Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgleda prosečan bajker u Srbiji (svetu)

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sto jedan umetnik rece:

 

"Ako svi ostarite, ja necu imati sa kim ostati mlad".

 

Ne bih menjao svojih 50 za mnoge od 20.

(ne ubrajajuci osobe sa ovog foruma i sl.)

 

8):zdravo:

 

1care.gif1care.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Dopuna temi :

 

D057DFB1-D03C-F747-8BD5-84361D685912_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

pronadjoh slicicu Sase iz Umaga iz 2007,

mislim da je odgovarajuca.

:moto3::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imam pune 54god i neprekidni staz od 1971,jedina pauza mi je bila 77-78 kad sam poceo da letim u Jat-u. Jedini pad 1973 tudj motor tudja riba, ulaz u Cortanovce mesec dana Prva hirurska.Otac mi je bio strastveni motordzija ,pa je sebe castio 1956 (kad sam se rodio) novim NSU 500 kupljenim od prvih Jatovih plata dok je bio na skolovanju u briselu; sta reci imam malu crno-belu sliku gde radnici na starom aerodromu vade NSU-a iz DC3 dakote na zadnja desna vrata sa skinutim volanom jer nije mogao da prodje. Ja sam 1971 dobio od caleta dva motora ;dva NSU maxa sa vojnog otpada jedan slupan a drugi neispravan pa mi mudri otac rece (hvala mu) sad sklopi od ovog jedan motor i da ne verujete bio je u pravu.Naucio sam da radim a mnogo vise sam cenio to sto sam imao.Posle je sve islo svojim tokom; 1973 preradjena totica (jawa 175 68god Pa 74 preradjeni BMW R51/3 u copera pa za mene cuvena 75, beogradsko usce Triumph thunderbird braca Zvonko i ja ga preradjivali pa staraKawa 250 cvaja Pa cz 250 sport74 god itd da vas ne zamaram do 1982 kad sam uvezao svog prvog japanca iz Canade Hondu GL1100A god 81 .Toliko za sada malo me ophrvase uspomene ne zamerite Pzz Lukac

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Lukac

Postavljeno Juče, 23:09 PM

 

Imam pune 54god i neprekidni staz od 1971,jedina pauza mi je bila 77-78 kad sam poceo da letim u Jat-u. Jedini pad 1973 tudj motor tudja riba, ulaz u Cortanovce mesec dana Prva hirurska.Otac mi je bio strastveni motordzija ,pa je sebe castio 1956 (kad sam se rodio) novim NSU 500 kupljenim od prvih Jatovih plata dok je bio na skolovanju u briselu; sta reci imam malu crno-belu sliku gde radnici na starom aerodromu vade NSU-a iz DC3 dakote na zadnja desna vrata sa skinutim volanom jer nije mogao da prodje. Ja sam 1971 dobio od caleta dva motora ................. malo me ophrvase uspomene ne zamerite Pzz Lukac

Kolega izvini ali nisam mogao da "zaobiđem" neke sličnosti.

Rođen sam 03.04.1956. Počeo aktivno da vozim 1971 (NSU Prima). Počeo da se bavim jedriličarstvom 1972. Od 1973 aktivno se bavim padobranstvom a prvih stotinak skokova izveo sam iz aviona DC-3 (C-47). Završio sam i motornu obuku

Neki od motora: Elektronik 90 (za tri godine njime prešao skoro 80.000 km), ETZ 250, NSU 175, Triumph (TR-6) Thunderbird, ..... . Bilo još po nešto a onda duuuuga pauza, pa neki skuteri i od prošle godine Transalp 600.

A srce mi ostalo uz Trijumf. Bio moj prvi pravi motor. Moja gospođa i ja smo njime godinama, svakog vikenda (bez obzira na godišnje doba i vremenske uslove) putovali od Bora do Niša i nazad. Najčešće preko Rtnja ili Tresibabe. A gume Barum (ko od drveta). Ma bilo lepo!

Mada i sada auto koristim samo kad nešto kabasto prevozim (oko 3.000km prošle godine), a motor opet vozim svakodnevno i u svim uslovima (oko 12.000km za prošlu sezonu). Pa kad ću da vozim motor ako ne sada dok sam još mlad?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Rođen 1959, položio 1977.

 

Tomos, Java, ČZ enduro, ... a biće i V-max.

 

Ta ljubav uđe u krv i traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

2006 god sam polozio od tada nesilazim sa motora.secam se kad sam bio u osnovnoj skoli pa je bilo popularno voziti automatik i apen.ja trazim od caleta da mi kupi a on kaze ako bude trojka iz matematike :lud: .a ja jedva dvojku,nemoguca misija.kad sam se zaposlio odem i kupim automatik ili zoljicu :lol: .vozio sam se do besvesti ispred caletovog prozora :nanana: ,osmeh od uva do uva.naravno cale me se odrekao preko novina.kad sam kupio 2006god suzuki,svi su mi rekli da sam budala :takoje: i samo sto me nisu sahranili,znate te price,mlad si pasces,poginuces.a sada imam zenu,koja kaze nemoj sad da se vozamo,padace kisa,ladno je,nemam vremena,mrak je i slicno :rat3: .sta da vam kazem,mislio sam da me niko nerazume ali odkako sam na bjbikersima vidim da tu pripadam,da ima ljidi kojima je benzin u venama.jos nesto ja svaki mesec putujem na posao motorom,a ja radim u becu :sampion: .pa kad bude lepse vreme moze neko da mi se pridruzi i zajedno gizvamo asvalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

U mojoj familiji niko nikada nije vozio/imao motor,a kovčeg im je isto izgledao kao dvotočkaš.Ja mislio suprotno...moj inat isterao da polažem za psp i A...a kasnije i da kupim bike...inače u svet motora sam ušao pre 4 godine tj. kada sam imao 16 godina a za taj vremenski period sam prešao oko 30 000km.Nikad nisam vozio motor koji je bio "maloletan" i ništa drugo sem Honde...Moje prvo putovanje motorom bilo je sa BJB forumašima 2008-me(dopustili su mi da vozim sa njima iako sam bio klinac :D ) i od tada sam se definitivno opredelio za ovu opsesiju...prvenstveno zbog dobrih ljudi i zajebancije.A danas,porodica,prijatelji,seljani... su se već navikli da me vide na motoru sa 100 kg opreme...a dokle će ovo trajati i kako ne znam...evo za ovu godinu sam već isplanirao jednu turu po evropi...a šta će tek biti kada budem imao 25 godina ako se bude imalo para... :jee:

 

E da li je ovo prosek nem pojma! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Rođen 1959, položio 1977.

 

Tomos, Java, ČZ enduro, ... a biće i V-max.

 

Ta ljubav uđe u krv i traje.

 

 

Vozimo šta vozimo a ka V-max-u težimo...:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prva voznja iz detinjstva zaborava nema, carolija jos uvek traje i nema najave da tako nece biti ubuduce. :ljubav: Pozajmljen Pony Ekspress 50 od prijatelja za jednu voznju, prerastao je u novi sopstveni Pony Ekspress 50. Od tada uvek je bilo nesto motorno u podrumu... ili sobi.

Omiljena kategorija laki do srednji enduro.

Doskorasnji protivnik skutera, odskora odusevljeni skuterista. Za razliku od pre, vozi i po hladnom delu godine, osim po snegu i ledu.

Vozni park odrzava sam, osim u garanciji ako ima novo, pa nesme da dira. Musko je, pa nece valjda heklati. :strikanje:

Uopste nije presudno koju klasu snage, namene ili cene motora neko vozi, mnogi voze ono sto mogu da domase. Neki voze sto i zele. Svi treba da uzivaju.

Veliko BRAVO za starije clanove foruma koji su uspeli da opstanu dugo na motorima, neka tako bude i dalje, carolija traje! :popovanje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

 

Moja zena se odusevila ovim sto si napisao,ali je isto tako ineresuje i rekcija tvoje supruge na odluku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

 

:takoje: Slicna je prica i kod mene a verujem i kod dosta clanova ovog foruma koji su rasitnili 40-u samo sto sam jedno 6 godina mladji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Prosečan srpski bajker? Sudeći po svojim dosadašnjim iskustvima prosečan srpski bajker je, osim što bez da ga neko tera izaziva sudbinu vozeći se na dva točka i što često preozbiljno shvata taj hobi, uglavnom dobar, druželjubiv čovek s kojim je milina popiti pivo i ispričati se.

Ima 35 godina (od 20 do 50).

 

Ako mu se motor razlikuje od Vašeg, zna nabrojati barem 10 razloga zašto je njegov motor bolji.

Ako mu je motor isti kao vaš, zna barem 5 razloga zašto je tip motora koji vozite bolji od "onih endura/trkalica/ćopera (zavisno od tipa)".

Kada sipa novo ulje u mašinu, već posle par hiljada kilometara zna da li je to ulje dobro, ili loše za njegov motor i kao takav svojim angažmanom mogao bi kompanijama koje proizvode ulje uštedeti milione na testiranjima.

 

Gaji običnim ljudima neshvatljiv strah od golfova 2, belih kombija i nepreglednih raskrsnica.

Misli da je sramota poštovati ograničenje brzine (motorom, je li).

Ako ne zna dizati motor na zadnji, složiće se sa tvrdnjom mnogih TV i novinskih kampanja da je to "Opasna zabava nezrelih klinaca, nepotreban rizik radi dokazivanja...".

Po defaultu zna više o uljima, mehanici i elektrici na motoru od Vas. Ako slučajno ne zna, onda ili spada u skupinu sretnika koji si mogu priuštiti nov motor, ili je gej. :)

Zna da je Givi isto što i Kappa, samo skuplje, ali bi za slične pare radije uzeo polovan Givi. :)

 

Ako ne vozi Hondu, misli da je precenjena.

Ako ne vozi Kawasaki, misli da je to sranje marka.

Ako ne vozi Hyosung, siguran je da "Ne vredi dati te pare za malo boljeg kineza."

Nevezano za motor, svaki srpski bajker zna da je Harli izvikano američko sranje za pozere. :)

Svaki motor koji prosečan srpski bajker prodaje kao polovan je u perfektnom stanju "samo menjaš ulje, sedneš i voziš." Jedini izuzetak ovog pravila može biti "manji estetski nedostaci koji se lako srede, al' nemam vremena da to sad..."

 

Prosečan srpski bajker psuje vlast i policiju, ali iz potpuno neshvatljivih razloga voli svoju zemlju i promoviše je gde god išao. Dobar je domaćin i drag gost.

Prosečan srpski bajker nije šovinista i voli sve ljude, ali ne bi voleo da mu se ćerka uda za cigana, hrvata, ili mađara.

 

Ako je oženjen, sigurno trpi zvocanje zbog motora.

Ako nije oženjen, sigurno ima devojku jer su bajkeri face i ribe se lože na njih. :)

  • Podržavam 49

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Sa 13 godina, sećam se soba mi je umesto tapeta imala postere, od poda do plafona sa fotkama na kojima su :moto3: . Sa 14 godina, prvi APN, pa MZ i povremeno čezetka i onda u julu završim srednju a u avgustu iste godine odem u armiju. Po povratku uletim u ''ekremizaciju'' - kuća-poso-kuća-poso..., oženim se mlad i zelen :aha: ...u 24-toj, iste godine dobijem prvo dete, posle dve godine drugo dete....u narednih 20 godina odgajim i ženu ::) i oboje dece ... i onda u 44-toj lepo sazovem ženu, decu.... i saopštim im da je došlo vreme da se krug polako zatvori.

 

Eto me sada u 46-toj po krštenici a na motoru tamo u kojoj sam nekada stao...u 19-toj ;)

 

Bravo, :takoje:

I moja je slična priča:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52476-ja-0-40/page__view__findpost__p__903716

Sa dopunom da je stigao jedan veći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Prosečan srpski bajker nije šovinista i voli sve ljude, ali ne bi voleo da mu se ćerka uda za cigana, hrvata, ili mađara.

 

 

Bez komentara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12243 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a i meni se to ne sviđa, upropasti onako lep i duhovit post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

...a i meni se to ne sviđa, upropasti onako lep i duhovit post.

 

Ja sam to shvatio kao ironicno ismijavanje licemjerja

 

Bravo, tri bambija! :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja