Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Znam, citao sam... Nisam pametan. Pravim neku tipicno srpsku kombinaciju seci usi krpi dupe, pa nidam bas u poziciji da biram :) moram probati, pa makar mi za par nedelja ti pisao ovde: "rekao sam ti" :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nego sam primetio da mi zveckaju prednja kociona klesta,

to se desava van asfalta, uhvatio ih, prodrmao malo, imaju " lufta "

Dali je imao neko slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Hvala, ali necu da te cimam... Probacu ovu sto mi se nudi, pa cemo videti utiske ;)

Sto se tice kljesta, nisam imao takva islustva, mada nisam silazio sa asvalta jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ako putuješ nikad nećeš biti samo na asfaltu ;-) Ja sam napred imao 110, a pozadi 120 gumu. To je sve ok, mislim da problem može biti ako se stavi šira guma nazad. Onda kreće rvanje u krivinama :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Nego sam primetio da mi zveckaju prednja kociona klesta,

to se desava van asfalta, uhvatio ih, prodrmao malo, imaju " lufta "

Dali je imao neko slican problem?

Ja sam na zadnjoj voznji, prije nekoliko dana, primjetio da imam taj problem. Mislim da znam u cemu je stvar samo jos nisam uhvatio vremena da skinenm celjusti i da to pokusam rijesiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ja imam lufta na zadnjim klestima.

Jeste da vozim dr 650 se, ali to su u sustini identicne masine, tako da verujem da su i klesta ista.

 

U cemu mislis da je problem jimmy?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

 

Nego sam primetio da mi zveckaju prednja kociona klesta,

to se desava van asfalta, uhvatio ih, prodrmao malo, imaju " lufta "

Dali je imao neko slican problem?

Ja sam na zadnjoj voznji, prije nekoliko dana, primjetio da imam taj problem. Mislim da znam u cemu je stvar samo jos nisam uhvatio vremena da skinenm celjusti i da to pokusam rijesiti...

 

 

Ja mislim da su to klizaci. lici mi na njh,

moram skinuti kljesta, nervira me bas to zveckanje. neznam dali ima neka caurica ili tako nesto,

javi ako ti nebude tesko sta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Danas sam uhvati malo vremena pa sam skinuo kociona klijesta i skinuo nosac sa njih. Mislim da je glavni razlog zveckanja bio taj sto su klizaci bili suvi, jedna gumica (mandzetna) koja drzi mast i sprecava prodor prljavstine u klizac se malo razvukla a druga je samo ispala iz onog falca koji je drzi na mjestu. U svakom slucaju rezultat je bio isti, klizaci suvi sa dodatkom prasine i pijeska. 

 

dsc0041.jpgdsc0042.jpg

 

Kada sam to sve ocistio, namjestio sam gumice na njihova mjesta i sve to napunio tovatnom mascu. 

 

dsc0045.jpgdsc0046.jpg

 

Zatim sam klizace vratio na njihovo mjesto, visak masti uklonio, a onda namontirao klijesta i otisao na probnu voznju :)

 

Problem se rjesava za 15-20min pod uslovom da nista nije ostećeno. Kod mene je jedini problem bio sa tom gumicom koja se malo razvukla ali sam i to nekako rijesio. Bilo bi pozeljno kada bi nasao novu pa ako neko ima ideju gdje to naci neka predlozi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Danas sam uhvati malo vremena pa sam skinuo kociona klijesta i skino nosac sa njih. Mislim da je glavni razlog zveckanja bio taj sto su klizaci bili suvi, jedna gumica (mandzetna) koja drzi mast i sprecava prodor prljavstine u klizac se malo razvukla a druga je samo ispala iz onog falca koji je drzi na mjestu. U svakom slucaju rezultat je bio isti, klizaci suvi sa dodatkom prasine i pijeska. 

 

dsc0041.jpgdsc0042.jpg

 

Kada sam to sve ocistio, namjestio sam gumice na njihova mjesta i sve to napunio tovatnom mascu. 

 

dsc0045.jpgdsc0046.jpg

 

Zatim sam klizace vratio na njihovo mjesto, visak masti uklonio, a onda namontirao klijesta i otisao na probnu voznju :)

 

Problem se rjesava za 15-20min pod uslovom da nista nije ostećeno. Kod mene je jedini problem bio sa tom gumicom koja se malo razvukla ali sam i to nekako rijesio. Bilo bi pozeljno kada bi nasao novu pa ako neko ima ideju gdje to naci neka predlozi...

Auh, to je i kod mene problem, gumice su iskidane skroz, tj, mislim da ih je nagrizlo kociono ulje,

svaka cast za slike i trud!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za te klizace je bolje staviti bakarisanu mast, iz razloga sto se to sve greje. Ona je inace i predvidjena za to.

 

Sto se tice OFFa sa vindom, sve moze. Meni su samo prepreka bile gume, imao sam strogo putne

 

 

Ovo kad sam vodio neku Afriku na parenje :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Za te klizace je bolje staviti bakarisanu mast, iz razloga sto se to sve greje. Ona je inace i predvidjena za to.

 

Sto se tice OFFa sa vindom, sve moze. Meni su samo prepreka bile gume, imao sam strogo putne

 

 

Ja sam svog protjerao bas svakakvim "putevima", u svakom slucaju terenima za koje vjerovano nije predvidjen. 

A za ovaj pad su najvise zasluzne gume, zemlja vlazna i prekrivena liscem tako da je prednji tocak samo kliznuo na stranu a ja nisam stigao odreagovati jer sam bio skoncentrisan na rupu ispred. Ista situacija se moze vidjeti 20 m prije samo sam se tad izvukao.

 

Na mom vindu su heidenau k60 koje nisu bas putne ali nisu ni za neko blato sto mi u sustini i odgovara jer ni ne volim blato. Preferiram ovakve puteve kao na tvom prvom snimku  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Cekaj, cekaj sine... Vidi se lepo gde moze da se doteze i popusta matica da je tako nazovem... Unutar opruge na telu amortizera ima i navoj, lepo se vidi.

p.s kakav k... Ktm imao ja stelovanje na TA i to odma ispod sedista :) kulturiska...

Salu na stranu, kada se natovarim sa sve zenom, imam utisak da na vecu rupu ode,potone do kraja... Kad sam solo sve ful... Inace lepo radi suv ko barut..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Cekaj, cekaj sine... Vidi se lepo gde moze da se doteze i popusta matica da je tako nazovem... Unutar opruge na telu amortizera ima i navoj, lepo se vidi.

p.s kakav k... Ktm imao ja stelovanje na TA i to odma ispod sedista :) kulturiska...

Salu na stranu, kada se natovarim sa sve zenom, imam utisak da na vecu rupu ode,potone do kraja... Kad sam solo sve ful... Inace lepo radi suv ko barut..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja