Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav.

Novi problemi sa Spartancem.

PRVO

Problem sa prednjom viljuskom. Curi ulje iz amortizera po disku za kocenje tako da mora da se sredjuje. Rasturio sam mu prednju vilu, skinuo prasnike, ali ne mogu da povadim semeringe. Iz Paracina su mi rekli da moram prvo da ih skinem I procitam broj, pa tek onda ce mi poslati nove. Da li neko zna kako skinuti semeringe na laksi nacin I da li neko zna oznake na njima?

DRUGO

lanac I lancanici su skroz dotrajali. Ne bih da vracam originalne jer nisu nikakvog kvaliteta. Takodje bih da stavim drugi odnos zupcanika (npr 18 -36) kad vec menjam, nadam se da ce ici (pod idealnim uslovima) bar 105-110 km/h.Video sam da je korak 428, ali kontam kad sve menjam da moze da se kupi komolet sa nekim drugim korakom, bitno da rupe pasuju. Da li nako zna gde mogu da kupim kvalitetan lanac I lancanike ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

@Rade

Jel to tako oduvek ili ne (mislim na brzinu)?

Probaj da promenis ulje, ako nisi skoro i promeni pumpu na kojoj sipas gorivo. Nasim motorima sitnice mnogo znace, a i nama sa njima i na njima.

 

sipano motul 10w40. sad ide do 80 relativno bro preko toga samo nizbrdo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

takodje treba da menjam lanac i lancanike, zanima me takodje neki kvalitetniji. Sta da kazem prodavcu kad hocu da kupim lanac i lancanike tipa daj te mi lanac i lancanike te i te dimenzije(ne znam koje ) :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

@Rade

Probaj da promenis pumpu na kojoj sipas gorivo. Ja sam imao slicnu situaciju, sipam na privatnoj pumpi jer mi je ovde blizu i motor se raspada na 60km/h, onda sam poceo da sipam na NIS i na MOL i druga prica... Vidi promeni par njih, pa ces videti koje ti gorivo najvise odgovara, ako i dalje nastavi konsultuj nekog strucnjaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Skroz dole 0 sredina je 1/2 skroz gore je 1 tj uključen sauh-samo za paljenje. Upalis u polozaju skroz gore , ostavis da radi tako par sekundi pa na polovinu dok se ne zagreje malo i za dalju voznju skroz dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Eee vidish meni je tek sad poceo da prihvata to skroz dole, do sada je radio samo na sredini a kada se prebaci dole gasio se... Sada kada krene da stuca znaci da se zagrejao pa onda prebacujem dole :) Kapiram da od ove silne voznje na sredini nije nista moglo da mu bude, doduse sve su to bile krace voznje po bgu i okolini :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Znači da ti karb nije dobro uštelovan i ima siromašnu smesu, pa kad mu zatvoriš dovod vazduha pomeranjem saugha na pola ili pun on krene da radi bolje. Dakle nadji nekog da ti ušteluje malo dizne na karbu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

a kod mene kad je skroz dole upalim ga bez problema i vozim ga bez problem cim ga momerim na gore nece da upali nece ni da se vozi trokira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

a kod mene kad je skroz dole upalim ga bez problema i vozim ga bez problem cim ga momerim na gore nece da upali nece ni da se vozi trokira

 

Zato sto ti je na pola sauga. Vidi filter vazduha, plakni ga malo. Obican sundjer. Gornji polozaj i sredmji je samo kad ga palis hladnog. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

oprao filter pre par dana. On na onaj donji pali lepo ide lepo sve je ok, e sad jes da nije mnogo hladno pa verovatno zato i pali lao na najdinji polozaj. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Javljaj rezultate, živo me interesuje dal može da se nabaci, ja nešto gledah i čini mi se da je 140 max bez distanciranja lanca i zupčanika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

 

ovako ce se cuti uskoro :takoje:

 

 

Inace krenuo sam sa blagom modifikaciom motorceta, skratio sam zadnji blatobran i sad se vidi guma sto je strava( jos kad stavim 150/80 r15 iha :moto3: ) Sad sam u potrazi za nekim led stop svetlom ako imate javljaj te ne mora biti bas led vec samo da je lepo migavci mali fensi nabaceni,oni veliki hrdjavi sklonjeni.

Stize uskor novi far super fensi sa migavcima umesto ovog fara koji bar u mom slucaju bas je slabasan.

 

http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-6150676-1.htm uzimam ovakav, devojci se dopada a i meni moram kazati :lol: satovi se lepo uklapaju i nesmetaju da se ugradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja