,i na dugme i na kurblu,brzine idu super,lakse nego kod yamahe,samo sto je kod yamahe nekako tvrdji i precizniji,ali i ovaj je sasvim ok,samo ga pipnes malo,cak i pise u kojoj je brzini itd...uglavnom ja mislim da je ovo extra za te pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja