Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma nema na cemu, nikakav problem nije bio slikati, samo nikako se naci pored motora :). Zao mi je sto ne mogu da nadjem sliku pre montiranja da lepo vidis i caure kako su uradjene, ali verujem da ce vam to biti najmanji problem. Ono na sta treba da obratis paznju jeste da obavezno uracunate neku bakarnu ili mesinganu biksnu izmedju srafa i caure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nema sta, stvarno su se potrudili da iskopiraju originalni. Tu i tamo je imalo nekih malo turpijanja i finog podesavanja, ali majstorski posao zaista. I opruge sam nosio da se iskopiraju. Nista nisam hteo da prepustim improvizaciji :).

Steta sto je nozica ostala kratka, te moram da pojacam stopu da bih dobio jos koji cent visine tocka od tla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Drugari jutros me je prvi put izdao motor >:(.Da li sam sam kriv vi procenite,ispred stana gde parkiram,da ne bih budi komsije ja se spustim nizbrdo do mesta gde me kolega "kakodasezovem" srece,tu stanem upalim ga da se malo zagreje,zapalim cigaru i dok ne popusim ne krecem,e jutros sam popusio :moto2:.Ja da zapalim cigaru nema upaljaca i ja onako pod sauhom se odvezem do stana da isti i uzmem.Krenem ja dole ponovo da upalim jok,ja ponovo on jok i posle dugo dugo verglanja on sastavi,lepo prima gas al cim pustim gas on se ugasi i ponovo maratonsko verglanje da bi upalio... Neka ideja??????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Lici mi na presisavanje, ali nemam nekih konkretnijih ideja sta bi moglo da se desi. Jel ta nova paljenja radis sa ili bez sauha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Drugari jutros me je prvi put izdao motor >:(.Da li sam sam kriv vi procenite,ispred stana gde parkiram,da ne bih budi komsije ja se spustim nizbrdo do mesta gde me kolega "kakodasezovem" srece,tu stanem upalim ga da se malo zagreje,zapalim cigaru i dok ne popusim ne krecem,e jutros sam popusio :moto2:.Ja da zapalim cigaru nema upaljaca i ja onako pod sauhom se odvezem do stana da isti i uzmem.Krenem ja dole ponovo da upalim jok,ja ponovo on jok i posle dugo dugo verglanja on sastavi,lepo prima gas al cim pustim gas on se ugasi i ponovo maratonsko verglanje da bi upalio... Neka ideja??????????

Probaj bez sauha, pa malo po gasu, meni se to desilo kad se izvrnuo motor, inace ja sauh ni nekoristim, sem kad je minus, netreba mu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Evo me sa posla i odmah sam probao ;) ;) ;) ;) i naravno upalio je kao mina,tako da je verovatno bilo sto je rekao kosooki a i vi ostali-presisao,al' bas.Sve sto ste rekli sam probao i rezervu i cekao al jutros djabe.Hvala drustvo na pomoci :care: :care: :care: :care:

 

 

edit:kad ce da se vozamo ?

 

edit2: jel treba nekome bardahl xtc c60 10w40 menjam za cigar :jee:

Promenio član bomi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Meni se desava slican problem kao sto si ti sad naveo, predpostavljam da presisa samo ne znam zasto. Kada mi se motor sam ugasi (npr zaboravim da je u brzini pa pustim kvacilo a ne dam gas) poslije toga nece odmah da upali, vergla ali ne sastavlja. Potreno mu je duze verglanje ili ga pustim nekoliko min i on poslije toga odmah upali bez problema. Takodje na gurku odmah sastavi... 

 

Skinuo sam membrane karburatora i jedna je imala rupicu, vidjecu da li ce biti promjene kada to rijesim ili je ipak nesto drugo u pitnaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Meni se desilo par puta da zaboravim da je u brzini ali kad zaverglam odmah upali :neznam: .Kako ces resiti membranu?Oces krpiti ili menjati(glupo je pitanje al' sta cu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Riješio mi je Djura (Vidik) tu iz BG-a pa je danas poslao. Videćemo kako će se ponašati kad postavim na motor.

 

Nova je jedna 30€ a on pravi za 10...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

@kosooki hvala hvala hvala :)

@kakodasezovem :jee1:  auuuuuuuuuu pa ni da stanes,salim se ,ispravljamo to picem :cirka1:

Onako u brzini dok sam zurio na posao ucinilo mi se da vozis KLE-a :) ...Obavezno neko pivo da se sabije :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Drugari, izgeda da cu morati karb da ocistim, jedan se zacepio, e sad..

Kad sam kvario masinu zbog menjaca, hteo i karbove da ocistim, kad ono lepota..

Neko je neodgovarajucim krstakom probao da odvrne te srafice i , jel, pokvario glave,

Ima neko ideju kako skinuti te srafove sa pokvarenom glavom?

Smem da grejem? Aluminijum.. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja sam imao identičan problem na bivšem motoru. Odvrnuo sam ih tako što sam glavu šarafa uhvatio nekim malim rolcanglama i uspio da ga pokrenem. Kada malo krene onda se poslije lako odvrce. Glavni problem je što aluminijum oksidira pa oni zapeknu ali je dobro to što oni imaju onu visoku glavu pa možeš uraditi ovako kako sam ti napisao.

 

Koristio sam klijesta kao ova prva sa lijeve strane na slici:

http://www.pdminsumos.com.ar/wp-content/uploads/2014/04/Pinzas-Bahco.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ok Jimmy ! :) 

Probacu tako, nema mi druge, pa ako nebude islo, gledacemo sta dalje..

Sad ga vozim na jednom karbu, bar mi tako izgleda, inace sam primetio da kad ujednacim obrtaje, oko 4000,

kao da je trzuckao malo, tako par dana, i prestao, izgubio snagu, to ko zna kad je i cisceno, sudeci po tim srafovima,

nego, gde je windu filter goriva? Nesto se nesecam da sam ga video..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Ako ne uspes sa klestima,probaj sa udarnim srafcigerom http://www.forcealati.rs/uploadedresize/1036/Komplet-udarni-srafciger-sa-nastavcima-5171.jpg ,ako nemas gde da nabavis(pozajmis i sl) napisi odakle si donecu ti ja.Danas registrovao motor 20000...dvaes 'iljada im... >:(

 

 

edit:sta mislite o ovome http://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/suzuki/freewind-xf650/1997/  

 

komentar jednog lika

I've removed the baffles from the standard silencer (a LOT of grinding and welding) and gone up from 115 to 120 on the main jets. It starts easier, pulls better and returns better fuel economy. The lack of low down smoothness has gone, it will run down to 2K in any gear and pull smoothly and cleanly from there - in standard trim you need to keep it above 4K or it gets very grumpy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

@mitax -zaboravih napisati, mislim da ti je rizično to zagrijavati jer su odmah pored tih šarafa membrane tako da rizikujes da ih ostetis.

 

@bomi - ako sam dobro shvatio prepavkom auspuha je dobio sve navedene prednosti i bolji rad motora na niskim obtajima?

Predpostavljam da bi slično ponašanje trebalo biti i sa aftermarket auspusima...?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Meni reg izasla 16 000, odnosno 16 400 jer sam pisao jedan cek.

Sto se srafa tice, uzmes sekac i cekic i polako kuckas dok ne krene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Hvala drugari na pomoci, nisam klestima uspeo da pridjem sraficima kako treba. pa sam napravio mali sekac, i kucuo par puta i krenuli..

Ondneo karbove na ultrazvucno ciscenje i malopre, WROOOOM!!!! :)

Duplo bolje ubrzava sad, a karbovi na oko bili cisti..  Ler lepsi, hteo ranije da se ugasi ispod 1500 o ponekad, sad radi i na 1000 lepo, probao pa podesio na 1500..

:jee1: :jee1: :jee1::na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

 

Hvala drugari na pomoci, nisam klestima uspeo da pridjem sraficima kako treba. pa sam napravio mali sekac, i kucuo par puta i krenuli..

Ondneo karbove na ultrazvucno ciscenje i malopre, WROOOOM!!!! :)

Duplo bolje ubrzava sad, a karbovi na oko bili cisti..  Ler lepsi, hteo ranije da se ugasi ispod 1500 o ponekad, sad radi i na 1000 lepo, probao pa podesio na 1500..

:jee1: :jee1: :jee1::na_glavi:

Gde si radio i pošto?

Zna li neko u blizini Loznice ima li ultrazvučno?

 

 

Prekoputa moje kuce, drug drzi servis, auto doduse, al nesmeta! :)

Koliko kosta, neznam, ja sam to dzabe dobio, tj, kafa i sok..

Inace sam iz Kikinde, pa mogu da pitam koliko bi bilo, posaljes nekom kurirskom ako nema kod tebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Fabrički nema filter goriva, valjda ima neko sito u slavini. A za auspuh vam je kosooki kompetentan, on tera moj ex :-) Mislim da je malo bolji efekat na nižim obrtajima, ali izgubi na višim. A o zvuku je suvišno pričati :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja