Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Da, upravu si, neka pogleda, mada mi je jako malo km to na satu, smrkao se drugu bmw, opet crkao, litar ulja u filteru vazduha, grozota..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Prvo to nije ta siva, drugo bocna plastika nije crna. Ali opet ponavljam, ljudi farbaju i iz cistog hira, tako da dok se ne pogleda nista. 

Sa kojim bavarcem se to toliko pati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

F650gs rotax, ja se patio pa Kanjo sa foruma, radio 1 dan i opet crkao, tj, krenulo od vodene pumpe ovaj put, promenuo 6 semeringa i opet procurela, reko da pogledam filter vazduha i JAOOO ! ulja koliko hoces..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Sutra ga vozi do Kanje u BG, ( ili gura) Pa neka pogleda i odmah taj Wind kakav je, ovo je nista, ili je on naleteo na tako los primerak, neznam.. Prvo mu je menjac crkao, pa namotaji paljenja, davac temperature, glava, pa bregasta, pumpa..

Nema kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nije mesto sad da likujem :), posebno sto covek ima problem. Ali nisam iznenadjen, mada opet sve zavisi od primerka do primerka, bilo da je aprilia koja vazi za kvarljivu ili wind koji slovi za sjajno pouzdanog.

Kako bilo, radujem se sto bar u najavi prelazi u nas tabor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

E, covek kupio jos jedan motor od gs-a, ceo, sa jako malo km predjenih i neda mu se nikako da ga vozi, neznam sta da kazem,

mozda ga uvracao neko!!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Zna li neko gde ima delova za Freewind-a?

Treba mi neki lezaj za mog DR-a, nisam uspeo da nadjem nov pa reko da potrazim po otpadima. Posto DR650SE nisam nasao nigde na otpadu, pokusacu da nadjem Freewind :)

 

Konkretno treba mi lezaj koji se nalazi na trouglu zadnjeg ogibljenja, na ovom linku lezaj broj tri: http://www.ronayers.com/oemparts/a/suz/50d3ad00f8700220d0b7245e/rear-cushion-lever

Taj trougao je identican na freewindu kao na dr650se. Ionako su ova dva modela 90% identicni :)

Dimenzije lezaja su: unutrasnji precnik 21mm, spoljasnji precnik 27mm i sirina lezaja 20mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Probaj u eurosumaru, a ako ne zuris, mozes poruciti i preko neta. Takodje, jesi li probao kod nekog od majstora mozda da porucis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ovaj gore sivi wind ima izmedju ostalog aftermarket prednji kocioni disk. Definitivno je napravio kilometara i lakiran je, sto ne mora nista da znaci ako je odrzavan, ali treba otvoriti cetvore oci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Zna li neko gde ima delova za Freewind-a?

Treba mi neki lezaj za mog DR-a, nisam uspeo da nadjem nov pa reko da potrazim po otpadima. Posto DR650SE nisam nasao nigde na otpadu, pokusacu da nadjem Freewind :)

 

Konkretno treba mi lezaj koji se nalazi na trouglu zadnjeg ogibljenja, na ovom linku lezaj broj tri: http://www.ronayers.com/oemparts/a/suz/50d3ad00f8700220d0b7245e/rear-cushion-lever

Taj trougao je identican na freewindu kao na dr650se. Ionako su ova dva modela 90% identicni :)

Dimenzije lezaja su: unutrasnji precnik 21mm, spoljasnji precnik 27mm i sirina lezaja 20mm.

 

Imas ranije napisan broj, Deki , pogledaj kod njega, ima tip svasta i za DR i za Winda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Inace drug nije pazario tog sivog, nesto se razmislja sad Vstrom da pazari, a BMW mu je jos u bg,

Kazu otisao neki oring od ibera pa zato baca ulje u filter??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

@Mitax: Zvao sam upravo Dekija, ima samo delove agregata za Freewind-a, nema nista od sasije... A ovaj model DR-a nema uopste...

 

Zvao sam i Astrid, ovo kod mene jeste Koyo lezaj pa sam se ponadao da ce biti kod njih, ali ga nema niti moze da se naruci, nije standardna dimenzija...

 

Pa sam zvao redom sve ovlascene servise, pocev od Eurosumara i najjeftinije sto sam nasao je 24e lezaj i 18e caura (i ona je za zamenu, zbog loseg lezaja je izgubila sjaj i postala hrapava).

 

 

Pokusacu i dalje da trazim nekog ko rastura freewinda, a ako ne nadjem onda narucivanje i cekanje delova da stignu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Kako se može saznati ima li taj Deki freilauf sa te rasturene mašine i u kakvom je stanju?

 

Meni je trenutno neophodan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Dule i Đole su pravili u Čačku i ispalo je odlično. Možeš da vidiš čak i kod istog majstora da odradiš. Mislim da su kopirali originalni štender. Ovi majstori po bg deru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nemanja, ne zbunjuj coeka :). Ja sam Dule, a Dmitar je Djole. Mi jesmo pravili, ali na mojoj visini zadnje viljuske (mislim da je srednja), zadnji tocak jedva biva odvojen od zemlje, tako da moram navariti na dnu jos par mm materijala. U svakom slucaju, momci ovde su napravili kopiju originalne nozice i to vrlo lepo i pedantno, za ja mislim 30ak eura, ali ne znam da li bi se sad ponovo upustali istu avanturu :). Mada, nije ni nozica neka svemirska nauka, moze da se napravi i u nekoj kucnoj radinosti, ako je ko vican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja zbog obaveza motor ne vidjam bas svaki dan, jos redje vozim, tako da ti nisam mnogo sad od pomoci :), najpre mislim da Dmitar moze da se ponudi za mere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pozdrav bomi, dobrodosao, ne moras se izuvati :-).

Veljko, sad sam bio u garazi. Visina od osovine srafa do poda je kod mene okvirno 25cm i nije dovoljno dugacak krak za bezbedno podizanje tocka od zemlje. Spoljni raspon nozica je 32. Imam i par fotki, postavicu kasnije, sad pisem ovo sa telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja