Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

@mitax - ja mislim da ti potrosnja i nije tako strasna s obzirom na nacin voznje.

 

Meni na off-u potrosi tako negdje 7-8 l, ali zato kada ga vozim na otvorenom putu brzinom od 80-120 km/h potrosi malo vise od 4 l. Kada samo isli na Benduro sipao sam poslije 320 km i kada sam izracunao potrosnja je bila 4,15 l, brzina se vrtila stalno oko 100 i sve je bio magistralni put...

 

Uzmi u obzir da je na off voznji izlozen daleko vecim opterecenjima kao i na brzinama preko 120 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Hvala vam svima ljudi. Možda nije mjesto za to ali da vam se požalim: pojavio mi se stravičan problem sa papirologijom, MUP Srbije mi je uredno odjavio motor i probušio saobraćajnu, to se smatra za odjavljeno vozilo, a MUP kod nas mi traži nekakav dokument na kojem piše da je motor odjavljen tako da su mi 'ladno odbili zahtjev za registraciju. Prethodni vlasnik mi je obećao da će sjutra otići do MUP-a i da im objasni o čemu se radi i da ih zamoli da mi izdaju bilo kakvu potvrdu. Ako to ne upali moraju izmedju sebe da se dogovore po SLUŽBENOJ DUŽNOSTI šta da rade, e... ta procedura traje ni manje ni više nego POLA GODINE!!! Tako mi je rekla gospodja na šalteru... Užas!!! Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

Ne mogu da verujem kakva glupost. U sustini, to je nacin ponistavanja saobracajnih ovde i razumem zasto tvoji nece da prihvate takvu saobracajnu kao validnu, ali situacija je glupa da gluplja ne moze biti. Ali mora da postoji nacin za izdavanjem neke potvrde da je vozilo kupljeno od vlasnika (ugovor ili sta vec), i odjavljeno po regularnom propisu. Ne verujem da ce zbog te gluposti praviti tako neki problem oko uvoza/izvoza vozila, nisi ti brate prvi koji prolazi kroz tu proceduru.

Aj javljaj kako napreduje stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Evo je prethodni vlasnik (drug član foruma) uspio da izvadi neku potvrdu na kojoj u napomeni piše da je motocikl odjavljen 10.06.2015 samo da mi je pošalje pa da vidim hoće li to zadovoljiti ovu nervoznu ženu na šalteru kojoj ja izgleda služim kao izduvni ventil za izbacivanje nervoze...

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kod nas se u vecini opstina buse saobracajne kad se odjavi vozilo. I meni se desio problem jdnom kad su mi u Novom Sadu umesto da izbuse rupu  odsekli cosak na saobracajnoj pa kod mene nisu hteli da prihvate.Morao sam da se ubedjujem sa salterusom da ubaci saobracajnu u citac i proveri da li je odjavljeno vozilo, nakon toga je zvala kolege gde je vozilo bilo prijavljeno i nekako se izdogovarali, kretenizam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Mislim da je to regularna potrošnja. Kada vozim grad ili muški na otvorenom to je oko 5l. Ako se mazi, potrošnja zna da padne na 4l, ali i da dosta poraste na off-u. Isto tako i na autoputu, oće on da ide preko 120, ali nije to za ovaj motor i potrošnja tada baš raste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Drugari, potrosnja ok, cak bih mogao da kazem da sam se iznenadio, sad racunao, voznja oko 100km/h 4,1 l ,

brat sa Viragom 125, sipao samo litar manje od mene na 210 km,

ali sam se neprijatno iznenadio cenom skele preko dunava, 500 din za motor, ako je dvoje na motoru onda 700??

Burazer odlepio, hoce i on Winda sad! :jee1:

Inace bih mogao da preporucim put od Golubca prema manastiru Tumane, pa dalje.. fantastican put za enduro, bas smo se nauzivali, neznam dali je neko od kolega iz tog kraja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

 

 

Burazer odlepio, hoce i on Winda sad! :jee1:

 

 

 

 

dakle, progledao :)

Moj dobar drug i kolega biker otišao samnom za winda u Obrenovac i kad ga je probao nije mogao da vjeruje da nikad prije nije čuo niti vidio ovaj motor, inače vozi BMW R65 1978, e sad mislim da će brzo na prodaju i dolazimo u Srbiju po još jednog...

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Danas me opet zeznuo motor,jutros ga upalim normalno i odem na posao.Kad sam krenuo kuci ja povucem sauh(sto uvek i radim kad je hladno) i radio je nekih desetak sekundi i ugasi se... >:( ,mecku sam rodio dok sam ga upalio i kad je sastavio nikako nije hteo da radi na leru... i ja sta cu na srafic od lera podignem na 4000 i dovucem se kuci...sta ce biti ujutru nem pojima :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Danas me opet zeznuo motor,jutros ga upalim normalno i odem na posao.Kad sam krenuo kuci ja povucem sauh(sto uvek i radim kad je hladno) i radio je nekih desetak sekundi i ugasi se... >:( ,mecku sam rodio dok sam ga upalio i kad je sastavio nikako nije hteo da radi na leru... i ja sta cu na srafic od lera podignem na 4000 i dovucem se kuci...sta ce biti ujutru nem pojima :grr:

 

I meni lici kao da ti treba malo ciscenja karbova! Ja sam to skoro odradio, nije jako komplikovano i motor se preporodio!

Skini karbove i bucni u ultrazvucnu kadu, ima da peva posle, da si blize, ja bi ti to odradio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Ja ga u subotu rasturam u sastavne delove...ako je neko stelovao zamolio bih za malo objasnjenje...

 

 

edit:sad sam ga provozao,naravno palio sam bez sauha i nisam imao problem,samo sam primetio da kad pustim gas sporije ga vraca??? i trza opasno...uglavnom rasturam i sta treba i sta ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja ga u subotu rasturam u sastavne delove...ako je neko stelovao zamolio bih za malo objasnjenje...

 

 

edit:sad sam ga provozao,naravno palio sam bez sauha i nisam imao problem,samo sam primetio da kad pustim gas sporije ga vraca??? i trza opasno...uglavnom rasturam i sta treba i sta ne treba

To sto vraca sporije, verovatno sajle nategnute ili i njima treba ciscenje, pokusaj da popustis na karbu, ( imas 2 sajle za gas)

a stelovanje, ja nisam nosio na vakumetar, vec sam oba srafica odvrnuo 3,5 kruga, i radi mnogo bolje nego pre,  na to stelovanje mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A moguce i sajle da su prosto prljave. Ako budes skidao karb, pokusaj da narokas wd spreja u sajle i da ih razradis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

A dali se oseti benzin kad to pocne tako da nece na ler?

Moguce i da ti preliva neki karb i ako si pri parama imas ovo, nebi bilo lose zamenuti..

 

 

http://www.ebay.de/itm/KR-Vergaser-Reparatur-Satz-SUZUKI-XF-650-Freewind-97-02-Carburetor-Repair-Set-/161484511425?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item25993a18c1

 

 

Inace ja svaki sraf prvo naspricam wd-om, a cerupas sve plastike prvo, ( sem te kod fara) , rezervoar, sediste i ja sam morao air box da popustim da bi dobio malo mesta da moze da se lakse skine i vrati..

Pazi samo na casicama karbova da uzmes odgovarajuci krstak, kod mene bilo momacki zapeklo i neko pre mene je pokvario glave..

post-34061-0-61161300-1435323235.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja sam imao problem sa membranama.

Motor je značajno izgubio snagu, startovanje je predstavljalo problem ali ne svaki put. Otprilike bez pravila, kad hoće kresne odmah a kada neće onda neće skoro nikako...

 

 

Skinuo sam karbove i izvadio membrane. Na jednoj je bila rupa od 4-5mm. Ali obe su bile u lošem stanju tako da su obe bile za zamjenu.

 

 

Cijena novih je oko 30€ po komadu, a gospodin Đura ih reparira za 10. Meni je napravio obe...

 

 

Naravno poslije ugradnje je sve bilo kao i prije, snage dovoljno i paljenje bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

na koliko bi trebao da bude ler gas na obrtomjeru, čini mi se da je kod mene malko jači...?

 

Neka ga ne mari...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650
http://www.ludd.luth.se/~joshua/xf650/xf650service.pdf    nije nesto al moze da posluzi ;) ,ne mogu da nadjem sad,ali mislim da ti pise na starteru...

edit: od 1400-1600

e, onda je ok, mislio sam da treba 1000-1200

 

Neka ga ne mari...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: prodat, trazi se drugi :D

Pozdrav...

Pitam umesto bomija ako mozete da pogledate koje crevo ide na ovu sisicu (to je ventil na karburatoru el. magnetni)...
11657307_10207662798354959_1158383046_n-

I ovo gde ide?
11714458_10207662764914123_49160613_n-49
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav...

 

Pitam umesto bomija ako mozete da pogledate koje crevo ide na ovu sisicu (to je ventil na karburatoru el. magnetni)...

11657307_10207662798354959_1158383046_n-

 

I ovo gde ide?

11714458_10207662764914123_49160613_n-49

 Pokusao sam pdf da ubacim pa neide, imam manual pa ostavi mail na pp ako jos uvek treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja