Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Evo slika... Sta bi pametno rekao, motoric lepo radi i ide. Lanac i lancanici na pola, centralni, kofer, registrovan do jula. Izglancan i spakovan u garazu danas, u planu su povisen vizir, nove gume i bocni nosaci za sezonu, tako da pocinje lova da se steka i unapred se izvinjavam ako u tom procesu budem dosadjivao sa brojnim pitanjima ;)

post-14390-0-66496400-1421256684_thumb.jpg

post-14390-0-05903400-1421256699_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Evo odmah kao sto sam i obecao, prvog pitanja :)Sada kad sam motor stavio da spava slavinicu za gorivo treba staviti u koji polozaj, jel bese na PRI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

NEEE nikako na pri :-). To ti je slobodni pad u karb. Ostavis na ON ili RES, a ako palis nakon dugog vremena, okreces na pri, pustis da napuni karb, palis i vracas na ON. Ovako ces dobiti lepu baricu ispod motora i verovatno prazan tank.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Cestitam i ja na kupovini,lep je motoric nema tu sta :) Trebao sam se ranije ukljuciti u polemiku,ali tek veceras videh sve poruke u temi.Ja sam svoj motor lickao detalj po detalj od 2011 godine od kako sam vlasnik istog...Zeleo sam da nekim detaljim napravim svoj motor posebnim a ne da bude bude copy/paste fabrika...Naravno o ukusima se ne raspravlja,neko voli popa neko popadiju :) Sve sto sam ulozio u svoj motor moze relativno lako da se skine,trakice sa felni,da se vrati fabricki auspuh,skine povisen vizir i slicno ali kako prodaja kilavo ide mislim da cu se jos jednu sezonu druziti sa svojim windom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Katastrofa izbegnuta, vracena slavinica na ON :)

Savke sve sto si pobrojao, od dodatne opreme na tvom bike-u je super... I meni treba vizir ;) pre svega, ovaj fabricki me skida sa motora. Veliki pozdrav za tebe!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Skoro sam kupio dr650se, u sustini isti motor kao freewind samo malo vise naklonjen offroad-u :)

 

Jedno pitanje: kada motor ne palim desetak ili vise dana i kada okrenem slavinicu na PRI onda se vidi kako gorivo tece i puni crevo koje vodi u karb (mozda puni i sam karb, to ne znam jer ne vidim :) ). E sad, pitam se gde to gorivo nestane? Da li je to normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

@markulja - vremenom ti gorivo iscuri/ipari iz karburatora. Kada poslije tih 10ak dana okrenes slavinu na PRI gorivo krene slobodnim padom da istice iz rezervoara i da puno karburator... Mislim da je tako i da ne grijesim 1oda.gif

 

 

Kosookane ajde ako ti se da stavi neku sliku svog motora 0namigivanje.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Tacno nisam nista kacio ovde na temi :). A nemam ih mnogo, jos manje dobro uslikanih :), ali evo neka.

 

cist, sa sveze montiranim crash-em

post-11839-0-44194400-1421319146_thumb.jpg

 

malo iz prirodnog okruzenja

post-11839-0-15379200-1421319167_thumb.jpg post-11839-0-91353000-1421319169_thumb.jpg

nekad se nije moglo dalje bez boljih guma :)

post-11839-0-38116000-1421319201_thumb.jpg

A evo i sveza, od pre 7-8 dana, sa novim koferom (jos uvek zahvalan donoru :)) i vidljivim oziljcima na crashu i zadnjoj masci od letosnjeg peglanja sa KTM-om :)

post-11839-0-93675700-1421319325_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Kakav si ti covjek, gledas i komentarises tudje motore ovdje u temi a svoj motor nikako nisi pokazao 1oda.gif

 

Inace fin primjerak koliko mogu da vidim. Svidjaju mi se neki detalji, izmedju ostaloga i taj crash bar koji mi je zapeo za oko na onoj slici sa bozicne voznje pa sam zato i pitao da postavis sliku. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

@ Jimmy - soko okolovo :-) :takoje:

 

Hvala drugari na lepim recima :-). Stvarno mislim, da uz par nekih detalja koji se tek uzivo primete, zaista jeste dobar primerak. Ali najpre sto je kao takav i kupljen. A kupio sam najstariji, najskuplji i sa najvise kilometara od svih koji su tad bili na oglasima i isplatilo se.

Vizir sam dobio sa motorom, a radio ga je Ivan. Imam zamerku na prezakosen vrh koji prilicno vrtlozi vazduh koji na vecim brzinama neprijatno trese kacigu. A crash i centralni stender je radila neka firma ovde iz cacka, po uzoru sa nemanjinog, a zatim shomijevog winda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Koliko je kostao centralni nogar?

 

 

A nesto me ovaj narandzasti crash bar podsjeca na neku drugu marku motora, da nemas nekakve skrivene zelje? 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma nesto si ti istripovao, odakle ti takve sulude ideje padaju na pamet 0stabre.gif1zvizduk.gif

 

2013-KTM-1190-Adventure-R-Misc-044.jpg

1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif

 

A centralni me izasao 25e plus 250 dinara za plastifikaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

U bokte sta ispiskaraste za par dana! Srecno Vuleta, ja se secam da si terao winda pre. Steta sto se samo zbog budzeta na njega vracas, mislim da bi valjalo da se iskupis na prolece zbog te izjave jednim pivom :)

Evo mog primera za kupnju. To mi je bio prvi veliki motor. Kupio sam ga 2010 u fabrickoj boji, farbricki stender, crash stitnici ruku, nosac kofera, gume, lanac lancanici, diskovi, plocice kao novo, registrovan godinu dana, Cena 1500e. Pre 5 goina. To sto sam radio generalnu posle 1000km nema veze :)))) Jos skoro 700e.

Dule lep ti taj ispuh, reci mi koliko si ga platio? :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

U bokte sta ispiskaraste za par dana! Srecno Vuleta, ja se secam da si terao winda pre. Steta sto se samo zbog budzeta na njega vracas, mislim da bi valjalo da se iskupis na prolece zbog te izjave jednim pivom :)

Evo mog primera za kupnju. To mi je bio prvi veliki motor. Kupio sam ga 2010 u fabrickoj boji, farbricki stender, crash stitnici ruku, nosac kofera, gume, lanac lancanici, diskovi, plocice kao novo, registrovan godinu dana, Cena 1500e. Pre 5 goina. To sto sam radio generalnu posle 1000km nema veze :)))) Jos skoro 700e.

Dule lep ti taj ispuh, reci mi koliko si ga platio? :)))

A sto generalnu? Cuo sam da ljudima free troskari ulje pa precu jos 20-30k... I sto 700e. Pa to skuplje nego na kolima :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

U bokte sta ispiskaraste za par dana! Srecno Vuleta, ja se secam da si terao winda pre. Steta sto se samo zbog budzeta na njega vracas, mislim da bi valjalo da se iskupis na prolece zbog te izjave jednim pivom :)

Evo mog primera za kupnju. To mi je bio prvi veliki motor. Kupio sam ga 2010 u fabrickoj boji, farbricki stender, crash stitnici ruku, nosac kofera, gume, lanac lancanici, diskovi, plocice kao novo, registrovan godinu dana, Cena 1500e. Pre 5 goina. To sto sam radio generalnu posle 1000km nema veze :)))) Jos skoro 700e.

Dule lep ti taj ispuh, reci mi koliko si ga platio? :)))

A sto generalnu? Cuo sam da ljudima free troskari ulje pa precu jos 20-30k... I sto 700e. Pa to skuplje nego na kolima :(

 

Pukla bila karika, bregasta bila losija. Skupi su originalni delovi. I nisam cuo ni ja da wind pije ulje, moj bivsi je uveliko preko 70K, picio sam i autoputem dosta i nikad dolivao. Mada glupo je napominjati, ali nije neki problem s'vremena na vreme virnuti na prozorce.

 

Nosace najbolje na napravis, originalni su sigurno skupi ko otrov. Ne bi trebalo da su preko 50, 60e neki domaci. Ima dosta ljudi koji to rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav ekipa, kod mene gume dosle na red, conti attack gotove, pa naleteh na ovo, Full bore m41, m40,

Dali neko ima bilo kakvo iskustvo sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja