Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па није ту проста математика и не ради се само о бројкама које се тичу преносног односа. У игру улазе и аеродинамика, маса возача и слично.

 

Какогод, ја сам за најједноставије решење - промениш ланчаник, па видиш како то ради у пракси.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Slazem se Zorge sa time, naime Danijels i ja imamo iste motore ali je razlika u kilazi 20tak kg, taman dovoljno da mi pri startu lagano izmice sve dok ne dostignemo maximume brzina

Pitanjce je bilo usmereno na varijantu da se postavi lancanik koji je a) sa jednim zubom manje, b)sa dva manje ... jer ako eksperimentisemo (eksperimentisem) sa raznim setovima vrednost testiranja ce prevazici vrednost samog projekta, jer nije da mi se baca 20tak evrica za svaki pokusaj

Jednostavno razmislajo sam ovako da ako u idealnim uslovima motor sa sadasnjim prenosom ide 90 ako se smanji jedan zub hoce li ici 95 ili 92 (onda bih isao na jos jedan zub manje) ...itd :neznam:

Po svemu sudeci jos uvek kod mene nema naznake da cu da sakupim pare i pazarim SPT350 tako da cu na prolece verovatno da uzimam novi lanac i set lancanika gde ce zadnji biti manji za dva zuba pa cu probati da proverim kako je to u praksi, ukoliko pre toga neko ne testira varijantu veceg prednjeg pa ovde napise iskustva

 

 

Takodje spartanac ima snaga u rezervi, zadnja 1/3 gasa koju dodajem samo povecava broj obrataja ali je kranji rezultat isti stoji negde oko 90-95 km/h, a uz to dobro brdo samnom savladava u 4 i 5 a kada vozim jos nekog gazi lepo 4 i tek ponegde trazi 3 brzinu

Inace po GPSu bez bocnih torbi, vizira niti kofera ide 100tku (meni tu fali jos jedno 15tak km u plusu i bilo bi idealno) jer ovako putnu brzinu od 80 lepo odrzava ali radi u visim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Jos jedna stvar, nadjoh kod Brazilaca jedno grunfovanje gde su uspeli da nateraju kivija da gura 140km/h sa zamenom zadnjeg zupcaniha i postavljanjem manjeg od 35 zuba.

 

@melcor, prednji zupcanik je sa 16 zuba, i moze da se zameni samo sa 17ticom jer za veci neka fizicki mesta, vec bi moralo da se turpija kuciste

 

Za poznavaoce engleskog evo linka kako dogurati do 140km/h na keeway superlightu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чекајте, мајку му... Како нико није разматрао варијанту повећања радне запремине?

 

Колико сам ја скапирао, код Кинеза се срећу ти мотори са радним запреминама од 125 до 230 кубика. Ово су подаци покупљени са "Лифановог" сајта, а тичу се тих мотора са подизачима, какав је и на "Суперлајту".

 

post-3975-0-46759400-1348061276_thumb.jpg

 

Лепо се види какви су све пречници и ходови клипа могући.

 

Да ли је неко разматрао да ли је могуће да се покупују потребни делови и одмах иде на 230 кубика? Мислим, тих делова има којекуде по фер ценама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Pricao sam ja sa Bobanom-motomehanika i rece mi da nase masine mogu da se dignu na 200cc , promenom klipa i hilzni.

Tako bi dobili duze brzine i vecu krajnju. On mi je i reko za prednji lancanik, e sad ako nema mesta , onda mozda varijanta napred +1 zub, a nazad -1 ???

To grunfovanje na 200cc bi izaslo sa sve rukama oko 200-250e dal se isplati toliko ulaganje?

Motor bi dobio kruzirajucu brzinu od oko 100kmh, sa jos snage do 120-130 za obilazenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У табели пише да је за "Лифанове" моторе из ЦГ серије, највећи пречник клипа 67 мм (да кажемо да шире не може), што уз постојећи ход од 49,5 мм, какав је на 150-кама, даје радну запремину од, ако сам добро израчунао, заокружено, 175 цм3, тако да не знам колико вреде труда додатних 25 цм3 са разбушивањем постојећег цилиндра. Мислим, може, ако ти постојећи из неког разлога добије неке ужасне рисове, па нађеш одговарајући клип и даш га заједно са цилиндром некоме да уради хоновање на потребну меру.

 

Нисам се нешто интересовао много за те варијације на тему ЦГ мотора и не знам да ли је уопште размак између четири брезона који држе цилиндар и главу исти код свих запремина клонова ЦГ-а, па ни да ли онда од 150-ке може да се направи пунокрвна 230-ка, са све новим цилиндром, клипом, радилицом која даје дужи ход клипа и главом (верујем да су код већих запремина печурке вентила веће и самим тиме и да је боље "проветравање" цилиндра). Ипак све то треба да се провери.

 

Рекао бих да је та варијанта са прављењем "пунокрвене" 230-ке куповином нових делова кошта тих 200-250 евра.

 

Е, а знате ли да "Лифан" има и варијанту оваквог мотора са четворовентилском главом? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим, хилзном, не биксном - зезам се неком машином за млевење меса, па ми једна биксна од ње вазда у глави. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Xt 660 R

Mozda je rano da pricam keewayu superlight 125 (s obzirom na manje od 1000 predjenih kilometara) ali to je jednostavno jace od mene.

 

Vredi napomenuti da je ovo prvi motor koji vozim (ako zanemarimo onaj u auto skoli), kupljen je nov i jos je u fazi razradjivanja.

Za sad nemam ozbiljnijih primedbi (osim na ljude iz Dunava, preko kojih sam inace uzela motor, ali verujem da ovo nije tema za to).

 

- Mali su problem vibracije na visokim obrtajima, ali to je uglavnom to.

- Lanac se otegao relativno brzo ali to vezujem sa cinjenicom da je nov, te treba malo vremena da materijali legnu lepo.

- Da je udoban, jeste, jedino sto umeju plastike sa strane da mu se otkacinju kad probas da ga guras (al to se da srediti).

- Pali bez problema i brzo se zagreva, ima prelep brum.

- Ja mu nisam nasla poziciju (sto me iskreno buni) valjda je to zato sto ima mogucnost da se upale sva cetri.

- Kontrolna tabala je odlicno osvetljena i lepo pozicionirana.

- S obzirom na to da je jos u fazi razrade nisam htela previse da ga cimam, ali preko 70 ide bez problema.

- Sa mojih 50 kila potrosnja mu je bliza 2 nego 3l tako da je poprilicno ekonomican.

- Menjac pomalo glavi, to verovatno ima veze sa tim sto je u njemu ono konzervansno ulje, a prvi servis stavljen na 1000km a ne na 500 ('bem ti garanciju).

- Copa mu se skuplja (sto blago ume da iritira), ali kao posledicu toga znam da kad padne mogu da ga podignem sama. Sto znaci da bi i bilo koja reglarna osoba mogla da ga digne bez problema.

- Ne moze da se upali dok je u brzini, cak i kad nije u brzini ako lampica zabaguje nece hteti da se upali.

- Ljudi se zale na onaj ''ABS'' mada ja iskreno nikakve probleme sa njim nisam imala.

 

Sveukupno ja sam zadovoljna. Kako budu odmicali kilometri dolazice jos komentara (iskreno se nadam pozitivnih) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

OP OP, jes jedan Meraklija medju bajekrima

Dobrodosla medju spartance, videces da ces se lepo navozati sa kivijem

Sto se tice lanca, zmaj da im je to boljka, i da se vrlo brzo istezu, na nekih 500tinak-1000 km ces morati da ga dotezes, cak i cesce ako vozis i suvozaca

Poziciju motor nema, vec se paljenjem svetala odmah pale kratko i pozicija zajedno ili dugo + pozicija

menjac ce da glavi dok mu ne zamenis ulje , posle toga ide super

Copa glavi tj ostaje u spustenom polozaju kod nekih modela, a kod drugih pak se sama vraca, moze biti da su srafovi pretegnuti (ostaje spustena) ili labaviji (sama se vraca) ali kad se naviknes na to neces imati problemažU brzini mozes da ga uplais jedino na kurblu iliti kickstarter inace na dugme samo u neutral poziciji

I da lampica neutrala oce ponekad da pobrljavi (cesce kad je ulje vec ostarelo) pa da pokaze da je izbacen a u stvari nije

 

Jos jednom pozdrav i za sve sto te interesuje pitaj slobodno, ima nas par koji smo doktorirali problematiku zvanu keeway superlight (iako nekih ozbiljnijih problema i nema)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Danas sam malo castio brata motora novim uljem i lanac sam mu podmazao i jos stosta uradio i izmedju ostalog prebrojao zubice na prednjem lancaniku i ima ih 17 i koliko sam video ima prostora sigurno za 18 a za 19 tesno.

 

Nego simptomaticno mi se desava da kako stavim sijalicu u far posle izvesnog vremena nekad i isti dan, mi crkne kratko svetlo.

Neka ideja. Proverio sam sve buksne i kontakte i sve je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

HEh, mozda se i ja zeznuh u brojanju pa nadjoh 16 zuba, ali uglavnom to je ono sto sam hteo da ti i kazem, eventualno moze da se nabaci jedan zub vise napred

Sto se tice sijalice, istu muku smo i Danijels i ja imali na svojim kivijima, cesto je crkavalo kratko svetlo na balonki od 35w, ja sam nesto budzio halogenku 35/35 i stavljao socivo od jawe, menjao balonku od 45/50W vozio tako ali sam se na kraju vratio na fabricki far u koji sam ubacio xenon i sad je to vec druga prica, isto smo odradili i kod Danijelsa i nemamo problema sa cestim crkavanjem sijalica (do sad smo samo po jednu xenonku promenili za dve god kako vozamo sa njima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

HEh, mozda se i ja zeznuh u brojanju pa nadjoh 16 zuba, ali uglavnom to je ono sto sam hteo da ti i kazem, eventualno moze da se nabaci jedan zub vise napred

Sto se tice sijalice, istu muku smo i Danijels i ja imali na svojim kivijima, cesto je crkavalo kratko svetlo na balonki od 35w, ja sam nesto budzio halogenku 35/35 i stavljao socivo od jawe, menjao balonku od 45/50W vozio tako ali sam se na kraju vratio na fabricki far u koji sam ubacio xenon i sad je to vec druga prica, isto smo odradili i kod Danijelsa i nemamo problema sa cestim crkavanjem sijalica (do sad smo samo po jednu xenonku promenili za dve god kako vozamo sa njima)

 

 

Reci mi da li si zadrzao originalno socivo fara ( ono plasticno) kad si ubacio xenon ili si ga menjao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Da, da zadrzao sve oridjinale, sijalica bixenon H4 lepo pase u staro socivo , sam sam je u tri tacke fiksirao Bison montaznim kitom i to je to

EDIT

a sam proces ugradnje je krajnje jednostavan ukoliko posedujes barem malo elementarnog znanja i imas volje za radom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Moracu definitivno nesto da uradim , jer svako malo kupim po dve sijalice i sad imam 4 ili 5 kom na kojima radi samo dugo svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Bixenon na buvljaku je oko 3500 pazaris i podelis sa nekim kolegom i imas suepr svetlo, cak i da ti ostane pola kompleta imaces rezervu za slucaj kvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pa greju malo nesto nije da su skroz hladni kao oni fensi skupi xenoni sa boljih automobila, po meni greju nesto malo manje nego balonka od 35W, nekih 15% manje, far je i dalje topao ali ne smetaju plastici skoro uopste , imam ih i na kolima i zimus su topili sneg sa farova- ne bas kao obicne H4 da se potpuno sneg ne hvata na farovima ali sam komotno mogao da vozim a led se hvatao samo pri dnu fara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ostao sam odavnno duzan fotografija kako izgleda xenon na kiviju i malopre se setih pa idemo onda redom

 

fotografija 2 xenon dugo svetlo

post-4383-0-37075900-1348773694_thumb.jpg

foto 3 dodatna svetla na motoru,bocno od glavnog fara dve okrugle maglenke 2x35W vezane na taster da mogu da blickam njima ali i na cug prekidac da bi ih po potrebi upalio ako crkne xenon ili bude bilo potrebe

post-4383-0-73311300-1348773704_thumb.jpg

fotka 4 xenon+maglenke

 

post-4383-0-74909700-1348773715_thumb.jpg

 

Nisam mogao da slikam motor od napred jer sam bio sam, tako da ostajete uskreceni za vizuelni utisak en face motora

PS (malopre mi crkla sijalica u levom cajgeru da vas ne bunio sto ne sija zeleno)

post-4383-0-10831000-1348773681_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Fotografija br 1 samo xenoon kratko svetlo, slikano u parkicu ispred zgrade, daljina zivice je nekih 30tak metara mozda koji vise

 

post-4383-0-69530700-1348774058_thumb.jpg

 

zaebo se u dodavanju ovo je prva slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нисам питао: како је везан фар на "Суперлајту" - напаја се из акумулатора или директно од калемова, тј. сија ли и када је мотор угашен?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitam kako bi menjali lančanike, evo vam lep program koji sve sam proračunava:

 

http://www.gearingcommander.com/

 

...samo pripazite, ako budete hteli da idete 150 km/h ne verujem da ćete moći da se pripnete uz neko brdašce... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Нисам питао: како је везан фар на "Суперлајту" - напаја се из акумулатора или директно од калемова, тј. сија ли и када је мотор угашен?

Vezan je za accu, samo je potrebno da se dA kontakt, motor ne mora da startuje. E sad, posto je presek zica veoma mali, ja sam celu instalaciju za prednje svetlo prevezao i ide preko releja i direktno sa akumulatora, od stare instalacije ostalo je sve ali jedino ima svrhu da pobudi releje. Dodatna svetla sam vezao direkto na akuu samo preko osiguraca i vukao sam nove zice napred i ove maglenke mogu da upalim i kada je motor ugasen (e sad sto ce da pojedu acuu za dorucak to je druga stvar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja