Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Javio mi se problem, pokazivac goriva ne pokazuje nista... Kada dam kontakt, pokaze sve crte, ali posle toga nista, tako da sam siguran da nije do pokazivaca tj. table. Sledece mi pada na pamet plovak, jel imao neko slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pre neki dan sam to primetio, nisam imao vremena da se pozabavim time, ali rek'o pre svega prvo da pitam kakva su iskustva... Manje cu "lutati" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nema kod ovog motora standardnih kvarova :), sve to su izdvojeni slucajevi.

 

Konkretno mi smrdi na zaprljan dzek na instrument tabli, kao sto se meni desilo . Meni je poceo da samara kilometrazu. Normalno radi, pa odjednom pokaze nulu i ne broji metre, pa opet proradi, pa prestane, ja je kucnem ona proradi. Tim kuckanjem sam i eliminisao punjon kao uzrok, te skinuo dzek, naprskao WD-om, i evo sljaka bez greske :takoje:. Ja bih od toga posao, jer da je plovak, on bi pokazivao stalno jedan nivo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Podji od table, jer cenim da se tu skuplja vise prljavstine, mozda otklonis kvar, a i valja ti zbog ovoga sto se meni desilo, da preventivno ocistis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

"Kolega kada opet zalutas u ove krajeve javi se slobodno "0namigivanje.gif

 

 

Pozdrav Jimmy, U Šamcu sam i ja i motor. Na proleće se vidimo u Brodu, ili u Šamcu.

Pozdrav!

 

Vazi, samo se javi 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pozz svima novi sam vlasnik freewinda 2000g malo neobicnog motora za mene.

Imam problema sa paljenjem! Nakon nekoliko 5-6 dana nepaljenja motora akumulator se isprazno dovoljno da nemoze normalno da zavergla! jel se ikome to tako dogadjalo i sta bi mogao biti problem?Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Dobro došao i na forum i među vozace winda 0namigivanje.gif

A vjerovatno ti je samo akumulator jako loš pa se isprazni ako ga nekoliko dana ne dopuniš, pogotovo sad kada je hladno. Kupi novi akumulator pa ti se to vjerovatno više neće događati...

Nije ni pametno da ga mučiš sa lošim akumulatorom, jer kada je aku slab onda ni anlaser nema dovoljno snage da pokrene mašinu a sve to može dovesti do oštećenja frajlaufa (bendiksa) što sigurno ne želiš da ti se dogodi 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

80% moze da bude da ti je los akumulator. 100% moze da bude da sam u pravu. Za svaki slucaj probaj prvo da dopunis taj stari ili prespoj sa nekog auta dok upalis. Kad upalis, unimerom izmeri punjnenje i kad utvrdis da je ok ti onda idi kupi novi aku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Videh muljazov post pa se ponadah da se vratio u ekipu :-), al ipak jok.

Rekose ti vec za aku. Prvo mozes da odradis i vizuelu proveru baterije. Izvadi je iz motora, ukoliko ima valovite bocne strane, tj vidi se gde su mu celije, pokrivio ih je i izgubio kapacitet. Probaj svakako da ga dopunis, i ako ne urodi plodom (a sumnjam da ce), kanta, pa prodavnica. Svakako proveri punjenje.

 

Dobrodosao u ekipu :-). Sto ti je wind cudan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

hvala za dobrodoslicu svima!cim sam uzeo motor sutradan sam mu stavio novi akumulator jer mi je bilo isto kao i sad!znaci star je 2 mj!prespajao sam ga i na auto kablove al je sve oke za taj dan ugasit ga i sutra nista! Stavi sam danas akumulator na ispravljac pa cu sutra probat iako mislim da nije do njeg nego da se nepuni dovoljno?! postoji li mogucnost toga i koliko bi me mogao stajati popravak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Videh muljazov post pa se ponadah da se vratio u ekipu :-), al ipak jok.

Rekose ti vec za aku. Prvo mozes da odradis i vizuelu proveru baterije. Izvadi je iz motora, ukoliko ima valovite bocne strane, tj vidi se gde su mu celije, pokrivio ih je i izgubio kapacitet. Probaj svakako da ga dopunis, i ako ne urodi plodom (a sumnjam da ce), kanta, pa prodavnica. Svakako proveri punjenje.

 

Dobrodosao u ekipu :-). Sto ti je wind cudan?

 

 

 

 

Imao sam 125 varadera i fazera 6 i malo mi je neobican nisam jos navikao..haha ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Svakako na pravcu bitno sporiji od fejzera, ali jako zabavan, voziv i multitalentovan motor, nadam se da ces se i sam u to uveriti :-).

Sto se tvog slucaja tice, sad zaista ne znam sta moze biti. Ne verujem da je punjenje ukoliko si vozio motor normalno, a on posle nekog stajanja nece da pali. Pre mi lici da ti negde instalacija "curi". Da ti negde odvlaci struju i prazni bateriju. Da ti ne glavi mozda anlaser nakon stajanja?

Mada obavezno proveri punjenje u nekom servisu za akumulatore, ako je tu gremlin da ne lupas glavu dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja