Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgleda prosečan bajker u Srbiji (svetu)

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

 

Moja zena se odusevila ovim sto si napisao,ali je isto tako ineresuje i rekcija tvoje supruge na odluku

 

Reakcija moje supruge :stabre: Pa kao i svaka prosečna srpska supruga imala je gomilu prigovora ali sam ja to rešio kako to i dolikuje prosečnom srpskom bajkeru.... tresnuo sam šakom o sto i prekinuo svaku diskusiju na tu temu......čim je ona izašla iz sobe :neznam: .

:)

 

Šalim se naravno. Jednom sam u nekoj sličnoj temi pisao o tome ali evo da napišem i ovde nešto više o tome za Semzinu suprugu a možda bude korisno i za ostale dame koje ovo čitaju a srećno su udate za bajkere.

 

Mi smo ove godine u januaru obeležili 22 godine braka i eto, ispostavilo se da upoznavanje i posle tolikih godina zajedničkog života i dalje traje. Uostalom, ne poznajemo dovoljno ni sami sebe a kamoli onog pored sebe. :aha:

 

Kada sam joj prvi put (nakon skoro 20 godina zajedničkog života) izrekao nameru da kupim motor, nije me ni čula. Drugi put je čula i istog trenutka zaboravila šta sam rekao, treći put je čula, nasmejala se i opet zaboravila...e onda je jednog dana čula i zainteresovala se. I ako je u početku bila iznenađena, brzo je prihvatila činjenicu da to meni mnogo znači i da me ispunjava pa je tako motor dobio svoje legitimno mesto u porodici, naravno kao hobi a ne kao primarna preokupacija. I to ne jedan, već dva motora jer je naša zajednička odluka da je za našeg sina bolje, ako već to mora da bude tako, da on motor vozi uz naš pristanak, nadzor i sa mnom, nego da ga vozi krišom.

 

Inače, ona lično ne podnosi duža putovanja na motoru ali često se po gradu i okolini provoza sa mnom. Naravno, nema ništa protiv mojih putovanja ako su ona usklađena i izbalansirana sa porodičnim planovima u pogledu korišćenja zajedničkog slobodnog vremena, što naravno nije tako lako ali je moguće izvesti ;) .

 

Na sve to treba da se ima u vidu da je moja supruga pre nepunih dvadeset godina izbubila brata od strica koji je stradao na motoru a sa kojim je bila jako bliska.

 

Recept je dakle onaj stari, provereni...:popovanje:

 

uzajamna ljubav, tolerancija, međusobno uvažavanje i poštovanje osobe do koje ti je stalo.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Ove godine 5 banki....i uzivam vise nego davne 76' kada sam od Mirceta kupio svoj prvi APN-4...sin mi vozi,drugari takodje....pecanje me definitivno ne zanima :aha: vozio sve sto ima tockove a 90 tih i po vodi,gliseri su mi bili strast....mana je kratka sezona i mnogo manje adrenalina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

 

Moja zena se odusevila ovim sto si napisao,ali je isto tako ineresuje i rekcija tvoje supruge na odluku

 

Reakcija moje supruge :stabre: Pa kao i svaka prosečna srpska supruga imala je gomilu prigovora ali sam ja to rešio kako to i dolikuje prosečnom srpskom bajkeru.... tresnuo sam šakom o sto i prekinuo svaku diskusiju na tu temu......čim je ona izašla iz sobe :neznam: .

:)

 

Šalim se naravno. Jednom sam u nekoj sličnoj temi pisao o tome ali evo da napišem i ovde nešto više o tome za Semzinu suprugu a možda bude korisno i za ostale dame koje ovo čitaju a srećno su udate za bajkere.

 

Mi smo ove godine u januaru obeležili 22 godine braka i eto, ispostavilo se da upoznavanje i posle tolikih godina zajedničkog života i dalje traje. Uostalom, ne poznajemo dovoljno ni sami sebe a kamoli onog pored sebe. :aha:

 

Kada sam joj prvi put (nakon skoro 20 godina zajedničkog života) izrekao nameru da kupim motor, nije me ni čula. Drugi put je čula i istog trenutka zaboravila šta sam rekao, treći put je čula, nasmejala se i opet zaboravila...e onda je jednog dana čula i zainteresovala se. I ako je u početku bila iznenađena, brzo je prihvatila činjenicu da to meni mnogo znači i da me ispunjava pa je tako motor dobio svoje legitimno mesto u porodici, naravno kao hobi a ne kao primarna preokupacija. I to ne jedan, već dva motora jer je naša zajednička odluka da je za našeg sina bolje, ako već to mora da bude tako, da on motor vozi uz naš pristanak, nadzor i sa mnom, nego da ga vozi krišom.

 

Inače, ona lično ne podnosi duža putovanja na motoru ali često se po gradu i okolini provoza sa mnom. Naravno, nema ništa protiv mojih putovanja ako su ona usklađena i izbalansirana sa porodičnim planovima u pogledu korišćenja zajedničkog slobodnog vremena, što naravno nije tako lako ali je moguće izvesti ;) .

 

Na sve to treba da se ima u vidu da je moja supruga pre nepunih dvadeset godina izbubila brata od strica koji je stradao na motoru a sa kojim je bila jako bliska.

 

Recept je dakle onaj stari, provereni...:popovanje:

 

uzajamna ljubav, tolerancija, međusobno uvažavanje i poštovanje osobe do koje ti je stalo.

 

Svaka cast na odgovoru,sada joj je mnogo lakse kad idem na :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Inace mlad sam bajker imam 21 godina vozim VN900 , ne vozim dugo motor nekih 3 godine... Pre 3 godine sam kupio nekog koreanca 250cc i 4 dana posle kupovine motora sam otisao u meni susedan grad Uzice na moto skup od tog trenutka motor je za mene postao sve!!!(i ako pre toga nisam bio neki ljubitel). Odmah posle toga polozim i naostrim se za sledecu sezonu sa svojim koreancom. Zbog obaveze i jake zele da zaradim neku kintu i kupim motor koji sam jos tada rekao da ce biti moj, 2009 sam preskocio malo sam putovao sve u svemu par destinacija ukupna kilometraza za dve godine 18500km sa Koreancem koji me nigde izdao nije!!! I napokon 2010 za bozic sam pazario tog VN900 u 2010 sam presao 10000km

Ne znam ni sam sta mi bi da ovoliko pisem, ali uvek je tako kad pricam o motoru... :moto3:

 

 

 

Tu spravu toliko volim da se moji u porodici zabrinjavaju... :lol:

Kazu ljud "to je samo gomila gvozdja" nemaju pojma ja tu stvar istinski VOLEMMM!!! :jee:

 

 

Kao sto cuh u jednom klipu:

"Ljubiteli motora kazu da se osecaj vetra u kosi kako ga oni nazivaju tesko moze opisati recima. Za njih je to osecaj slobode i prostranstva...

Ljudi na motorima su svi jednaki bili oni doktori nauka ili fizicki radnici. Vecina njih je svesna rizika koje ovo zadovoljstvo nosi, ali sam osecaj kada obucete opremu isterate motor iz garaze i krenete na neke udaljene destinacije bukvalno neprocenljivo!"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Inace mlad sam bajker imam 21 godina vozim VN900 , ne vozim dugo motor nekih 3 godine... Pre 3 godine sam kupio nekog koreanca 250cc i 4 dana posle kupovine motora sam otisao u meni susedan grad Uzice na moto skup od tog trenutka motor je za mene postao sve!!!(i ako pre toga nisam bio neki ljubitel). Odmah posle toga polozim i naostrim se za sledecu sezonu sa svojim koreancom. Zbog obaveze i jake zele da zaradim neku kintu i kupim motor koji sam jos tada rekao da ce biti moj, 2009 sam preskocio malo sam putovao sve u svemu par destinacija ukupna kilometraza za dve godine 18500km sa Koreancem koji me nigde izdao nije!!! I napokon 2010 za bozic sam pazario tog VN900 u 2010 sam presao 10000km

Ne znam ni sam sta mi bi da ovoliko pisem, ali uvek je tako kad pricam o motoru... :moto3:

 

 

 

Tu spravu toliko volim da se moji u porodici zabrinjavaju... :lol:

Kazu ljud "to je samo gomila gvozdja" nemaju pojma ja tu stvar istinski VOLEMMM!!! :jee:

 

 

Kao sto cuh u jednom klipu:

"Ljubiteli motora kazu da se osecaj vetra u kosi kako ga oni nazivaju tesko moze opisati recima. Za njih je to osecaj slobode i prostranstva...

Ljudi na motorima su svi jednaki bili oni doktori nauka ili fizicki radnici. Vecina njih je svesna rizika koje ovo zadovoljstvo nosi, ali sam osecaj kada obucete opremu isterate motor iz garaze i krenete na neke udaljene destinacije bukvalno neprocenljivo!"

 

 

 

Prvi put kada budem u tom kraju - imas pice za ovaj post. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Samo onaj ko voli motore moze to da shvati, samo bajker razume bajkera.

Mozda sveobuhvatno gledano u odnosu na Evropu i svet, mozda smo mi u Srbiji materijalno "siromasniji" bajkeri sa jeftinijom opremom i starijim motorima po godinama (sva cast izuzecima, mislim kada bi uzeli neki prosek), ali sigurno takva ljubav ka motorima, voznji, druzenju i pivu nigde ne postoji... Prosto, motor se postuje i voli bez obzira na stanje i godinu proizvodnje, bitno je da se vozi makar i 5 km ali se uziva, kad sretne drugog bajkera bilo da je on crn, zut ili zelen podelice pivo sa njim, a koje je pivo (mislim od kog proizvodjaca) to tek nije bitno- bitno je da je 'ladno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Imam 42 godine i kada sam procitao pisanije Slaninara prepoznao sam sebe u svemu tome.Kada sam pre neki dan na -1 upalio motor da nesto zavrsim svi su me ukucani zabrinuto pogledali.Potpuno su bili u pravu.Pao sam dva puta a moj suzuki me posteno proznojio.Posle toga su me ledja bolela par dana da sam jedva priveo radnu nedelju kraju.Ali i posle svega toga ja jedva cekam ponovo da sednem na motor.Sta je prosecan bajker? Pa skroz normalan svakako nije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...iškolovao, poženio i poudao, red je da ostarim uz svoje dve ljubavi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Pocelo se stidljivo,kao i vecina,auotomatic pa za njim T-14,T-15.Kad je na red dosao ETZ to je vec bilo ihaa.Posle njega CZ250 koji mi je dusu pojeo :stabre: Nakon toga duga pauza uz malo koriscenje tudjeg(kao svojeg) ZZR-a i opet pauza :'(

U medjuvremenu porodica,jedno dete,drugo dete,poso-kuca i godine lete.

Pre tri godine sam poceo stidljivo pa zatim sve agresivnije da pricam sa suprugom o motoru ali je to bilo u varijanti"ma samo ti sanjaj".Tako prolazi vreme,dodje zima.Nocima po netu i oglasima.Tast koji je bio bajker ranije je jedini koji me je u celoj prici podrzavao i uvek kad se skupimo porodicno pokretao tu temu.Posto sam video da me niko ne shvata ozbiljno ja sa kumom jedno vece odem i kupim motor :nanana: Kineski coper od 150ccm i doteram ga kuci :zvizduk:

Supruga gleda sa terase i prvi komentar je bio "Pa lep je".Nego sta je,nego lep!

Naredne dve godine se nismo skidali sa njega.Supruga se primila,za njom i klinci pa sad rat u kuci ko ce da se voza.U toku te dve godine se iskristalisala i ekipa tako da je druzenje i zezanje postalo maltene svakodnevno.Ponekad se desi da mi je problem uklopiti vreme za neko akcijanje pa bih mozda i odustao od te akcije,kad ona kaze mora da se ide i tacka.Sto se mora nije tesko.Sad imamo GPZ-a i to u istoj boji kao sto sam nekad imao poster u svojoj sobi.Kao sa slike.Kad nisam mogao onda,mogu sada .Tek mi je 41,pa ko zna gde cemo sve stici.Kicma boli ali se ne odustaje :zdravo: Zahvalan sam joj sto me prati i sada uveliko podrzava u celoj prici.Tesko je u ova vremena sve uklopiti ali kad se nesto voli...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

BAJKER..........kako izgleda prosecan bajker - pa recimo da izgleda normalno kao i svaka druga osoba......mozda cak i normalnije - jer ON upraznjava nesto sto VOLI i to pokazuje bez srama, bez kompleksa.

Biti Bajker jeste opasno, kao sto je opasno biti padobranac, skijas ili.........upraznjavati bilo sta sto je vezano sa adrenalinom.......ALI je isto tako neizmerno zadovoljstvo upravo biti BAJKER.

Bajker je i ona "druga" osoba koja sedi iza .........i ona dozivljava i prozivljava sve sto i bajker vozac.

 

Bajker biti je filozofija zivotna, voleti prirodu, slobodu pre svega i uzivati cuvajuci upravo tu prirodu i biti privilegovani clan uskog drustva SLOBODNIH LJUDI.........

 

Koliko kilometara je ko presao.........nije merilo, koliko godina vec vozi .....nije merilo.

 

Biti uljudan, dobar covek - to je biti BAJKER.

 

Pitajte se ZASTO gde god krenete motociklom po svetu ........svuda, ali bas svuda, cete biti primljeni sa osmehom, bicete dobrodosli.........jer VI ste oni koji su SLOBODNI i zracite tom slobodom koja je svima draga.......

 

Eto to je biti Bajker po meni.........

 

:moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Sloboda, zadovoljstvo, osmeh. Tri reči koje mnogo znače.

A bajkera će te uvek prepoznati u masi ljudi. Jedini ima OSMEH od uveta do uveta :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

hahhaha...ovo je odlicna tema :D

 

Svako moze da se pronadje u prvom postu i to bar 80% :)

 

A sto se OSMEHA tice, istina, kad sidjem sa motora smejem se a ne znam cemu...jednostavno mi je mnogo lepo :D

hehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Da i ja malo "razvučem" prosek. Dakle, 1959 godište, skuter vozim 4 godine. A sve je počelo ovako.

Proleće 2007, vraćam se sa posla (kolima), gužva, vrućina. Oko mene zuje motori, zavidim im. Dolazim kući sav mokar i kažem ženi "ja ne mogu više da izdržim ovaj pakao u saobraćaju, kupujem skuter". Brižna supruga shvata moj problem, taktički izbegava da pomene "krizu srednjih godina" i "zakasneli pubertet" i daje mi svoj blagoslov. U početku mi je skuter bio samo prevozno sredstvo. Sada jedva čekam da sednem na njega, u autu se osećam kao u tesnim cipelama. Ako me zdravlje i pamet posluže, položiću za "A" pa ću da pređem na nešto jače. Ne zbog jurnjave, već zbog komfornije vožnje i nekih dužih tura. I tako dok budem mogao da hodam ....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

auu, što mi je poznto to "kriza srednjih godina" i zakasneli pubertet, baš šteta što me sadašnja žena nije poznavala kao adolescenta.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM Lc4 640sm

17god... Motore volim otkad znam za sebe. Prvi motor sam dobio sa 15god peugeot speedfight 2, vozio sam ga do 16god kada sam kupio yamahu xt125x. Yamahu sam vozio do ja msm aprila ove godine. Posle sam kupio Kawaski zx6r 636 koji sam vozi samo par meseci posto sam shvatio da ipak vise volim supermoto i da jos uvek nemam mogucnosti da vozim R-a. Tako da sada vozim :ktm: 640sm. U proseku sam prelazio 6000km godisnje. Verovatno bi ta kilometraza bila dosta veca da je gorivo malo jeftinije... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Imam 30 god,o motorima nkad nisam ni razmisljao sve dok jednog dana ispred osnovne skole nisam video lika koji vozi novog Speedfight-a.KAKAV SKUTER :ooo: :ooo: :ooo:,rekoh sebi,sto bi ja ovo ter'o.Naravno moji me tu odma' oduvaju sa pricom ti nisi normalan,oces da se prehladis,da pogines bla,bla...I tako je vreme prolazilo,ja balavio na skutere i zeleo isti,sve do lepe 2006.god kada smo brat i ja nekako ubedili caleta da kupimo Kymca B&W 50 :bacikosku: .Jao sreca nikad veca,pogotovo zato sto je burazer seo jednom ili dva puta i nije se nesto odusevio i batalio celu pricu.Medjutim problem nastade kada je i cale seo da proba skuter pa se sad njemu kao najvecem pljuvacu cele ideje o voznji skutera to toliko dopalo da sad vise ni ja nisam mogao da dodjem na red da se vozim.Video ja da tu opet nema leba i posto sam vec uveliko poceo da radim krenem ja da skupljam pare sa SVOJ skuter.

U medjuvremenu sretnem drugara iz osnovne skole koji je tada vec imao ZZR600,provoza me on na istom i ja tu totalno odlepim.KAKAV BRE skuter,hocu motor,pozajmim neke parice,dodam na ono sto sam vec ustekao i kupim sebi u 26.godini Kawasaki ER-5 :jee3: .Kako smo se lepo moja devojka i ja vozili na njemu,neprocenjivo.Nakon dve godine uzmem Ninju ZX-6R,vozili se samo jednu sezonu i prodam ga jer mi nije odgovarao iz prakticnih razloga i tada kupim sebi Maxi Skuter-Malaguti Madison 3 koji jos uvek vozim.

Devojka koja je pored mene zavolela voznju na dva tocka se na kraju i udala za mene,a dobili smo i cerkicu.

Sada se secamo lepih voznji na nasim Kawama i kujemo planove kako cemo se opet dokopati nekog pravog motora i ponovo na put dok tata u svojoj 58. godini i dalje tera svog Kymca evo 6.sezona samo od ove godine sa A kategorijom :oda2: .

Sta ce dalje biti,da li cemo se i dalje voziti,videcemo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Imam punih 48 god. Pre godinu dana me pita stara kuma:"Pa zasto volis motore? Ja taman da kazem ,a keva: Pa njegov tata je vozio motor pedesetih a i sezdesetih godina tako da neznam sto on to voli?" A ja ovako mlad volim da se kradom vozikam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Plus, kako smo stariji sakupilo se malo para da kupimo neko motorce, kada sam imao 20 god. studiralo se, nije bilo para za druge stvari. Sve svoje motorcice sam kupovao sam. Poginuo mi je neki rodjak sedamdesetih godina na motoru, pa znate kada bih dobio tada motor? Tada su bili mopedi- Puh, MZ. Tomos. itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Medjutim problem nastade kada je i cale seo da proba skuter pa se sad njemu kao najvecem pljuvacu cele ideje o voznji skutera to toliko dopalo da sad vise ni ja nisam mogao da dodjem na red da se vozim.

hehe, ovo je najjaci momenat. 0takoje.gif1lol.gif obicno tako bude, najveci protivnici - postanu zaljubljenici.

tako je bilo i samnom. druzio sam se (a i dalje se druzim) sa dvojicom koji voze motore, pricali mi kako je to super, kako idu vamo, namo, kako to "nije isto kao u kolima". cak su me i provozali na motoru, i nista. ja sam, priznajem, bio skeptican i moj stav je bio: zasto bih se maltretirao na motoru kad mogu da se vozim kolima, pustim klimu i muziku i uzivam. putovanje? natovarim stvari, hranu, frizider na 12V i uz sav komfor putujem autom.

 

a onda, pocetkom ove godine je nesto pocelo da se kuva u meni.. guzve u gradu su sve gore, a mesecni racun za gorivo je postao zabrinjavajuci. tacno se secam mometa kad mi je "puk'o film" i kad sam odlucio da cu uzeti motor. prvo sam hteo nesto od 50cc jer nisam hteo da polazem za A, ali ipak sam u julu polozio za A kategoriju i uzeo najjeftiniji motor koji sam mogao da nadjem u oglasima a da mi se svideo. rekoh "ajde da probam, da vidim da li je to za mene. ako nista drugo bar ce mi ostati A kategorija u dozvoli, nikad se ne zna kad moze da zatreba". za 500 evra sam uzeo kineza od 125cc, sa kojim sam presao par hiljada kilometara i koji je mene i suvozacicu provozao malo po srbiji. ubrzo sam shvatio da je to slaba masina za nas dvoje, i uzeo sam kineza od 200cc koji je savrsena masina za gradsku voznju, a mozemo da se provozamo do novog sada, na primer i slicno.

 

 

sad jurim da nadjem nekog KLE-a i planiram da idem na more motorom. to je prilicno daleko od mog prvobirnog stava "ma, kakav motor to je bezveze". da ne pricamo sto mi je motor pruzio sate i sate zabave tako sto sam rastavljao i sastavljao one delove koje sam znao cemu sluze i kako rade (ono sto ne znam sta je, to ne cackam :)), ugradjivao zezalice i slicno. na kompu imam folder "ideje_za_motor" koji je pun materijala koji jednog dana ceka realizaciju. ;) volim da vozim, ali bih takodje voleo da imam garazu sa gomilom alata i da mogu ceo dan da se zezam oko motora.

 

da ne pominjem to sto sam upoznao neke sjajne ljude kroz motociklizam... to je posebna prica.

 

 

eto, ne znam da li je to slika prosecanog bajkera u srbiji ili svetu, ali tako izgelda iz moje perspektive.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Unapred se Izvinjavam na duzini posta :takoje:

 

 

 

Khhmmmm... Odakle da pocnem.... Pa ajde od pocetka :zvizduk:

 

Ja sam celog zivota, kao osoba i covek uvek bio zaludjen necim. Kao osoba sam, cega god se dohvatim i zainteresujem, uvek morao da znam sto vise o tome(sto u praksi, sto u teoriji), i to me okupira dokle god ne izucim stavku do kraja.Celu osnovnu i dobar deo srednje sam bio zaludjen biciklizmom, dan mi nije bio dan ako ne predjem bar 50km, po bilo kom vremenu, kisa, sneg, led, najgrdje vrucine, nebitno, sve su mi to bili izazovi... Naravno to je trajalo godinama....

 

U medjuvremenu su DOBRE periode tu imali mobilni telefoni, kompovi, ozvucenja, fotografija, automobili, mehanika, elektronika itd...

U bicikl, kom i kola sam tokom godina ne zna se koliko para ulozio, a za motor nisam smeo da pomislim zbog svojih ukucana iako mi je to bila i ostala neopisiva zelja i san od malih nogu....

Tokom 2006-te sam se maksimalno zaludjivao budzenjem kola, tjuninzi, stajlinzi, takmicenja, decibeli i tako dalje, a motor i dalje ostala tiha zelja negde tamo daleko....Sve to vreme nisam imao ni stalni posao, sve neke prolazne i nestalne varijante poslova, mehanika, elektronika, ozvucenja, kompovi, sistemi, sve privatno, a o parama da ne govorim...

 

Igrom slucajnosti je najbolji ortak krajem 2008-me na nagradnoj igri dobio keeway skuterce od 50cc. Naravno bio sam krajnje skeptican i nezinteresovan dok nisam prvi put seo na malo, oprosticete mi, govance.... Krenuo ja tako prvi put jedan krug, pa drugi, treci i toliko mi se osladilo da ortak nije mogao da me skine sa skutera... Svakom mogucom prilikom kada ga nahvatam sam mu maznjavao skuter. Ubrzo je meni puko film i ja odlucim (nije da nije vec uveliko bilo vreme) da nadjem konkretan posao i da se zaposlim, razlog... KUPITI MOTOR!

 

Iskreno, od kraja 2008-me, 2 godine rada, skupljanja para, muka i ne znam cega vise, a pare koliko god da sakupim, uvek na nesto trece odu.... Jednog dana i meni vise sve dojadi i odlucim se na kes kredit, trci po bankama, 1000 odbijanja, nisu mi visoki kriterijumi, bilo sta na 2 tocka, samo da je MOTOR. Konacno posle 3 meseca maltretiranja po bankama uspem da nadjem vezu i zavrsim kredu, uletelo mi nesto para i skupih ja lepu cifru, moje pare+kredit.

 

Naravno kada sam mojim ukucanima izjavio da cu da kupim motor, prosao sam kroz 3 svetska rata, 2 smaka sveta sa roditeljima i x mogucih raskida sa devojkom.

 

Sta sad uzeti? Sve vreme (od kako sam se upustio u pricu oko motora) sam se zaludjivao varijantom novog kineza iz radnje do 250cc, pa posle mi je paznja otisla na KLE-a, pa na BMW F650, da bi me na kraju zet nagovorao i nagovorio, i pade odluka TDM850. U glavi mi, 850cc za prvi motor, pa mnogo je, ali ipak rekoh sebi motor je motor koliko god da kubika imao.

 

E sad po pravilu kako to uvek ide, ja hocu da kupim nesto, toga nigde nema ni od korova.... Punih mesec dana sam trazio TDM-a, seo na jednog da probam, a u glavi, prva brzina na dole, sve ostale na gore(pre toga nikad seo na motor osim na ortakov skuter), idemo.... Imao sam srece sto se nisam skrsio nigde, mada mi je kvacilo prvih 10 pokusaja pravilo problem(gasio se).

 

Na kraju uspem da se dokopam godista koje sam trazio, nista mi nije bilo bitno, ni da li je lupan, nista, samo mi je bilo bitno da koci i da ide. Naravno kad sam ga uzeo mojoj sreci nikad kraja, moje ukucane sam bio stavio pred svrsen cin, keva je lepo rekla, otac ti je vozio motor, stric, ocigledno ni tebe nisam mogla da spasem od toga, a devojka je raskinula samnom(mada smo se posle jos jednog svetskog rata pomirili).

 

Uspeo sam u svojoj nameri u 26-oj godini, roditelji su prihvatili cinjenicu da im je sin postao bajker, proputovao sam Srbiju uzduz i popreko, bio na moru sa motorom, devojka je zavolela motore, naucila da se vozi i uziva, isli smo zajedno na Reli kroz Srbiju ove godine, presli zajedno brdo srecnih kilometara, upoznali brdo dobrih ljudi, promenili se prioriteti, nacini razmisljanja, drustvo, okruzenje i sve to na bolje, i da, sledece leto cu postati tata :jee:

 

Sve u svemu,

Iskreno, posle svih muka, gluposti, svadja, brdo para ulozenih u motor i opremu, ovaj motor mi je doneo MNOGO srece i srecnih kilometara, promenio me na bolje i nadam se da cu imati jos vise kilometara i putovanja i lepih dozivljaja u narednim godinama na mom sokocalu.:moto3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

... a u glavi, prva brzina na dole, sve ostale na gore(pre toga nikad seo na motor osim na ortakov skuter), idemo.... Imao sam srece sto se nisam skrsio nigde, mada mi je kvacilo prvih 10 pokusaja pravilo problem(gasio se).

:lol::lol::lol:

 

Ej, ista priča, samo u mojih 40 godina...

 

Elem, od moje 18-te, kada su me matorci zeznuli (ubedio ja njih za MZ ETZ 251, a oni otkazali taj dan kada smo trebali da odemo da ga uplatimo) ja sanjam motor. Nikada dovoljno para, nije bilo uslova, drnde, mrnde... Oženim se ja, a žena u stavu "jes' vala, samo ti još motor treba. Samo ti sanjaj, prvo sve ostalo (pa spisak od 101 stvari), pa ti onda sebi kupuj motor...". Čitaj - ma samo se ti zaluđuj...

E pa ove godine došlo do razvoda (jeste, upisao sam se u statistiku :) ), te ti ja kažem "ma da mu *ebem mamu, ima da ga kupim!!!"

Obzirom na 2m x 125 Kg u obzir je dolazilo samo par motora, a Afriku merim ODAVNOOOO...

Odem u Temerin, kod Davora, a NIKADA SEO NA MOTOR. Znam i ja ovo "prva dole, ostale gore", ali...

Kaže Davor "sedi i probaj" :lol: :lol:

Kada nisam svratio na kafu kod komšinice kod prozor dnevne sobe, nikad neću... A jarak sa obe strane puta... Pošto me Afrika nije zbacila, uz njen zdušni trud, provozah ja mojih prvih 15 minuta na motoru.

Na Ostrvicu ove godine pošao sa 230 Km iskustva, i duplirao kilometražu... :lol:

I tako nastade bajker u 4 banke...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

pre 2 godine moj prijatelj iz crne gore proda B-KING iz zdravstvenih razloga i ste ce da kupi slicno tome----kupi porshe carera.JBG sta ce ko (slepac).ha ha.ALI njegov komentar na moje pitanje kakav je osecaj kaze "nema tog auta koji moze da zameni filing na motoru".verujem da je tako.1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja