Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Imaju svi skoro net. Inace mali info po statistici Rumunija ima jedan od najbrzih internet protoka u Evropi :D

A garantujem Vam da cete pre naci free wifi u Rumuniji nego bilo gde u EU. Po Italiji, Austrija itd.. Ne bi dali free wifi kao da im trazis krvi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Imas pravo ovaj vikend sam bio u zurichu u ch i narucimo kavu pa pitamo za sifru wifi a on kaze niste platili...kazem sta platili pa kaze internet psovo sam mu sve po redu i njemu i ch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

pozdrav 

planiram sa gospođom da se napokon zaputim put Rumunije.Jedna od destinacija je i Curtea de arges pa me zanima da li je potrebno rezervisati smeštaj kod Jankovića ili možemo na bum?

ruta bi išla otprilike ovako:

1 dan:Bela crkva-Huneodara-Sebes

2 dan:Sebes-Curtea de arges

3dan:Curtea de arges-Fagaras-Brasov

4,5,6 dan:obilazak Brasova,Brana,Sinaie

7 dan:Brasov-Iasi

8 dan:Iasi

9 dan:Iasi-Turda

10 dan:Turda-Beograd

Zanima mišljenje iskusnijih o ruti

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pozdrav 

planiram sa gospođom da se napokon zaputim put Rumunije.Jedna od destinacija je i Curtea de arges pa me zanima da li je potrebno rezervisati smeštaj kod Jankovića ili možemo na bum?

ruta bi išla otprilike ovako:

1 dan:Bela crkva-Huneodara-Sebes

2 dan:Sebes-Curtea de arges

3dan:Curtea de arges-Fagaras-Brasov

4,5,6 dan:obilazak Brasova,Brana,Sinaie

7 dan:Brasov-Iasi

8 dan:Iasi

9 dan:Iasi-Turda

10 dan:Turda-Beograd

Zanima mišljenje iskusnijih o ruti

Hvala

Kod Jankovica se moze desiti da bude pun i da nema mesta pa nije zgoreg poslati mu email... negde u ovoj temi ranije mislim da ima napisano, a ako nema, onda u mojim putopisima ima

 

Sto se tice rute:

 

1. dan super

2. dn super samo put da vas vodim preko Transalpine

3 dan duper

456 dan super (jedan dan mozete opiciti voznju i obici sinaiu i bran... to je oko 120-130km krug i komotno staje u jednodnevni izlet... za bran racunajte 1.5-2h obilazak i picence a za sinaiu za srednju turu i za spartanje spolja, razgledanje, setnju, mozda pice ili rucak oko 4h)

7 - 8 dan... nikad nisam isao u Iasi i ocekujem detaljan zivestaj... mnogo puta sam planirao ali izgleda da narendih godinu dve necu moci

9 dan predlazem samo da krenete relativno rano... ovo ce biti dan od oko 400km... oko 7-8 sati puta a bilo bi super da stignete da obidjete rudnik soli... proverite radno vreme (salina Turda) ima sajt

10dan super

 

Sve u svemu super isplanirano putovanje, odlicno je sto ste napravili ove dve pauze za uzivanje u gradovima

U Brasovu preporucujem restoran pivnicu Beraria Ciucas (beraria ćukas) - odlicna rebarca (coaste de pork) i litarske krigle piva i restoran festival 39. Rumuni su majstori za corbe, pa probajte razlicite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav,

 

mi krecemo u cetvrtak ujutru (30og), preko Temisvara do Sibinja, tu nam je baza. U nedelju se vraćamo.

 

Ako neko ide taj vikend, možemo telefone da razmenimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

7 - 8 dan... nikad nisam isao u Iasi i ocekujem detaljan zivestaj... mnogo puta sam planirao ali izgleda da narendih godinu dve necu moci

 

Kad budeš mogao obavezno otiđi... Ja sam ovde malo pisao o Iasi-ju

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77589-privlacnost-karpata-transalpina-i-transfagarasan-2011/?view=findpost&p=1765104

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Prvi dan 500km preko TA do Sibiu , sutra na tenane odradis TF pa spavanje kod Jankovica npr. i treci palis kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Pozdrav ljudi, planiram posle godisnjeg u avgustu 3 dana da odvojim za jednu voznju do Rumunjske :)  Nesto sam kontao uz Dunav do Djerdapa pa nazad, dal neko ima predlog kuda da idem, sta da obidjem, gde da nocim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Aleksandre,

Neko moje drustvance i ja planiramo da izvozamo Djerdap ali u julu. Da se vidi ima stosta... sto kod nas sto kod njih. Nasa ideja je bila da idemo dva dana. Prvi dan djerdapska magistrala sa nase strane i spavanje u Turn Severinu (lep gradic, ima sta za videti a smestaj nije skup), a drugi dan povratak njihovom obalom i ulazak u Srbiju kod Bele Crkve. Ukupno ta ruta je oko 700km. Mi smo tu ubacili i obilazak banje Herkulane. Inace evo otprilike sta sve ima da se vidi: Golubacka tvrdjava, Lepenski Vir, Trajanova tabla, Turn Severin, banja Herkulana, manastir Sv. Ane, Decebalova glava uklesana u steni, manastir Gornea. Ako imas nekih pitanja slobodno pucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Ima se sto vidjet...bas sam se vratio ovaj vikend sa transalpine i transfagarstana..

Spavao u Targu Jiu hotel ymy nocenje za 2 sa doruckom 42eur hotel super i spavao u Sibiu Casa Manu 24 eur za dvoje bez dorucka.. i svud imas parking za motor u dvoristu i kapija koja se zatvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Može li neki kontakt od Jankovića,par nas bi krenuli krajem jula jednu turu kroz Rumunija,Crno more,i deo Turske.Ako ima još koji jeftiniji smeštaj,javite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@ Kile

Ja u julu ne mogu zbog posla.. meni jedino odgovara pocetak avgusta. Ako je neko mozda zainteresovan u tom periodu da ide, mozemo neku kombinaciju dogovoriti.. Prelistacu mlo ta mesta koja si naveo, hoces objaviti neke slike, utiske... posle tog puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Može li neki kontakt od Jankovića,par nas bi krenuli krajem jula jednu turu kroz Rumunija,Crno more,i deo Turske.Ako ima još koji jeftiniji smeštaj,javite

Address: STR. CUZA VODA, 75E, Curtea de Arges, Arges, 115300, Strada Cuza Vodă, Curtea de Argeș, Romania
restaurantsarbesc@yahoo.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Danas sam pricao sa drugarima... kako stvari stoje mi necemo pre 23.7. ali vrlo lako moze da se desi da idemo i u avgustu tako da mozemo da se dogovorimo pa da ides sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

Može li neki kontakt od Jankovića,par nas bi krenuli krajem jula jednu turu kroz Rumunija,Crno more,i deo Turske.Ako ima još koji jeftiniji smeštaj,javite

 

 

Address: STR. CUZA VODA, 75E, Curtea de Arges, Arges, 115300, Strada Cuza Vodă, Curtea de Argeș, Romania

 

 

Phone:+40 722 849 157

restaurantsarbesc@yahoo.com

Hvala druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

Spavao sam u sibiu CASA MANU Str. Ghe. Dima nr 7, Sibiu, 550409, Romania - Prikaži upute

Telefon: +40751432893

24 EUR ZA DVOJE SUGURAN PARKING U DVORISTU 500METARA OD SAMOG CENTRA...

A Targu jiu hotel YMY na ulazu 42 eur sa doruckom za dvoje vrhunski hotel sa bazenom u zatvoren parking sve 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja