Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ja cu ipak ostavito ovo umesto letovanja sledece godine... Ali u svakom slucaju sa srecom i javljaj ovde sve: utiske, slike, rutu, cene, smestaj itd... Da se spremam polako za dogodine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Ja cu ipak ostavito ovo umesto letovanja sledece godine... Ali u svakom slucaju sa srecom i javljaj ovde sve: utiske, slike, rutu, cene, smestaj itd... Da se spremam polako za dogodine ;)

Hvala bratac,javljam sve kad se vratimo,nadam se da ce sve biti okej i da ce nas vreme posluziti. :) Kad budes dolazio do Bg-a obavezno se javi, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Jedna internacionalna SRB-IT grupa 10-tak-15 motora krece iz Rume 06.08.!

Hvala na informaciji ali mi ne mozemo da krenemo pre 08.og zbog obaveza,vrlo rado bi se prikljucili da nemamo obaveze.   :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto me je poslednja 3-4 dana petoro clanova pitalo za 4-dnevnu turu po RO i svima sam pisao istu poruku evo ovde za ostale potencijalne putnike. Za sva pitanja sam dostupan u temi o Rumuniji a takodje i na PP

 

copy / paste poruke:

 

dan 1 (cetvrtak)

Preko Djerdapa i nac. parka Domogled-Valea Cernei - Petrosani - jezero Vidra - Voineasa - Brezoi - Ramnicu Valcea - Curtea de Arges - oko 380km 

https://goo.gl/maps/Pl8zh

Na deonici Petrosani - jezero Vidra ce biti 2-3km loseg puta alo nista sto ne moze bilo koji motor da prodje... rupe, malo tucanika... druga brzina pa polako. Mi se trudimo da ovaj prevoj od Petrosanija do Brzoi-ja uvek ubacimo u kombinaciju. Prelepa je priroda, skoro da nema nista saobracaja. Inace ovaj put se kod jezera Vidra ikrsta sa Transalpinom.

Nocenje kod Jankovica

 

dan 2 (petak)

Curtea de Arges - Transfagarasan - Sinaia (dvorac Peles 2-3h za posetu i apsolutno vredi platiti i uci... uzmite srednju turu) - Brasov - oko 315km

https://goo.gl/maps/xOcwr

Krenite rano od Jankovica, na vrshu Transfagarasana posle tunela skrenite desno i idite na rani rucak u jedan od restorana. Preporucujem onaj najdalji sto mu se terasa nadvisuje nad jezero. Posle Transfagarasana idite i pogledajte dvorac Peles. Racunajte oko 2-3 sata za posetu. U Bran necete ovaj dan stici. Mi smo uvek ostajali U brasovu par dana pa smo jedan ceo dan odvajali za posetu Branu i Sinai. Bran ce vam ostati za neki drugi put. A kao i mnogi drugi, zaljubicete se u Rumuniju kao destinaciju i icicete ponovo.

Moja preporuka za smestaj je hotel/hostel AdaBelle - http://www.booking.c...e=total;ucfs=1

Nije najjeftiniji smestaj ali motor mozete iza parkirati u ogradjeni prostor a nalazi se na samoj ivici starog grada, tako da mozete za 5 minuta peske biti u starom gradu i uzivati u prelepom Brasovu. Za veceru preporucujem pecena rebarca. (Pise se: Coaste de pork, izgovara Koaste de pork)... pivnica/restoran Ciucas (Ćukaš)

 

dan 3 (subota) krenite na vreme ako cete u Sighisoaru, ne posle 8

Brasov - Sighisoara (za posetu oko 2-3 sata - Medias - Sibiu - Sebes - Transalpina - Novaci - Targu Jiu - Tismana - oko 480km

U Sighisoari nema mnogo toga za videti. Stari grad je sam po sebi lep. Za varijante soba za mucenje, Drakulina kuca i slicno nemojte davati novac. Glupo, komercijalno... lutke, plastika... Prosetajte starim gradom popijte kafu, pice...

Transalpina iako nije dugacka oduzece mnogo vremena. Necete odoleti da stajete na svakoj trecoj krivini i uzivate u pogledu i slikate. Bice vikend i bice mnogo ljudi gore, sigurno cete zaglavljivati u kolonama automobila i kad se to desi nakbolje da parkirate i uzivate 5 minuta u pogledu pa krenete kad kolona odmakne. Tesko cete moci obilaziti. Transalpina je prelepa i tehnici odlicna za voznju... Krivina za krivinom bez pravaca ali sve je relativno blago tako da ako nema prometa moze se fino dodati gas i grebati fuzastere. Transalpina je savrsena za motor.

Mi smo u ovoj okolini spavali samo u hotelu Tismana u gradicu Tismana. Sa glavnog puta se kod improvizovane benzinske stanice skrene desno i hotel je posle 2-3km na putu za manastir. Bez brige ako stignete i predvece, opusteno na Transalpini, posto ovde nema sta da se vidi. U okviru hotela je neki soc-real restoran pa mozete klopati i popiti neko pice. Hotel je jeftin, dorucak se placa sa par metalnih... Skromno je sve ali cisto i udobno.

http://www.booking.c...e=total;ucfs=1

Eventualno mozete pokusati naci neki smestaj u Targu Jiu 10-15km ranije

 

https://goo.gl/maps/UIy1K

 

dan 4 (nedelja)

Tismana - Targu Jiu - Petrosani - Hunedoara (zamak Corvin - oko 2 sata za posetu) - Deva - Faget - Timisoara - Vatin - Vrsac - oko 400km

Hunedoara - posetite zamak Corvin, Temisvar - prelep je centar, stari grad koji je poslednjih par meseci generalno sredjivan...

 

E sad da bi se izbegla vikend guzva na Transalpini mozda bi samo mogli da obrnete skroz, kao da idete unazad ovu rutu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Meni je na putu Curtea-Brassov pukao nosac kofera, toliko o tom putu, katastrofa stanje. Ali deo od Bele Crkve preko nacionalnog parka Semenic, pa Herculana pa na Arges je prilicno dobar za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Meni je na putu Curtea-Brassov pukao nosac kofera, toliko o tom putu, katastrofa stanje. Ali deo od Bele Crkve preko nacionalnog parka Semenic, pa Herculana pa na Arges je prilicno dobar za voznju.

Hvala puno na informaciji,znaci da izbegnem taj deo puta ili da idem severno do Fagarasa pa onda Fagaras-Brasov. Jel se isplati otici u Brasov ili da batalim to za ovaj put? E to,najverovatnije cemo tuda krenuti,i obici taj vodopad Anina. Jel si kod Jankovica spavao i ako jesi jel si rezervisao ili si dosao na bum?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja krećem iz BG-a 06.08.2015. sa još dva drugara. 

 

Samo da se i javno zahvalim quasaar-u na pomoći i informacijama. Jadan čovek, ko god krene u Rumuniju njega gnjavi :-).

Trebalo bi ga proglasiti za ambasadora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mene interesuje, moze li se gore kampovati?

Naravno da moze... Vegetacije i na TF i na TA ima do nekih 160-1800m nadmorske visine... posle toga samo trava. Na ova dva prevoja nisam nikad kampovao ali sam cesto vidkjao satore. Ja sam nekoliko puta kampovao na manjem prevoju izmedju mesta Petrosani i Brezoi neddaleko od jezera Vidra. Ima par jako lepih mesta na toj deonici uz recicu a na 50-ak metada od puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

A jeste lepo kampovati,ali bicemo umorni od puta,treba se tusnutii srediti malo pred spavanjac,a i sigurno je gore hladno nocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Vratio se sa 4-dnevne ture sinoć (1900km), ne osećam ništa ni krilca ni nogice :D

Loš prvi utisak (prešao sam granicu preko Vršca), bio sam sa devojkom i carinik krene da mi 

prosipa priču da moram da imam 500e po osobi za ulazak u EU (u pasošu pečati Nemačke, Italije, Mađarske, Bugarske, Grčke) 

ja i devojka kod sebe imali 500e i ja na kartici uvek imam rezervu ali nemam izvod iz banke.

I kao moramo da vas vratimo nazad, ajd parkirajte tu, i posle 5 min on mene zove u kućicu kao kolega i on nisu popili kafu pa ako mogu da 

ih častim i tu namigivanje pružanje pasoša, ja stavljam 10e (nisam imao sitnije i 5 bi prošlo) u pasoš dajem cariniku klošaru, on se nasmeje lupi nam pečate i 

poželi srećan put (i oni su u EU :tras2: ).

 

Sretoh u Brašovu Direktora i ekipu i rekoše mi da je ova deonica od Baie Herculane do Petrošanija zatvorena tako da imajte u vidu prilikom planiranja rute !!!

https://www.google.rs/maps/dir/45.0525111,22.5943574/45.3707001,23.3642293/@45.1964298,22.8366233,10.5z/data=!4m2!4m1!5i1?hl=en

 

Putevi idu od raspadnutih (na planini na delovima, voda odnela, nema asfalta, ja sa turing motorom, 3 kofera nas dvoje natovareni do daske teramo preko kamenja, tucanika i

blata po krivinama nekih 10ak km -deonica Petrošani - Obarsia Lotrului gde je skretanje za Transalpinu - https://www.google.rs/maps/dir/Petro%C5%9Fani/45.4222189,23.6199697/@45.2441027,23.425649,10z/data=!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x474dc43c35aa5d4b:0x75d6f7d6d5ab42e5!2m2!1d23.3754021!2d45.4088946!1m0?hl=en)

 

do rupa krpa zakrpa, betonske ploče iliti bubreg eliminator (deonica u dužini od 25km od Baie de Arama do Baie Herculane - https://www.google.rs/maps/dir/B%C4%83ile+Herculane/45.0001745,22.5343199/45.04058,22.5741603/@44.9177447,22.595091,12.25z/data=!4m10!4m9!1m5!1m1!1s0x47518cd4d4e8daa9:0x93d65777af8c643e!2m2!1d22.4085127!2d44.8681802!1m0!1m0!3e0?hl=en)

 

Enduro motor naravno ovo sve gazi bez problema (šta ću kad ih ne volem :jee: )

 

pa sve do savršenih puteva (skoro cela Transalpina i deo Transfagarašana)

 

I moj favorit put Ramnica Valceu - Targu Jiu (savršene dugačke krivine, proplanci, šumice, ma fantazija - https://www.google.rs/maps/dir/45.0908932,24.3605442/T%C3%A2rgu+Jiu/@45.0092629,23.6636071,10.75z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x474d8bba3a5c85db:0xf77e94c16fd42b1e!2m2!1d23.2689393!2d45.0314279?hl=en)

 

Utisci su mi pomešani, mesta kroz koja smo prolazili su uglavnom u jako lošem stanju, gradovi su bolji i delovi su našminkani, a opet svuda izbija

neka beda, no bitno je da se ubrzano razvija (Čaušesku ih unazadio 50 godina, konji na sve strane, naravno i prateći asortiman po putevima),

putevi se rade svuda, savršeno su označeni, nijednom nisam palio GPS sve sam pronalazio iz prve prateći putokaze, priroda fantastična i neopisivo lepa (Karpati, šume, jezera).

Cene smeštaja i klope veoma pristupačne (jeftinije od Srbije), istorijski spomenici, zamkovi, sjajno.

 

Ako je ikako moguće izbegnite vikend (ludnica i haos, svi Rumuni krenu u planine, obilaze turističke lokacije, kampuju svuda, kola zabadaju posred puta, saobraćaj blokiran i motorom skoro nemoguće proći)

Zadnji kilometar uspona Transfagarašana sam penjao pola sata, motor mi se usijao  >:(

 

Elem Rumunija ima dosta toga da ponudi, tek sam zagrebao površinu, putevi se rade to je bitno tako da je vredi obići po mogućstvu od ponedeljka do petka  ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Prosao za vkend transaplinu dva puta. Vreme savrseno. Nesto nisam propatio zbog guzve. Ok ima vozila...al nisu kolone duze od 5-6 vozila.

 

Jedna slika na brzaka dok se ne nakanem neki putopis

 

DSC_0316.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

jaojao, vec vidim sator tu dole

 

 

Pa može ako baš voliš da se družiš sa medvedima. Ono, probudiš se ujutru i baciš pogled napolje da vidiš kakvo je vreme. I vidiš medu kako kunta pored TDM-a.  :hej:  :D

 

Na Transfagarašanu se često mogu videti pored puta, jer turisti bacaju hranu. Verovatno ih ima i na Transalpini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

prvo da se zahvalim, drugo sto se  tice vremena  i dana, mogu koliko ocu samo sam ogranicen sa  param, imam nekih 250e  na  raspolaganju, drugo, vozim fz6  tako da  dolazi u obzir samo asfalt

Evo ti jedna tura koju smo nas četvorica izvozali pre mesec dana,spartanska sirotinjska po pitanju troškova hrana konzerve i supe ponete iz Srbije a svašta se videlo nemogo sada kartu da postavljam.

Bor ,Krajova ,Sinaja (Zamak Peleš u Sinaji) prenoćište pod šatorom,Brašov (Crna crkva,najuža ulica u Evropii....) preko ski centra Pojana Brašov i planine Rasnov (utvrdjenje) ,sledeće mesto Bran (Drakulin dvorac) Kurte de ardješ (prenoćište kod Jankovića jeftino),Transfagarašan prenoćište šator ispod tende zatvorenog motela po silasku sa planine, zatim Sibiu,Sebeš i Turda zatvoreni rudnik soli pretvoren u atrakciju istog dana prema Transalpini i prenoćište kod jezera Oasa jeftino oko 6 e. prelazak preko cele Transalpine do kuće u Boru. Okupno 5 dana,četiri noćenja 1450km i  oko 150e,samo gorivo je oko 100 e.,hrana poneta mada smo se na vrhu Transfagarašana častili  suhomesnatim i mlečnim proizvodima a prenoćište kombinovali šator i pansion ako je jeftin,tebi će biti problem iz iskustva što si sam za prenoćište ako ti šator nije stran osloni se na njega imaš slike sa tog puta na mom fb https://www.facebook.com/sveta.petrovic.90Pozdrav 

Evo i karte kilometraža je nešto manja jel nije obuhvaćena Turda rudnik soli to je severno od Sebeša 80 km.

 

11745611_654205881380603_282656230597157

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pitanje za nekoga ko je bio skoro u Rumuniji.

2012god sam bio i zanima me jedna trasa.

Kada se iz RS predje posle Bele Crkve i onda krene uz Dunav juzno i kroz klisuru samo sa RO strane.

Prelep predeo, nisam video lepsi, kamen, voda bistra i lepa. Mogao sam da se kladim da sam na moru! :D

Ali vrlo brzo nestaje puta i samo je bio tucanik. Vidi se da je to pripremljeno za asfaltiranje i da treba da bude prelepi put. Radovi su na svako malo, nema puta, semafori naizmenicno propustaju i tako sve do hidro centrale Djerdap.

Siguran sam da svi znate o kom putu mislim.

Mene zanima da li je to uradjeno? Posto su to Rumuni i jako su azurni i razvijeni bojim se da nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Jeste, urađeno je sve. Prošle godine je velika stena pala na put i zatvorila saobraćaj ( nasuprot izlasku iz poslednjeg tunela ka Golupcu ) pa nije bilo saobraćaja. To je očišćeno i stvarno je put prelep.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Hvala, mnogo mi se svideo taj deo. Samo je bilo mucenje zbog nezavrsenog puta. Bukvalno nije bilo nicega sem tucanika kilometrima.

Ima neki prelepi mali hotel bukvalno na obali sa bazenom. Ma mnogo lep predeo. Treba ici ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jel neko ima info da li je taj deo puta od Bele crkve prema dunavu i dalje od Turn Severina dobar da li su sređene deonice na kojima su bile betonske ploče i gde "nije bilo puta"

 

ovo konkretno tu su bile one betonske ploče

https://goo.gl/maps/FwH9f1qGDb12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

I ja planiram isto to neko vreme, da iskoristim stari godisnji, samo treba da promasimo 26.06. tada je dan zastave koji pada u nedelju, a sigurno ce ga dodati i u ponedeljak. Guzve su strava, mislim da cela rumunija ide tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zürich,Schweiz
  • Motocikl: Bmw GS1200 Adventure

Pitanje za iskusnije planiram krajem juna tipa 20 jun da idem,jel rano to i kada se otvara tunel na trasfagarasanu?

post-31857-14634625022615.jpg

 

Za nas je uvek prohodno,ovo je bilo 2015 polovina Juna izlaz iz tunela.

 

Gesendet von meinem Nexus 6P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja