Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Dule , ne znam koji ti je termin polaska i povratka  ali ako je pre 13.07 i posle 19.07 racunaj da imas kod mene u hotelu u Vrnjackoj Banji besplatno prenociste ;)  ako uopste planiras da prolazis tom rutom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Dule, glavno pitanje je koliko dana si planirao za obilazak Rumunije... Hajde to napiši pa da možemo nešto da ti preporučimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pozdrav drugari , planiram sledece nedelje malo da  obidjem rumuniju, recite  mi u kratkim crtama  sta  treba  obici, najlakse da mi posaljte  samo rutu pa  cu ja  sve ostalo pronaci, posto dolazim iz CG na  kojem mjesto je  najbolje  uci u rumuniju, koja  je cijena  smjestaja, gdje  je  najbolj spavati i to bi bilo to.

 

Izvinjavam se  sto vec  ove odgovore  nisam ovdje nasao, ima  ih dosta  al nikako podpuno sve da  nadjem , pa ako nekog ne  mrzi da mi pomogne  to mu je 2  minuta  posla.

 

Zamak Corvin u Hunedoari

Zamak Peles u Sinai

delta Dunava

stari grad Sighisoara (rodno mesto Vlada Tepesa)

Brasov

Turda rudnik soli

Bicaz kanjon

Transalpina

Transfagarasan

palata naroda Bukurest

prevoj Brezoi - Petrosani

grad Cluj Napoca

Dunavska magistrala sa RO strane

stari grad Sibiu

nacionalni park Retezat

nacionalni park Domogled-valea Cernei

gradic Campina

voznja kroz sumu Muntele Rosii

blatni vulkani

primorje

ozbiljan offroad na potezu Runcu - Campu Lui Neag

 

i jos mnogo toga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

prvo da se zahvalim, drugo sto se  tice vremena  i dana, mogu koliko ocu samo sam ogranicen sa  param, imam nekih 250e  na  raspolaganju, drugo, vozim fz6  tako da  dolazi u obzir samo asfalt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

prvo da se zahvalim, drugo sto se  tice vremena  i dana, mogu koliko ocu samo sam ogranicen sa  param, imam nekih 250e  na  raspolaganju, drugo, vozim fz6  tako da  dolazi u obzir samo asfalt

Sto znaci da ne ide suvozacica. Svrati u NS dobrodosao si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ukupan budžet 250 EUR? Ako je tako, biće nategnuto. Pošto ideš iz Crne Gore, prvi dan treba da se dođeš do granice sa RO - logičan izbor je da ideš na Kladovo. Iz Mojkovca, kuda god da okreneš ne gine ti jedno 500+ km vožnje do Kladova. Toliko minimum i da se vratiš iz RO u CG. Znači, računaj na jedno 1000-1200 km samo da dođeš do granice sa RO i da se vratiš od granice nazad u Crnu Goru. To ti je min 70 - 80 EUR samo za gorivo. U Srbiji se valjda možeš snaći za džabalesku smeštaj i klopu makar tu da nemaš troškova. :). Znači da ti ostaje jedno 170-180 EUR za gorivo, hranu i smeštaj u RO. Smeštaj u Rumuniji možeš naći od 15-25 EUR da biraš. 

 

Kad sve to saberemo i oduzmemo, moj predlog je sledeći:

 

predlog_rumunija.jpg

 

Ovaj predlog podrazumeva 3 noćenja (4 dana puta). Prvo noćenje u Curtea de Arges, drugo u Brašovu i treće u Sebešu (varijacije po želji). Kao što vidiš to je ukupno nešto preko 1000 km (još 70-80 EUR za gorivo i ostaje ti oko 100 EUR za smeštaj i hranu za ta tri dana)... Na ruti bi obišao Transfagarašan i Transalpinu, zamke Bran i Peleš (nisam označio Peleš ali je on u mestu Sinaja nedaleko od Brašova i realno imao bi vremena treći dan da sve to obiđeš), utvrđenje Fagaraš, gradove Brašov i Sigišoaru itd, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

sto se  tice  srb. imam smjestaj u bg, kod  rodjaka, a  evo dosta  kolega se  javilo da  mogu i kod  njih sto sam im mnogo zahvalan.kolega icatenej hvala  na  detaljnom opisu rute. nadam se da  cu do kraja  mjeseca  vidjeti tacan datum polaska, i ako jos  gdje zakoci javljam se :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Kurtea de Ardjes, zovi naseg coveka ima motel (srbin je) zove se Dalibor Jankovic i spavas za 5-10evra (neznam ove godine cene, ali mi smo spavali za 5e, samo moras najaviti dan dolaska) tel. +407 35672996  Covek je drugarcina, nasem drugaru je rikno motor u podnozju Fagarasana i on je dosao kombijem da ga odveze do Djerdapa (platio je samo gorivo za kombi) tako Dule sve preporuke za njega. Nemoj da te plase ovi bogati, 250e je sasvim dovoljno za 4-5 dana po Srbiji i Rumuniji, jer su cene kao kod nas (izuzev ako nisi neki fensi tip). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

hvala  dane, javicu se  obavezno njemu, nisam od  tih koji se  gade od  toga  da stave u kofer malo  mesa i da jedem u prirodi, isto tako  i da hranu kupujem po marketima :D sve je to neki dozivljaj i merak :) bitnije  mi je  sto vise  obici i vidjeti , a  to 4,5  dana sto cu jesti nesto suvo ili tome  slicno, da smo zdravo, ne  boli to nista  :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Planirali smo drug i ja da uskoro odemo u Rumuniju i uzivamo u predivnim predelima i super voznjici. Plan nam je da se vozamo 4 dana,pocetna tacka je Beograd.

E sada,gledao sam mnoge putopise,ali me zanima da li je bolje ici preko Kladova ili ici na Vrsac pa pre Temisvara desno.

Sa koje strane je bolje ici? Ako neko ima predlog i plan za 4 dana,sta videti,kuda ici i neke preporuke za prenocista,bio bih mu jako zahvalan.

 

Veliki pozdrav za sve kolege bajkere!  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nije zgoreg da uplatite putno osiguranje, kosta evro po danu i mirna vam glava.. ps. da se razumemo, ne daj boze da vam zatreba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Jesam Neso,hvala,citao sam dosta putopisa,ima dosta varijanti pa treba izabrati pravu,gde sta i kako. :) 

 

 

Sretan vam put I da se lepo provozate. Obavezno dogovorite smestaj mislim za motore. Vi mozete I na klupi.

Hvala Bruno,jos smo u fazi dogovora,idemo 99%,cekam da Fica zavrsi njegove obaveze,pregledamo motore i idemoooo .Pa to,mene neka i ukradu,ali moju Yasminu nikako :)

 

Nije zgoreg da uplatite putno osiguranje, kosta evro po danu i mirna vam glava.. ps. da se razumemo, ne daj boze da vam zatreba :)

 

 Juce sam se uclanio u amss za inostranstvo,a zdravstveno osiguranje cu isto uplatiti,nije skupo,a treba ga imati za ne daj Boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ako ides preko Kladova ides dunavskom magistralom koja nije bog zna sta zanimljiva,a ako udjes na Vrsac pa onda ides preko mesta Anina zanimljivim planinskim putevima koji su dobrog kvaliteta a usput vidis i Izvorul Bigar iliti zanimljiv mali vodopad koji se svrstava medju 10 najlepsih i + se nalazi na 45 paraleli sto mu daje jos malo smeka...Mozete svratiti do banje Herkulane (o toj banji se stalno vrti neki klip na Travel Chanel).

 

Dalje picite pravo ili do Transalpine ili do Curtea de Arges gde krece Garas...Nema potrebe da idete do Temisvara osim ako ne zelite da idete nezanimljivim i preopterecenim putevima...

 

http://i.imgur.com/cTNcjyl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Vec sam isao do Kladova i zato bih isao drugim putem,jeste lepa Dunavska magistrala ali sam je vec prosao. Ako idemo do Anine vidim da je bolje ici na Belu Crkvu-Oravita-Anina-Herkulane-Targu Jiu-Ramnicu Valcea-Curtea Arges i spavanje kod Jankovica. To bi bilo izvodljivo u prvom danu. E sada od Curtea Arges-a treba obici i Brasov,Transalpinu i Transfagarasan,to je malo zeznuto jer Brasov zajebava,ne moze nikako da se napravi krug da se sve obidje ili sam ja corav. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Inace put od Curtea preko Brana do Brasova je ocaj zivi (a i  motori nam se ne razlikuju mnogo).Priroda lepa ali put uzasan,toliko sam se unervozio zbog puta da ni ta priroda a ni Bran kasnije nisu mogli da me oraspoloze.Za Brasov ne znam sta da ti kazem,mozda bolje da ostavis za sl put (a bice sigurno sl puta) a da lagano obidjes Garas,Sibiu,Alpinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Inace put od Curtea preko Brana do Brasova je ocaj zivi (a i  motori nam se ne razlikuju mnogo).Priroda lepa ali put uzasan,toliko sam se unervozio zbog puta da ni ta priroda a ni Bran kasnije nisu mogli da me oraspoloze.Za Brasov ne znam sta da ti kazem,mozda bolje da ostavis za sl put (a bice sigurno sl puta) a da lagano obidjes Garas,Sibiu,Alpinu...

Hvala ti na savetima,zato sam i postavio temu,da bi me kolege posavetovale,jer je dosta ljudi bilo tamo,a meni je prvi put da idem,svaka informacija je dobrodosla.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Eee pa 8.og Avgusta bi trebali da krenemo,99% cemo tada,ako se ne bude nesto vremenska prognoza pokvarila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja