Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: honda cb 500 x

sad cu ja da kupim neki spidi cim me usere na kladionici da na 100 din dobijem 50.000 xD

i pored toga ti je malo kesha... :'( :'( :'( :'( :'( :zdravo::neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ljudi, da li je neko imao sličan problem sa speed-om kao ovaj moj, radi se o tome da mi je nekako centralni stender 'legao',

kad postavim motor na njega oba točka su na zemlji a same nogice stendera su iskrivljenije nego ranije?

:stabre:

 

Imao sam isti problem , dva puta ga vario, ali pored vara ponovo pukne.....na kraju sam morao da sečem štender i da ubacim parče cevi u njega i od tad može da sedne slon na njega bez problema...ujedno da Vam kažem da ako je neko od sektaša zainteresovan za speeda,..prodajem mog,,,,ima ga u rubrici prodajem...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Ništa ozbiljnije,menjao sam jednom prednje pločice,ležajeve u zadjem točku,zadnju gumu i naravno ulje na 5000km,jednom sam stelovao ventile i promenio sajlu sauha...da i sijalica u faru često crkavala pa sam prepravio na halogenku H4.Akumulator još fabrički i pali na čvrgu,slusam komentare oko tih akumulatora da ih ljudi menjaju pred svaku sezonu ja za sad guram ovaj fabrički.Uglavnom SPEED je dobra mašinica za malo para. :takoje: e da!menjao sam i gumeni prenosnik u zadnjem točku kad sam menjao ležajeve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Evo ga dspi, spreman za zimu i snegove..

Opran mojom metodom, jelenska kozica + prskalica za cvece + zimska tecnost za brisace, i pokriven ceradom od 250 din. koja je vezana i ucvrscena vezicama 0takoje.gif (mora se snalazimo :D )

 

eAiI4_04122011064.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Koliko kosta filter goriva?

Imam speed-a od 08.02.2010. presao nekih 6000km, ovog leta sam ocistio filter goriva ali ga nisam menjao, treba li. Inace nemam nikakvih problema sa njim.

 

darezzy one

Vidim menjao si lezajeve i gumeni prenosnik u zadnjem tocku (na koliko kilometara i zasto si menjao? Kako znas da ti nisu valjali?), sta ti je bilo sa sajlom sauha? Pitam ovo jer ja to nisam menjao, a mozda bi i trebalo. A sto se tice akumulatora ja sam zadovoljan, evo vec dve godine radi lepo, skoro sam ga malo dopunio i ostavio u sobu ispod radijatora, a motor palim na kurblu kada je lepse vreme da ga malo provozam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Koliko kosta filter goriva?

Imam speed-a od 08.02.2010. presao nekih 6000km, ovog leta sam ocistio filter goriva ali ga nisam menjao, treba li. Inace nemam nikakvih problema sa njim.

 

darezzy one

Vidim menjao si lezajeve i gumeni prenosnik u zadnjem tocku (na koliko kilometara i zasto si menjao? Kako znas da ti nisu valjali?), sta ti je bilo sa sajlom sauha? Pitam ovo jer ja to nisam menjao, a mozda bi i trebalo. A sto se tice akumulatora ja sam zadovoljan, evo vec dve godine radi lepo, skoro sam ga malo dopunio i ostavio u sobu ispod radijatora, a motor palim na kurblu kada je lepse vreme da ga malo provozam...

Ležajeve sam menjao kad sam video da ima lufta u zadnjem tocku kada ga podignem na centralni stender,a gumeni prenosnik se raspadao to osetis kada kreces i malo ostrije saltujes brzine motor jace trzne ponekad se i cuje udarac metal o metal kada je prenosnik skroz crkao.Sajla sauha je jednostavno pukla rasplela se na samom vrhu kod ručice.Možda se to samo kod mene desilo na forumu nisam primetio da je jos neko imao sličan problem. Nego nisam razumeo jel motor palis na kurblu bez akumulatora(je li to uopste moguce)ako ga vozis tako bez akumulatora mozes da izgoris regler...mislim da filter ne moras jos da menjas ni ja moj nisam ni cistio ni menjao evo vec 20000km...e ovu zamenu lezajeva sam radio negde na 17000km. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Zaboravih da ti sugerisem za dopunu akumulatora...obavezno prekontrolisi celije da nisu suve pre nego ga prikacis na ispravljac ako hvali elektrolita dospi destilovane vode do propisanog nivoa. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Moguce je paliti motor bez akumulatora i moze i svetla da rade, samo nije naravno kao sa akumulatoru. Ne vozim ga ja stalno i dugo tako bez akumulatora, nego samo ga upalim da proradi ili odem do skole i to je to. Auu pa ti nisi ni cistio filter a presao 20000km, ja sam cuo da treba da se cisti obavezno a i da se kupi drugi posle nekoliko predjenih kilometara, mada nebi ga ja menjao jos ali ako malo kosta onda bi ga promenio. Za akumulator, naravno, to se podrazumeva, dopunjavanje destilovane vode ako fali do nivoa...

A za lezaj i gumeni prenosnik mislim da su jos ok, lepo se cuje motor. Koliko kostaju lezajevi i prenosnik cisto da znam? I to si ti menjao, e da si slikao pa da postavis slike i objasnjenje malo, ali jbg, mada mozda i nije tesko to odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Prenosnik ili amortizer trzaja kako ga zovu ovi u servisu je kostao 600din,ležajevi su dimenzije 6302zz i nisam ih kupovao nabavio sam ih na poslu(povoljno) mislim da su u prodaji oko 300din po komadu ako kupis kvalitetne SKF ili FAG.Nije neki komplikovan posao sama zamena ako zatreba neka pomoć tu sam da pomognem savetom i sugestijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja sam skidao tocak da bi zakrpio gumu,pa sam pregledao usput i te gume na lancaniku...kod mene su posle 12.000km kao nove(moguce da ih je prethodni vlasnik menjao),a lako se dolazi do njih,odvijes sraf,izvadis polugu(kao kod bicikla),gurnes tocak malo prema motoru,skines lanac,i samo ga izvuces,kad izvuces tocak lancanik smao uhvatis(nista ne odvijas)i izvuces ga,i videces te gume...tu su i lezajevi,kod mene su i oni jos ok....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Spidasi,ako neko ima,ili zna nekog ko ima,voljan sam da kupim nozicu kurble,tj kad sam ga kupio nije imao,ovaj deo na slici ja imam,znaci samo ona rucica mi treba,kuglicu,oprugicu i onaj osigurac cu nekako naci.....

:zdravo:

SDC15634.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Imam jedno pitanje, da li Speed fabricki ma H4 sijalicu u faru ili obicnu krusku. Kod mene je kruska, al ne znam sta ide, bojim se da stavim H4 da nebi istopio far ili spalio prekidace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Obicna balonka ide,meni skoro crklo dugo,pa sma vozio na kratko,malo pre mi crkne i kratko,pa sam do kuce dosao na zmigavac,cisto da me vide da me neko ne pokupi :) ja cu da kupim hlogenu,ovu:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/SIJALICA-12V-35/35W-HALOGEN/prod_2947.html

Nema prepravki,samo se uvrne umesto ove...a imam jednu novu halogenu 35/35w ali ona sa obicnim grlom(kao kod auta),pa bi morao da prepravljam far,a to mi glupo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Mozda bi bilo najbolje da stavis sijalicu preko releja jer to vuce puno struje, moze prekidac da izgori.

 

Imo bi jos jedno pitanje, koje ulje da sipnem u Spidiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ne moze da povuce vise struje,isto je 35/35,kao i fabricka,a bolje svetli :)

 

A ovo za ulje i mene interesuje,ja jos nisam promenio ulje otkad sam ga kupio(vlasnik mi je rekao da je menjano na 10.000km i da treba na 12.500km da se promeni,a sad ima oko 12.300),mada nzm dal da zamenim na prolece posto sad mnogo i ne vozim ili sad pa da stoji do proleca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

10-40, e sad proizvodjaca vidi da podrzava one standarde, ja sam sipao motul 5100 ali mislim da je to deracina tako da ima i jeftinijih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja