Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Pa jel mehanicar dao broj za slucaj da se motor pokvari ili za delove? Sta je tacno rekao, zatvaraju zauvek ili sta? Jel se pojavljuje neki drugi dobavljac?

 

Rekao je da zatvaraju skroz,kaze ako ti nesto treba za keeway-a zovi mene da ti pomognem sta bude trebalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Auu nije dobro,nije da mi se kvarila masina do sada ali nije dobro to sto gase radnje po Srbiji,naprodavali su dosta motora kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Drugar i ja se juče provozali do Avale, čisto da vidimo šta ima, pa sretosmo još jednog kolegu, brata po motoru.

 

Ispričasmo se, malo raymenili iskustva, popili po piće, napravili neke dogovore za vožnje, pa videcemo, možda se nešto organizujemo.

 

Kao dokaz prilažem sliku. :zdravo:

 

Moj je ovaj nejlepši, sa desne strane. :moto3::nanana::lol:

 

Gazde ostalih makina će da se jave ... nadam se... :)

post-9511-0-17347000-1315862768_thumb.jpg

post-9511-0-64967500-1315863051_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ja danas zamenio ulje,trazio sam Motul ali nema pa sam uzeo ovo,kosta 750 din 1L,kaze da nece imati nikakvih problema,ali kilometri ce pokazati,ja ne osecam nikakvu razliku...:zvizduk:

 

SDC15059.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Slazem se da ne mora motul da bude. Uopste ne volim taj motul, nije dugotrajan. Posle 1000-1500km menjac pocne da se cuje, tesko ide u brzinu, a sa drugim uljima nisam imao taj problem. Trenutno sam na IPONE 15w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Planiram da uzmem jednog speeda 125cc zbog male ptorosnje,do slole itd,pa me zanima el ima delova za njega itd?

 

Ovaj mi ne izgleda lose,a pretpostavljam da bi ga dao za 500e:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1375310/keeway_speed_125/

 

Sta mislite,vidim da neki pominju da nema vise delova itd...pa nzm dal se isplati da ga uzimam uospte?A ta potrosnja od 2l mi bas primamljivo izgleda,sad imam TZRa(koji ume da popije i do 10l kad se vozi muski),i imam piaggio freeja,70cc,veci karb,rezona itd,koji trosi oko 4-4.5l,a ovo 2-2.5l mi bas super izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Poslao sam poruku ovom sa linka iznad,kaze da je redovno servisiran,nikad padano,prvi vlasnik,u odlicnom stanju i daje ga za 500e...to mi je super,jedino nzm dal ima delova,klip i cilindar su najmanji problem,klip sigurno odgovara od neke druge 125ice,cilindar moze da se hilznuje,mada ne verujem da ima potrebe posto je presao 15.000km,a vidim da prelazi i duplo vise...ali npr lanac,neki dihtung,sajla itd,el ima tih sitnica,el uvoze vise uopste delove za njega?Bas mi se svidja motor,najvise zbog tako male potrosnje...a ovo stvarno nije mnogo,ako je tako kako kaze,a nije mi ni daleko(38km od SDa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Prvo potrosnja je zaista minimalna ja se nekad zacudim kako uopste moze biti tako mala,meni ne prelazi 2.5l i kad vozim dvoje i po brdu i u gradu.Ako je dobro ocuvan i redovno servisiran sa tom kilometrazom ima da sa njim predjes najmanje jos toliko uz redovnu zamenu ulja,agregat kod tih motora je dobar i tu nema nekih kvarova.Keeway je prodao dosta takvih motora po Srbiji i siguran sam da ce se naci neko pametan da nastavi da uvozi delove za njih.Takodje smatram da ti delovi poput lanca i lancanika odgovaraju sa nekog drugog kineza(tipa Sym,Quinqui i sl.)kao i dihtunzi ako ti eventualno zatrebaju.Zato ako si resio kintu u dzep i dogovaraj se sa covekom...i puno srece :takoje:e da jos da dodam sto se tice sajli,meni je bila pukla sajla sauha,skinuo sam je odneo u BOBAN sajle i oni mi napravili drugu za nekih 250din,tako da ni to nije problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pazi, voze se kod nas dosta kineza a to je sve varijanta fmj162 motora iliti G6Y motora tako da ako nema oridjinale ima od nekog drugog, dosta delova sa speeda pase na sprint i obrnuto, vrte se kombinacije keeway sprint hyosung kymco tako da ne brigaj mnogo nego samo gas :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

ok,onda samo da skupim jos nesto para i ako se ne proda kupujem ga,a ako se proda...pa bice neki drugi,mozda jos bolji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

http://www.polovniautomobili.com/oglas1491250/keeway_speed_150/#0

 

Sad sam naisao na ovo...motor ovako izgleda kao nov,kaze da sve ima samo treba da se sklopi agregat...sta mislite,el vredi ovo kad bi ga dao za 300e?El komplikovano da se sklopi agregat kod 4t?Kod 2T skutera sam X puta rasturao masinu,imao sam 4T skuter,ali sam njemu stelovao samo ventile i tako neke sitnice...mene najvise menjac brine,dal bi to znao da sklopim :)

Al nzm zasto je rasturen uopste na 2500km,tu mi nesto smrdi...

 

El zna neko dal bi me zezali ako vozim 150cc sa A1(do 125cc)?Ako mi napisu kaznu el isto kao da nemam uopste polozeno?jbg,meni bi 125cc lego,ali mi ovo bas jeftino izgleda,a i nema nista lepse nego kad sam uspesno sklopis motor,pa kad ga provozas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Zdravo svima, evo i mene u društvu spidaša. Kupio sam novi, crni speed pre oko mesec dana. Za sada se samo 'vozikam' trudeći se da budem što dalje od čika u plavom, pošto nemam još uvek A položeno, polagaću na proleće. Mislim da je motorčić odličan, naročito ako se uzme u obzir koliko košta (930€). Ispada da je sve ostalo što mi treba od opreme veći izdatak nego sam motor. Elem, par pitanja za poznavaoce, ako neko zna odgovore:

 

- šta radite kada motor ne vozite duže vreme, recimo preko zime, da li treba ostaviti prazan rezervoar?

- da li zatvoriti slavinu i upaliti motor da potroši ono malo benzina posle zatvaranja slavine odnosno ostaviti suv karburator?

- ako se motor ne startuje duže vreme da li u cilindar sipati malo ulja i 'prošetati' malo klip u cilindru sa par laganih kurblanja?

- akumulatorčić verovatno skinuti i držati u toplom preko zime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

http://www.polovniautomobili.com/oglas1491250/keeway_speed_150/#0

 

Sad sam naisao na ovo...motor ovako izgleda kao nov,kaze da sve ima samo treba da se sklopi agregat...sta mislite,el vredi ovo kad bi ga dao za 300e?El komplikovano da se sklopi agregat kod 4t?Kod 2T skutera sam X puta rasturao masinu,imao sam 4T skuter,ali sam njemu stelovao samo ventile i tako neke sitnice...mene najvise menjac brine,dal bi to znao da sklopim :)

Al nzm zasto je rasturen uopste na 2500km,tu mi nesto smrdi...

 

El zna neko dal bi me zezali ako vozim 150cc sa A1(do 125cc)?Ako mi napisu kaznu el isto kao da nemam uopste polozeno?jbg,meni bi 125cc lego,ali mi ovo bas jeftino izgleda,a i nema nista lepse nego kad sam uspesno sklopis motor,pa kad ga provozas...

Sigurno ce da ti prave problem jer probijas A1 kategoriju koji imas.A ovo je prilicno izvozen motor i to nimalo nezno sudeci po izgledu zadnje gume a i celog motora,agregati su dobra stvar kod ovih motora tako da to rasturanje masine na 2500km bas i ne pije vodu,mislim da i ako ga platis 300jura kostace ce te dok ga sredis jos najmanje toliko plus registracija i ostale peripetije oko prenosa,zato moj ti je savet kupi neki normalan za tu lovu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

ma prdat je vec,hvala bogu,posto bi tesko izdrzao da ga ne kupim,a nema sanse da je presao samo 2500km...

 

Uglavnom moram da skupim jos malo para i da nadjem nesto bolje u dobrom stanju ali 125cc

 

Ovaj mi npr ne izgleda lose,vidim da na satu pise 4900km,izgleda kao nov,a samo 500e:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1450230/keeway_speed_125/

 

Da imam 500e kupio bi ga odma,ali mi treba bar mesec-dva da prikupim,posto sad sredjujem yamahu i sve je otislo u nju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

- šta radite kada motor ne vozite duže vreme, recimo preko zime, da li treba ostaviti prazan rezervoar?

- da li zatvoriti slavinu i upaliti motor da potroši ono malo benzina posle zatvaranja slavine odnosno ostaviti suv karburator?

- ako se motor ne startuje duže vreme da li u cilindar sipati malo ulja i 'prošetati' malo klip u cilindru sa par laganih kurblanja?

- akumulatorčić verovatno skinuti i držati u toplom preko zime?

 

- Rezervoar treba napuniti do vrha. Ovo je bila preporuka za metalne rezervoare da nebi rđali iznutra. Kod plastičnih ja bih ostavio onoliko koliko ima, ne bih se opterećivao time.

- Da, možeš da ga okreneš kurblom par puta s vremena na vreme da prostruji ulje kroz njega. Naravno, bez paljenja. Skineš svećicu i kurblaš.

- Akumulator je korisno držati na toplijem i jednom mesečno dopuniti. Prvo prazniš (vežeš sijalicu na njega) pa puniš.

Sve si sam odgovorio, ne znam što sam ovo i pisao :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Drugari,

ja nisam baš spidaš, ali kao da jesam.

na mom motoru samo stoji nalepnica qingqi, ostalo je isto.

 

Zanima me da li je neko stavljao bočne kofere ili bisage, i koje?

Ja bi ter'o ovo na pute daleke, a ne bi stavljao kofer od 60L. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

hvala pokretaču teme i svima koji su doprineli sadržaju. danas vrtim oglase da nađem motor za učenje.... te, dal ću tdr, te dal ybr .... i onda otvorih preko volje ovu temu po prvi put od kad smo na forumu. problem rešen! :takoje: do sajma da skupim parice i eto mene na MOJA dva točka sledeće sezone :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

- šta radite kada motor ne vozite duže vreme, recimo preko zime, da li treba ostaviti prazan rezervoar?

- da li zatvoriti slavinu i upaliti motor da potroši ono malo benzina posle zatvaranja slavine odnosno ostaviti suv karburator?

- ako se motor ne startuje duže vreme da li u cilindar sipati malo ulja i 'prošetati' malo klip u cilindru sa par laganih kurblanja?

- akumulatorčić verovatno skinuti i držati u toplom preko zime?

 

- Rezervoar treba napuniti do vrha. Ovo je bila preporuka za metalne rezervoare da nebi rđali iznutra. Kod plastičnih ja bih ostavio onoliko koliko ima, ne bih se opterećivao time.

- Da, možeš da ga okreneš kurblom par puta s vremena na vreme da prostruji ulje kroz njega. Naravno, bez paljenja. Skineš svećicu i kurblaš.

- Akumulator je korisno držati na toplijem i jednom mesečno dopuniti. Prvo prazniš (vežeš sijalicu na njega) pa puniš.

Sve si sam odgovorio, ne znam što sam ovo i pisao :stabre:

 

 

Hvala imenjače, ovo mi je prvi motor pa mi treba savet iskusnijih, sa mehanikom se inače relativno dobro snalazim na starijim automobilima i 2T radnim mašinama, ali nije naodmet da pitam i za motocikle.

 

Nego, pitanjce za sve, znam da bi ovo trebalo u drugu temu ali da li je neko čuo-načuo-zna da li će od nove godine uvesti ono smaranje kod polaganja, tipa moraš da ideš na 40 časova, moraš da uzmeš časove vožnje u školi, nema više L tablica - trista nekih novotarija za uzimanje para i trošenje vremena koga nemamo ? Najradije bih ostavio polaganje za proleće ali se nešto bojim ovoga a vremena za te nove sisteme polaganja ću teško naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako znas da bi trebalo u drugu temu, onda postavljaj u drugu. Ne postoji poseban tretman za polaganje za one koji voze Speed. ;)

 

A KATEGORIJA - KONACNI VODIC ZA POLAGANJE:

Prva tema u "Motoristi na drumu"

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/192-a-kategorija-konacni-vodic-za-polaganje/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja