Jump to content

Moto Zajednica

Gume za skutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Evo par zapazanja...

nakon trogodisnje voznje na kymcu od 50ccm i njihovim fabrickim gumama...doslo red da se zamene!

Fabricke postale nekako da kazem kao lubenice ili sam ja imao takav osecaj

Iako su sare bile ok...drzale su kao babin zub!

Citavsi po forumima bla bla o ovim i onim, nemadoh vremena za trazenje te kupih i namontirah dunlop runscoot 207.

Po iskazima drugih ljudi navodno su prosecne...

Po mojim zapazanjima..hmm.. po suvom ok ali po vlaznom, tj. ka tek orosi kisa...povuci potegni sa volanom!

Vozih skuter u tim trenucima u grcu od moguceg klizanja! Po meni su za 2 ocene losije drzale od najlonskih kymcovih fabrickih!!!

toliko!

 

Evo i ja sam igrom slucaja bas na caletovog Kymca B&W 50 namontirao umesto fabrickih guma Dunlop Run Scoot D207.

Moj utisak je da su ove Dunlop mnogo bolje,nekako mi se cini da se bas lepe za asfalt.Cak mi se cini da bolje drze i od ovih Savinih guma koje trenutno imam na Madisonu pa planiram da i na njega stavim iste Dunlop Run Scoot.

Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Evo i ja sam igrom slucaja bas na caletovog Kymca B&W 50 namontirao umesto fabrickih guma Dunlop Run Scoot D207.

Moj utisak je da su ove Dunlop mnogo bolje,nekako mi se cini da se bas lepe za asfalt.Cak mi se cini da bolje drze i od ovih Savinih guma koje trenutno imam na Madisonu pa planiram da i na njega stavim iste Dunlop Run Scoot.

Pozdrav svima.

 

Moj savet ti je da skidas tu Savu sa motora.. Uzas od gume.. Ja kad sam stavio D207 nisam mogao da verujem da vozim isti motor koliko bolje drzi i koliko se bilje ponasa u krivinama.. Savu kad sam skinuo prednjeg tocka bila je kriva na oko se videla.. Nisam mogao da verujem..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Pitanje u vezi guma:

Na moju apriliju koliko vidim u uputstvu idu 130\70 r12 56L a moze i 56P,62L, 62P a ono sto me zanima sta joj je to 56,62LP?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kad sam kupio scoot prosle godine, imao je obe Pirelli samo razlocit tip, katastrofa od gume.

Posle mesec dana sam stavio City Grip i preporodio se, nema klizanja u krivinama, na vlaznom putu su se bas dobro pokazale.

Rezime je da cu opet njih da stavim kad dodje vreme za promenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Michelin City Grip ili Dunlop Runscoot ???

:zbunjen:

Continental ContiTwist

koliko sam ove procitao da City Grip i Runscoot samo dolaze u obzir, da se ContiTwist i nije nesto pokazala... hvala u svakom slucaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Vrlo pozitivno iskustvo sa Run Scoot 207 :takoje:

 

Posle Bridgeston Battlax BT-30, najbolje gume u skuter klasi, moze se reci, vrlo sam zadovoljan i Dunlop. Primetio sam da ih ima na dosta skutera.

Ja sam uh uzeo u KELENI u Borci, oko 8000din obe, a jeftinije sam nasao negde kod Vukovog spomenika oko 7400din

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Michelin City Grip ili Dunlop Runscoot ???

:zbunjen:

Continental ContiTwist

koliko sam ove procitao da City Grip i Runscoot samo dolaze u obzir, da se ContiTwist i nije nesto pokazala... hvala u svakom slucaju :takoje:

Moguće da se nije nešto pokazala,ali 6200din.za par 13-ica....i to NOVIH!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Meni su na Beverly-u takođe obe Pirelli GTS i primetio sam da na obe postoje tragovi nekadašnjih iglica na gazećem sloju pa pretpostavljam da su baš malo vožene, DOT im je 4010 mada sam ih ja vozio možda jedno 5km po mokrom i nisam stigao da ih detaljnije ocenim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Meni su na Beverly-u takođe obe Continental GTS i primetio sam da na obe postoje tragovi nekadašnjih iglica na gazećem sloju pa pretpostavljam da su baš malo vožene, DOT im je 4010 mada sam ih ja vozio možda jedno 5km po mokrom i nisam stigao da ih detaljnije ocenim...

 

mislim da si ovde pogresio, pireli je gts...continental je conti twist...po mokrom su ok ako se normalno vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kod mene na skuteru kad sam ga kupio bio je Pirelli, napred GTS a pozadi Diablo (valjda).

Gume maltene nove, za obaranje su nula, za grad su ok.

Posto vise vozim van grada - bacene su i stavljen je Michelin, bukvalno lepe za asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

hmmm, ja sa obe gts obarao i nisam imao problema...sve zavisi i koliko obaras, treba imati granicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Citajuci preporuke za City Grip kupio sam ih i montirao pre jedno tri nedelje, nisu presle ni 2 metra :D kada pocnem da vozim javljam rezultate i ako verujem da su dobre jer nisam procitao ni jedan los komentar vezan za njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Michelin City Grip ili Dunlop Runscoot ???

:zbunjen:

Continental ContiTwist

koliko sam ove procitao da City Grip i Runscoot samo dolaze u obzir, da se ContiTwist i nije nesto pokazala... hvala u svakom slucaju :takoje:

Moguće da se nije nešto pokazala,ali 6200din.za par 13-ica....i to NOVIH!!!!!

ok to druze, jesu jeftinije ali sto se tice sigurnosti i zivota to nema cenu i za takve stvari ne bih nikako stedeo, samo kvalitet, hvala u svakom slucaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja