Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Jako je naporan za voznju... ako ga u medjuvremenu nisu zakrpili imaces problema da zaobidjes sve rupe ...a ima ih.....mnogo.Jedan od losijih puteva kojim sam prosao  vozeci se diljem Rumunije.

 

 Za sada je od onog sto sam izvozio  najgori :

 

https://www.google.rs/maps/dir/47.4443205,25.2965838/47.6061404,24.8629671/@47.5555384,25.0583178,12z?hl=en

 

E, to je pravo mucenje... pejzazi su prelepi  ali jednostavno se ne moze uzivati u njima od neprestang izbegavanja kratera na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ne znam da li je pametnije da promenim rutu, ali onda to umnogome komplikuje stvari ili da ipak to nekako isteram? P.S. Imaj na umu da vozim gsxr-a. I reci mi kakav je asvalt na TF od Cutrea de Arges ka severu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Moja supruga i ja sa nekim drugarima iz SLO, ako Bog da, krećemo 19.juna na put od nekih cca 3000 km koji, između ostalog, uključuje i Rumuniju. U okviru jedne od planiranih deonica je i ovaj potez preko DN67D, pa ću ti preneti najsvežiju moguću informaciju kakvo je stanje... prošle godine kada sam prošao tuda, ja nisam nešto osetio te rupe... Ima ih, ali na enduro motoru se to uglavnom ništa ne oseća. Na TF možeš očekivati krpljen asfalt, udarne rupe i rizlu - tako je bilo svaki put kad sam išao, ali opet, ne verujem da će ti to biti preveliki problem, kakav god motor da voziš. Ja na tvom mestu ne bih menjao rutu. Nije sad da ćeš voziti kroz pustinju i prašumu... Ako i naletiš na deonicu malo lošijeg puta, ti vozi laganije - sigurno se nećete raspasti ni gixer ni ti za 30-tak km truckanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pocetkom jula planiram odlazak na TF i TA sa prijateljima i skupio sam dosta korisnih info ovde na forumu, ali me interesuje kakav je put od Targe Jiu do Bele Crkve preko banje Herkulane?

 

Pre same banje Herkulane imas jedan deo puta los,nekih 20 km,bas je bio pun rupa i krpeža.Tu polako i bez žurbe.Sve ostalo je odličan put sa puuuuno krivina.

Svrati u banju ako budeš imaš vremena,lepo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Hvala na savetima, ipak cu ostati na prvobitnom planu i poslusati vas. Komso vidimo se u subotu na Ocazi, javi se! P.S. Ja placam pice. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Sada za vikend idem sa ekipom u Rumuniju prvo do Torocka tamo spavamo pa ćemo od Transalpine...pa se sada ja se kalkulišem da produžim do Curtea De Arges spavam tamo pa na Transfagaras.

 

Mene interesuje da li može tuda da se prođe ovog viikenda(neću sebi oprostiti ako ne odem) pošto vidim da je zvanično otvaranje 1-og Jula?

 

Hvala unapred na odgovoru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zürich,Schweiz
  • Motocikl: Bmw GS1200 Adventure

Pozdrav Caja

Transfagaras je otvoren i Transalpina,naravno samo za Bajkere. Na izlazu iz tunela moras kroz uska vrata,ja sam na GS-u morao jedan kofer skinuti da bih prosao. Mi smo bili 11 Juna i imali smo prelepo vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

E super hvala na brzom odgovoru,nama se nešto mrgodi vreme ali videćemo već. :D Čujemo se posle vikenda sa utiscima.  :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Transfagarasan je ćudljiv :) Evo ga ispod kratak tizer kako je bilo 21. juna (znači pre 6 dana)... Sneg i temperatura ispod nule...

 

 

A sutradan, 22. juna ovo:

 

Transfagarasan_panorama_01.jpg

 

Transfagarasan_panorama_02.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zürich,Schweiz
  • Motocikl: Bmw GS1200 Adventure

Transfagarasan je ćudljiv :) Evo ga ispod kratak tizer kako je bilo 21. juna (znači pre 6 dana)... Sneg i temperatura ispod nule...

 

 

A sutradan, 22. juna ovo:

 

Transfagarasan_panorama_01.jpg

 

Transfagarasan_panorama_02.jpg

Cudne su to planine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Koja je najbolja deonica za voznju transapline. krecem iz kladova verovatno.

treba mi putanja DO i NAZAD ako nije problem. imam samo jedan ceo dan.

 

ps: ako se negde placa putarina to bih da izbegnem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Steta sto nemas vise vremena.. ovo ce biti jurnjava... no evo ovako:

 

1. U RO nema putarine vec vinjeta ali motori ne trebaju vinjete

 

2.

 

Ruta 1

- Kreni jako rano. i vozi preko Djerdapa pa Caransebes - Deva - Orastie - Sebes (odmor, gorivo, rucak) - Transalpina - Novaci - Targu Jiu - Djerdap - Kladovo - oko 550km

https://goo.gl/maps/iYmyL

 

Ruta 2

- Kreni rano i vozi preko Derdapa pa Baile Herculane - Petrosani - Deva - Orastie - Sebes (odmor, gorivo, rucak) - Transalpina - Novaci - Targu Jiu - Djerdap - Kladovo - oko 550km - oko 600km

https://goo.gl/maps/1Ik2D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@markoizkule - uzmi u obzir da ti prosečna brzina, kako god vozio i kojom god rutom vozio od ove dve što je predložio kolega quasaar, neće biti preko 50 km/h - računaj na bliže 40 km/h. To je minimum 10-12 sati efektivne vožnje. U skladu sa tim i planiraj vreme/mogućnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Evo mi stigli nazad...smeštaj u Torocku je bio super,zbog kiše koja je fest padala u petak otkazali smo da idemo krug TA/TF pa smo onda taj dan obišli rudnik soli Turda Salina fenomenalno mesto.A u subotu smo provozali Transalpinu eEextra za obaranje motora skoro su nešto asfaltirali ali ima i deonica bez asfalta ništa strašno pa smo onda namestili krug preko Sibiua dobrih 500km taj dan. Transfagaraš će biti dogodine najverovatnije,suma sumarum 1400km.   :moto3:

11666249_991505577528548_428560372241701

 

11709577_991503227528783_360420861515472

 

 

 

11698671_991508754194897_488392845128386

 

11013210_991506730861766_542630930508866

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Salina Turda je najlepši rudnik soli u Rumuniji. Obišao sam I Ocnela Mare I Salina Praid I Salina Prahova. Nisu ni prineti onom u Turdi. Savet je ne gubiti vreme na ostale rudnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Transfagarasan je ćudljiv :) Evo ga ispod kratak tizer kako je bilo 21. juna (znači pre 6 dana)... Sneg i temperatura ispod nule...

 

 

A sutradan, 22. juna ovo:

 

Transfagarasan_panorama_01.jpg

 

Transfagarasan_panorama_02.jpg

 

Skoro pa si gori od mene :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

@debeljan

koliko treba vremena obici rudnik? i da li imas jos nesto da dodas npr neki savet ili tako nesto?

Druže mislim oko 3 sata. Veliki je i ima šta da se vidi. Silazi se pešice drvenim stepenicama ili liftom. Najduže sam čekao lift za izlazak. Mislim oko 40 minuta. Postojao je jedan lift u koji staje 7-8 ljudi. Bio je avgust i velika gužva. Unutar rudnika je oko 10-tak stepeni temperatura, pa nemoj da skidaš jaknu. Niz drvene stepenice polako. Ima puno soli po njima i klizave su. Pogotovu su klizave ako si u moto čizmama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pozdrav svima, supruga i ja smo upravo završili jadransku magistralu i Crnu Goru, pa pravimo plan za august mjesec (polovina mjeseca) i prvi put bi vozili u Rumuniju. Tu nam traba mala pomoć. Klinci nas puštaju 4-5 dana nikako više. Cilj nam je Transfagarasan. Znači kojim putem najlakše i najbrže stići na odredište jer mi krećemo iz BiH pa imamo 450km samo do granice Srb-Rom. Znači jedan dan do granice i jedan dan od granice pa mi za Rumuniju ostaju dva ili tri dana najviše.

 

Većina na forumu kreće iz Srbije pa nisam pronašao potpuno koristan savjet. Da li da idem na Vršac-Temišvar-Sibiu ili da idem na Golubac-Targu Jiu-Cuerta de Arges? Kojim putem najbrže stižem na TŠ i koji je lakši i ugodniji za vožnju? Možda negi drugi put...?

 

U danu možemo preći do 400km više od toga ne mogu natovaren i u dvoje. Vozimo se na TDM-u 850 tako da imate u vidu...

 

Hvala za info unaprijed....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav svima, supruga i ja smo upravo završili jadransku magistralu i Crnu Goru, pa pravimo plan za august mjesec (polovina mjeseca) i prvi put bi vozili u Rumuniju. Tu nam traba mala pomoć. Klinci nas puštaju 4-5 dana nikako više. Cilj nam je Transfagarasan. Znači kojim putem najlakše i najbrže stići na odredište jer mi krećemo iz BiH pa imamo 450km samo do granice Srb-Rom. Znači jedan dan do granice i jedan dan od granice pa mi za Rumuniju ostaju dva ili tri dana najviše.

 

Većina na forumu kreće iz Srbije pa nisam pronašao potpuno koristan savjet. Da li da idem na Vršac-Temišvar-Sibiu ili da idem na Golubac-Targu Jiu-Cuerta de Arges? Kojim putem najbrže stižem na TŠ i koji je lakši i ugodniji za vožnju? Možda negi drugi put...?

 

U danu možemo preći do 400km više od toga ne mogu natovaren i u dvoje. Vozimo se na TDM-u 850 tako da imate u vidu...

 

Hvala za info unaprijed....

Pokusacu da ti pomognem. Ne znam kuda ste naumili kroz Srbiju pa cu vam nocenje i kraj prvog dana staviti u Vrsac, a vi napravite varijaciju. Pravim ti 2 verzije.

 

1. Prva verzija je voznja Transfagarasana sa severa na jug. Ova varijanta je lepsa za voznju, tehnicki. Ukosnice se voze uzbrdo pa nema kocenja. Ova varijanta je lepsa za voznju ali pogled na dolinu, onu mnogo puta slikanu i ukosnice ostaje iza ledja.

 

DAN 2

Voznja od Vrsca do Sibiua

Vrsac - Voiteg - Buzias - Lugoj - Faget - Deva - Hunedoara (poseta zamku Corvin) - Orastie - Sebes - Sibiu - oko je oko 370km lagane voznje i same voznje ukupno oko 6 sati. Tome dodaj 1.5 - 2 sata posete zamku, 2 pauze za kafu i rucak. 

 

DAN 3

Sibiu - Transfagarasan - Curtea de Arges - oko 160km

Moja preporuka je da se natenane doruckuje i krene ne previse rano. Voziti do vrha i pre tunela skrenuti levo i rucati u jednom od restorana. Preporucujem onaj najdalji cija se terasa nadnosi nad jezero. A onda se polako spustiti na juznu stranu. Usput stati kod vodopada i kupiti kobasice i sir za veceru. Dati sebi oduske, uzivati, slikati... Ima se vremena i za neki piknik pored potoka ili provozati neke deonice tamo nazad.

Za nocenje u Curtei preporucujem da idete kod gazda Jankovica. Prelistajte neke od mojih prethodnih putopisa i nacicete email motela. Sezona je i verovatno ce biti pun ako ne rezervisete unapred. Pozdravite ga i recite mu da lezaj i glavcina KTM-a jos uvek drze i da mu se mnogo zahvaljujemo na pomoci.

 

DAN 4

Curtea - Ramnicu Valcea - Brezoi - Voineasa - jezero Vidra - raskrsnica sa Transalpinom - Petrosani - Hateg - Caransebes - Resita - granica - Vrsac - ovo je oko 420km i realno oko 7 sati voznje. Bilo bi lepo da krenete na vreme iz Curtee. Brezoi - Petrosani je meni veoma lep prevoj manje visine. Posle jezera a neposredno pre raskrsnice sa Transalpinom ima mali restorancic gde se mozete osveziti. Zapadna strana je malo losija i ima par kracih deonica losijih ali vredi istrpeti 5-10 minuta drndanja zbog ove prelepe prirode.

 

DAN 5 povratak

 

 

2. Druga verzija je voznja Transfagarasana sa juga na sever. Tehnicki je apsolutno neizazovna i meni poprilicno smarajuca sa svim onim kocenjima po ukosnicama nizbrdo. No to nadoknadjuje prelep pogled pri silasku na severnu stranu. U principu svodi se na obrnuto od ovoga iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pozdrav drugari , planiram sledece nedelje malo da  obidjem rumuniju, recite  mi u kratkim crtama  sta  treba  obici, najlakse da mi posaljte  samo rutu pa  cu ja  sve ostalo pronaci, posto dolazim iz CG na  kojem mjesto je  najbolje  uci u rumuniju, koja  je cijena  smjestaja, gdje  je  najbolj spavati i to bi bilo to.

 

Izvinjavam se  sto vec  ove odgovore  nisam ovdje nasao, ima  ih dosta  al nikako podpuno sve da  nadjem , pa ako nekog ne  mrzi da mi pomogne  to mu je 2  minuta  posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja