Jump to content

Moto Zajednica

Koje je najvece fabricko djubre od motora?

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

7DB09FCD-60DD-5348-A1B8-0FC6E938F3CE_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Evo,mislim da slika govori više od puno reči,naročito za te pare!

 

Slazem se u potpunosti 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Verovatno bi ovaj GS trebao da prodje kroz kucu neostecen da bi vi bili zadovoljni :neznam:

 

nope, oni bi hteli da imaju bmw pa makar ovakav da bi bili zadovoljni.....

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bmw R1200GS definitivno nije motor za iole ozbiljnu off-road vožnju, iako iz fabrike ubedjuju da je to idealan avanturistički motor koji je podjednako dobar i na asfaltu i van njega. Jednostavno rečeno pretežak motor+preslab ram(u ovom slučaju i druge komponente)=havarija. Ko hoće najbolji odnos uloženo-dobijeno neka bira japance,a izbegava bmw, mv agustu, bimotu, ducati i ostale kod kojih značkica vredi koliko i motor.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

nope, oni bi hteli da imaju bmw pa makar ovakav da bi bili zadovoljni.....

 

Verovatno nisi procitao sta vozim :lol:

 

Hteo sam malo da se našalim sa ovim "vrsnim poznavaocima motorcikala" :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

nope, oni bi hteli da imaju bmw pa makar ovakav da bi bili zadovoljni.....

 

Verovatno nisi procitao sta vozim :lol:

 

Hteo sam malo da se našalim sa ovim "vrsnim poznavaocima motorcikala" :zvizduk:

 

ma jesam druže pročitao šta voziš.....samo mi je več smešna ova priča vrsnih poznavalaca motocikla.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

nope, oni bi hteli da imaju bmw pa makar ovakav da bi bili zadovoljni.....

 

Verovatno nisi procitao sta vozim :lol:

 

Hteo sam malo da se našalim sa ovim "vrsnim poznavaocima motorcikala" :zvizduk:

 

ma jesam druže pročitao šta voziš.....samo mi je več smešna ova priča vrsnih poznavalaca motocikla.....

 

Ma i meni je smesna da ne kazem jadna ta prica, ali sam hteo da ih malo navucem da vidim dokle su u stanju da pljuju nesto sto nisu vozili

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

7DB09FCD-60DD-5348-A1B8-0FC6E938F3CE_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Evo,mislim da slika govori više od puno reči,naročito za te pare!

 

Slazem se u potpunosti 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Verovatno bi ovaj GS trebao da prodje kroz kucu neostecen da bi vi bili zadovoljni :neznam:

 

nope, oni bi hteli da imaju bmw pa makar ovakav da bi bili zadovoljni.....

meni bi i takav dobro dosao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

aprilia pegas i bmw f650 ...dva ista djubreta sa istim djubretom od rotaxa u sebi

Razmisli o svojoj izjavi jer se ovaj agregat ugrađuje u motore i danas, 30 godina bez prekida.

Ugrađivali su ga

-Aprilia(Moto 6,5;Pegaso),

-Bimota(Supermono),

-Jawa(660)

a BMW(F 650;F 650 ST;F 650 GS, G 650 Xcontry ;G 650 Xchallenge;G 650 Xmoto;G 650 GS),

-Husquarna(Strada)

-CR&S-Italijanska manufaktura (Vun i Track sa po 68 ks)

-i Bombardier (DS 650 BAJA)

još uvek koriste taj isti Rotax agregat. :zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nihilizam je genetski ugradjen u mentalni sklop svakog prosecnog Srbina koji je uvek i na svakom mestu popljuje sve i svakog, a da o tome nema ama bas nikakvih vlastitih iskustava.0stabre.gif

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: bmw r 75 - 1974,Honda 750 - 1994

Kada je bmw krenuo sa F serijom svi koji smo tada vozili bmw bili smo protiv svega sto nije boxer.Ali vec duze vreme slusam samo hvalospeve od svih koji ih voze pa sam promenio misljenje.Cak sam cuo da je bmw otkupio pravo od rotaxa da ga proizvodi pod svojim imenom.Tako da mislim da mozda nije najbolji agregat svih vremena ali sigurno nije ni najvece djubre.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

aprilia pegas i bmw f650 ...dva ista djubreta sa istim djubretom od rotaxa u sebi

Razmisli o svojoj izjavi jer se ovaj agregat ugrađuje u motore i danas, 30 godina bez prekida.

Ugrađivali su ga

-Aprilia(Moto 6,5;Pegaso),

-Bimota(Supermono),

-Jawa(660)

a BMW(F 650;F 650 ST;F 650 GS, G 650 Xcontry ;G 650 Xchallenge;G 650 Xmoto;G 650 GS),

-Husquarna(Strada)

-CR&S-Italijanska manufaktura (Vun i Track sa po 68 ks)

-i Bombardier (DS 650 BAJA)

još uvek koriste taj isti Rotax agregat. :zdravo:

nemam sta da razmisljam, za mene je djubre pa da su ga ne znam gde ugradili. Ugradjivala je kawa onaj redni dvocilindras od 500ccm preko 20 godina u sve zivo pa i za njega mislm da je kanta. Gurali su ga u sve zivo od copera, naked, endura i turera, sve sam probao i ajde da kazemo da je za er5 solidan, ostalo cist promasaj.To su moja misljenja i iskustva. Cela srbija se kune u VW i golfa a ja ne mogu ocima da ih vidim i za mene je golf dvojka dizel najgori auto na svetu a vozaci istog takodje neomiljena grupa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Taj isti dvocilindras kad se otvori na 60ks i kad se odrzava,apsolutno parira novijim 600ccm motorima koji imaju 60ks ili cak i MANJE !

Odrzavanje je lako,a jedina mana na tim motorima jeste magnet koji evo danas moze da se zameni za 200e.A kao sto svaki motor nije savrsen tako i on ima te mane.

 

A mene apsolutno ne bi cudilo da opet izbace taj isti motor nesto unapredjeniji,jer momentalno skoro svako trziste izbacuje nove modele sa 500ccm motorima.

A cinjenica je da je TAJ isti motor REDNI od 500ccm bio na Paris Dakar rally 1990 ili 91 godine lagacu te.Na istom tom enduro motoru ili ti KLE.

 

E sad ja tebe pitam da ti meni ovde navedes CINJENICE da ne kazem kljucne koje bi osporile ovo sto sam ja rekao i dokazale da je ta mashina losa.

Pucaj !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

@ gavrolini

Pa meni je jedan drug koji inace drzi otpad rekao definiciju reci golf"govno omotano limenom folijom" :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Taj isti dvocilindras kad se otvori na 60ks i kad se odrzava,apsolutno parira novijim 600ccm motorima koji imaju 60ks ili cak i MANJE !

Odrzavanje je lako,a jedina mana na tim motorima jeste magnet koji evo danas moze da se zameni za 200e.A kao sto svaki motor nije savrsen tako i on ima te mane.

 

A mene apsolutno ne bi cudilo da opet izbace taj isti motor nesto unapredjeniji,jer momentalno skoro svako trziste izbacuje nove modele sa 500ccm motorima.

A cinjenica je da je TAJ isti motor REDNI od 500ccm bio na Paris Dakar rally 1990 ili 91 godine lagacu te.Na istom tom enduro motoru ili ti KLE.

 

E sad ja tebe pitam da ti meni ovde navedes CINJENICE da ne kazem kljucne koje bi osporile ovo sto sam ja rekao i dokazale da je ta mashina losa.

Pucaj !

Samo na modelima do 1994. godista kasnije je zamenjen. Ja isto ne znam zasto bi taj motor bio ''.ovno'' :neznam: Ok neko ne voli redne dvocilindrase ali motor nikako po meni nije jos jer se ne kvari, nema havarija i slicno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zapravo taj magnet je mogao da se nadje i na modelima iz 2001ve godine,jednostavno su ga ugradjivali dok nisu potrosili zalihe.Zvanicno je novi magnet bio ugradjivan od 94te,ali zalihe starog magneta su morale da se iskoriste :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Taj isti dvocilindras kad se otvori na 60ks i kad se odrzava,apsolutno parira novijim 600ccm motorima koji imaju 60ks ili cak i MANJE !

Odrzavanje je lako,a jedina mana na tim motorima jeste magnet koji evo danas moze da se zameni za 200e.A kao sto svaki motor nije savrsen tako i on ima te mane.

 

A mene apsolutno ne bi cudilo da opet izbace taj isti motor nesto unapredjeniji,jer momentalno skoro svako trziste izbacuje nove modele sa 500ccm motorima.

A cinjenica je da je TAJ isti motor REDNI od 500ccm bio na Paris Dakar rally 1990 ili 91 godine lagacu te.Na istom tom enduro motoru ili ti KLE.

 

E sad ja tebe pitam da ti meni ovde navedes CINJENICE da ne kazem kljucne koje bi osporile ovo sto sam ja rekao i dokazale da je ta mashina losa.

Pucaj !

Nema on, dečko činjenice već je lepo napisao da on tako misli.

Ja sam sa tim Rotaxom za skoro četiri godine prešao blizu 80.000 km i mislim da nije zaslužio da bude proglašen za najveći promašaj moto industrije.

Tako sada je još zima pa sedimo kući i mislimo. :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: bmw r 75 - 1974,Honda 750 - 1994

Taj isti dvocilindras kad se otvori na 60ks i kad se odrzava,apsolutno parira novijim 600ccm motorima koji imaju 60ks ili cak i MANJE !

Odrzavanje je lako,a jedina mana na tim motorima jeste magnet koji evo danas moze da se zameni za 200e.A kao sto svaki motor nije savrsen tako i on ima te mane.

 

A mene apsolutno ne bi cudilo da opet izbace taj isti motor nesto unapredjeniji,jer momentalno skoro svako trziste izbacuje nove modele sa 500ccm motorima.

A cinjenica je da je TAJ isti motor REDNI od 500ccm bio na Paris Dakar rally 1990 ili 91 godine lagacu te.Na istom tom enduro motoru ili ti KLE.

 

E sad ja tebe pitam da ti meni ovde navedes CINJENICE da ne kazem kljucne koje bi osporile ovo sto sam ja rekao i dokazale da je ta mashina losa.

Pucaj !

Nema dečko činjenice već je lepo napisao da on tako misli.

Ja sam sa tim Rotaxom za skoro četiri godine prešao blizu 80.000 km i mislim da nije zaslužio da bude proglašen za najveći promašaj moto industrije.

Tako sada je još zima pa sedimo kući i mislimo. :zdravo:

Dobar fazon mislioci.:lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pa ne moze neko da misli nesto,ako za to nema neke cinjenice,potporu.Msm razmisljanje bez potpore se zove MASHTANJE.

Onda decko moze samo da mashta da je nesto lose ? A ako ne mashta,onda umislja,a ako ne umislja onda jednostavno lupa kao Maxim po diviziji.

Ja nemam nista protiv da neko nesto kaze vezano za neku temu pod uslovom da ima sta pametno reci,on sad ovde prica nesto kao da komentarisemo neke farmerke pa sad nekome se farmerke svidjaju,nekome se ne svidjaju.

Meni je takvo razmisljanje na nivou osnovne skole i to ne moze niko da mi kaze da nije tako.

 

A i to za Golf 2,realno svi motori koji su ugradjivani tih godina i sva ta limarija je 10x bolja od ovih novih kvazi automobila sa vise elektronike nego ceo desktop kompjuter.

Te limarije i ti motori preguraju vise kilometara sa manje kvarova i rdje uz dobro odrzavanje nego skoro sva novija kola i to su jednostavno cinjenice.Jer da nije tako ti automobili ne bi imali po 300 000/400 000 i ne bi se jos uvek vozili.Da ne spomenem sto ih pojedine osobe uopste ne odrzavaju,pa ih i dalje ne ostavljaju na putu.

Evo nemoj danas da odrzavas bilo koji noviji auto ili da mu ne uradis redovni servis,ili tako nesto i vidi koliko ce ti potrajati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ova tema opet postade jedna od mnogobrojnih " ANTI BMW " tema :lol:

 

Svi ti BMW motori su stvarno maksimalni krsevi, i svaki dan kada ustanem pozelim da sednem na te krseve, neznam zasto :zbunjen:, mislim da je to kao ono Zvezda / Partizan ili tako nesto, jednom BMW uvek BMW ! :D

 

Kome se svidja, svidja, svakome svoje......

 

A ja u medjuvremenu 29.03. odoh malo sa jednim od tih krseva da prangijam po Alpama......

 

Koja sam ja budala :lud:

 

:D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Au ja se izvinjama svim bivsim i sadasnjim vlasnicima opasnih masina kao sto su KLE i Pegas...izvinjavama se sto vi vozite labine od motora koje nemaju nikakvu svrhu. Za to sto sluzi KLE isto sluzi i apenac. Za enduro je daleko od dobrog cak sta vise nema veze sa enduro motorom, za putovanja je neudoban a dvoje kad sedne vuce se po putu kao labina. I koja je svrha tog motora? Da se svrckas po gradu, kao sto rekoh to moze i sa apencom. Malo trosi? Apenac trosi jos manje. Znaci da apenac pobedjuje pomenuti KLE u svakom smislu. Manje vise o kvalitetu motora govori i cena. Ne znam koji jos pristojan motor 2000godiste i mladji moze da se kupi za 1500e. Pegasa ima za te pare da biras sa sve koferima. Kle na dakaru??? Moguce da je ucestvovao ali daj mi tacno i kakve je rezultate postigao? Znam da bmw f650 jeste pobedio 2 puta ako se ne varam 1999. i 2000. ali dakar motori imaju bas malo toga zajednickog sa onim sto mi kupujemo. Stoji da ja te motore ne volim ali isto tako ne volim ni afriku ali opet ne mogu reci da je krsina od motora jer je dokazano kvalitetna. I nije promasaj samo motor koji je loseg kvaliteta vec i onaj koji nema nikakvu svrhu...a pegas i kle su bas to.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sediste se promeni i eto resenja za udobnost.Pola motora ima neudobna sedista pa ? Jaka muda staviti udobnije.

60ks malo za dvoje da povuce ? Jesi ti na nekim drogama ?

Kad smo se vracali drugar i ja sa servisa gde je motor otvoren na 60ks,KLE sa nama to je bilo oko 200kg je isao 120/130 u 6toj na 6000 rpm i u toj istoj smo obilazili kola bez problema.Cisto da napomenem motor vuce do 10 000 rpm ovako otvoren.Kao sto rekoh neke droge su u pitanju.

 

Aaa cek sad gledamo kvalitet motora prema ceni,da,da poznato mi je to... To je isto kao kada je meni drugar poceo da se smeje za Kymco marku,a poceo da hvali Piaggio,a onda kada je saznao sta je to,onda je rekao matori Piaggio bolje zvuci,znas ipak je to Piaggio Beverly.

To je ono malogradjansko razmisljanje,opste poznato kod nas u Srbiji.

 

Idemo dalje.

 

Paris Dakar,covek zavrsio 2x trku prvo kao 36ti pa kao 20ti bas sa tim KLE 500 http://www.motowinne...akar%201992.htm

 

Idemo opet dalje.

To sto imas da kupis jeftin motor danas je zato sto su uglavnom pregazeni ili jednostavno ne odrzavani.Ti mozes da kupis KLE za 1500e,ali taj isti KLE ce mozda imati samo promenjen lanac i lancanike i sve ostalo ce mozda trebati da se radi,menja itd.

 

A to sto tebi neki motori nemaju svrhu,to je samo tebi i tvom mozgu poznato,jer ocigledno nikom drugom nije.Dakle uzivaj ti sa tvojim razmisljanjem,pricaj po moto skupovima ove iste stvari i budi crna ovca.

Budi mi pozdravljen .

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Al ste vas dvojica ogorceni. Garvolini voli da omalovazava to se da primetiti, a ti si se primio kao neki klinac. I koliko god on omalovazavao sve redom, a to se najbolje da primetiti u oglasniku, ti nemas pravo nikoga, pa ni njega da nazivas narkomanom. Ne branim Gavrolinija, nekad mi cak ide na zivce svojim komentarima, ali sve dok ne vredja druge forumase ne mogu mu nista zameriti. S druge strane, nazvati nekoga narkomanom smatram krajnje uvredljivim i nedopustivim i verujem da stvarno nema potrebe za tim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nigde ja nikoga nisam nazvao narkomanom,ja sam samo pitao u prenesenom znacenju.Kada nekoga pitas da li je na drogama ne mora da znaci da se odnosi na droge,nego se u prenesenom znacenju moze predstaviti kao pomuceni razum(sto bi se reklo da li ti je neko pomutio razum),dakle maglovito razmisljanje.

 

I ja ovo tvoje "primio se na to kao neki klinac" mogu da shvatim uvredljivim,ali ne shvatam zato sto je i to u prenesenom znacenju,da je moja reakcija nesto burnija za moje godine.

 

I normalno je da cu da se primim,zato sto ce neko sutra doci i procitati kako neko ko ocigledno voli da provocira prica nesto,a pritom mu niko nista na to ne odgovori i tada se stvara atmosfera da je to zapravo i istina.

Vise puta izgovorena laz prerasta u istinu.

Ja sada stvarno ovde ne treba da objasnjavam ljudima sta znaci metafora ili preneseno znacenje ili kako neke recenice mogu da se shvate dvosmisleno.

Poenta je recena,ko lepo procita,poentu ce i shvatiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja