Jump to content

Moto Zajednica

Gume za skutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sava sam uvek volio na autu jer se pokazala kao meka i dobra guma,sad za skutere bih voleo probati! konkretno mi je zapela za oko MC 28 DIAMONDS jer je ima u dimenziji 130/70-13 !

vozio je neko nesto slicno?

http://www.savatech.eu/?Itemid=80

 

hvala,izgleda de je pisano u isto vreme! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prijatelju koji nije forumas, preneo sam saznanja odavde sa foruma u vezi guma, dao mu i telefon poznate radionice u Mladenovcu (iz ove teme). Trebale mu dobre gume, naskocio na svoj Piaggio Beverly 200 i odjezdi pravac iz Novog Sada u Mladenovac!

Kupio je prednju i zadnju novu Michelin City Grip, u radionici su mu to sve presvukli, balansirali i on dojezdi nazad u NS. Srecan je kao dete, zahvaljuje se, hvali i skuter i gume, inace prelazi puno km i poabao je do sada dosta skutera. Pa neka mu je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Potvrđujem za Matu iz Mladenovca. :takoje:

 

Što se mene tiče dok vozim motore i dok Mata radi sa gumama ja sam rešio vulkanizera... :aha:

 

Lepo se provozaš ( u mom slučaju 300-tinak km ) i rešiš gume...Sa sve motažom i balansiranjem. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Cenim SAVU ali kad ih pravi Slovenac, sve dok Poljaci i Turci malo ne porade na kvalitetu gume koje rade za Savu cu govoriti sve najgore. Svakodnevo imam musterije, doduse auto gume su u pitanju, izvitopere se, izbaci bubreg, balansiram novu gumu koja je krivo izlivena, prelaze desetak hiljada... Dok kod ovih koje dodju iz Kranja nema zamerki. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja sam bio prinudjen da kupim Continental i to balonku 130-90/15 jer mi je bila 7200 sa dostavom, a Ivan mi je drugarski dao cenu za Savu (130-80/15 original mera)95 evra (Skuter centar), ali presudila je nazalost cena. Mata nikako nije mogao da dobavi Michelinovu Pilotsport a cena je kod njega bila odlicna)65 evra), ali je nije bilo na stanju jer je veoma retka dimenzija. Na sajtu gume.rs su imali 3 na stanju, ali uz cenu od 7200 bih morao da dam jos 1200 za troskove dostave i da mi stigne posle nove godine sto mi nikako nije odgovaralo. Procitao sam da Continental Milestone ima silikonski gazeci deo i da je dobra po mokrom. Inace je to guma za manje copere i verujem da je napravljena da traje. Vozio sam ovih dana i po snegu i na -10 i za sada sam veoma zadovoljan. Odrazice se na snagu i na krajnju brzinu, ali , nigde ne jurim, meni je dobra. Pozdraf :)

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Upozorenje forumasima

Vremenski zastarele gume pojavile su se na novosadskoj Najlon Pijaci. Pun kombi iz inostranstva doneli su takozvani nezvanicni distributeri. Gari je kupio Metzeller sa sve fabrickom nalepnicom i dlacicama (neupotrebljenu) za svoju Hondu, i pohvalio se sto je pazario za 2000 din. Konstatovali smo da je DOT239 ili u prevodu, proizvedena u 23 sedmici 1999 godine! Ovo je pokupleno sa neke deponije u inostranstvu, gume iz reciklaze nesmeju biti upotrebljene posle 6 godina bez obzira na vizuelno stanje!

Pogledajte u Garaza, temu malo o gumama, strana 5, odgovor broj 91, prilog sa YouTube od 10tak minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Samo da napomenem jos jednom ako neko bude hteo da slusa, DOT nije oznaka za datum proizvodnje vec je STANDARD (DOT1, DOT2, DOT3...) Da ja ne tupim o tome i na vikipediji. Ne znam da ti ovde nisi slucajno izostavio jednu devetku, ali oznaka za datum mora da ima 4 cifre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

The U.S. Department of Transportation (DOT) National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) requires that Tire Identification Numbers be a combination of the letters DOT, followed by ten, eleven or twelve letters and/or numbers that identify the manufacturing location, tire size and manufacturer's code, along with the week and year the tire was manufactured.

 

Tires Manufactured Since 2000

 

Since 2000, the week and year the tire was produced has been provided by the last four digits of the Tire Identification Number with the 2 digits being used to identify the week immediately preceding the 2 digits used to identify the year.

 

:takoje:

 

Znači ako je na gumi DOT 239 ona je napravljena 23 tjedan u 99 godini :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam razumeo da je to standard koji ulazi u oznaku identifikacije gume, ali da DOT ne predstavlja godinu. Nije to toliko ni bitno, ali mene nesto nervira

On topic Mislim da te gume i nece biti bas neke za voznju, sem kad je bas vrelo napolju. Mozda nekome valjaju za stant

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Znam ja... imas PP. :)

Vanja hvala za info,danas uzeo 2 michelin gume za Libertija.

Sve pohvale za tebe. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Michelin vec nekoliko godina gume za skutere pravi u "Tigru." Mislium da im je to trenutno jedina fabrika za skuter gume u Evropi. Odatle se dalje transportuju. JA sam 3 godine uzimao gume direkt sa trake, vruce jos bile :D Kvalitet je na mestu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Pitanje za iskusnije, da li mislite da li bi isle sity grip na sesnestice felne ili da gledam te pilot michelin, vozim sym HD.

Pitanje postavljam na osnovu komentara da su sity grip vise za 12,13,14-ice felne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Meni treba 12`-tica Pirellijeva za VXR 200.Zvao sam gomilu prodavaca ali niko nema Pirelli.

Pomoc bi znacila ako neko zna gde ih ima.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: MBK Booster

Ima li neko iskustva sa Dunlop 207 Runscoot gumama ?

Pročitao sam na netu da su i za kisu i za suvo pa me interesuje da li ih je neko vozio?

Ja imam zadnju Dunlop GT301 i ona je navodno samo za suvo vreme ali ja nisam imao problema sa njom ni po kisi, sasvim sam zadvoljan mada po kisi sam uvek vozio opreznije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam na leonardu vozio te gume nekih 10000km. Prednja mise iskrivila iako nije bila istrosena, a zadnja je bila na 40%. Ja po kisi nisam smeo sa tom gumom nikako u krivinu. Ni malo nisam bio zadovoljan. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja iskustva su pozitivnija, mada sam prešao mnogo manje kilometara i to samo po gradu. Grip na suvom je jeko dobar, na mokrom solidan. I dalje se čuvam mokrih zebri, ali sumnjam da bi sa bilo kojom gumom smeo da prođem nagnut kroz skretanje preko bele farbe na kišni dan...

 

Koliko čujem, razlika u ceni u odnosu na neku vrhunsku Michelin je mala, možda treba poslušati savet iskusnijih i uzeti ono što preporučuje većina. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imam tu zadnju gumu na GTS-u. Iskustva su mi otprilike kao i muljazova. Po suvom drži k'o blesava ali po kiši - oprez na visini !!!

Sve gume su problematične na zebrama ali ova je problematična čim malo nalegneš - zadnji kraj momentalno "beži"...

Moja je bila "made in Slovenia" a isti problem sam imao i sa Sava gumama na Atlanticu. Mislim da je Michelin City-grip ili Pilot Sport

mnogo bolje rešenje za neznatno više para... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja