Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgleda prosečan bajker u Srbiji (svetu)

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

30...i prvo sam polozio za B, C, E, i D pa onda za A :) razlog...ljubav ka svemu sto se krece, kotrlja, leti ili bilo sta slicno i extremno, skuljeno iskusvo pa onda na dva tocka. sloboda, poseban neopisiv nacin zivota, krajnje korisno prevozno sredstvo i ogromno uzivanje u toku voznje. a sto se neko pametan ne napravi pa kaze ma koji ce ti kola sad kad imas motor...lepo uzivas, srecan si, ostajes duze mlad, vise se druzis sa raznim ljudima na turama, skupovima, ne guras se u saobracajnoj guzvi...kola..krajnje neprakticna sprava u danasnjim gradovima osim zimi i kad pada kisa :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

^^ to sto od motora i auta IPAK auto leti iz dvorista to govori da je ipak motor voljeniji :D

-Ja sam 1983 god. motor mi je 1991 god. napravio sam 9.000km 2010 godine :moto3:

-Ispocetka kao i svaki klinac lozio sam se na aute i motore, ALI kad sam sa 15 god. dobio svoj prvi motor (moped) Tomos Automatic 3m TOTALNO sam poludeo za motorima, iako sam na momenat pokusao da batalim motore, ali nisam uspeo, bilo je previse kasno, previse sam se navukao, naime, posto sam posle Tomosa kupio MZ 125, i vozao ga 2 sezone i posle na zimu ga ja prodam i kupim Yugo 45, i vozio sam Yuga 4 meseca i cim je pocelo prolece ja popizdeo, voooozi mi se motor al strasno, i ja prodam Yuga i kupim Yamahu RD 250, i ostalo je vec istorija, danas prosto NEMOGU zamisliti svoj zivot bez motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

što se mene tiče, prosečan bajker u srbiji bi trebalo da izgleda ovako... :oda2:

 

1.jpg

 

 

Slažem se :takoje:

 

Al još bi bolje bilo kad bi naširoko i

 

velikodušno delila svoje veštine stečene u krevetu.. 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

@ Gile Extremeboys: Imas jos 5 godina da se predomislis :nanana:

@ Alekre : Eto vidis, zato sto nisu hteli da ti daju kljuceve od kaveza sad ti imas gorcinu prema automobilima a oni zive sa barabom/alkoholicarom u kuci :moto3:

 

 

Arnyman je ubo u SAMO SRZ, dodavanjem bilo cega nema smisla. + od mene :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

hahahahahhahah to sto ima sve vise zena bajkera ne znaci da dele bilo sta :nanana: dzabe ste se radovali hahahhahahahah :nanana::zdravo: nego im se smucilo da samo vi uzivate a da one sede kuci zato je svaka kupila sebi motor i pa pa

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

49 god od 76 god aktivno na motoru pre toga t-14 tomos sa 9 god prve voznje i padovi a 76 kupljena cz350sport od kad i racunam sebe u moto svetu.danas sin bajker,najmljadja cera bajker srednja ne ............a dusmani mogu da j... g.... pozzzzzzzzzz svima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dragi i lepi moji....samo je jedna istina:

 

U kolima se vozi telo a na motoru duša !

 

U maju 38 god. za 3.5 godine nepunih 40 000 km na tri motora (skutera). Ko nije probao - ne zna šta je propustio !

I supruga vozi 125 ccm... :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Pre neki dan me je startovao tast i krenuo da ubeđuje kako se motor vozi do 25 i da posle

tog nema potrebe, želje da se nastavi.

 

Odvedi ti njega u Labos, sve ce mu se kasti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Ovako: Imam 46g. Prvi veći motor - BMW r25/2 kupio sa 17g. Položio prvo za A kategoriju sa 18g. Kasnije i za B i C kategorije.

Sad posle toliko godina i izvozanih XX kola i motora mogu da kažem sledeće- Auto vozim kad moram a motor kad god mogu :moto3:

Ko ne veruje, evo i dokaznog materijala.post-7324-0-24374900-1296120350_thumb.jpgKad je želja - volja jaka ni sneg nije problem...

post-7324-0-72615900-1296120283_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ko ce tu srachunati prosek kad je moj cale u 58 kupio motor i polozio za A

To je i moj odlučio da uradi, pošto sam ja mjenjao skuter za motor (koji njemu ne odgovara) on će da kupi sebi skuter i polaže za A, jer neće onaj mali skuter samo za po parkingu, nego onaj od 150cc. Inače u maju će imat 59 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Od kad kupih prvi motor nikako da završim fax, sve pare dadoh u motor, nadjoh gomilu prijatelja i imam kez od uveta do uveta.To je tipičan bajker. Ukupan staž 2 god i motori od kineza pa do japanca 15+ . Inače 26god...A evo i mene:

post-7494-0-57470600-1296134775_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sada ću još malo 35 godina, imam svoj motor od 1991.godine, počeo sa Tomosom 14...

 

20 godina na dva točka, kada bi to još računali u radni staž , pa da odem u penziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prvi motor moto Guzzi 50cca 4-5 raz. osnovne.. sve kontra..

pa T-14 pa jawa 175 cz pa mzovi i jawe 250, 350..

Majka mi je rekla samo preko mene mrtve..

 

Sacu 36 ..a pauzirao sam mozda sezonu dve..racunajuci i vojsku..

 

Nedavno me opet pitaju.. pa dobro dokle mislis tako?

 

Dokle god se moze..

:moto3:

 

osecam malo posledice.. ali svako zadovoljstvo se placa..

 

 

Ne idem po skupovima, trudim se da se sto vise vozim i druzim.. nedavno poludeh nacisto za offom,,

Kepo je kriv.. dobice medalju za kaznu..

 

Ako izuzmemo skuterase japije koji brze stizu do posla sa kravatom..motoriste koji po duznosti voze i razvoze..

 

ostatak moto populacije kojima motor sluzi prevashodno za zadovoljstvo.. je prilicno cool..

 

Ljudi su porodicni.. imaju decu.. rade raznorazne poslove.. a ipak uspeju da odvoje bar poneki vikend.. sednu i otplove u nekom pravcu..

 

I onda negde u pauzi..na nekom brdu., kada vidis desetak zajapurenih i od srece iskrivljenih faca..

shvatis zasto sve to radis.. i da ti je prsla licna.. pa sta.. :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Eh...ja 24 god a već 12 vozim...od automatika, preko BMW-a do VN-a...i nikako da me prođe volja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Celog života sam im pričao : " Kupiću ga kad-tad!!!" Nisu mi verovali. Imam 40 godina i kupio sam u novembru 2010. motorcikl. Sada je u delovima u podrumu gde mu posle posla posvećujem višesatnu pažnju na sređivanju i doterivanju. Čekam sezonu. To nije nešto što čoveku dođe već što želi ceo život.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hmm, nisam mislio da tolko matoraca ima

 

sta bre radite vise na tim motorima, samo ste dosli da nam pravite konkurenciju kod zenskog sveta :lol:

 

 

 

31god, motor mlad ko rosa u podne, 97 godiste, vozacki staz skoro punih 10 meseci !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

20. godina, položio za bajk, čekam dozvolu, u novembru kupljena Jawa, na njoj prešao 1km, koliko je trajala test vožnja.

 

Inače sam celog života zaljubljenik u sve što ima točkove, uglavnom automobile.

Kod mene je slična situacija kao kod Alekre-a, s' tim što je auto bio moj i uvek sam se stiskao maksimalno da bude u nekom voznom stanju, 'ebiga, škola... Od džeparca sam ga i kupio :)

Prošlog leta, ortak slavi rođendan, meni auto stoji kod kuće i skuplja prašinu, dolazim peške kad ono... Skoro svi su došli skuterčićima, motorićima. I tad mi nešto kvrcnu u glavi, rekoh sebi "uzećeš motor i vozićeš se, jeftinije je, imaš ekipu, šta ti više treba?" Vremenom sam i ja ušao u ovaj bajkerski svet, zavoleo takav način života, završio školu, odmah počeo da radim i veći deo plate odvajao za motor, polaganje i opremu. Počeo sam drugačije da razmišljam, cenim da sam napredovao u nekom smislu :)

 

Volim automobile i dalje, ne mogu nikako da ih batalim ali sa motora ne silazim :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Sto jedan umetnik rece:

 

"Ako svi ostarite, ja necu imati sa kim ostati mlad".

 

Ne bih menjao svojih 50 za mnoge od 20.

(ne ubrajajuci osobe sa ovog foruma i sl.)

 

8):zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja