Jump to content

Moto Zajednica

Da li smo zaista tolika stoka?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Potpuno se slazem da smo kao narod losi, zajedljivi, lenji... ali celo ova tvoja prica je pomalo Zona sumraka:) Svi su vise-manje udarili po nepoznatom tendencioznom pociniocu, a siguran sam da nikome nije jasno sta se zapravo desilo .... nepoznati pocinilac posipa kante suta po tvom motoru, a onda sve to pocisti...ili se isti sa kofama popne na terasu iznad pa sruci sljunak na motor, pa ciscenje...ne, malo verovatno... mozda kolicima dovlaci sut pa lopatom zatrpava motor... ili mozda sleper suta... izvini zbog malo ironije, predlazem da ipak pogledas taj snimak a onda nam otkrijes misteriju - nekako sam siguran da nije bilo zle namere.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Šalu na stranu, 75% ljudi kod nas su srednja do teška kategorija stoke, a u Beogradu ima možda 40% beogradjana, tako da me više ništa ne čudi našta su svakakvi kreteni spremni.

Marko, samo da te pitam šta si ovime hteo da kažeš? Ne bi hteo da te pogrešno shvatim, ali ispada da su svi ostali(ne Beograđani) stoka. Imao sam priliku da upoznam mentalitet građana grada Beograda po opštinama. Veruj mi, razlike su drastične, kao da se ne radi o istom gradu. Tako da bih se suzdržavao komentarisanja i generalizovanja ljudi u ovom gradu.

 

Stoka ili ne, ovo što si doživeo zahteva objašnjenje. Ako ne uspeš sam da ga izdejstvuješ, zovi u pomoć nas kolege, pa kada se skupi 10-20 motora ispred Tehnomanije, dobićeš odgovore na postavljena pitanja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Зато те и питам! Себе и људе са којима се дружим не сматрам стоком и итекако се ментално разликујемо од марве! Могу да се кладим да си и ти један од нас, па ми није јасно зашто се утрпаваш тамо где не припадаш? ;)

 

Zoom nam je malo razlicit, to je sve. Ti si u street view,a ja gledam kuglu.

Vjerujem i da je TS podobro izzumirao, osim ako nije neki top level samokriticar. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

E to je ona prica zbog koje nas svi mrze i pljuju. Lose vesti o losim ljudima se brzo sire.

 

Ti, kao i mnogi ovdje, suzavas neosnovano kontekst po ovom i slicnim pitanjima.

Koji su to "oni" (koji mrze i pljuju), a koji to "mi" (mrzeni i pljuvani)?

Mislis da u Bangladesu ne zasipaju motore shutom? Ili u Helsinkiju? Berlinu, Hagu....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Procitah nekoliko puta i moram da pitam jesam li ja to dobro razumela da ti ne neko posuo motor sljunkom i to onu stranu koja je okrenuta ka izlogu?

Da nisi napisao gore da motor ima problema sa paljenjem, pitala bih te da li si sigurna da ti neko nije "pozajmio" motor, ali ovako...

Ne motor je ceo bio u prasini, pesku i sitnom šutu, a rezervoar je ulubljen sa strane izloga.

 

Potpuno se slazem da smo kao narod losi, zajedljivi, lenji... ali celo ova tvoja prica je pomalo Zona sumraka:) Svi su vise-manje udarili po nepoznatom tendencioznom pociniocu, a siguran sam da nikome nije jasno sta se zapravo desilo .... nepoznati pocinilac posipa kante suta po tvom motoru, a onda sve to pocisti...ili se isti sa kofama popne na terasu iznad pa sruci sljunak na motor, pa ciscenje...ne, malo verovatno... mozda kolicima dovlaci sut pa lopatom zatrpava motor... ili mozda sleper suta... izvini zbog malo ironije, predlazem da ipak pogledas taj snimak a onda nam otkrijes misteriju - nekako sam siguran da nije bilo zle namere.

Motor nije bio ociscen - ociscen je najveci deo asfalta oko njega a sam motor smo ocistili moj brat i ja.Kad si vec kod slepera jedna od varijanti koja mi je pala na pamet je i da je neko odozgo istovarao šut direktno u kamion na ulici pa je od udarca pri padu odredjeni deo leteo i na stranu, ali čak i da je to bio slucaj opet su mogli da uzmu dve kartonske kutije i da zastite motor.

 

U Tehnomaniji nisam bio,zaglavio sam se na poslu...a i iskreno da vam kazem malo sam i umoran od svih baksuzluka u zadnje vreme tako da je pitanje da li cu i nastaviti da ih jurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pricam o civilizovanom svetu. Gde se motori ne zasipaju sutom. Vec ako ti smeta onda zoves policiju zbog loseg parkiranja itd. A ako se i desi lako se resi. A Banglades i ostale nedodjije se ne ubrajaju u normalan svet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kad sam vec ovde otvorio temu da postavim i jedno pitanje: kakve su sanse da se naprsline od pada prethodnog vlasnika i nastala ostecenja od vec spomenute situacije popune i prefarbaju tako da ne strci od ostatka motora. Najveca ostecenja su u principu sva na jednoj plastici a mislim da bi mi bio preveliki zalogaj da sad farbam ceo motor. Ako je ovo izvodnjivo predlozite mi i kome da se obratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Bilo kom farbaru, plastike se pokrpe poliester gitom i ofarbaju, ti kažeš šta hoćeš da farbaš a majstor koliko to košta. Eventualno će trebati mrežica i lemilica ako on to ne radi poslaće te gde treba. Naravno da će na parče biti srazmerno skuplje nego ceo jer utrošak vremena nije proporicionalno manji ali nije problem, majstor će ti predložiti optimalnu varijantu. Ako je dobar ima posla preko glave pa te sigurno neće prisiljavati da radiš i ono što ne mora a valjda i zna za staro pravilo - veži konja gde ti gazda kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmmm, možda nisam u pravu ali s' obzirom na oštećenja na motoru taj "šut i otpad" mi liči na komad fasade te stare zgrade koji se obrušio baš na tvoj motor. I to "brzo čišćenje" mi liči na prikrivanje tragova? Ukoliko je zgrada u vlasništvu Grada i data na raspolaganje Poslovnom Prostoru oni su dužni u ovakvim slučajevima kada dođe do oštećenja dobara uzrokovanim padom dela fasade da ti nadoknade štetu.

 

Možda je sve ovo hipoteza ali meni liči na pad dela fasade 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

bas htedoh reci! parkiram se ja ispod neke terase, kao kisa ce pa da se lepo zavucem, silazim sa motora, vadim kljuc, okrecem se i skidam kacigu idem od motora, napravim bukvalno drugi korak i tom momentu mi je kaciga preko usiju, a iza mene cujem onako tupo BUM i kako se nesto rasipa okrecems e kad ono cosak od terase bogami jedno pola metra sa 20cm palo izmedju mene i motora, prvo standard mogao sam poginuti, ali sam imao kacigu, pa kad samo skontao da je meni ok pregledam motor i tu sve ok. to nije iskljuceno da se njemu dogodilo. proveri snimak obavezno da barem znas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

E to je ona prica zbog koje nas svi mrze i pljuju. Lose vesti o losim ljudima se brzo sire.

 

Ti, kao i mnogi ovdje, suzavas neosnovano kontekst po ovom i slicnim pitanjima.

Koji su to "oni" (koji mrze i pljuju), a koji to "mi" (mrzeni i pljuvani)?

Mislis da u Bangladesu ne zasipaju motore shutom? Ili u Helsinkiju? Berlinu, Hagu....?

 

U Bangladeshu ne zasipaju motore sutom, makar ja to nisam video. Pokupe tu i tamo nekog motordziju ali to je vec saobracajna nesreca.

Razumem da neko ukrade motor ali secenje guma, grebanje, polivanje farbom, to je vec drustvena patologija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Hmmm, možda nisam u pravu ali s' obzirom na oštećenja na motoru taj "šut i otpad" mi liči na komad fasade te stare zgrade koji se obrušio baš na tvoj motor. I to "brzo čišćenje" mi liči na prikrivanje tragova? Ukoliko je zgrada u vlasništvu Grada i data na raspolaganje Poslovnom Prostoru oni su dužni u ovakvim slučajevima kada dođe do oštećenja dobara uzrokovanim padom dela fasade da ti nadoknade štetu.

 

Možda je sve ovo hipoteza ali meni liči na pad dela fasade 0namigivanje.gif

 

+1 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pricam o civilizovanom svetu. Gde se motori ne zasipaju sutom. Vec ako ti smeta onda zoves policiju zbog loseg parkiranja itd. A ako se i desi lako se resi. A Banglades i ostale nedodjije se ne ubrajaju u normalan svet.

 

U Bangladeshu ne zasipaju motore sutom, makar ja to nisam video. Pokupe tu i tamo nekog motordziju ali to je vec saobracajna nesreca.

Razumem da neko ukrade motor ali secenje guma, grebanje, polivanje farbom, to je vec drustvena patologija.

 

Mozda sam se ogrijesio o "necivilizovani" Bangladesh, ali sam zato "normalan" Hag ubo u centar.

Sigurno ga Englezi nisu dovoljno "emancipovali", ili ta "stoka" jednostavno ne moze da se "civilizuje". :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kod nas znači i za pešake treba uvesti obavezu da nose kacige? :lol:

 

E ovo nije smesno, vec istinito. Mom kumu je pala cigla sa neke trosne zgrade u centru grada i dobro mu otvorila glavu, oko 7-8 savova. Dobro je ziv ostao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja