Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja nisam primetio nikakve ili nikakve bitne promene u performansama. DODUSE, Nemanja je vozio bez DB killera, a ja neko vreme bez, pa resto sa. Moguce je da sa ful otvorenim izduvom izgubi nesto na podpritisku, ali meni motor rekao bih ide isto, samo se cuje kako treba :). Fala jos jednom zemune :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Gledam snimak i pitam se da li je moguce da je 21 tocak toliko superiorniji u pesku, a onda krupan kadar na prednju gumu winda daje, na moju veliku radost, instant objasnjenje  :D

Obozavam ovo multitalentovano motorce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Auuuu! Pa tebe bas odrali! Mene je sa novom saobracajnom i tablicama registracija izasla oko 21 hiljadu.

Tolika je cena i kada proverim na kalkulator registracije. (plus provizije za uplatnicu i 300din za tehnicki).

Inace, potpadamo u istu kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

 

 

edit:sta mislite o ovome http://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/suzuki/freewind-xf650/1997/  

 

komentar jednog lika

I've removed the baffles from the standard silencer (a LOT of grinding and welding) and gone up from 115 to 120 on the main jets. It starts easier, pulls better and returns better fuel economy. The lack of low down smoothness has gone, it will run down to 2K in any gear and pull smoothly and cleanly from there - in standard trim you need to keep it above 4K or it gets very grumpy.

Ja ću otvoriti auspuh i izbušiti donju cev u njemu. Ima slike ovde na forumu. Najrađe bih sklonio auspuh i ostavio samo cev, kao Cafe Racer.

Javim kako će ispasti.

 

Hajde javi i za dizne, mene to isto zanima, inace ja sam dobio neki Triumph performance izduv plus standardni, ono su bili gromovi kako tuce!!! Morao sam db killer da pravim, pa nisam bas zadovoljan na leru kako brunda, na vecim obrtajima je ok..

Nego jel si nasao dizne 120 negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Eto napokon juče kupljen motor kod kolege forumaša, sinoć stigao kući (u kombiju) danas ocarinjen i (nadam se) sjutra da se odradi tehnički.

Za motor i prošlog vlasnika samo riječi hvale, toliko je dobro sredio motor da nema potrebe uložiti ni dinara.

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Zaboravih da pitam ovo oko prijemnog u klub FREEWIND... Šta se polaže, koji je predmet najteži...:-)

 

 

evo i nekoliko sličica...

 

beca91b1625cbf65ec77558fbfd233df.jpgbae969c1410e78d47d10602d2aab1d15.jpg

 

 

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Najtezi predmet ti je motor kad ti se izvrne negde u shumi :), oko ostalog ne treba da brines, dosadno kvalitetan motor :). Dobrodosao u klub, posebno sa ovako, rekao bih, lepo ocuvanim primerkom. A bojna shema ti je   :care:  :lol3: .

Od koga je kupljeno motorce, ako nije tajna, i de reci neki pocetni utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Motor je kupljen od Vulete (Obrenovac) koji me je oduševio koliko je pozitivan i iskren lik, kad smo razgovarali telefonom nije nešto previše hvalio motor ono tipa MOJ PA MOJ, a kad sam ga prvi put vidio gitovo je bilo sve... ljubav na prvi pogled (mislim na motor :-)

a vožnja... kao da sam ga vozio cijelog života. Nevjerovatno udoban, precizan, lijepo zaliježe u krivinama, za iznenadjenje ali odlično koči, e sad... ne trpi niske obrtaje a te vibracije o kojima svi govore ja skoro i da ne osjećam. Sve u svemu ne da sam zadovoljan nego mnoooooogo više od toga. I još jedna mana: NEMAM TABLICU...... čekam registraciju... a vrijeme da se ljepše poželjeti ne može.

hvala ti na dobrodošlici.

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Od kad sam kupio winda mucio me jedan problem, propadanje copave na bilo kojoj podlozi osim betona... Pa posto vise nisam zelio da mi se to dogadja a imao sam malo slobodnog vremena pokusao sam to rijesiti.

 

Evo kroz par slicica kako sam to uradio  :)

 

 

dsc0492.jpg dsc0493.jpg

 

dsc0495.jpg dsc0496.jpg

 

dsc0498.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Jedino sta bih na motoru promijenio to je vizir, ja i prosli vlasnik smo zvali Ivana iz BG ali on kaze da bi mu trebao motor da po njemu pravi isti, nije mi jasno kako nema neki kalup, kako ja iz Podgorice da mu dotjeram motor da mi to sredi...??? Ako neko ima u planu da kod njega pravi vizir bilo bi lijepo da mi javi pa da covjek napravi dva komada a ja bih mu poslao pare, mislim da nam je rekao da je oko 50 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Kolega iz ovih slicica bas lepo izgleda ali mogao bih jos par njih da stavis i da ste sluzi bar jos sto 'iljada :jee1:

@jimmy lala ,skroz dobar grunf :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

hvala kolega bomi, moram još koferče da mu postavim, došao je neki kofer Yamaha sa njime vidi se na slici ali sam dobio na poklon Kappa monokey ljepši će mu biti jer je crn. Kad ga postavim slikam i kačim slike...

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nego, ja malo zabrinut opet sa potrosnjom, sipao benzin na eko pumpi i odvozao 131 km off sve skoro, ispada preko 7l opet, skoro 8,

majku im, jel moguce da je gorivo toliko lose? Da se tako primeti razlika u potrosnji ili mi wind srce fino u offu?

A, ta voznja je onako bila bas momacka, zesca malo..

Videcu sutra kako ce da se ponasa, idemo malo sa nas cetvoro do Djerdapa, pa ce tu sa se napravi nekih 700km,

valjda necu stajati da tocim svaki cas!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Jesam, ali sve zavisi ko ga vozio, recimo iz Nisa drug, 160kg, autoput, lozio ga al bas, ispod 130 nikad, samo vise, oko 7l.

Ja , voznja oko 120, kako gde.. 5,4.. i manje..

E, sad, ova pumpa i Ki vazi da toci jako lose gorivo, pa reko dali je moguce tako bas da se oseti razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Da, pade mi na pamet da su mi zakinuli koji litar na pumpi, tj, da neprodjem kao sa autom, ista pumpa, auto gas boca od 35l, stalo 42,

a nije bila prazna!!! :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Hvala vam svima ljudi. Možda nije mjesto za to ali da vam se požalim: pojavio mi se stravičan problem sa papirologijom, MUP Srbije mi je uredno odjavio motor i probušio saobraćajnu, to se smatra za odjavljeno vozilo, a MUP kod nas mi traži nekakav dokument na kojem piše da je motor odjavljen tako da su mi 'ladno odbili zahtjev za registraciju. Prethodni vlasnik mi je obećao da će sjutra otići do MUP-a i da im objasni o čemu se radi i da ih zamoli da mi izdaju bilo kakvu potvrdu. Ako to ne upali moraju izmedju sebe da se dogovore po SLUŽBENOJ DUŽNOSTI šta da rade, e... ta procedura traje ni manje ni više nego POLA GODINE!!!

Tako mi je rekla gospodja na šalteru...

Užas!!!

 

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja