Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Čitam kako bi menjali lančanike, evo vam lep program koji sve sam proračunava:

 

http://www.gearingcommander.com/

 

...samo pripazite, ako budete hteli da idete 150 km/h ne verujem da ćete moći da se pripnete uz neko brdašce... :D

150 ne idu ni paprike niti TA :nanana:

Hvala cika Rajko, plan je dodati jos nekih 10 plafon 15km/h na sadasnju brzinu, o brzinama preko 120 sa 150ccm i cetiri takta je u fabrickoj postavci preterano govoriti kod superlighta, ono sto barem ja razmisljam i krenucu da radim je da dignem brzinu do 100tke eventualno nesto malo preko., da koliko toliko mogu da odmaknem sleperima i kamionima nakon preticanja

PS jos samo da izvalim kako radi program :takoje:

 

edit par primera sa kombinacijama zupcanika prema gore-pomenutom programu. JOs jednom hvala Čika Rajku

rezultati prikazani su za 5u brzinu, na 7650 obrtaja (namerno predstavljeni ovako jer je cilj dobijanja jos kojeg km/h u + )

 

lancanici........brzina 7650.....brzina 8500 obrtaja

17/41...........- 94,5km/h........104,9

17/40...........- 96,82...........107,5

17/39...........- 99,3............110,3

18/41...........- 100.............111

18/40...........- 102,5...........113,9

18/39...........- 105 km/h........116,8

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ZA vikend dotegao tj sabio opruge zadnjih amortizera za dva kolena, nisam mogao da verujem koliko sam dobio podvozniji motor. Preporuka svima za uraditi

U zadnje vreme mi se dešavalo da prilikom obaranja motora imam utisak kao da se zadnji tocak odjednom klizne tj da se ''navali'' još malo sto me je često znalo da izbaci iz idelane putanje. Ja sam sumnjao na čaure zadnje viljuške, medjutim sada za vikend ih proverio i nemaju lufta. Onda sam rešio da probam malo štelovanje tvrdoće opruga i testiranje kako bi se to odrazilo na ponašanje motora u vožnji. Rezultat-kao da sam seo na drugi motor. Dotegao sam opruge prvo za tri kolena, malo se provozao, ali su za mene samog bile pretvrde-skakutao sam u par navrata po sedištu gore dole prelazeći preko neravnina na putu. Zbog toga sam vratio jedno koleno tj jedan žleb, tako da je sada na sredini (inače postoje 4 ureza + nulti položaj). Motor sada deluje dosta podvozniji-juče umalo nisam pao- zbog izostanka tog osećaja da mi zadnji točak mrdne u nagibu, obarao sam motor možda i više nego što treba- pa sam dva puta naleteo tako u nagibu na neku prašinu i pesak na putu tako da je bilo malo klizanja zadnjeg točka. Sada sam definitivno siguran da ako ne promenim motor još jedna stavka koja se pazari na proleće je druga zadnja guma (neka sa mekšom smesom koja će bolje držati u pesku i na vlažnom putu)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Nove gume obavezno, jer se i meni desavalo da par puta imam osecaj kao da malo seta zadnji tocak kad padne kisica ili naletim na neku prasinu u krivini itd :)

 

Posle skoro 1000 predjenih kilometara manje potrosenog goriva nego u autu za mesec dana, provalio sam da je ovo najisplatljiviji motor ikada + sto je za grad dusu dao a i izgleda super:)

 

Tako da sam odlucio da od pocetka sledece sezone unapredim par stvari..

 

1. Nove gume

2.Promena ulja u viljuskama

3.Zamena fara nekim boljim

4.Uraditi sisi bar ili kako vec + nove bisage i sediste

I opskrbiti se rezervnim delovima cim stignu na prolece

I mislim da kada sve to uradim dobijam zver koja ce moci da se vozi jos godinama.Pokusao bih i da mu malo smanjim vibracije ako je to moguce nekako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

ako bi se radila ova varijanta

18/39...........- 105 km/h........116,8

da li to znaci da kad bi malisa video brdo reko , ja ovde necu ili bi ipak isao ok,

s obzirom da i sad kad vidi brdo tvrdoglavo nece uz njega :)

i jos jedna stvar vec danima pokusavam da nadjem prednji lancanik 18 korak 428 i jednostavno ta kombinacija ne postoji ili ja ne znam da je nadjem.Ima 18/50 18/520 18/sta god hoces ,samo nema 18/428

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmmm, bojim se da bi motorče pre "video" brdo od tebe :)

 

Treba probati pa videti. Početi od jednog zuba napred više i probati pa onda jedan zub pozadi manje pa probati...

 

Za mog TA mogu reći da sa jednim zubom napred više brzina mi se povećava za skoro 10% na istom broju obrtaja - 5000 = 100 km/h sa originalom, 5000 = 110 km/h sa jednim zubom više. Ali...ubrzanja su osetno manja i uzbrdo moram da šaltam u nižu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ako bi se radila ova varijanta

18/39...........- 105 km/h........116,8

da li to znaci da kad bi malisa video brdo reko , ja ovde necu ili bi ipak isao ok,

s obzirom da i sad kad vidi brdo tvrdoglavo nece uz njega :)

i jos jedna stvar vec danima pokusavam da nadjem prednji lancanik 18 korak 428 i jednostavno ta kombinacija ne postoji ili ja ne znam da je nadjem.Ima 18/50 18/520 18/sta god hoces ,samo nema 18/428

 

Pa moze da se pazari komplet 520 tica prednji 19, zadnji vec koliko treba i lanac odgovarajuće dužine sa korakom 520 :neznam:

Što se tiče davljenja uz brdo-jel tvoj spartanac 150 ili 125ccm. Moja 150tica ide sasvim solidno, 7% nagiba gazi sa oko 160kg 3-4 brzinom . :neznam:

Da li ti je dobro uštelovan motor, da li si otvarao auspuhe i da li si radio nešto sa airboxom?

Iskreno mislim da je najbolja kombinacija 18/41 ili 17/39 (u ovom drugom slučaju može a ostane sve u koraku 428)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

150 cc i ide i on 3-4 ali hoce sve da izleti iz njega.

Doduse imam problema kad je veca nadmorska visina e onda nece da ide uzbrdo pa ga hebi.

Sto se auspuha tica izbijena je samo jedna komora ona prva , a filter za vazduh je njegov, mada hocu da stavim KN.

Jel postoji originalni zadnji zupcanik sa 39 zuba za keewaya ili mora da se trazi nesto sto odgovara, jer to moze da bude bas zeznuto

zbog kacenja ili da se naruci blanko lancanik pa busiti rupe i ostalo po postojecem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Oridjinale keeway ne znam, a iskoreno nisam skidao zupcanike da bih im uzeo mere, pretpostavljam da se moze naci kod JTsporocketsa neki koji bi odgovarao po dimenzijama i razmaku rupa. Sva ta grunfovanja oko lanca i lancanika ipak ostavljam za prolece sledece godine.

 

MADA

 

Ono sto me interesuje je broj zupcanika, napred i pozadi kao i precnik tockova kod kolega koji voze supershadowa ili cruisera, jer po onim podacima i slikama sa neta ispada da imaju napred 16 zuba pozadi ne znam a gume su 16tice. jedino sto sigurno znam je da je korak 520 pa bi mozda vredelo izmenjati sa setom 520 a vec po gorepomenutom odnosu 17/39

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ispada da ne moze da se budzi fabricki set zupcanika, bilo bi presporo

 

Negde listah sada za vikend nečije iskustvo sa zamenom zupcanika, mislim da je na forumu mangulica neko naveo da se napred jvata prednji zupcank od mz150 ccm ali da se buse one dve rupe za srafove drzace lancanika a kao MZ ima u ponudi fabricke lancanike sa 19 zuba, mada sam ja i dalje za varijantu da se smanji br zuba pozadi a da se prednji lancanik ne dira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Sad sam nesto gledao na JTsprocketovom sajtu i mislim, moram da proverim nase dimenzije,

da nam mozda odgovara zadnji lancanik od hyosunga GV125 , samo sto kod njih na sajtu ima

opcija sa 37 zuba.

 

http://www.jtsprockets.com/catalogue/model/3905

 

Nesto sam racunao sa cika Rajkovim programom i odnos bi bio

 

 

lancanici........brzina 7650.....brzina 8500 obrtaja

 

17/37..............104.7kmh.........116.3kmh

 

koliko bi to ubilo ubrzanje i vec pomenute uzbrdice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Probano je to sa lancanicima i...realno slaba vajda :jok: Lepo Arakis kaze,ubi ga brdo.

Moj je isao 110km|h po GPSu na dugoooom pravcu ali...Promena dizne u karburatoru,homemade filter za vazduh(nepitajte kako :stabre::lol:) ,otvoren izduv skroz(nimalo prijatno na duzem putu).Uz brdo sa dvoje (oko150-160kg sa stvarima)izlazi sa 60-70km ali...pun gas,mucenje,nije to-to.Jednostavno,nemoze se iz njega vise izvuci osim busenja hilzne a to je vec drugi padez.

Sto se tice vibracije,probao sam sa pravljenjem silent blokova na nosacima motora.Dobije se nesto minimalno,ali na punom gasu trese pa trese.Vibracije dosta zavise i od nastelovanosti samog agregata,ventila,istrosenosti pogonskog lanca.Ako je sve kako treba manje trese.

Sve to sto je nejak i spor on nadoknadjuje svojom izdrzljivoscu,izuzetno jeftinom voznjom i pouzdanoscu :care: Zato uzivajte u njima takvi kakvi su i lagano (ako se moze)spremajte parice za nesto jace,gde je potrosnja veca,reg. skuplja,glava vise boli. :aha: \

Ajd u zdravlje :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

pozzz ljudi ima li ko da je menjao lamele na ovom motoru. ja imam princa i kada sam skinuo korpu lamele su mi poispadale zajedno sa 2 velike podloske koje ne znam gde da vratim a vidim da su korpe gotovo iste pa mozdaq neko moze da mi pomogne

u napred hvala pozz

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Xt 660 R

Da li neko od vas ima iskustva sa prepravljanjem fabrickog sedista ? Da li smatrate da je to suluda ideja i da je bolje praviti od nule novo sediste? (pitanje plus koje je vise za oglas nego ovde: Da li neko od vas ima visak sediste za superlight ili supershadow?) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Moja jedina zamerka samom sedištu je tvrdoća za duža putovanja, imam utisak da je možda odsustvo jednog finijeg sloja pene il sundjera na površini samog sedišta direktan uzrok toga, tako da smatram da bi eventualno neki tapetar to vrlo lako mogao da otkloni sa dodavanjem 1-2cm neke mekše pene ili sundjera ispod skaja pri čemu bi konture sedišta ostale iste, dok bi samo sedište dobilo na debljini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Onda od nekog sprinta potraži sediste. Imaš gore na Panteleju servis sprintov, pa se provozaj do njih moćda imaju nešto na lageru ili imaju nekog princa na servisu i čisto da vidiš da li se sedište uklapa i kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Da li neko od vas ima iskustva sa prepravljanjem fabrickog sedista ? Da li smatrate da je to suluda ideja i da je bolje praviti od nule novo sediste? (pitanje plus koje je vise za oglas nego ovde: Da li neko od vas ima visak sediste za superlight ili supershadow?) :)

 

Kada vec pitas imam ja na prodaju sediste od Superlighta i jos pola motora, pozdrav. Da se navozas barem koliko i ja sa mojim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Kada mu nestane struje, a cak i posle paljanja na kurblu i voznje od 45-60 min jos uvek nema struje... znaci da mu je riknuo regler(valjda se tako zove) zar ne ?:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nestane struje u kom pogledu??? Stavis akumulator, uzmes unimer, izmeris napon na akumulatoru i trebalo bi da bude neka vrednost oko 12,9V. Upališ motor daš gas na oko 2000 obrataja i napon na akumulatoru treba da se popne na oko 14,4V, upališ svetla i ne bi trebalo da padne ispod 14V (na oko 3000 obrtaja), ako se ovako ponaša znači da je regler dobar.

Ukoliko nemaš unimer možeš da proveriš da li motor puni prostim ogledom, upališ motor, uplaiš dugo svetlo, daš gas i gledaš sijalicu fara, ukoliko postaje jače i belje svetlo motor puni, ako i dalje svetli zućkasto i ne pojačava se znači da je crklo nešto oko punjenja-ili je regler ge crk sto je verovatnje) ili je crko namotaj. Ukoliko je crko reger par strana nazad imaš temu postavljenu upravo za taj problem pa je prelistaj i potraži odgovore, ali u svakom slučaju napiši i ovde kakva je situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja