Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Hvala Zodini, odradio sam ovu drugu varijantu i ustanovljeno je da je regler. Jos uvek je pod garancijom tako da cu da ga vozim na redovni servis i da vidim jel vazi ta garancija i za regler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Odlicno bi bilo da postuješ u temi i servis koji ti je menjao regler ako ništa drugo barem da li regler uopste imaju jer je par ljudi sa foruma jedva reglere i nabavilo (uključujući i Danijelsa i mene). još nešto većini je regler crkavao na oko 8k-10000km (deluje mi kao da je falš u startu bio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Seticete se da sam ja u septembru nasao poslednji regler u celoj Srbiji.

Ako nisu nabavljali delove tesko da ce ga bilo gde naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Upravo zato i rekoh da postuje ovde u temi da li ga uopste imaju ovi nasši uvoznici i serviseri ili je jedina varijanta Ebay i alibaba.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Cu vas obavestim, naravno. Samo sto sam opet poceo da radim a samim tim nemam vise vremena ni da pisam, Tako da cim uhvatim slobodno vreme da ga odvezem na servis, javaljam sta i kako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Pa ne znam bas, ako koristi isti akumulator kao i ja na 150cc onda ce da pukne 5k din a regler je oko 4k, jer su braca Kinezi iz nekog nepoznatog razloga na nase motore stavili akumulator koji ide na 600 + kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sve je to stvar režije, ja sam kod mene nabacio banner gel od 9ah a mislim da je koštao negde oko 4k, a znam da je kolega stavio neki kiselinski, odradio malo grunfovanje sa preradom nosača i da je prošao dosta jeftinije, a u svakom slučaju reger je bio problem naći pa se sama moja konstatacija odnosila na muke oko pronalaska reglera (koji je mene koštao 2700din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Hehe pa pazi akumulator nije neki problem, trenutno vozim bez istog posto nisam nesto pri kesu, a kada skupim pare lako cu da izaberem akumulator.Dok bi sa nabavkom reglera imao malo vecih problema:) Inace na kurblu pali kao zmaj :)

E nego,jos malo da davim Vas iskusne:) Nisam obracao paznju ranije, a nisam ga ni vozio na neke duze relacije. Posle neke "duze" voznje (60ak km) otvorenog puta i neke konstantne brzine oko 70 kmh... provalio sam da mu agregat smrducka onako na vrelo ,ali bas, i da konstatno nesto pucka onako kao vrelo ulje na tiganju.Posto nema nikakav merac temperature nemam pojma da li je to normalno i kako da provalis ako se pregreva :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је л' ти то проблем кога си поччео да примеђујеш од скоро или то вучеш дуго времена? Види шта је са уљем, да ли је почело да деградира од температуре.

 

Провери и боју гарежи на електродама свећице, Ако су сиве или беле - можда ти нешто није у раду карбом, па машина добија сиромашну смешу и прегрева се.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pucketanje se javlja i iz auspuha tj iz onog dela pre razdvajanja grana gde je katalizator- cuje se kao sitan metalni zveket tipa cak cak cak, to se javlja i kod mene ponekad kada ga vozim duze i nakon gašenja čuje se par puta to pucketanje-za 5 god ništa nije crklo tako da konta da je to normalno, ali ovaj miris sagorelog ulja mi je zanimljiv-vidi kakvo ti je ulje, promeni ga pa probaj sa novim ionako kreće sezona pa je poželjno imati litru novog ulja u motoru, takodje proveri i svećicu-moguće je da je smeša loša pa da se greje previše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

E bas takvo pucketanje , znaci to otpisujem kao problem:)

A sto se tice te smese , to ga izgleda zahebava jos od kad sam ga kupio.Posto od 1. km/a nije hteo da pali i odmah mu je zamenjen karb i nesto cackano tako da moguce da je opet nesto oko toga. Inace juce sam ga pokupio sa redovnog servisa i sve je frisko i ulje i svecice:) jbga...mozda mi je zapao neki kojeg je pravio neki pijani kinez :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кинези не пију баш толико колико људи могу да не знају да изврше неке основне операције на тим моторима. Није то хадронски колајдер, да не може да се савлада.

 

Хајд' сад, када је мотор 'ладан, одви свећицу, па нам кажи каква је боја гарежи на електродама. Прво то, а после ћемо да видимо шта даље.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ajd i ja da pitam nesto pametno :stabre:

 

Zezam se naravno, ali me interesuje gde bi mogao da nadjem neki vakuumski karburator koji pasuje na ovaj nas agregat.

Sve sto sam gledao ima difuzore sa obe strane karba, a ovaj se kaci direktno na agregat preko dva brezona.

trazio sam i setove za reparaciju ali slaba vajda. Problem je sto mi je ispala dizna za stelovanje smese pa sad koristim pravljenu, ali nikako ne mogu lepo da nastelujem odnos gorivo/vazduh. Zato bi da promenim ovaj karb i stavim neki kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мало се потруди и осмисли прирубницу, па дај стругару да ти је направи, да поставиш нешто овакво - http://dx.com/p/diy-...5-silver-175539

 

На истом сајту можеш јефтино да пазариш и читав класичан карб који би ти одговарао за моторин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Ala me ishejtova covek :)

Btw, bila mu je nova svecica fabricki izbagovana. Posto juce opet nije hteo da upali zamenjena mu je svecica i sada sve sljaka kako treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Pozdrav drugovi!

Molim vas informaciju od kojeg motora paše zamjenski filter za ulje za superlight?

Ovdje kod mene nema ovlaštenog zastupnika za Keeway pa se moram snalaziti

I molim vas info dali mogu staviti u njega i mineralno ulje(valvoline 10w40) ili mora biti sintetika?

Hvala

Promenio član stomp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Keeway nema filter za ulje

Koliko znam svi sipaju polusintetiku.

 

 

nema filter za ulje?? ja mislio da ima i da ide od yamahe virago 125 :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Има центрифугални сепаратор, али то ти није потрошни део.

 

!B-hzvd!B2k~$%28KGrHqZ,!k8Ey+jCy3+9BM87g8hLt!~~_12.JPG

 

 

Nisam pojma imao,to onda dođe ko filter?

Treba se očistit?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Питај ове који возе моторе са таквом машином.

 

Али какогод, са данашњим уљима, има да се о-хо-хо навозаш, док га не напуниш ђубретом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Питај ове који возе моторе са таквом машином.

 

Али какогод, са данашњим уљима, има да се о-хо-хо навозаш, док га не напуниш ђубретом.

 

 

Hvala druže :takoje:

Ako navratiš u Hrvatsku javi se pa da popijemo pivo :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja