Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ma gde fajront matori, nego sam ranije legao jer danas radim prvu, ali eto odvoji cu 2min i pre posla da potpalim sibicu, mada se ona pali i sam, jos sebe i benzinom poliva. Hoce to za golfa dvojku starog 25+ godina da je presao 120.000km...jel to baba s njim isla samo do pijace? Svaka cast sto kupujes od svojih para, nisam ni rekao da ti neko drugi kupuje i ne znam sta si tim hteo da kazes, ja sam za sebe zaradjujem od 16 godine i hvala bogu sad od jedne plate mogu da kupim i tvog golfa i kle zajedno samo sto nisam sklon bacanju para. Ziv ti meni bio decace , i samo teraj svoje NEPODERIVE MASINE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

И чији је већи на крају? Зар је могуће да расправљате о томе ко има више пара?! На то се цела прича свела.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Što se tiče slike BMW-a sa slomljenim kardanom???Pa zar postoji motor koji se ne kvari,a i nije to pancerkraftwagen(tenk) :lol: .Stvarno ne razumem zašto ga stavljati u ovu temu.A diskusiju prethodnih postova...hmm...Kle,pa nije valjda naj gori motor zato što nije za teži off,ne ide ko cbr il gsx-r...čekaj, pa to mu nije ni namena.A japanski inženjeri nisu glupi pa da stavljaju taj agregat u razne motore 20+ godina-verovatno su trebali da se konsultuju s nekim odavde :jok: .Sad samo da neko napiše da je R1 đubre jer je malo neudoban na lošem asvaltu ::) .Koliko sam shvatio poenta nije šta nam se ne sviđa(bez nekog ozbiljnog razloga),il ne zadovoljava naše potrebe -već sta je stvarno loše napravljeno za namenu kojoj treba da služi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zapravo auto je vozen samo destinacije Pancevo-Zlatibor posto tamo imam kucu i sto bi se reklo u gradu za potrebe njihove ipak su oni stariji ljudi.

Nzm koliko ti to mozes da shvatis,ali neki ljudi vise setaju nego sto koriste kola,a kako su oni na Zlatiboru tipa 7-8 meseci tada se kola ne koriste.

 

Radis od 16te godine ?,dakle ti si 84to,dakle imao si 16 godina 2001 godine otprilike.To je bilo nestabilno vreme gde se jos profitiralo na raznim uvozima/izvozima itd.

Kako sa 16 godina nisi zavrsio fakultet i kako tih godina posle bombardovanja nije bas bilo vreme za zaposljavanje dece,verovatno si radio kod nekog tatinog prijatelja,ili kod tate u firmi,servisu i pomagao za manje ili vece pare.Tako da bi se to moglo reci snasao si se uz neciju pomoc.

E sad Shabac,kao mesto je poznato po uvozu i prodaji kola,motora i ostalih "sitnica",dosta ima stranaca bez papira i znam da jednom kada sam bio tamo sve gasterbajteri i ostali "preduzimachi".

Na neki nacin i ti spadas u gasterbajtere,jer radis preko i hvalis se sa platom koja preko moze da bude prosek za posao kojim se bavis.A mozda i gresim.Rad je u smenama dakle ne bi trebalo da je fakultetski posao,jer ne znam koji covek sa fakultetom radi u smenama.

Svaka tebi chast matori na svemu tome,ja uvek kazem ko se snadje dobro prodje.

Ali shvati jednu stvar ja kada sam rekao u prethodnom postu vezano za zaradu i pare,to nije trebalo da aludira na to da ti meni kazes sta imas i koliko imas,ne,trebalo je pokaze da mi nije bilo zao sto sam dao za sredjen motor odredjenu sumu novca i sto mogu da izdvojim da kupim noviji pod uslovom da ne izbijem sebi pare iz dzepa pri prodaji.

 

Ali dobro znas kako uvek ce biti "vetrenjaca" na svakom forumu i uvek treba da bude i Don Kihota.Meni je nekako dosta da izigravam istog,na sva pitanja sam ti dao odgovor,za kola,za posao,za motor i opremu i nekako tvoj jedini odgovor je :

 

" KLE je krsh" , "Mrzim ljude koji voze golf 2" Shodno tome,ja se vise necu obazirati na tvoje odgovore jer se uvek svedu na isto.Pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Hajde da se priča o kinezima ali da neko ko sebe smatra za poznavaoca motocikala proglasi Kaleta za "promašaj moto industrije" nisam očekivao ni izdaleka. Ova tema je očigledno provokacija (na koju sam i ja naseo) i samo tako je treba i tretirati. Braća anglosaksonci imaju jednu pametnu izreku - DO NOT FEED THE TROLLS!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Zelim da mi vi iskusni poznavaoci motora objasnite za koju svrhu i koju vrstu voznje je napravljen KLE!? I nemojte molim vas sa pricama moze za ovo , moze za ono, jer kao sto znamo moze i prst u oko ali boli. Napisite mi za sta je on bas bas dobar. Odavno su pametni ljudi shvatili da jedan motor ne moze biti za sve pa su se onda ili odlucili za jednu vrstu voznje ili ako su u mogucnosti kupovali vise motora za razlicite namene. I ne mogu da vam objasnim koliko meni ovo prija, DO sad sam bio ubedjen da su afrikanci, vozaci bmw i rotaxa najvece paljevine kad im uvredis motor...ali evo jedan ih je sve pobedio. Mada vuce on tu dosta genetike od vozaca golfa2. Tako da smo kombinacijom vlasnika golfa2 i KLE dobili ultimativnu-sega-mega-giga paljevinu. Samo mi nije jasno kako je tako brzo posto toliko privrzen jer KLE koliko sam shvatio nije ni provozao, platio ga preko dva soma, porpravljao celu zimu i odmah stavio na oglas. Jbt sta je ljubav, kad se zaljubis i dok ga popravljas.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ono nije baš da me je interesovalo da vidim šta stručnjaci misle o tome koji je motor najveći krš koji je ikad proizveden, al kao ajd baš da vidim dal se gavrolini oglašavao sa jednim od svojih već poslovičnih eseja o KLE-u. Takoreći kladio sam se sa samim sobom da jeste. Kad imam šta i da vidim, trebalo je ranije da počnem da pratim temu.

 

Mislim razumeo bih tu opsesiju da se radi o nekom kinezu ili tako nečemu što je proizvedeno u istočnom bloku i što, da tako kažem, stvarno nije baš ponajbolje, ali ovu strast mogu da objasnim samo tim nekim mladalačkim buntom - u fazonu, svi ćete da tvrdite da je KLE jedan sasvim okej motor, ali ja ću u inat da ga mrzim i u inat ću da vozim KTM-a za koji svi tvrdite da je sranje. A da bih bio baš originalan neću izabrati da hejtujem GS-a jer ga svi hejtujete, nego ću izabrati KLE-a, pošto njega niko ne dira.

 

Ja bih mogao da mrzim neki model motocikla na takav način jedino da mi je nekad davno njegov vlasnik oteo pare za užinu i odvezao na njemu ribu na koju se ložim.

 

Što se tiče one fotografije GS-a sa polomljenim kardanom, mislim da sam je video bratbratu 50 puta. Znači kad god se u nekoj temi pomene BMW, nađe se neko da ilustrativno priloži tu fotografiju. Da se razumemo, BMW se kvari, ali konstantnim postavljanjem jedne te iste fotografije na svim svetskim forumima neko može da pomisli da jednostavno ne postoji drugi dokaz da se neki GS pokvario osim tog jednog. Oću reći ta fotografija postoje kontraproduktivna, a uzgred i smara.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Ne mogu da odolim, jako mi je zabavna ova tema :Mina:

 

Nisam nikakav stručnjak za motocikle ali i kao laiku mi nije jasno zašto je Kawasaki onda proizveo toliko KLEova i zašto se Kale proizvodi i danas (do 2007 a sada poznatiji kao Versys)? To je skoro 20 godina. Možda ti Kale nije jasan ali pogledaj Versysa - u suštini Kale sa malo drugačijim plastikama. Versys se plasira na tržištu kao svestran motocikl koji može da se koristi u više svrha (Versatile - svestran na engleskom), ne prednjači ni u čemu a može "sve". Nekome je to možda besmislen koncept, pogotovo onima koji imaju keša za više motocikala odjednom. Ljudi kupuju, što znači da "ide" a to takođe povlači za sobom i da ovaj model nikako nije promašaj. Po tvojoj logici bi po meni svaki R sa svetlima i migavcima i punim oklopom bio promašaj moto industrije ali eto napaljeni klinci uzimaju Rove i dublRove i voze ih od kafića do kafića ili probijaju zvučni zid na javnim putevima gde je maksimalna brzina 80KMh :lud: . Ali eto, izgleda da se moto industrija samo na tome i zasniva, čak je i veliki BMW izbacio čudovište 1000RR koji mu je najprodavaniji model trenutno.

 

Da se ja pitam Severina ne bi imala šta da jede, ali eto, jel ona promašaj ili uspešna pevačica zabavne muzike?

 

 

 

:Mina:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мислим да је тема мало бесмислена, што се и потврђује последњим постовима.

 

Баш бих волео да ми "стручњаци" објасне како су то и чиме квалификовани да критикују било коју фабрику мотора!?

 

Било би јако занимљиво да свако ко је нешто тврдио у овој теми напише о себи, рецимо, колико је добар мајстор, где је учио и шта је изучио и шта је све урадио до сада да би на основу тога знали са ким причамо и чије критике слушамо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

po mom skromnom misljenju sve sto je od motora proizvedeno u kini a nije po zapadnim licencama je obicno djubre, takodje smatram da svi coperi nemaju upotrebnu svrhu jer ih skuteri zamenjuju u potpunosti, cak su daleko prakticniji. nedostatke pojedinih modela ne bih da navodim jer dok su ispravni sve je ok a kad crknu svi su isti :)

 

u stvari jebes motor ispod 135 konja :D. osim takmicarskih off motora naravno ;)

 

najgori su motori koji nisu tacno definisani za cega sluze, znas to je dobar motor za put a moze i na offroad, moze i prst u oko al boli.

 

f650, pegazo, frivind pa i taj kle, sta mozes sa njima? za put su spori, krivine ne trpe preterano a na off-u bolje da ne pokusavate.

 

bolje da su pokvareni nego da mogu da se voze a da vas je sramota gde god da krenete. sa njima je jedino sigurno da cete zadnji stici :D

 

a golf 2 je tek posebna prica, pa da nema jeftinih falco delova ne bi ga toliko voleli, sacuvaj boze takvog vozila. golf 1 gti je bio prekretnica u auto industiji i to stoji, dvojka je pandan bube ali je buba za razliku od golfa postala svetska ikona a golf balkanska ili sirotinjska.

 

ko je u zivotu vozio samo zastavin program moze da stekne utisak da je golf auto :nanana:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Pa nemojte da pljujete po kinezima kolege.MI sa kineskim motorima vas ne diramo.

 

Pa ne bre, mi se tako zezamo. Doduše, ja sam na nesreću pomenuo da bih razumeo da Gavra ne podnosi nekog kineza ili nešto istočnoevropsko, a ti baš ko za kujac imaš i jedno i drugo. Stvarno nezgodna situacija, verujem da ti je neprijatno.

Mislio sam više onako figurativno, ali ruku na srce i jesu sranje, priznaćeš. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

i dalje ne razumem zasto se vlasnici motora koji se pljuju nalaze uvredjeni!? Alo pljuje sa po motoru ne po vama(sem ako nisi vozac golfa 2 belog onda se i po tebi pljuje), to sto ste vlasnici istog je vas problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja mogu da kazem - svaka cast i na kolima i motoru.Elem, da sam licno ja hteo da se pederisem motorom sigurno ne bih kupio qingqi qm 250 iz 2007 g. sa tadasnjom kilometrazom od nekih 8500 km za smesne pare.Za to bi kupio ili harlija ili hondu drumsku kraljicu ( unikat ) kao sto je imao moj stric iz nemacke.Ali ja sam kao i svi vi, skroman tip.Mislim ja ni jedan vas - nas motor ne omalovazavam-podcenjujem ma kakav on bio, ako mogu pomocicu ti savetom a ako nemogu necu ni da pljujem tudje.Toliko od mene, a za ono malo pre, ma samo sam se zezao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Fino sam se iscerekao u ovoj temi. :)

Interesantno je ovo poredjenje KLEa i Versyusa. Versys mi se nekako doima totalno drugaciji.

ma vidis da je to sve isto bre, ja sam cuo i da zx10r ima isti agregat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja