Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja sam u svoj stavio od 12Ah, istih dimenzija kao i prethodni koje je bio 8 ili 9. Apsolutno mu nista ne smeta a nece ga tako lako iscrpiti usled duzeg anlasovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Evo da se zapljunemo,uzeo sam sinu kao prvi jaci bajk.Ja ne prestajem da se smejem dok vozim (odusevljenje)Retko koji motor to izazove kod mene.Jedno pitanjce.Gde bismo mogli da nabavimo onaj plasticni blatobran na zadnjem tocku,nekako mu lepo stoji,a i cenim da ima ulogu na off roud putu...

Auuuuuuh  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :takoje:  :takoje:  :takoje:

Podeljena misljenja...al mi tesko da ga gledam  :ups:

Nek je sa srecom voznja,fino je to motorce,jeste kupili od Gordana?

Ps blatobran kad sam ga uzeo 2011 nije imao,a iskreno mi i lepsi ovako,ne zato sto je bio moj negoo :) razlikuje se ;)

 

Uzeo od Bokija sa NBG...stavili smo alarmic,dodatne led farove,zamenili migavce...i sad je ki nov.Gume ce turimo sledece sezone i piiciiii...

post-13797-0-34764800-1443458036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Cestitke na pazaru :), lepo ti stoji, mozda bi valjalo da podignes zadnji amort. Gde si se ti opskrbio led lampama i koja kinta u pitanju?

Kod cika Rajka nam...cini mi se 60-tak evrica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Thanx za info

 

 

kosoki ako mozes pojasniti to podizanje zadnjeg amortizera kako se radi i jel se vidina sedista samim tim podize.

 

Prva opcija je da se prosto zadnji podesi na visu poziciju, ali se time menja i tvrdoca. 

Druga opcija je da se zameni dogbone cime se podize motor, ali se amortizer zadrzava u polozaju zeljene tvrdoce.

 

006-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Palo malo sredjivanja...

 

6cc543231c12a6a4bedb6ca93cae476d.jpg

 

e09fa0f53285b23cec2878549e23e4bc.jpg

 

f37db1493714bd64445eb2fc586b9a8b.jpg

 

732d5b4c7bcd499ed15f4979930cc7cc.jpg

 

1b36b8074a83b05b71f51e330534d76d.jpg

 

ugradjeni štitnici ručki, bočne torbe, žao mi je što nijesam slikao nosače koje smo napravili ja i moj drug za njih, ako nekog bude interesovalo mogi ih uslikati, ugradjena vazdušna sirena kao na šleperu ... neka se čuje kad pretičem...

 

Neka ga ne mari...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

sve sam probao kako bih nabavio vjetrobran od Ivana (majstora) ali niko nije bio voljan da mu odvede motor da samo uzme mjere za vizir i čačkajući po internetu naletim na MRA vizir original za Freewind-a a imali ga u Louis-ovoj prodavnici, naručim ga kod njih ali kao što to kod mene i biva nemaju ga na lageru nego moraju naručiti da ga naprave, sve to je trajalo skoro 2 mjeseca i napokon ga danas poslali, ne mogu isčekati da dodje, danas kreće iz Njemačke...:

 

60dc9318ce5dcbb6a981dc2626ee16d2.jpg

 

Neka ga ne mari...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Slabo freewindova je ostalo u bg prijatelju :), nema ko da ti pomogne. Koliko si platio MRA?

Stigao je, sjutra montiranje... koštao je 79€ i poštarina 29,99

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

posto sam skoro uzeo motor ide red da se zameni ulje  ili pripremi za zamenu na prolece i Citajuci u Service Manualu za Winda kaze ulje

SAE 10W/40,API SF or SG i ja ti se ubi trazeci sta to znaci posto u prici sa vlasnicima i na forumima svako ima svoju filozofiju i nadjem blog od Josip.purger.com i tamo kaze  

SAE - Society of Automotive Engineers

API - American Petroleum Institute

API S_ - oznaka za benzinske motore _ ovo slovo po abecednom redu treba birati vece tj SF je bolje SD isto vazi i za dizel 

API C_- oznaka za dizel motore

 dok na drugu stranu imamo 

CCMC - je oznaka Evropske klasifikacije motornih ulja .CCMC G-4 je npr. ekvivalent API SH motornim uljima a G-5 API SJ dok je CCMC D za dizele

i posle svega ovoga meni i dalje nije jasno sta sipati u masinu po tablici kaze od -20 do 40+ 10W/40 i 10W/50 ; pa kaze -10 pa preko 40+    20W/50   s'obzirom da motor planiram da vozim iskljucivo u plus temperaturi preko 10stepeni celzijusa onda je logicnije da sipam 20W 50 pa se i ovde pitam sta sipati a ne pogresiti masina je stara 15 g na satu 25h.km sa sadasnjim uljem sto se tice ubacivanje u prvu brzinu isto je ko na DR cimne ceo napred a ostale lepo salta pa citajuci po forumu vidim da se i to moze ublaziti promenom ulja kako je to kod vas ?

naso sam ovo Motul - 3000 4T mineralno u opisu kaze :

Za sve motocikle sa 4-taktnim motorima sa ili bez integrisanog menjaca, suvog ili mokrog kvacila. Ulje specijalno pojacano aditivima za bolju zastitu i duzi vek menjaca. Ispunjava Harley Davidson specifikacije. Ostale upotrebe: skuteri, kvadovi, mopedi... Standardi: API SG; JASO MA

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

a ovakav odgorvor sam dobio od Expedenbla

Možete koristiti i 10W-50 ili 15W-50 ulja ALI je svakako prvi izbor (naročito kad prvi put menjate ulje kao novi vlasnik) svakako 10W-40. Zahtevi nisu visoki ali nema ništa loše u tome i ako koristite kvalitetnija ulja od propisanog (API SJ ili SL) jer su "unazad" kompatibilna. Ipak, nema potrebe za vrhunskim uljima, bilo koje PS ulje 10W-40 će biti o.k.

Na primer: Elf Moto 4Road 10W-40 (solidno ulje, jefitno i (naravno) jako isplativo) ili Motul 5000 4T 10W-40 (nešto skuplje ali i kvalitetnije). Može i Motul 5100 ili Silkolene Comp 4 ali nije neophodno (ako vam finansije dopuštaju ... u principu se za normalnu vožnju ne isplati trošiti previše novca jer se ne dobija mnogo). Naravno i druga ulja su opcija (bilo koje polu-sintetičko, API SG ili više (SH, SJ, SL) ... SF je ipak (tek) minimum zahteva). 

Pozdrav!

tako da mislim da cu ipak svoj motor castiti dva puta zamenom ulja za cenu jednog menjanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Slikam kad se vratim kući, trenutno sam u Srbiji nekoliko dana. Meni je lagano išlo, četiri štafa i to je to, gotovo za 5 minuta.

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Ajd da probam ovde da pitam mozda i ne skitam puno Dali ima nekog ko je voljan a da ima centralne nogare da ga ne mrzi da ih skine i posalje mi aksom da ih dam majstoru da ih iskopira , postarinu i pivo ja placam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Evo druze fotki centralne. Malo su nasumicno nabacane i malo su masne i kaljave, ne zameri :)

Kosoki na trecoj slici na 96str. na kolko je cm stavljen zub za kacenje federa na kontu slika i dimenzija mislim da je na 20cm al kad imas vremena ti ili bilo ko drugi nek izmeri pa izbaci podatak,

 

VeljkoM hvala na info , merio i sam i ja posto sam ga parkirao u supu i digo na daske(negde procitah nevelja da bude stalno na copavoj deformisu se gume a centralne nogare su mu prodavali kao dodatna oprema pa ti sad budi pametan) taman da zadnji tocak bude slobodan tj 27cm ce biti duge a poprecna isto pretpostavljam da je na 14-15 cm aaaaaa ja i moje pretpostavke zato je najbolje original i copy - paste al dobro ako tako mora biti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ja sam jedno vreme mislio da napravim centralne pa sam odustao (za sad). To treba kad stoji zimi ili se menja točak i sl.

Zimi vozim tako da nikad dugo ne stoji. A za ostalo ću napraviti onaj podizač-štender, jednostavnije i po potrebi. Lakše napraviti.

attachicon.gif1z14rp4.jpg

 

Ne treba ti podizač za stajanje preko zime, dovoljno je ako ne voziš napumpati gume na malo veći pritisak i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

 

Ja sam jedno vreme mislio da napravim centralne pa sam odustao (za sad). To treba kad stoji zimi ili se menja točak i sl.

Zimi vozim tako da nikad dugo ne stoji. A za ostalo ću napraviti onaj podizač-štender, jednostavnije i po potrebi. Lakše napraviti.

attachicon.gif1z14rp4.jpg

 

Ne treba ti podizač za stajanje preko zime, dovoljno je ako ne voziš napumpati gume na malo veći pritisak i to je to.

 

Ja ostajem pri mišljenju da je stajanje par meseci tokom zime najgore na bočnom naslonjaču, bez obzira da li je normalan ili veći pritisak. Centralne nogare su OK i to povremeno zarotirati oba točka, pritisak u gumama propisan. Štender mi je takođe OK, guma je skroz rasterećena. Mislim da prvi put čujem da treba preduvati gumu tokom zime. Deluje mi nezdravo.

 

 

Nema se što desiti gumi tih nekoliko mjeseci, nije to guma ko na APNcu :-) Jedino ako je poluprazna, onda možda malo zalegne na tom mjestu,

inače sa dva bara pritiska u gumi ništa se neće dogoditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kosoki na trecoj slici na 96str. na kolko je cm stavljen zub za kacenje federa na kontu slika i dimenzija mislim da je na 20cm al kad imas vremena ti ili bilo ko drugi nek izmeri pa izbaci podatak,

 

 

 

 

Izvinjavam se za kasnjenje, ali ovih dana ne stizem bukvalno ni forum da otvorim.

Morao bih proveriti na kojoj je udaljenosti kuka za opruge, ali mi deluje da je okvirno tih 20ak cm. Originalne OBE opruge (ne znam sto ih ide 2) sam odneo na kopiranje kod ljudi koji se izradom opruga bave, jer nisam hteo da gatam sa snagom istih. Mislim da su mi odradili 3 para opruga, tako da, ako ne gresim, kuci imam jedne dokone, mogu ti ih poslati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Vizir legao. Kako je bilo ugraditi? Ja sam ruke odrao kad sam jednom skidao .

Slikaj jednu iz profila, možda nekad ugradim i ja.

Evo sam ga konačno upalio danas, da se malko provozam do mora...

 

27a2e17dc602f2793eab7e3e8f897343.jpg

 

eb4c29a4b953b831dc9fc42772bff8e7.jpg

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sashac, kriza druze, deficitarna roba. Neki skidaju, neki lome... Sve u svemu tesko za naci, barem u srbiji.

 

Dadoni, nisi drug sto nam pravis zazubice:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Sashac, kriza druze, deficitarna roba. Neki skidaju, neki lome... Sve u svemu tesko za naci, barem u srbiji.

 

Dadoni, nisi drug sto nam pravis zazubice:-)

Da se iskoristi prije kiše, ovamo kad počne ne prestaje po 2-3 nedjelje...

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja