Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Reko aj kad i vi stelujete ler da cacnem i ja moj, radio je na tipa 2500rpm, sad radi na 2, ali i to je nesto klimavo, ne radi ravnomerno.. I kad mu zavrnem gas ugusi se, i ako ne pustim odma oce da se ugasi..

E sad, posto imam vise iskustava sa zastavinim i fiatovim karburatorima, sklopio sam ih 50 do sad, ja tipujem na smesu, sta vi mislite? I jos pitanje, gde je tacno sraf za smesu na 125ici? 0stabre.gif

I interesuje me gde ima da se kupi polovan cajger, ili nov ako ima i koliko im se krecu cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Znam,sredio sam ler,sad je u fullu,ja sam prezadovoljan,samo me nervira lanac kad pustim gas i on motorno koci,lanac zvekece o gvozdje i pravi gadan zvuk,ali nema vee,nas dvojica i on po ravnom krece drugom,prva mi ne treba :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Imam i ja taj problem trebao bih da menjam lanac i lancanike,nisam ih jos menjao presao sam oko 19000km,dotezanje pomogne neko vreme ali svako novo podmazivanje lanca posle pranja vraca problem lupkanja lanca o ram...dotegni i ti bar neko vreme ces biti lisen neprijatnog zveckanja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Reko aj kad i vi stelujete ler da cacnem i ja moj, radio je na tipa 2500rpm, sad radi na 2, ali i to je nesto klimavo, ne radi ravnomerno.. I kad mu zavrnem gas ugusi se, i ako ne pustim odma oce da se ugasi..

 

Ako sam dobro razumeo tebi motor na leru radi na 2000 obrtaja :zbunjen: pa to je mnogo.Kod mene na 900 prede u leru.Da nemas nego zaglavljenje sajle gasa ili nesto slicno?I to brljanje u radu,jesi li pokusavao da menjas svecicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Meni je lanac zategnut bas dosta,ne bih smeo vise,dali bi moglo to npr,taj deo koji ga udara lanac da oblozim izolir trakom bar da se ne cuje ovako???:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ako udara, znaci nije zategnut dobro. Oblozen je taj deo gumom, moze eventualno da udara o centralni stender.

 

Sto se tice smese, pretrazi temu, ima slika gde se nalazi sraf, da ne kacim ponovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Reko aj kad i vi stelujete ler da cacnem i ja moj, radio je na tipa 2500rpm, sad radi na 2, ali i to je nesto klimavo, ne radi ravnomerno.. I kad mu zavrnem gas ugusi se, i ako ne pustim odma oce da se ugasi..

Ako sam dobro razumeo tebi motor na leru radi na 2000 obrtaja :zbunjen: pa to je mnogo.Kod mene na 900 prede u leru.Da nemas nego zaglavljenje sajle gasa ili nesto slicno?I to brljanje u radu,jesi li pokusavao da menjas svecicu?

2000rpm, ako ne laze obrtomer, a meni se sve cini da laze :D

Nisam menjao, jos je cini mi se neka kineska, juce sam je presmirglao malo, medjutim mrka kapa, uzecu od nedelje neku nkg jednokraku ili trokraku bosninu pa cu probati.. Hvala 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Zavrtanj na kome se šteluje smeša se vidi na slici na ovoj strani, darezzy one pokazuje na njega palcem. Zavrtanj gleda na dole, isto je mesingan.

Ima u ovoj temi sve lepo objašnjeno oko štelovanja, pa koga zanima, neka pročešlja.

 

Što se tiče lera, meni radi na oko 1300-1400 rpm, ispod toga brlja.

Mada, moguće je da obrtomer ne pokazuje svima isto... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

@ bane - I ja sam mislio da je to, medjutim on je skroz zavijen, a kad sam ga malo odvio, motor nije promenio rad, iako je trebao, medjutim krenulo je da pisa gorivo na nekom malom crevcetu koje pocinje tu negde kod tog srafa..

0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Au Darosavac al' ti je obrijana zadnja guma,koliko vidim nije neka kilometraza,ocigledno ga je prethodni vlasnik lepo potpisivao :zvizduk:A plastiku skidas na cim.Nema neka posebna caka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
Nisam menjao, jos je cini mi se neka kineska, juce sam je presmirglao malo, medjutim mrka kapa, uzecu od nedelje neku nkg jednokraku ili trokraku bosninu pa cu probati.. Hvala 1zdravo.gif

 

Ja bih ti preporucio DENSO svecicu,odlicna je,ja sam stavljao NGK ali mi je crkla posla nekih 500-600km.Ovu koristim vec dve sezone i jos lepo radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

@ bane - I ja sam mislio da je to, medjutim on je skroz zavijen, a kad sam ga malo odvio, motor nije promenio rad, iako je trebao, medjutim krenulo je da pisa gorivo na nekom malom crevcetu koje pocinje tu negde kod tog srafa..

0zbunjen.gif

 

 

To ti je šraf za drenažu karburatora. Njega odviješ kada hoćeš da ispustiš gorivo, koje je npr. dugo stajalo u karburatoru.

Taj te sada ne zanima. :)

 

Pogledaj malo bolje, trebalo bi da ima još jedan, mesingani, do njega se teško prilazi običnim šrafcigerom, ja sam koristio nastavak od kompleta gedora kljulčeva, pa pod malim uglom sam ga zatezao/otezao.

 

Kada ga odvijaš, motor bi trebalo da počne da podiže obrtaje, pa da smanjuje. Ako se dobro sećam mislim da sam ga od skroz zavrtnutog odvio krug i 1/3 kruga. Trebalo bi da ga namestiš tako da kada ga odbvijaš da ga ostaviš kada je najveći broj obrtaja. Posle podesiš ler i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nasao sam sraf za smesu i podesio je, valjda. 0zbunjen.gif Odnosno, zavijao sam dok se nije ugasio, e kad se ugasio, malo sam odvio, upalio motor, i sve dok sam odvijao on je poceo da dize obrtaje, tako da se mozda vidi 1-1.5mm navoja srafa za smesu, ali tako radi najbolje i ler mu je na 1000, tj bas onako kako treba, da nije bucan i da "prede". Naravno, podrazumeva se da sam radio na zagrejanoj masini.

Druga stvar, koju sam isto primetio i ne znam bas da li je normalna, sauh - ler, isto mu dodje, isti broj obrtaja, nit dize nit smanjuje, a gledao sam da li sajla uopste vuce polugicu sauha, i vuce najnormalnije. Tako da sam probao prstom da onu polugicu sauha na karburatoru povucem jos malo, medjutim posle tog malo, motor se gasi. Jel to normalno (mislim da nije bas) ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Kolege,ja sam resio da prodam moju masinu,veoma sam zadovoljan sa njom i lepo me je sluzila,ali valjalo bi do sledece sezone da padne nesto malo jace. Motor mi je u fulu sredjen,pa ako neko bude bio zainteresovan neka se javi! Evo oglasa http://www.polovniautomobili.com/oglas1425773/keeway_speed_150/ Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

E jbm ti dan,danas guzva u gradu valjda zbog sutrasnjeg pocetka skole,vozim iza nekog auta,staje on staje i ja mislim necu da ga obilazim ne zurim i guzva je...kad on 'ladno u rikverc i PLJAS mene u prednji tocak i njegovim branikom najase na moj blatobran.Svirao ja ali dzaba,kad se sirena sa upaljenim svetlom ne cuje nista...izadje covek izvinjava se ali dzaba bi sta bi,bese mi krivo nisam motor do sada ostetio a sada ovako na glup nacin(a koji je i pametan jel da?).Platio mi covek odmah na licu mesta 2200 dindzi ali frka je sto ovi u Mirijevu nemaju crveni samo plavi,sta cu narucim to sto imaju pa cu ga farbati jbg.A i cini mi se da delovi postaju deficitarni za ove nase motorine,dal' nema uvoza ili je nesto drugo bem li ga...post-10673-0-76387900-1314820921_thumb.jpgpost-10673-0-13083000-1314820945_thumb.jpg.JPG]

post-10673-0-91272100-1314820969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja