Jump to content

Moto Zajednica

Gume za skutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ima li neko iskustva sa Mishelin ContiTwist gumama?

 

Prosle godine, tačnije 15. jula kupio sam novu prednju gumu Continental Conti-Twist. Ljudi iz Motobox-a su mi dali i popust tako da me guma sa isporukom i montazom izašla 5000 dindzi sto je mnogo za jedan skuter, a opet manje koliko kostaju druge. Neki dan nesto petljam u radionici i primetio sam kraičkom oka razliku u šari. Pogledah malo bolje, a guma se rascepila sve u istoj šari i celim obimom dobila klobuke. Odvojili se spoljni omotač od unutrašnjeg sloja. Poludim. Guma stara godinu dana. Pronadjem nekako garanciju i prebledeh kad sam video da je garancija istekla 2 meseca. Nazovem Stevu iz Motobox-a sa pitanjem da li nesto mozemo da sredimo po tom pitanju i dobio sam odgovor da je sada , sa dva meseca isteka, kasno za sve. Izasao mi je u susret kao starom forumasu i ponudio mi cenu bez njegove zarade. Lep gest od Steve i Motobox-a. Ali, eto, kada je neki dan stigla nova tura, obavesten sam da ta dimenzija nije stigla. Naravno, popizdeo sam. Veoma je tesko naci gumu 15 incha, a ono sto se nudi je: Dunlop RunScoot, Michelin PilotSport, Metzeler Feel Free, Pirelli gts 23 . Cene variraju, od 5500 do 7000 dindzi.

 

Ovo je moja bivsa guma.

01_ContiTwist.jpg

 

A ovo je moja bivsa guma sa svojim anomalijama.

EoQeC_conwist12070153.jpg

BE8sy_conwist12070154.jpg

SYYQe_conwist12070158.jpg

G86vU_conwist12070159.jpg

ToxVJ_conwist1207015unutra1.jpg

8HYyQ_conwist1207015unutra2.jpg

v0P5y_conwist1207015unutra3.jpg

E0yVP_conwist1207015unutra4.jpg

 

Oce iste slike ce uz prigodan text biti poslate Continentalu pa neka malo razmisle o tome koliku ce garanciju dati na svoje gume i sa kakvom ce ih ozbiljnoscu raditi. Guma je inace proizvedena u Vijetnamu, ako to ima ikakve veze.

 

A ovo je moja nova guma koju sam danas pazario. Dunlop RunScoot

Dunlop-RUN-SCOOT-207-RS.gif

 

Ono sto ovu gumu odvaja od Contitwist-a je kao prvo centralni kanal za vodu, a posle sam gazeći sloj koji je za razliku od Contija dvaput mekši. Pritisnem noktom po ivici šare, a ona jos malo ostane udubljena. Odlicna guma i uliva poverenje naročito po kišovitom vremenu, a zna se da ja vozim i po kiši i na minusu. Još je masna za ozbiljniju vožnju pa ne mogu dati svoje impresije, ali mislim da je to odlična kupovina. Inače nedelja proizvodnje gume je 2011 čime sam extra zadovoljan.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

...Odlicna guma i uliva poverenje naročito po kišovitom vremenu, a zna se da ja vozim i po kiši i na minusu...

Sacekaj dok je probas po kisi, pa se vrati ponovo u temu :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako je Made in Slovenia, moram se složiti sa kolegom muljazom... :'(

Imao je na GTS-u i nikako nisam bio zadovoljan po mokrom. Nadam se da ćeš ti biti bolje sreće. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

"Nisam zadovoljan po mokrom" znači da kad je mokar put, guma se ponaša kao da voziš po zebri. Skretao sam bukvalno vertikalno. Svako iole obaranje motora je dovodilo do zabacivanja zadnjeg kraja - da popizdiš... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se nešto čudno dešava sa ovom istom Runscoot (moram da proverim da li je Made in Slovenia).

 

Posle godinu i po dana (dve sezone) i relativno malo kilometara (nekoliko hiljada - vozim se samo po gradu), grip gume je lošiji. Imam osećaj kao da se potrošio neki kvalitetniji spoljni sloj i sada je malo slabija trakcija. Moguće je da je ovo do nagomilane prašine, štroke, kamenčića i svega što može da se nakupi na prljavim beogradskim ulicama... Ali, razlika, iako mala, se oseća. Inače sam pažljiv kada prelazim preko zebri ili na vlažnom asfaltu, a sada sam još malkice pažljiviji.

 

Da ne bude dileme, guma je jako dobra, grip na suvom je vrhunski, na vlažnome je dosta dobar, i ne mislim da sam pogrešio što sam je kupio. Prosto, Runscoot radi svoj posao dobro, ali ne i vrhunski.

 

Eh, da, oblik gume je dobar, nema deformacija (posle vrelog leta), pritisak drži kako treba. Kupio sam je kod Lešanovića za nekih 110e par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Popricah sa nekim prodavcima i svi mi rekose da je ipak Dunlop bolji i od Pirellija i Metzelera. Ajd videcemo kakva je. Prvi utisak, onaj iz ruke, je da je guma kvalitetna i da ce mnogo bolje lepiti od Contija.Videcemo.Metzeler je bio 5800 plus pdv,znaci blizu 7000, Pirelli oko 6000.Michelin je imao Rados ali je prodao za 6000 i vise je niko nema.Matu sam morao da cekam oko 2 nedelje sigurno ako ne i vise, dao je naj cenu za Pilot sport,ali nisam mogao da cekam. Ajd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

E moj Nešo s obzirom kako si sa delovima ponovio svoju mašinu u zadnjih mesec dana sad si spreman i da lično odeš u tu fabričicu u Vijetnam da im se ..>:( .:rat3:....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

E moj Nešo s obzirom kako si sa delovima ponovio svoju mašinu u zadnjih mesec dana sad si spreman i da lično odeš u tu fabričicu u Vijetnam da im se ..>:( .:rat3:....

Ma ja mislim druze da su i oni vec daleko ispred nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Citajuci ovu temu,odlucio sam da uzmem Sity Grip.Posle dosadasnjih predjenih 400km sa njom mogu reci samo reci hvale.Guma odlicno drzi po suvom (Iako to nisu velike brzine,do 75km) a po mokrom je jos nisam probao jer izbegavam voznju po mokrom kolovozu.Cak i na par stepeni iznad nule,koliko je bilo ovih dana u jutarnjim satima,nema nikakve razlike. Jedino mi se na prvi pogled nije svidela sara,ali posle nekog vremena sam navikao tako da to vise nije problem...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja sam vec osmudio moju novu Dunlopku i moram reci da vozim 2 x bolju gumu od predhodne ContiTwist. Kako dolaze kisni dani , a boga mi i zima, a opet kako se ja ne skidam s motora ko da je uvek 25 stepeni, dobicete i izvestaj ponasanja gume i u takvim uslovima. Vec u prvom dodiru gume video sam da je mnooogo meksa od Contija i u voznji se to potvrdilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Koja je najbolja guma za skuter?Razmisljao sam o Continentalu attack,svi je hvale,sad me zanima vas komentar,ili neka druga ali da bude dobar odnos cena-kvalitet i ne preterano skupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Koja je najbolja guma za skuter?Razmisljao sam o Continentalu attack,svi je hvale,sad me zanima vas komentar,ili neka druga ali da bude dobar odnos cena-kvalitet i ne preterano skupa?

 

Continental Attack ne postoji za skutere, Conti Twist i Conti Scooty su skuter gume.

Koja dimenzija ti treba i za koji skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Bilo mi je mrsko da pretrazujem 10 stranica.Greska nije attack nego Conti Twist,indenticne su sare,a video sam sliku,i cuo pozitivna misljenja o njoj.

Dimenzija mi treba 130/70-12,mada ne znam koliko je dobro staviti 140/70-12.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Bilo mi je mrsko da pretrazujem 10 stranica.Greska nije attack nego Conti Twist,indenticne su sare,a video sam sliku,i cuo pozitivna misljenja o njoj.

Dimenzija mi treba 130/70-12,mada ne znam koliko je dobro staviti 140/70-12.

 

Poslao sam ti PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Pozdrav svima,da li neko zna da li postoji guma sa ekserima za skutere (spajk)i gde bi mogle da se kupe?

Ja bi se zezao i po snegu sa runnerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Uf,ovi su predaleko.Svaka chast Muljaz,to je ono sto trazim

Da li ih ima negde u Evropi?

Ovi su bas predaleko,mora da ima toga i u Evro zoni.

Barem imam tacan naziv onoga sto trazim,probacu na google-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima sad masa ljudi koja se bavi donosenjem iz USA, samo je pitanje koliko je to isplativo, ali ako nema nigde onda nije ni bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Naručio u MotoBox-u ContiTwist za 6200din.par......Nema jeftinijih novih guma,i pun mi je qrac bajadera koji prodaju polovnu gumu za 2000din.pa kupio bi pre Tryal-ovu novu,nego bilo koju polovnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Evo par zapazanja...

nakon trogodisnje voznje na kymcu od 50ccm i njihovim fabrickim gumama...doslo red da se zamene!

Fabricke postale nekako da kazem kao lubenice ili sam ja imao takav osecaj

Iako su sare bile ok...drzale su kao babin zub!

Citavsi po forumima bla bla o ovim i onim, nemadoh vremena za trazenje te kupih i namontirah dunlop runscoot 207.

Po iskazima drugih ljudi navodno su prosecne...

Po mojim zapazanjima..hmm.. po suvom ok ali po vlaznom, tj. ka tek orosi kisa...povuci potegni sa volanom!

Vozih skuter u tim trenucima u grcu od moguceg klizanja! Po meni su za 2 ocene losije drzale od najlonskih kymcovih fabrickih!!!

toliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Evo par zapazanja...

nakon trogodisnje voznje na kymcu od 50ccm i njihovim fabrickim gumama...doslo red da se zamene!

Fabricke postale nekako da kazem kao lubenice ili sam ja imao takav osecaj

Iako su sare bile ok...drzale su kao babin zub!

Citavsi po forumima bla bla o ovim i onim, nemadoh vremena za trazenje te kupih i namontirah dunlop runscoot 207.

Po iskazima drugih ljudi navodno su prosecne...

Po mojim zapazanjima..hmm.. po suvom ok ali po vlaznom, tj. ka tek orosi kisa...povuci potegni sa volanom!

Vozih skuter u tim trenucima u grcu od moguceg klizanja! Po meni su za 2 ocene losije drzale od najlonskih kymcovih fabrickih!!!

toliko!

 

Ne slazem se sa tobom.. Kad orosi kisa ta voda se lepi za dignutu prasinu sa asfalta i po meni su to najklizaviji i najgori uslovi sto postoje za voznju..i mislim da ne postoji guma koja dobro drzi po takvom vremenu..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja