Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

dajem moje motorce za 350 eur i bas mi je hitno preporucite nekom samo dodje sedne i odveze registrovan do aprila 2014 dakle sve ok sem te trece brzine zato je cena vise nego smesna al je hitna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

STOMP skini prednji rol bar i onda probaj motor (iznenadićeš se sa manjim vibracijama), proveri zadnji donji sraf nosača motora da li ga imasš uopšte ili je ispao, skini ukrasnu plastiku sa desne strane kod nogostupa suvozača i dotegi otpozadi dve matice koje drže auspuh, dotegni desni M6 koji je prekoukrasne pečurke ‚‚usisnika vazduha'' i što je do tebe ti si sve isprobao, ostalo što možeš da radiš jeste da izzumbaš podleške od neke gume i da ih podmetneš ispod šrafova.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

STOMP skini prednji rol bar i onda probaj motor (iznenadićeš se sa manjim vibracijama), proveri zadnji donji sraf nosača motora da li ga imasš uopšte ili je ispao, skini ukrasnu plastiku sa desne strane kod nogostupa suvozača i dotegi otpozadi dve matice koje drže auspuh, dotegni desni M6 koji je prekoukrasne pečurke ‚‚usisnika vazduha'' i što je do tebe ti si sve isprobao, ostalo što možeš da radiš jeste da izzumbaš podleške od neke gume i da ih podmetneš ispod šrafova.

Pozdrav

 

 

Hvala prijatelju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Drugovi,u petak sam dozivio novo iskustvo,cura i ja smo pali sa motora :/

Zaputili se nekih 150 km prema mojoj vikendici ko svaki vikend i 5 km prije vikendice rasipali se po cesti,gadno iskustvo ali imali smo srecu,samo smo se natukli a ni motoru nije nista.Pocela je padat kisa na pola puta i naglo je pala temperatura i putovanje se pretvorilo u pakao.Vidio sam neki ducan i reko da stanem da kupim kruh i nesto za popit i kako sam skretao ulijevo cesta je imala blagi pad i jesnostavno je zadnji kraj podivljao i izgubio kontrolu.Probao sam ga ispravit ali nisam uspio.Neznam dali je to jer sam kocio samo prednjom kocnicom ili radi mokre ceste ili zbog petka 13-og.Uglavnom sad me malo strah na motor :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Svako iskustvo, iz kog se nesto nauci, je dobro iskustvo! ;)

 

Ako si kocio samo prednjom, ne vidim kako bi zadnji deo podivljao... :/ Mada, neka generalna preporuka je da se uvek prvo malo pipne zadnja, da se motor smiri, pa da se pocne kocenje prednjom. Ja, licno, nekad to radim, a u vecini slucjeva kocim samo masinom i prednjom.

 

Ako se niko od vas nije toliko uplasio da mu je frka da ponovo sedne na bajk, sve je kul! Samo polako i pun gas! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Svako iskustvo, iz kog se nesto nauci, je dobro iskustvo! ;)

 

Ako si kocio samo prednjom, ne vidim kako bi zadnji deo podivljao... :/ Mada, neka generalna preporuka je da se uvek prvo malo pipne zadnja, da se motor smiri, pa da se pocne kocenje prednjom. Ja, licno, nekad to radim, a u vecini slucjeva kocim samo masinom i prednjom.

 

Ako se niko od vas nije toliko uplasio da mu je frka da ponovo sedne na bajk, sve je kul! Samo polako i pun gas! :moto3:

 

 

:takoje:

 

Eto vratili se danas i osim što je malo vjetar puhao i ometao vožnju sve je bilo ok.Još sam malo nesiguran al mislim da se bude samopouzdanje malo po malo vratilo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Skidaj ovo cudo od zadnje gume i ubaci neku drugu, tu bar ako ništa drugo imate SAVA gume pa nabaci nju, ja sam moju KENDA zamenio metzelerkom i to polovnom i dobio sam drugi motor u svakom pogledu. Sa fabrickim kenda gumama nekako se i vozilo po suvom, ali čim malo kiša orosi put, vožnja se pretvara u klizanje. MOj savet je da promeniš gumu i da nastaviš sa vožnjom, ah, da, DOBRODOŠAO U KLUB BAJKERA KOJI SU PALI- sad si barem izgubio nevinost što se toga tiče i samo lagano i uzivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Obavezno menjaj to cudo od gume, ja sam proklizao pri jako maloj brzini a nisam ni kocio niti sam ista lose uradio, jednostavno je proklizao i to je to. Bas sam pokusavao da provalim sta sam lose uradio.Ali izgleda, apsolutno nista, cak je i krvina bila jako blaga. Samo je put bio vlazan i to je to. Inace sam dobro razbio butinu i malo kuk a bila je u pitanju mala brzina (40-50) dok mi je ruka porsla super zbog stitnika na jakni. Mogu da zamislim kako je kada klizas pri vecim brzinama :(

 

Elem, samo zameni gumu i teraj dalje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Hvala drugovi na savjetu,ovu sezonu vise ni nebudem nesto puno se vozio ali drugu obavezno ide sava gore.Makar ja mislim da vise nikad po kisi na motor :/ malo me je uplasilo ovo skidanje nevinosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Pozdrav drugovi.

Tu kod mene neka bablja jesen s temperaturama do 25 stupnjeva pa je sezona potrajala malo duže.Ali sad polako ide spartanac u garažu do proljeća.

Imam jedan nazovimo to problem.Početkom sezone sam skinuo centralni štender jer je bio jako nisko i sad dok bi ga stavio natrag da bude na njemu u garaži nemogu nikako.

Zanima me dali ga je moguće staviti na taj štender bez opruge.Znači da ga namontiram gore ali bez opruge tolko da stoji preko zime u garaži?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Možeš bez opruga bez problema. Opruge služe da ga drže u gornjem položaju (znači ne bi mogao voziti motor ako ne staviš opruge, ali kod stajanja na štenderu, ne služe ničemu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Možeš bez opruga bez problema. Opruge služe da ga drže u gornjem položaju (znači ne bi mogao voziti motor ako ne staviš opruge, ali kod stajanja na štenderu, ne služe ničemu).

 

 

odlično,hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Drugari,

trebalo bi da promenim migavce i far. Malo sam pretrazivao sajtove brace kineza pa rekoh cisto da cujem jos necije misljenje.

Kako bi nesto od ovoga cucalo na Superlight-u?

BTW, koja vrsta sijalice ide za njega? H4, H6...?

 

 

1_tmb_278634642_far.jpg

 

1_tmb_278634642_migavci%202.jpg

 

1_tmb_278634642_migavci%203.jpg

 

1_tmb_278634642_migavci.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sijalica bilo koja od 35w oznaka u oridjinal varijanti je S2 2x35w a najbolje da je xenon, migavci mogu bilo kako ionako samo par sekundi rade 2x21W. Far оkrugli obavezno, sad sa kačketom ili bez stvar ukusa. Migavci ovi treći su identični kao i0 njegovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Sijalica ce biti bixenon. Ovaj far mi je bas super, a za migavce nisam bas mogao da se odlucim. Ja bih mozda ove prve uzeo zato sto imaju LED sijalicu pa ce biti uocljiviji prilikom rada, ali nemaju taj bullet izgled i samo zbog toga se dvoumim tj troumim (kao da je to neka bitna stvar koji migavci...) 0namigivanje.gif

Potrudicu se da postavim po neku sliku jer su u toku radovi na mopedu 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Jedna dopuna: kakva su misljenja i iskustva sa ovim "farovima" za maglu?

Da li ih u opste stavljati i da li znace nesto u slucaju smanjene vidljivosti?

 

 

1_tmb_69673954_magla.jpg

 

 

1_tmb_49767113_magla%202.jpg

 

1_tmb_49767113_magla%203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

Doslo polako ljepse vrijeme pa reko da pozdravim drugove po motoru :) uskoro budim spartanca iz zimskog sna i polako se krece u krstarenja.btw narucio sam novu zadnju gumu,savu mc7 pa ako neko ima takvu nek javi dojmove.

e da,i jedno pitanje,dali bi trebalo da i prednju mjenjam ili je za sigurnost dovoljno zadnju promjenit s obzirom da su obadvije za kisu ko da si na klizaljkama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

JA sam menjao samo zadnju (u nedostatku sredstava) pa je zavrsila posao prošle sezone iako polovna, iskreno da je para ne bih razmišljao već bih izmenio obe gume i stavio nove, zadnja ti je bitna za zaleganje u krivini ali je prednja bitna pri kočenju, a obe kineske su teško sr* na mokrom asfaltu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Doslo polako ljepse vrijeme pa reko da pozdravim drugove po motoru :) uskoro budim spartanca iz zimskog sna i polako se krece u krstarenja.btw narucio sam novu zadnju gumu,savu mc7 pa ako neko ima takvu nek javi dojmove.

e da,i jedno pitanje,dali bi trebalo da i prednju mjenjam ili je za sigurnost dovoljno zadnju promjenit s obzirom da su obadvije za kisu ko da si na klizaljkama?

 

Druze ima moj matori na Chelengeru obe Savine mc7, vozio sam ga jedno 1000 km i mogu ti reci u odnosu na kineske gume ima motor da ti se preporodi 0takoje.gif pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Keeway superlight

znaci dobre su,ajde bas mi je drago druze.

zamijenio bi i lanac i lancanik al neznam kakve traziti,dal ti kinezi imaju neke svoje ili su klasicni ko i za sve motore.

i jos jedna stvar,one bocne plastike su mi na spoju pocele se odvajat,jako su nekvalitetne.dali je ko imal slicni problem s tim plastikama bocnim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

znaci dobre su,ajde bas mi je drago druze.

zamijenio bi i lanac i lancanik al neznam kakve traziti,dal ti kinezi imaju neke svoje ili su klasicni ko i za sve motore.

i jos jedna stvar,one bocne plastike su mi na spoju pocele se odvajat,jako su nekvalitetne.dali je ko imal slicni problem s tim plastikama bocnim?

 

Imas u temi:Alternativni delovi za kineske motore. Mozda ti pomogne oko nabavke lanca. A te plastike su mi prve otpale sa motora pa sam napravio nove od lima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

A te plastike su mi prve otpale sa motora pa sam napravio nove od lima.

 

Ni ja ih nemam, a po normalnoj ceni ne mogu nigde da se nabave. Nasao sam komplet za 8.000 dinara sto mi je previse.

Aj molim te postavi sliku ili nacrt ako imas kako si ih pravio...

 

Jedna dopuna:

- ako postoji jos neko da je zbog veceg trzista tragao za kineskim pandanom a da nije nasao - ime je

Qiantangjiang qj150-2g

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja