Jump to content

Moto Zajednica

najveca glupost do sada

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Bilo je i do sada puno nesuglasica šta je moped a šta motocikl. Nije tačno da je to ikada imalo veze sa menjačem ili brojem sedišta.

 

Moped je po starom bio ograničen sa do 50 ccm i do 50 km/h.

 

Moped je po novom ograničen na do 50 ccm i do 45 km/h.

 

Seča ne nastaje na T14 ili T15 pošto su oni i po starom bili motocikli, ali se to lokalno gledalo malo kroz prste. Seča će sada biti osetnija jer će zahvatiti i neke manje tomose. Uostalom evo vam podaci http://www.tomos.si/content.aspx?nodeid=2946

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pazi sad ovu semu aprilja RS 50 I RX MX 50 su trjano registrovane legalno a RS ide do 95 km/h -100 km/h a RX i MX tu do 90km/h sad ko koga tu zavarava vi sami prosudite a da ne spominjemo ostale modele motora (ne secam se svih tacno)

Mislim daje pored ovakvih masina koje nisu nimalno naive i nimalno spadaju u kategoriju sa pomocnim motorom glupo pricati o nekim T 15 T 14 koje se odavno ne prave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ima svega ja do skora nisam znao ni da se BT ranije registrovao pod A posto je ortak voziona PSP najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sledece pitanje je kako je moguce da se zakon primenjuje retroaktivno, donesen 2011. a vazi i za vozila koja su registrovana legalno, trajno u istoj zemlji pre 20 ili 30 godina?

 

Ja mislim da bi svaki malo spremniji advokat ovo oborio na vrhovnom sudu, bez problema!

 

Kako je mali Mikica, zamislio da sto je nekada bilo trajno, a sada vise nije! Mozda u ovoj zemlji "trajno" ima znacenje "dok se drugacije ne odluci"!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Pre 30 godina ovo nije bila ista zemlja. Tadasnja SFRJ je donela savezne zakone koji su vazili za sve bivse republike, sada svaka clanica drage nam bivse drzave donosi zakone posebno svaka za sebe. Sad smo nezavisni, pa nam se moze. Znaci donese se uredba po kojoj nema vise mopeda vec svi idu u motocikle, ili se registruju tri puta godisnje ili nijedna PP nije ispravna osim Galenikine i gotovo.

Ako hoces da se vozis moras da se pridrzavas toga, ako ne, nisi ispravan za saobracaj i placas kazne. Mnogo prosto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi pantelija nisi u pravu, posle Ustava iz 1974 godine savezna vlast je imala zanemarljiv uticaj na zakone u Republikama, naprosto posle toga je drzava i morala da se raspadne, a oni koji su se tada bunili i ukazivali na to bili izbaceni sa fakulteta(samo Pravni fakultet u Beogradu je izgubio preko 20 naucnih radnika) i to oni koji su imali srece jer neki cuveni predratni profesori su zavrsili i u zatvoru

A sto se tice trajne registracije to je tacno da je trajno dok se drugacije ne odluci i takva odluka nije pravno oboriva a tek ne na takvoj instanci kao sto je Vrhovni sud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Ne znam sta se desilo posle ustava iz 1974-te, ali znam da je Tomosov lobi imao ogroman uticaj na zakone o prevoznim sredstvima, isto kao i Zastava. Jednostavno su drzali monopol na prodaju svojih vozila u SFRJ i samim tim uticali i na donosenje zakona koji su isli njima u korist. Citam u temi o ruskim motorima IŽ da su u svoje vreme poceli da se uvoze po veoma povoljnoj ceni i da su odjedanput prekinuli uvoz samo iz razloga sto je Tomos to zahtevao. Da ne pominjem da smo robovi zakona za koje je lobirala Zastava o mogucnosti uvoza automobila, samo da bi oni zadrzali monopol. Da je sreca da nikada nismo imali ni moto ni auto industriju, vozili bi se kao ljudi u kulturnim zemljama, ovako......

 

Zar ti jos uvek mislis da zakone u ovoj zemlji donose poslanici, pravna tela, sudovi? Donose ih oni u cijim je rukama kapital i prema volji Miskovica, Beka, Kostica. Kakav zakon njima odgovara, takav se i donese. A u vrhovnom sudu sede ljudi koje su oni izabrali neposredno ili posredno. Nasa drzava ne postuje bre ni presude suda u Strazburu a kamoli ovog u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ne prećerate sa politikom pa da me opet pljujete posle što zaključavam teme? 1oda.gif

 

Sve to može da se kaže i bez pominjanja imena, titula...svi smo nezadovoljni ovakvim manipulacijama države ali i ovo nije Skupština već jedan lep i brojan moto forum 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...iliju, bližu i širu 1oda.gif Život se preliva na Forum i obrnuto, ali međutim, čak štaviše ipak malčice da se uzdržimo od direktnog političarenja? 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Koliko vidim, svi smo u pravu i preostaju nam samo dve stvari a to su ili

 

1. kolektivna voznja autoputem i placanje sitnim novcima

2. neregistrovanje tih sokocala ili tihi strajk

 

dok budemo cutali i trpeli tako ce nam biti >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Mene zanima sta je sad definicija mopeda? Tj. definicija postoji, ali realno koje je vozilo moped? Ono sto je nekad bio moped to vise nije. Evolucija bato :staa:

Koliko vidim sad postoje Bicikle i Motori...klasa izmedju je izbrisana :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Zar ne mozemo ovaj put umesto protesta smanjenja registracije da napravimo malo zastoja kao taksisti?Pa ako nista i ne uradimo da se zabavimo malo?

 

Taj rad! :takoje:

Ako si oran,organizuj to,rado cu se pridruziti :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А како је то што ми називамо "бицикл са помоћним мотором" дефинисано којекуде по Европи и свету?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sve novine koje uvodi naša zemlja su u skladu sa EU, garant, znači batalite se ispravljanja krivih Drina. Ima i biciklisti da nose kacige i molim lepo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

А како је то што ми називамо "бицикл са помоћним мотором" дефинисано којекуде по Европи и свету?

 

 

Ne znam šta ti misliš pod bicikl sa pomoćnim motorom ali u evropama je u proseku sledeće stanje:

 

Ako je bicikl sa pomoćnim motorom do 25 km/h onda se ne registruje i ne smatra se motornim vozilom u pravom smislu te reči. Brže od 25 do 45 km/h s tim da motor nije jači od 4 kW odnosno da nema više od 50 ccm ukoliko je sa unutrašnjim sagorevanjem je moped. Brže od 45 bez obzira na vrstu i jačinu motora je motorcikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

ali prica se o smesnoj cifri od 25km/h :)

rekreativno dok sam vozio bicikl sa "drugaricama" po beogradkim ulicama krstareca brzina nije padala ispod 30km/h..vozikamo se i pricamo. kad sam sam ide od 35-55km/h! sta ce mi motor kad kulirajuci idem mnogo brze i nikome nista ne placam niti polazem racune? :neznam:

 

P.S.

A da, prekrsio sam zakon. Krecem se brze od propisanog..znaci oporezujte me i oduzmite koji poen :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Summa Summarum - само још једна у низу ствари којом, да ли свесно или не, власт зај.... народ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nije bitno koliko brzo ste vozili bicikle, bitno je šta piše u papirima od mopeda/motora, koja maksimalna brzina. Ako je u celoj EU tako, onda mora i kod nas da bude, samo treba prilagoditi cene našim uslovima. Uostalom, polažite i kupujte veće motore i ne kukajte da nemate, nego se zapošljavajte i zapnite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Nije bitno koliko brzo ste vozili bicikle, bitno je šta piše u papirima od mopeda/motora, koja maksimalna brzina. Ako je u celoj EU tako, onda mora i kod nas da bude, samo treba prilagoditi cene našim uslovima. Uostalom, polažite i kupujte veće motore i ne kukajte da nemate, nego se zapošljavajte i zapnite.

Da imam mogucnost zbog ove zadnje recenice bi ti dao veeliki minus!!!

Ne znas ko koliko radi i ne treba ljude deliti na one koji imaju i one koji nemaju, a ne treba ni raditi samo za drzavu vec i za svoju familiju i sebe!!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja