Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Interesuje me gde mogu da kupim semeringe za vile,koje ulje da sipam i koliko,i da li neko slucajno zna nekog ko vari aluminijum,da mi zavari ovaj stap...

 

EDIT:Ili ako neko zna dimenziju semeringa za vile,da probam da nadjem na netu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ne stap,nego ono gde stoji ulje i semering,gore na vrhu kod semeringa je puklo pa treba da se zavari,bilo je na slikama u oglasu,ali je vlasnik vec obrisao oglas,mada se po malo vidi i na ovim mojim slikama(leva vila kod semeringa).Sta mislite,el moze to da se zavari?

 

El pise na semeringu velicina?Ako pise onda cu da vidim kad skinem ovaj,nadam se da cu da ga pronadjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Interesuje me gde mogu da kupim semeringe za vile,koje ulje da sipam i koliko,i da li neko slucajno zna nekog ko vari aluminijum,da mi zavari ovaj stap...

 

EDIT:Ili ako neko zna dimenziju semeringa za vile,da probam da nadjem na netu...

 

Da ne pišem ponovo pogledaj ovde: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/72395-qingqi-125-10v/page__p__1168228#entry1168228

 

Da, na semerinzima su napisane dimenzije, nekada vrlo sitno.

 

Što se tiče varenja aluminijuma: Jovan i Ivan Barbulj, Zvezdara, Kozarceva ulica broj bi trebalo da je 62, 011 2899938. Ja bih ipak probao da nađem drugu čizmu (ono u šta ulazi štap, a što je kod tebe puklo).

Da se dugo i lepo navozaš sa ovom makinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

ok,hvala...

 

Nego,el probao neko da stavi halogenu sijalicu,el svetli bolje,el nece da istopi far ili tako nesto?npr ova:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/SIJALICA-12V-35/35W-HALOGEN/prod_2947.html

ili ova:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/OSVETLJENJE/SIJALICE/SIJALICA-12V-35/35W-XENNON/prod_2946.html

 

Znam da je grlo isto,znaci samo da se namesti(uzimao sam vec za skuter,tamo se dobro pokazala,svetli mnogo bolje od ove fabricke,a moj skuter je imao potpuno istu sijalicu kao ova balonjara na speedu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Evo rešio ja da promenim nešto na mom spidu iako je praktično nov, nervirala me fabrička sirena, mislim da je veći efekat bio da vičem kada mi treba sirena nego što bi nju neko primetio. Zato sam juče ugradio Rudi Čajavec sirenu koju sam još pre skoro 10 godina skinuo sa samare, taman je legla, morao sam jedino da napravim plastični nosač umesto ovog metalnog pošto je njoj masa u stvari preko šrafa kojim se pričvršćuje. Mogu vam reći da taman pasuje na mesto fabričke iako je poprilično gabaritnija od nje, ne smeta pri skretanju a čuje se fenomenalno!!!

To su u stvari dvoglasne sirene, idu u paru i imaju oznake A i B (viši i niži ton), ja sam stavio ovu jednu koju sam imao, mislim da je možda 20 godina stara, a evo slike sa neta, slikaću ovih dana ovu sa mog motora pa ću da postavim.

post-20207-0-10272500-1318875886_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ja sam takodje na mom kiwiju ubacio te trube, ali sam stavio obe, po jednu na svaki štap od vila, dize mrtve iz groba (moje su od tristaća). Ne znam samo kako si povezao, ukoliko nemas relej vrlo brzo ces se oprostiti od prekidaca na rucici. Ako nemas relej pisi ovde pa da ti kazem kako da ga povezes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

U pravu si, razmišljao sam da stavim relej ali rekoh stvaljam samo jednu sirenu pa valjda neće da vuče previše struje ali svakako je bolje da stavim i rele da rasteretim fabričku instalaciju i te njihove žice malog preseka. Rele sam ugrađivao kad sam stavljao dve ovakve na kolima, samo pratim onu šemu nacrtanu na samom releu i ne bi trebalo da bude greške, jedino me nervira što ću možda morati da nastavljam postojeće žice da bih rele kamuflirao ispod sedišta i onda dva kabla od njega do sirene. Inače, druga je priča sa jačom sirenom, primećuju te u saobraćaju i ako te i nisu videli prvo pomisle da je neki auto iz mrtvog ugla kada prelaze iz jedne u drugu traku ili se isparkiravaju pa obraćaju više pažnje, pešaci takođe.

Nadam se ovog iili sledećeg vikenda da ovo ugradim pa da ne moram da razmišljam da li ću spržiti prekidač.

Puno hvala na pomoći.l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Stigo kivi malo pre :) Pravo iz gepeka sam ga oterao u supu,sklopio plastike,namestio rezervoar itd(poskidao sam sve da nesto ne polomim prilikom transporta),odmah nastelovao ventrile na 0.1mm,ispustio talog iz karba,ocistio filter goriva,filter vazduha itd...izgleda extra,kao nov je,a i ona vila lepo fungcionise,nije nista krivo,jedino sto je ulje iscurelo...uglavnom cim zakrpim gume prva probna voznja...a ovako lepo pali,radi itd...evo i jedan snimak od malo pre:

http://www.youtube.com/watch?v=WI16cNyBs64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Chilavert

nesto motam po glavi, kada povezujes relej proveri od one dve zice koje su isle na staru sirenu koja je prekinuta prekidacem (mislim da je +, al me ne drzi za rec) pa nju koristi da ti pobudi relej, a sto se montaze tice ja sam ga ubacio ispod rezervoara pored bobine, samo sam dovukao jednu zicu sa + akumulatora i stavio na nju osigurac od 8A i nju na relej, pa sam ostalo razvodio vec po onoj šemi, nabaci vremena pa ugradi relej, suvise je slab taster sirene izgorece brzo od opterećenja

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Stigo kivi malo pre :) Pravo iz gepeka sam ga oterao u supu,sklopio plastike,namestio rezervoar itd(poskidao sam sve da nesto ne polomim prilikom transporta),odmah nastelovao ventrile na 0.1mm,ispustio talog iz karba,ocistio filter goriva,filter vazduha itd...izgleda extra,kao nov je,a i ona vila lepo fungcionise,nije nista krivo,jedino sto je ulje iscurelo...uglavnom cim zakrpim gume prva probna voznja...a ovako lepo pali,radi itd...evo i jedan snimak od malo pre:

http://www.youtube.c...h?v=WI16cNyBs64

Ako si sam stelovao ventile,interesuje me kako je proslo,posto bih i ja nastelovao,a plasim se kineskih srafova,a najvise onog kojim se steluje,tj onom kontra maticom sto steze,sve se mislim oblajznuce,tacno da se ubijem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja sam štelovao ventile, nisam imao problema za konramaticom, odvrnuo je, uštelovao, zategao, nisam imao problema, iako sam poznat po tome da volim da dooobro zategnem. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Odvijes 3 srafa na poklopcu ventila,malo moras da zapnes da bi ga skinuo,bar sam ja morao da se natezem,jedva sam ga odvojio,odvijes kontra maticu,uzmes listic 0.1mm,odvijes ventil malo vise da moze da stane listic,i onda dok je listic izmedju polako zavrces dok se ne nasloni na njega,znaci da listic onako po malo zapinje,onda samo klestima uhvatis onu cetvrtku gore i zategnes kontra sraf...ja sam ga dosta zatego i nije oblajznuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

El zna neko kako da skinem volan?msm samo onu rucku?Odvio sam onaj veliki sraf 17 koji pritiska oprugu,ali onaj malo do njega nzm kako da odvijem,jer nema glavu,nego je onako ravan...dal da nesto zavarim za njega ili kako vec,nemam ideju...a moram to da skinem da ispravim volan...

 

Evo kako to izgleda sa donje i gornje strane:

DSCN1989.jpg

 

DSCN1990.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ljudi imam grosse problem.. :S

Pre neki dan sidjem dole malo da upalim motor, upali on ali na gurku, posto na dugme i na kurblu nije hteo, upalio je, malo sam ga provozao, radi normalno kad se zagreje i sve to..

A danas sidjem opet da ga upalim posto je lepo vreme, i malo provozam, medjutim nece da prima gas.. 1staa.gif Rekoh to je verovatno jer je hladan, pustio sam ga da se ugreje, radio je u leru jedno 5-10 minuta, ugrejao se lepo, kad i bez sauha treba da prima gas, medjutim nece ni tad da primi, tj nece da zavrti preko 1500 rpm, kao da ima neku knedlu koju nikako da proguta..

Probao sam da nastelujem smesu, ler, sve sto mi je palo na pamet i nece..

Skinuo sam poklopac filtera i izvadio filter (sundjer), a u kucistu filtera ulje.. jel to normalno? da napomenem ga ga je bilo u tim kolicinama da je ona mrezica bila bas natopljena..

ni bez filtera nije hteo da primi gas..

Jel imao neko slican problem?

U rezervoaru mi je oko 600 din goriva, a posto je stajao motor napolju proslih mesec dana, sad mi pada na pamet da nije kojim slucajem kisa usla u rezervoar pa zato nece.. 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

jel ti radi regler? moze biti da ti je regler crko, akuu prazan i zato da nece da zavrti

Probaj da napunis akuu pa da vidis sta ce da ti kaze, ili probaj na kablove da upalis i das gas da vidis da li ce da primi

Varijanta dva, karbovi ti puni mulja i trunja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ali on pali najnormalnije na dugme, radi kao sat u leru.. Ali preko 2000 rpm nece..

A za karb cu da vidim da skinem i ocistim, takodje ako ima neka fora sa ciscenjem a da ja to ne znam, tipa da ne mora da se skida ili tako nesto..A ako ne, nek neko okaci detaljno uputstvo odje pa da sledim to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ako nije do svecice onda je najverovatnije do karba,mozda se zapusila dizna ili tako neki kanal,i jednostavno nema goriva za vece obrtaje,kad das veci gas siber se otvori,dobije dosta vazduha,a nema goriva i samo se ugasi...ja bi pre rekao da je to nego svecica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Chilavert

nesto motam po glavi, kada povezujes relej proveri od one dve zice koje su isle na staru sirenu koja je prekinuta prekidacem (mislim da je +, al me ne drzi za rec) pa nju koristi da ti pobudi relej, a sto se montaze tice ja sam ga ubacio ispod rezervoara pored bobine, samo sam dovukao jednu zicu sa + akumulatora i stavio na nju osigurac od 8A i nju na relej, pa sam ostalo razvodio vec po onoj šemi, nabaci vremena pa ugradi relej, suvise je slab taster sirene izgorece brzo od opterećenja

pozdrav

Evo da se jos jednom zahvalim na savetu za ugradnju relea, evo ugradih ga pre sat vremena. Stavio sam

osigurac od 10A, rele je malo iznad bobine gde je i ostatak elektro instalacije a kablovi su dovoljnog preseka. Probao i radi a i drugi kraj sirene mi je sada na masi.

Sad mogu da trubim dok ne sprzim sirenu ali prekidac ce preziveti. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

NE bih stavljao rolbar na naked-a nikad. Ako ti vec treba zastita tog tipa, vidi da uzmes slajdere neke (mada ne znam gde da ih montiras jer nam je ram takve konstrukcije). Ali nikako nemoj rolbar,izgledace presmesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja