Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgleda prosečan bajker u Srbiji (svetu)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Pre neki dan me je startovao tast i krenuo da ubeđuje kako se motor vozi do 25 i da posle

tog nema potrebe, želje da se nastavi.

Naravno da greši, bar ja mislim tako ali me interesuje kako izgleda prosečan bajker u Srbiji.

Da li sam ja sa svojih 41 godinom i ST iz 91 i 10kkm godišnje prototip prosečnog bajkera ili :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

pa sad jel se racunamo i mi pocetnici i to oni koji su poceli kasno da voze npr u tridesetoj godini jos nemaju neku veliku kilometrazu al ima vremena stecicemo je :takoje: i voze motor iz 91. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Dada, jeste, jeste, malo si čudan i neobičan, :popovanje: , kaži mu, ufuf, posle 25, pant, pant, jedino ovo još dolazi u obzir...

 

 

funnymiscellaneous121.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ha! i meni tašta objašnjava kako sam mator za bajkera a imam samo 43god.! a i ona se udala za bajkera. doduše ni tašta nije tolko stara 31vo je godište, tako da ne obraćaj pažnju. to je samo žal za mladost. mislim kod njih, a kod nas je zakasneli pubertet a po njima kriza srednjih godina. `ajd u zdravlje :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ja sam imao tu sreću, da sam na dva točka od prvog razreda osnovne, pa sve do osmog. Promena grada uslovilo je tome da sam ostao bez tog zadovoljstva na punih 14 godina. I evo posle toliko vremena sam opet na dva točka. Prosečno ili ne, uskoro 30-ta i motor iz 1992 godine. Ako Bod da, ne bi više iskusio onu najgoru srbsku kletvu:" Imao pa nemao".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Sto bi rekli, rodis se, zavris skolu, odsluzis vojsku, ozenis se, napravis decu, ukiselis kupus 20 , 30 puta, i ode zivot... 1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

  • Podržavam 34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre neki dan me je startovao tast i krenuo da ubeđuje kako se motor vozi do 25 i da posle

tog nema potrebe, želje da se nastavi.

Naravno da greši, bar ja mislim tako ali me interesuje kako izgleda prosečan bajker u Srbiji.

Da li sam ja sa svojih 41 godinom i ST iz 91 i 10kkm godišnje prototip prosečnog bajkera ili :stabre:

 

Kazi ti tom tvom tastu da mu jedan 48 - godisnji motoras porucuje da ne lupa gluposti. Takodje mu reci da ga ja u potpunosti razumem i to sto on posle 25 - te nije imao potrebe i zelje, al da ima i nas - slobodnog duha i sirokog uma koji imamo i zelju i potrebu !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Honda Hornet 900

U seljačkom mentalitetu motor se vozi dok si mlad i neoženjen, bez kacige da te svi vide i punim gasom kroz glavnu ulicu tvoga sela/grada. Računa se da ćeš se do 25 oženit htjeo ne htjeo i poslje ti motor ne treba, treba da se uozbiljiš, kupiš kola, kuću/stan, napraviš djecu, doživiš penziju i umreš. Tako su radili svi prije tebe, sada i ti trebaš isto tako, nemoj da komplikuješ

Ziva istina 80% ljudi kod nas ima mozak koji razmislja tako . Ako samo malo iskocis iz tog uobicajenog klisea postajes crna ovca, sto i nije tako lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Mene kako ufatilo neće skoro da popusti :lol:

 

Nerazumem zasto neki razmisljaju na taj nacin? Meni je motor postala bitna stavka u zivotu, bez koje nemogu. Vezan sam za njega na vrlo neobican nacin, zelja je postala potreba.

 

Sa druge strane znam dosta njih koji su tako reci napaljeni na motor i drazi koje nosi sa sobom. Drugar do prosle godine dok nije dobio B kateg, aktivno je vozio motor, sada samo kada ga mine zelja, ko da se rodio u kola.

 

I meni su rekli, eh sine proci ce te samo da polozis za auto..

 

Kolko vidim tu nešto ne štima.. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Prijavljujem se sa svoje 43 godine.

Mazak, pozdravi tasta i posadi ga na bajk. Napravi sa njim jedan krug, ali fino da se ne uplaši čovek. Da vidiš kako će da promeni pesmu. Još će da kaže da si fini mladić, da ti pristaje motor i da traži još.

Imao sam ja takvih slučajeva, pa ti pričam iz ličnog iskustva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sto bi rekli, rodis se, zavris skolu, odsluzis vojsku, ozenis se, napravis decu, ukiselis kupus 20 , 30 puta, i ode zivot...

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Ajd molim te pitaj tasta do koliko godina treba ovo raditi .......pravila ..pravilaaaaaa...na srecu sve ih je manjepost-4565-0-22545900-1296036159_thumb.jpg

Ja imam 48 i tek sad uzivam u zivotu i u voznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da nema stereotipa u smislu kako izgleda prosjecni biker sa trideset, cetrdeset, pedeset ili više godina. nespojivo je toliko pojedinaca i stilova pa i stavova staviti u jednu recenicu. nekima je bike životna filozofija i stil života a drugima sredstvo za ..... , kako kome.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Sto bi rekli, rodis se, zavris skolu, odsluzis vojsku, ozenis se, napravis decu, ukiselis kupus 20 , 30 puta, i ode zivot...

:takoje:

 

Ma kad malo bolje razmislim, sve manje volim kiseli kupus... Prelazim na turšiju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

19 godina, aktivan motociklista vec 5 godina, nadam se da cu jos duuuugo da vozim :moto3: I meni su rakli, kad polozis za auto, neces ni pogledati motor. Pogresili su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

21 godina, oko 3500 km ili ti jedna sezona.

 

Pre skutera, mrzeo sam motore. Mislio sam da to voze samo barabe i alkoholicari. Nazalost tada nisam nikakav uvid u sada, nas svet i stil zivota. Radikalna promena pocela je da se desava u 3. srednje kada sam polozio ''B'' kat. za kavez. Imao sam veliku zelju idem kavezom u skolu no porodicni auto nam je bio stalno zauzet a i kada nije izbegavali su da mi daju kljuceve. To je rezultiralo nekom gorcinom a posto nisam imao kesa da kupim sopstveni kavez, odlucio sam da kupim neko jeftino i efikasno vozilo. Nisam morao dalje da gledam od skutera. To je za mene bila totalna novotarija. Posle svih ti kukanja za kljuceve od kaveza, ja konacno imam svoje malo prevozno sredstvo i ja sam bio odusljeven sto mogu da se vozikam na razna mesta potpuno sam. Tu se stvorio onaj nas ''osecaj slobode'', konacno mi je prodisala dusa. Nakon toga, poceo sam da se druzim sa drugim ljudima koji voze skutere/motore, krenuo po skupovima - znaci kao i svi mi. Doduse, pored tog osecaja slobode moj zivot se menja iz kilometar u kilometar. Pre svega krug ljudi sa kojima se druzim se menja i za ovih 3500 km se poprilicno promenio. Upoznao sam poveci broj ljudi od kojih su mi neki postali i prijatelji. Drugo, dva tocka zahtevaju nad prosecnu osobu. Hladnokrvnu, hrabru, velikog srca i samouverenu. Ta masina me stalno tera da se trudim da budem jos bolji nego sto jesam kao covek da bih ostao u zivotu i zato sto je to kodeks bajkera. Trece, izvlaci me iz monotone kolotecine zivota, oslobodja me stresa i cini me posebnim. Taj ko koza da je motor/skuter samo obican prevoz, gresi.

 

Sve se to izdesavalo za samo GODINU dana i 3500km, lokal Smederevo i okolina. Jedva cekam da sada krenem Kawasakijem, bice jos bolje i uzbudljivije.

 

Da li cu se odreci motora? Necu i vozicu ga dokle god mogu. Svidja mi se taj nacin zivota, volim motor kao da mi je dete. Da se vratim u auto, osetio bih se usamljeno i skrhano. To je to, nema nazad a i ne zelim. Vozicu lepo i Bog nek me cuva! Amin.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Pa da nas kara ko stigne...idi begaj :)

Mada...polako raste broj ženskih bajkera...daj da ubrzamo to :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja