Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Fabričko djubre i djubre koje je nastalo lošim/nikakvim održavanjem su dva potpuno različita pojma. Naslov je "...fabričko...", pa što se malo ne bi držali toga. Ako uopšte postoji neko ko sa sigurnošću može da kaže (i potvrdi odgovarajućim fotkama, linkovima, štaveć) koja je fabrika i koji model u pitanju.

 

Lični afiniteti ili neargumetovana mišljenja su u domenu ukusa o kojima, zna se, ne vredi raspravljati.

 

Potpuno mogu da razumem nekog ko pada u vatru kad mu se kaže da ima djubre od motora, što u krajnjem slučaju nije ni lepo. Ipak bi se to moglo malo "uviti u oblande" i reći u nekoj blažoj formi, koliko da ne ispadamo nekulturni. Da li oni koji koji nekom kažu da ima i vozi "djubre","g__no" i sličan dvotočkaš kažu i pri ulasku u nečiju kuću da je "rupa, brlog, ..." ili da ima idiotski posao ili nešto slično, dodajte sami na spisak? Ili to smeju da govore samo udobno zavaljeni u fotelju i bezbedno sakriveni iza tastature?

 

Ne osećam se lično prozvanim jer vozim "djubre" jer ga time ne smatram i pored brojnih mana, još uvek sam u potrazi za nečim što bi mi u potpunosti odgovaralo, bar po kriterijumima koji su meni bitni. A ako i nadjem tako nešto, uvek će biti neko ko će za takav model smatrati da potpuno zaslužuje epitet iz naslova teme. Pa šta?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako bi gledali po fabrickim kvarovima, havarijama, povlacenjima od strane ovlascenog servisa to bi bila vecina R-ova od Japana pa do Nemacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Fino sam se iscerekao u ovoj temi. :)

Interesantno je ovo poredjenje KLEa i Versyusa. Versys mi se nekako doima totalno drugaciji.

ma vidis da je to sve isto bre, ja sam cuo i da zx10r ima isti agregat

 

*facepalm*

 

A jel ti citaš uopšte šta ljudi pišu ili bukvalno samo troluješ?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_KLE500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Versys jeste nasljednik KLE-a. Ali je jako razlicit motor od njega. U stvari to je potpuno nov motocikl. I sto se tice namjene, KLE(prednji tocak 21) je vise off road orjentisan nego versys(17 prednji tocak). U svakom slucaju kada sam imao versys 650 presao sam sa njim 45000km bez ikakvih problema. A u isto vrijeme je drug imao KLE koji je isto tako za 2 godine presao preko 30000km bez problema, bili zajedno u Alpe, napravili par lijepih tura. Mislim da KLE definitivno nije mjesto u ovoj temi. Ja na KLE gledam kao kvalitetan nedoder motor, koji je idealan za pocetnike, povratnike i ljude koje je prosla zelja za jurcanjem i obaranjem brzinskih rekorda.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Zasto pljujete italijane, jeste skupo odrzavanje, ali sta fali motorima?

Na GP-u Ducati osvaja sto sta, sta je sa Suzukijem, KTM-om, BMW-om, nema ih ni u najavi :)

 

A sta fali golfu 2? Ne vozim taj auto niti sam ga ikad vozio, ali ne bi imao nista protiv nekog gti ili g60? A i nemaju svi ljudi pare da kupuju nove automobile i motore, setite se ipak zivimo u Srbiji :)

 

Napljuvaste kle-a strasno, a motor je bas dobar za pocetnike. Svaki motor ima svoju namenu i onaj ko preferira Rove najcesce i pljuje enduro i choper motore, jer po njemu nemaju nikakvu svrhu. A i obrnuto, endurasi ce reci da su Rovi samo za smekerisanje po gradu jer mali broj ljudi tera R po stazi gde se moze osetiti za sta je stvarno taj motor i napravljen.

 

By the way, ja nisam video da se neka Yamaha provlaci kroz postove ove teme...da zakljucimo onda bar koja marka je bez premca :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ajde onda da pljucnemo i po Yamahi. :oda2:

 

Znaci radi se o fabrickoj gresci koja se moze okarakterisati kao nevodjenje racuna o 5-om+ vlasniku modela FJR koji nema sredstva da vozi motor kod dealer-a da bi napunio accu.

Mislim samo skidanje plastike zahtijeva specijalni alat i kamaru vremena i zivaca. Mislim da su to namjerno uradili. :(:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

yamaha = sintisajzer, pogledati u prodavnici amaterske muzicke opreme :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Verovatno i misli, ali, to je ipak samo neargumentovano mišljenje.

 

Da ne spominjem sad šta je Lane Gutović rekao o mišljenju.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

mislim brate ali ne mozes se izboriti sa vlasnicima kle-a, gori su od bmw-jasa, jos ce i okupljanje da naprave :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim brate ali ne mozes se izboriti sa vlasnicima kle-a, gori su od bmw-jasa, jos ce i okupljanje da naprave :D

nece sigurno, jer za svaki moto otpad je potrebna dozvola za rad a i ne mozes tek tako skupljati djubre gde ti je volja, sranka zelenih nece dozvoliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

yamaha = sintisajzer, pogledati u prodavnici amaterske muzicke opreme :takoje:

Pa etooo,znaci kad ti dosadi voznja,parkiras,odsviras kolce za svoju dusu i nastavis sa voznjom! :moto3:

Lepo ja vama kazem da uzmete yamahe! :nanana::lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

meni se za sada dobro pokazala ali imam i hondu za svaki slucaj da bi mi prosek bio suzuki :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja mogu da kazem - svaka cast i na kolima i motoru.Elem, da sam licno ja hteo da se pederisem motorom sigurno ne bih kupio qingqi qm 250 iz 2007 g. sa tadasnjom kilometrazom od nekih 8500 km za smesne pare.Za to bi kupio ili harlija ili hondu drumsku kraljicu ( unikat ) kao sto je imao moj stric iz nemacke.Ali ja sam kao i svi vi, skroman tip.Mislim ja ni jedan vas - nas motor ne omalovazavam-podcenjujem ma kakav on bio, ako mogu pomocicu ti savetom a ako nemogu necu ni da pljujem tudje.Toliko od mene, a za ono malo pre, ma samo sam se zezao.

Nisi ti skroman, nego si siroma, al ako ti je lakse da kazes da si skroman, neka te :P Inace, dobri motori ne sluze za pederisanje, nego za uzivanje u voznji.

 

 

afrika se ne uvija preterano u krivinama ali je tek to prica za sebe. imao sam je i ne zelim ponovo 1hmm.gif

Ti imao afriku ? Nisi se nesto hvalio po forumu, mora da si to sanjao :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nisam bas imao nekih velikih razloga da se hvalim afrikom, kao ni sa vecinom od ostalih 40-ak motora koje sam promenio, jenostavno nisu po mom ukusu.

 

mada sta tebi da pricam kada u zivotu nisi vozio motor :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ajde offtopicare jedne, .. Tema je KLE. :D

 

Ne, ne, tema je najveće fabričko djubre! KLE to svakako nije, ima gorih, bio bi drugi.:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da je smo zakljucili da je KLE krs i tu se prica oko njega zavrsava, sad mozemo da pomenemo ljute zveri f650 i pegaso... Mrtva trka sa KLE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Kad god naletim na ovakve rasprave uvek mi na pamet dođu reči pesme Carl Perkinsa:

 

"You can burn my house,

Steal my car,

Drink my liquor

From an old fruitjar.

 

Do anything that you want to do, but uh-uh,

Honey, lay off of my shoes

Don't you step on my blue suede shoes"

 

Dakle, radi mi šta oćeš ali mi u motor ne diraj :lol:

 

Stvarno ne kapiram "portparole amatere" kawasakija/bem-vea/honde paprike/...../ i sve ostale,

koji svojom svetom dužnošću smatraju demantovanje svake negativne reči, napisane (diljem cyber spejsa) o svom motoru kao da su ga oni lično projektovali, sastavili i pustili u prodaju .

 

Ja vozim motor srar 30+ godine, koji ima očajne kočnice problematično vešanje, lance koji počinju da zveče već posle 10,000 km...sve ja to znam i ne mora niko da mi kaže ali zadovoljsto koje mi pruži kad se ja i stara dama ogledamo u gradskim izlozima, kad nam svako malo neki prolaznik ili neko iz kola klimne glavom u uz osmeh pokaže :takoje::takoje: ... to nema cenu, to se ne kupuje u hondinom ili bmw salonu.

 

Ljudi vozite svoje motore i uživajte u njima svaki tren. Sve ostalo je potpuno nebitno :zdravo:

 

Dugo ne procitah ovako smislen post. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja