Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A, BMW K1600GTL

Danas otac i ja ponovo u jednoj donekle, bar za mene, kratkoj vožnji od nekih 420km. Otišli do Fruške gore, sedeli gore pili kafu kupljenu na pumpi nešto ranije. Bilo je moranje da se do večeras stigne do kuće zbog obaveza, a kako je bilo još vremema odlučili smo da odemo do etno sela Stanišići i Bijeljine.

 

Nakon kraćeg obilaska i kafe u etno selu odlučili smo da ipak ručamo negde u Bijeljini. Sve preporuke za restoran Gurman. 

 

20240901_105607.thumb.jpg.c3ae469851471131417cd8e9f25cfdd9.jpg

 

20240901_133128.thumb.jpg.0d8bf9c2e503af14335caa18441412fe.jpg

 

20240901_133158.thumb.jpg.c6a10cafd6d8910c49d69eec635759ac.jpg

 

20240901_133557.thumb.jpg.8d18ac51df83190f854724c876ca1472.jpg

 

20240901_133729.thumb.jpg.44deb0c7264ac1806e6a4dc56ff33061.jpg

 

20240901_133737.thumb.jpg.25355a7c593a9e098ec3ee2634106ed1.jpg

 

20240901_134146.thumb.jpg.381091af968d17246da6e06ad47db8da.jpg

 

20240901_134553.thumb.jpg.f7b3eaa2cd418ea60728f328af4cd71a.jpg

 

20240901_134424.thumb.jpg.30ac1d59d53625edaf776cc78749ad78.jpg

 

20240901_152128.thumb.jpg.1c23a604ad5135c1729b1cda9ea8a1f1.jpg

 

20240901_185233.thumb.jpg.9a06b3da7c3d649501262d4ae0b50a81.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član miljanvasic
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Jučerašnji dan je morao da se iskoristi jer se posle duže vremena ukazala prilika a kako smo ipak bili ograničeni vremenski sa popodnevnim obavezama, rešili smo da se malo provozamo kroz Rađevinu:ljubav:. Ko nije bio neka dođe, neće se pokajati sigurno. Moji su poreklom iz Rađevine pa mene i to vuče u te prelepe krajeve. 

Blizu je pa nema potrebe da krećemo rano. Pakujemo ćebence i pribor za kuvanje kafe, ostalo kupujemo usput. 

Od Loznice do Krupnja lagano, lep put, od Kostajnika odličan, sa dosta krivina, uspon preko Stolica i spuštanje do Krupnja. Stajemo u centru

IMG20240901105404.jpg

Supruga u pekaru ja u prodavnicu. Začas oonovo jašemo. Uspon ka Mačkovom kamenu a onda odmah levo ka manastiru Bogoštica. Asfalt odličan ali uzan pa treba biti oprezan. Ponegde ima i malo rizle na putu. Priroda? Samo doći i videti. 

Stižemo i do manastira

IMG20240901111342.jpg

 

IMG20240901111457.jpg

Na žalost, zaključano je. 

Ipak, vredelo je svratiti

IMG20240901111615.jpg

Neposredno do manastira je i Kuća srpske poezije

 

IMG20240901111815.jpg

Lepo je sve to urađeno ali nigde nikog

Sedamo u hlad da malo prezalogajimo. 

Idemo dalje. Selo Šljivova. Asfalt i dalje uzan ali odličan. U selu mašamo skretanje. Nema veze. Okrećemo kod crkve i ponovo se javljamo okupljenima ispred seoske prodavnice. I oni naravno ponovo otpozdravljaju. 

Jedna od stvari koje me oduševljavaju i nadahnjuju kod ovakvih vožnji je ta neposrednost i ljubaznost tih ljudi koji žive u, da tako kažem, malo "sklonjenijim" mestima. Svako će vam poželeti dobar dan, iz traktora mahnuti rukom ili bar klimnuti glavom. O eventualnoj pomoći da i ne pričam. Ako zamolite za čašu vode sigurno ćete biti ponuđeni kafom, slatkim od šljiva a i domaćom ljutom. 

Dakle, okrećemo se i nazad, sada pravim putem. Iza nas, na nekom krosu, bez opreme ali sa kacigom na glavi, jedan od meštana. Skreće u dvorište a pred nas iza krivine ispade drugi. Ovaj je od opreme imao kačket. Dosta. Malo vrdnu iznenađen ali sve prođe kako treba. Nastavljamo. 

Kraj asfalta. Pa šta. Drž se, rekoh gospođi dok nam motor pleše po makadamu. Odavde počinje uspon na Rožanj. Put je daleko od idealnog, sa dosta krupnog kamena i jazova od vode ali može da se vozi, idu ljudi i kolima. @the_doctor ovo bi bio taman izazov za bubu:)

Jesam li već rekao da je priroda fantastična a pogled... 

Teramo uzbrdo, drugom a često mora i prva, polako. 

Izlazimo do pod sami vrh. Ovde je put već dosta bolji. Parkiramo u hlad. 

IMG20240901121617.jpg

Manastir Svetog Vasilija Ostroškog. 

U porti manastira i samom manastiru nije dozvoljeno slikanje. Poštujemo. Prelepo uređeno dvorište. 

Ulaz u manastir naravno nije dozvoljen u kratkim pantalonama i atlet i sličnim majcama a za žene čak ni u pantalonama. Zato na ulasku u manastirsku portu žene dobiju haljinu da opašu i maramu da stave na glavu. 

Ispod manastira, nekih stotinak metara niže u šumi, izvor. Hladna planinska voda. Ma vredelo bi doći samo napiti se ove vode. 

Ajmo sada i do samog vrha. Rožanj je najviši vrh sokolskih planina i Rađevine uopšte ali sa skromnih 973mnv pruža neverovatan pogled koji seže čak do okoline Obrenovca

IMG20240901125215.jpg

Iako dan zbog visoke temperature i nije bio najidealniji za posmatranje horizonta, mi smo uživali. 

I sa druge strane

IMG20240901125547.jpg

Ovde ćemo malo odmoriti, tik uz borovu šumu

IMG20240901130533.jpg

Bacam se na posao

IMG-5ac2e03a82c1a48aafe5bfa90dce1f10-V.j

Dok voda provri da se prezalogaji nešto 

IMG20240901125512.jpg

Vitaminska bomba, neprskano. Tek su počele ali se moglo nabrati dovoljno da se osladi. 

Kafica, malo grickalica, nešto za osveženje i meditacija. Pogled u daljini, samo huk vetra kroz borovu šumu. Tu i tamo dopre neki glas, ipak je i ovde krenula gradnja "vikendica" ali ne damo ništa da nas remeti. Kako bi legla jedna dremka ali vreme je i poći. 

Pakujemo se i krećemo. Na koju stranu? Pa nećemo istim putem valjda? 

Ponovo prolazimo pored manastira i dolazimo na raskrsnicu

IMG20240901123201.jpg

Desno, solidan makadam relativno širok, vidi se da se koristi. Levo, nizbrdo, lošiji put, uži i ko zna kada je neko išao njim. Pogodite koji smo izabrali(ja birao:grr:)

To je put koji vodi do Soko grada i kada smo bili u Soko gradu video sam da je taj put(bar ono što se moglo videti) blago rečeno očajan. Tu samo kvadovima prolaze a i to izgleda veoma retko. No šta je tu je. Mi se hrabro spuštamo nizbrdo

 

IMG20240901134955.jpg

Fotografija ne odražava pravu sliku nagiba. 

Ispostaviće se da je ovo bolji deo puta. Doco, ovuda nikako bubom. 

Na jednoj krivini haos, kanali od vode, rastresiti šljunak između,krupan kamen i kreće da nas svlači, zadnji kraj ode napred, poprečismo se. Gledam šta se desilo a supruga već pored motora, stoji i gleda. Ja zbunjen. Kao mačka, začas se ona našla na nogama. Spustiće se peške, jedno deset metara i opet smo zajedno. Idemo dalje. 

Pitam je vidi li se Soko grad. Eno ga, levo. Verujem, ne gledam, pigled zakovan za put. Malo niže može da se stane

IMG20240901140114.jpg

Blizu je. Opet nezgodna krivina. Proklizava točak, držimo se, dobro je. Ulaz u grad. Ne stajemo. Idemo levo, opet nizbrdo. Čini mi se da nije bilo ovako strmo. Opet baš nezgodan deo puta, mi već puni adrenalina, napeti. Jedva čujem mio glas:da siđem ja? Uplašila se. Da se ne lažemo, nije ni meni svejedno. Preznojio sam se već. Smireno joj kažem da ne treba, pa već smo se spuštali ovuda a prpa i mene drži. Još koja krivina i na ravnom smo. Jedno desetak krivina kasnije zaista se pojavljuje manastir, počinje asfalt. Olakšanje. 

Na parkingu pored manastira kolega pakuje opremu na motor. Javljamo se. Zaustavlja nas. Pita jel može gore motorom. Ja još pod utiscima, gledam gume(ne znam ni šta je vozio, samo znam da su NS table), reko ne bih savetovao, sa tim gumama nikako. Kaže da je tek došao iz grčke. Ja u sebi, ne mislim druže da su ti loše gume. Bolje nemoj, rekosmo mu u glas. Zahvali se a mi odosmo dalje. Ne znam da li je čovek na forumu ali baš bih voleo da čujem kakvi su mu utisci, da li se pokajao što nije probao:)

Mi dalje nastavismo asfaltom preko Gračanice na Drinsku magistralu pa nizvodno do kuće. O vožnji pored Drine neću ništa, ko nije prošao, žao mi je. 

I tako, puni utisaka stigosmo kući. Pitam suprugu hoćemo opet a ona reče da ipak malo odmorimo od kamenja i prašine. Sve u svemu bilo lepo i zabavno. 

Ponovićemo🤪

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 789 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006 K25
30 minutes ago, VLAD81 said:

Doco, ovuda nikako bubom. 

Ne reci mi dvaput bate.

Video si sve. Ne treba mi mnogo. :)

 

 

Pozdravljam vašu turu. Prvo sledeće slobodno vreme opet :)

Priroda leči.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Nisam znao gdje da postavim a nisam bio ni rad da otvaram novu temu.
5 minuta nirvane. Voznja u povratku sa Stelvia pored rijeke Soče,  prema Ljubljani.
Snimak je sirov jer nisam zelio da ista kvarim montiranjem za koje i nemam dara.

Nadam se da ce se svidjeti bar nekome
 

 

Promenio član Pirotehnicar
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1487 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja odvozih dugo odlagan kanjon reke Jerme. Prelepa priroda.

 

 

@Blaza

 

Ti bese skoro u Ribarskoj banji?

 

20240905_131217.thumb.jpg.e4ff372f16587fae67b877fd9e0f07f8.jpg

 

Evo ga bazen iz druge perpektive :)

 

 

20240905_130744.thumb.jpg.6cd0779081ac093e94b961010b851650.jpg

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
19 hours ago, MaxiS said:

Ja odvozih dugo odlagan kanjon reke Jerme. Prelepa priroda.

 

 

@Blaza

 

Ti bese skoro u Ribarskoj banji?

 

20240905_131217.thumb.jpg.e4ff372f16587fae67b877fd9e0f07f8.jpg

 

Evo ga bazen iz druge perpektive :)

 

 

20240905_130744.thumb.jpg.6cd0779081ac093e94b961010b851650.jpg

 

moj kraj.
Tuga kako umire.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 267 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
On 4. 9. 2024. at 13:39, Pirotehnicar je napisao:

pored rijeke Soče

Prelepo.

Mislim da sam 2022. vozio dugo pored Soče, kada sam išao od Gorice ka Mangartu.

Nestvarno lepa reka sa specifičnom bojom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150, CFMoto 300NK

Od cele nedelje godišnjeg odmora danas je bar bilo sunčano pa reših da provozam i Džoli do vrha Avale. Iako ni juče nije padala kiša i sve se osušilo potez od kružnog toka na Banjici ka Paunovom bregu Bulevarom oslobodjenja kao igralište za prasiće. Voda se sliva na put, nema gde da pristojno ode i eto opet kaljave Džoli. Srećom dalje je put suv, nije bilo gužve, uživancija. Uzbrdo predivno, sunce se probija kroz šumu, bruji Džoli (zbog razrade nam je max 4000 obrtaja), nigde nikoga.

c8e01d3f766c6930d644badc36809cbb.jpg

Letos je delovalo kao strava pogled, sad nešto rade uz put, nabili su materijal i kontejner, ko u horor filmu samo sam čekala da se sve obruši. Zato je Džoli ostala bezbedna na drugoj strani puta.

d312b7b24a3e767f9b21070facd014f4.jpg

Kad smo došle do tornja rekoh pa moraš i ti da imaš sliku na istom mestu kao i Pep

ecf76e056b35b9f0f6d149864f837c0f.jpg

I ovog puta i jedna kao dokaz da smo stvarno bili na Avali

cdd88a8e5f928b0d54e9df492bd8b90e.jpg

Spuštajući se shvatila sam da više volim kada grebemo uzbrdo, sa manje brige idu krivine, nizbrdo je svaka naizgled opasnija od stvarnosti. Ali uživalo se.
Kod kuće je radilo crevo, krpica, briskanje i sad nam samo ostaje da se nadamo da će i sutra biti lepo vreme a sledeći put ću godišnji za vozikanje uzeti u nekom drugom periodu godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Kako je do juče bilo 40, a od sutra 10, baš nam je mali prozor bio za vožnju u "normalnim" uslovima, i naravno da je pola od toga padala kiša :)

 

Nisam dao da me to spreči, pa sam u sredu čim je prestalo da pada i spremio se (oko 13) krenuo na zapad.

 

43zUBcT.jpeg

 

Za taj dan na meniju vidikovci oko Drine.

 

Prvi na redu je Kapija Podrinja.

 

lgSLZzj.jpeg

 

Zbog manjka vremena odlazak i povratak kratim malo AP, malo bržim magistralama.

 

Odatle nema mnogo do vode.

 

HiLrEdk.jpeg

 

Tu sam neplanirano naleteo i na kanjon Trešnjice, koji je prepun različitih ptica, i veoma jedno prijatno osveženje.

 

eBnThcB.jpeg

 

Vozeći se uz Drinu, skontam da bih mogao da dopunim rezervoar uskoro, a u smeru u kom se krećem (sever) ima još dva granična prelaza baš blizu.

Eto mene preko, na svu sreću može samo LK i ne treba više zeleni :) 

 

YQ6xPvr.jpeg

 

o6Fxi7a.jpeg

 

E sad kreće igranka zvana gugl.

On je odlučio da me sprovede od Drine do Perunike nekim zemljanim putem od Crnče pored lovačkog doma.

I ja još luđi krenem, ajde.

 

9clwc86.jpeg

 

Al na pola puta kapija i nema dalje.

Vraćaj se nazad pa do Uzovnice lepo gore.

 

byU3c1z.jpeg

 

Pzyj4cg.jpeg

 

Guglu nije bilo dovoljno, pa je odlučio da me kazni za kukavičluk i izlaženje na AP.

Sproveo me kroz 10km šljunka do Šabca, neki radovi na putu.

Da nije već uveliko pao mrak, možda bih i išao drugim putem al...

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

No, to je bilo juče, danas je drugačije.

Umesto na zapad, idem na istok, umesto popodne, krećem ujutru, umesto vidikovca jurim vodopade, umesto fabričkog niskog sedišta stavio sam @živketovo rally visoko, umesto AP... ne, isto sam za početak i kraj imao AP, al sam isto i kažnjen.

O tome više kasnije, da krenemo od "vodopada".

 

pYyRc82.jpeg

 

Krupanjsko vrelo, gde je meni bila zanimljivija ova jezeropećina nego sam vodopad. :) 

 

ARTnXKU.jpeg

 

Vodopad je nezgodno lepo fotografisati sa strane.

Kako mi je ovo bila prva stanica, a i nešto sam okasnio, nije mi se dizao dron.

Greška, jer ga ni posle nigde drugde nisam digao, a ne bi mi oduzelo toliko vremena.

 

Usput mi je bilo, pa sam svratio - Cvet u kamenu.

 

J6uXZRI.jpeg

 

Inače ceo taj kraj ima toliko puno lepih stvari za videti, neke sam posećivao već a neke nisam stigao (još uvek).

Da sam imao još jedan dan tu, pa da posetim i Gospodarev kamen, Resavu, vodopad Prskalo, prerast Samar, Lazarev Kanjon...

Baš je jaka voda u tom kraju.

 

Kako je išlo, dobro je što sam stigao da vidim i ovo:

 

2JY5QI8.jpeg

 

Vodopad Lisine :) 

 

QeHsLau.jpeg

 

Ovako kada imam vremena tokom radnih dana, najlepše je posećivati turistička mesta jer su dosta praznija.

Ceo vodopad sam imao samo za sebe dobrih 20 minuta sigurno.

 

Tu sam negde i odlučio da se ne zalećem i ubacujem još stvari, nego da ja lagano krenem nazad za Beograd.

 

Prolazim pored parka maketa, tankam se u Despotovcu, puštam muziku i u glavi sam već na autoputu.

A u stvarnosti, da, radovi na putu.

Ali ovaj put ne može da se klacka, nego moram da umesto do Svilajnca, idem na jug skroz do Ćuprije.

Negde kod sela Virine stajem da pogledam ja lepo još jednom mapu, da me ne zajebe gugl po peti put u dva dana i...

 

8chfglJ.jpeg

 

Zajebo me seljak koji je ovaj mini jarak pored puta napunio pokošenom travom.

Nije bilo šanse da vidim razliku.

 

plV7Kuk.jpeg

 

Dobro je pa je aftermarket skidplate prilično jak i izdržao je to bez problema.

Ne znam da li bih uspeo da ga izvučem da nije stao kolega da mi pomogne i hvala mu ako je ovde :) 

 

Dok smo se mi zezali time, zamalo da ostanem bez rukavice.

 

fJX67lS.jpeg

 

Hvala @yogibear na urađenom domaćem pa ja mogu samo da prepisujem šta sve treba da se obiđe kad se uhvati malo vremena :) 

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 20
  • Hvala 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 9/13/2024 at 12:38 AM, Skittles said:

lgSLZzj.jpeg

100 puta sam prošao pored ove stene koja podseća na majmuna (ili čoveka😀), al’ mi nikad nije palo na pamet da napravim ovakvu sliku…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1487 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Treba mi pomoc. Po mogucstvu @yogibear ili @Skittles oni vozili taj kraj.

 

Naravno, i svakog ko prepozna...

 

Pricam sa drugom o voznji i znam da mi jedna od ruta bila manastir ili crkva uzidan u stenu, poput Ostroga, ali dosta manji. Juzna ili jugozapadna Srbija... ne mogu nikako da se setim, a nisam upisao...

 

Screenshot_20240914_101616_Maps.thumb.jpg.7fb9dc3becc575ecc5066535a1bb3d84.jpg

 

ovde negde sa mape gore ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

 

1 hour ago, theBeast said:

100 puta sam prošao pored ove stene koja podseća na majmuna (ili čoveka😀), al’ mi nikad nije palo na pamet da napravim ovakvu sliku…

 

Profesionalni deformitet 😂

Tu sam zapravo propustio da fotografišem kao i svi pogled sa vidikovca, koliko sam bio fiksiran na ovu stenu.

 

 

13 minutes ago, MaxiS said:

Treba mi pomoc. Po mogucstvu @yogibear ili @Skittles oni vozili taj kraj.

 

Naravno, i svakog ko prepozna...

 

Pricam sa drugom o voznji i znam da mi jedna od ruta bila manastir ili crkva uzidan u stenu, poput Ostroga, ali dosta manji. Juzna ili jugozapadna Srbija... ne mogu nikako da se setim, a nisam upisao...

 

Screenshot_20240914_101616_Maps.thumb.jpg.7fb9dc3becc575ecc5066535a1bb3d84.jpg

 

ovde negde sa mape gore ...

 

Meni na prvu loptu pada na pamet samo manastir Blagoveštanje u Gornjačkoj klisuri, jer sam pored njega prošao u četvrtak :) 

 

1aUQskLOcIYAI-XX0011xezasstvkLtTBhzDQ6-q

 

Mada nije na delu mape koji si okačio.

 

Ovo je kada se ide od Petrovca na Mlavi u smeru Bora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Treba mi pomoc. Po mogucstvu @yogibear ili @Skittles oni vozili taj kraj.
 
Naravno, i svakog ko prepozna...
 
Pricam sa drugom o voznji i znam da mi jedna od ruta bila manastir ili crkva uzidan u stenu, poput Ostroga, ali dosta manji. Juzna ili jugozapadna Srbija... ne mogu nikako da se setim, a nisam upisao...
 
Screenshot_20240914_101616_Maps.thumb.jpg.7fb9dc3becc575ecc5066535a1bb3d84.jpg
 
ovde negde sa mape gore ...
Kucaj freska ĆELAVI ISUS, to je stara planina, blizu Pirota.
Može motorom da se dođe, imaš par km makadama, kad se skrene sa glavnog puta

WWW.ISTORIJSKIZABAVNIK.RS
Ovo mesto pod zaštitom je države od 1981. godine. A kako i ne bi! Mala, pećinska crkva iz 13. veka predivan je trag života hrišćana na Staroj planini. Kao da to nije dovoljno, ovde se nalazi i freska koja prikazuje Isusa, jedinstvena u celom svetu!

Ako si na ovo mislio

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka


6002441764282cf85e62b56cca028dec.jpga17f4a099e44460818feb96c35f5754a.jpg6671d28f816bbb96c5a3cf3c5c1c1b19.jpg
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
4 hours ago, MaxiS said:

Treba mi pomoc. Po mogucstvu @yogibear ili @Skittles oni vozili taj kraj.

 

Naravno, i svakog ko prepozna...

 

Pricam sa drugom o voznji i znam da mi jedna od ruta bila manastir ili crkva uzidan u stenu, poput Ostroga, ali dosta manji. Juzna ili jugozapadna Srbija... ne mogu nikako da se setim, a nisam upisao...

 

Screenshot_20240914_101616_Maps.thumb.jpg.7fb9dc3becc575ecc5066535a1bb3d84.jpg

 

ovde negde sa mape gore ...

 

Biraj... :)

 

 

 

 

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

@Skittles

Evo nekoliko sa Kapije Podrinja, dok je još kucica za kafu bila tu (nisu sve iz istog dana, ali uvek zastanem ovde…)

 

Snapseed.thumb.jpeg.5445676aad5e7005b129c2dd042ba041.jpeg


IMG_5562.thumb.jpeg.92131d069930e3e0718ed92d214da3c3.jpeg

 

 

IMG_0751.thumb.jpeg.890ccd01c3fb780acd733401572d347d.jpeg

 

IMG_0749.thumb.jpeg.dcb9087ee691c325fced23eae8b8638b.jpeg

 

IMG_0750.thumb.jpeg.7a4cb2be0e5f49b55830d89d9d077b91.jpeg

 

IMG_0736.thumb.jpeg.daadd2e182916e33af5171a80140f3ba.jpeg

 

I jedna malo niže prema B.Bašti

IMG_5359.thumb.jpeg.9952aef684d277ae85a4945d1ecd5525.jpeg
 

Debelo Brdo…

IMG_5320.thumb.jpeg.18bb72a0306cfeee5fcaf82dcd0d1993.jpeg

 

IMG_5566.thumb.jpeg.388cf5b3a0497455d10b33c9f0a29506.jpeg

IMG_5568.thumb.jpeg.daf94d4dd6f9975fb0b3dd6faa8aaed9.jpeg
 

IMG_5564.thumb.jpeg.5e1823237ef4b6577fbc8b98e1baf4e2.jpeg

 

Šteta što je asfalt u većem delu u poslednjoj fazi raspadanja, pa je jako naporno za vožnju u pojedinim momentima…inače su predeli prelepi. Ne znaš da li je lepše u proleće (kad sve uzeleni), leto (kada pobegneš od grdskih vrućina) ili jesen (kada šume imaju sto boja). Možda sam malo i subjektivan, ipak je ovo moj rodni kraj…🤩

Promenio član theBeast
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150, CFMoto 300NK

Banjica, Bgd - Ralja - Babe - Crkva Svetog despota Stefana, Babe - Guberevac - Barajevo - ibarska magistrala - obilaznica - Banjica, Bgd

 

Možemo reći moja prva kratka vožnja. Nešto kao priprema za početničku vožnju sledeći vikend. Pa da rezimiramo na brzaka: vreme i uslovi vožnje - 10, oduševljenje - 10, subjektivni osećaj napora - 0, put - 9, problemi - nažalost jedno gašenje ali i spašavanje tako da ukupna ocena - čista desetka.

 

Radovi na avalskom putu, ujutru i bez mnogo zadržavanja ali u povratku baš duga kolona i bar pet bisera koji obilaze kolonu stvorenu zbog gradjevinskog semafora pa onda ne mogu da se mimiodju u zoni radova. Put do skretanja za Babe super, onda malo nenormalnih skretanja (uzbrdica, oštra krivina sa račvanjem, vala tu niko nikoga ne vidi ali sreća da valjda tu i niko ne vozi). Svratismo u Crkvu Svetog despota Stefana, predivan mir u prelepom dvorištu. Na Google mapi odmah pored veliki hotel ali izgleda kao da ne radi već sto godina pa propade tu pauza za kafu. Put ka Guberevcu i Barajevu najvećim delom kao iz snova, gore - dole, krivine, priroda, baš ono što sam i očekivala od vožnje na dva točka. U Barajevu, u nekoj ajmo reći birtiji, društvo 65+ tuče po rakiji, svi sede sami za stolovima i pričaju tako raštrkani. Ali kafa, šveps i kisela ravno 350 dinara. Za toliko na Banjici neće konobar ni guzicu da digne i dodje da pita šta se pije. Dalje ibarska (bljak), obilaznica (bezveze) i taman pred avalski put, valjda zbog nastupajuće sreće da se ta agonija puteva sa dve trake gde svi jure kao da su pred smrt završava, ugasi mi se motor u četvrtoj pred isključenje ka Voždovcu. Realno, u tom trenutku sam prema brzini kretanja trebala da budem već u drugoj. Znači skroz moja greška. Stadoh u desnoj traci na uzbrdici desetak metara pred raskrsnicu u kojoj sam trebala da budem u levoj traci. Ne znam šta poludi u elektronici mog kineza ali u takvoj situaciji više neće ni da prebaci u nižu brzinu ni da upali motocikl. Uključim sva četiri, pokušavam da prebacim u manje brzine, da upalim motor ali sve džabe. Obilaze me svi redom, ćute valjda jer vide da je očaj na max. Ne mogu ni da kliznem malo unazad bliže ivici da me lakše obidju jer mi se svi uvuku jako blizu. Drug sa kojim sam vozila već skrenuo, shvatio da mene nema, parkirao se i krenuo peške da vidi šta je problem. Tada pored mene stade bajker, pita da li imam problem. Kad sam rekla da neće da menja brzine parkirao se par metara ispred i došao do mene. Taman za to vreme dok sam čekala da dodje (i spasi me) prestala sam valjda i da drndam onaj menjač i pokušavam da upalim motor pa se elektronika (ako je i ima u jadnoj Džoli) povratila. Stade čovek pored mene, kaže smireno "Ajd probaj polako opet da upališ" i Džoli vrum, upali iz prve. Kaže moj spasilac "Probaj da menjaš brzine", sve radi. I tako čovek reši moj problem pri čemu ne znam ni šta je bilo u pitanju. Ne zapamtih ni kako izgleda, ni koji motor vozi, ne stigoh ni da se zahvalim. Pa ako čitaš ovo, moj današnji spasioče, HVALA ti za smireni glas i osećaj da nisam sama na putu a da je svet pun divnih bajkera. Ostatak puta je bio klasika, vratismo se Džoli i ja kući srećne i nasmejane. Valjda je i ona nasmejana posle moje vožnje...

 

I tako, preživeh "pripreme" a pošto će nas na početničkoj vožnji biti više radujem joj se kao malo dete. Vidimo se sledeći vikend a do tada ćemo da se vozikamo oko Avale i po kraju.

 

2024-09-21Babe.thumb.jpg.e8f69d0956ac7690de375b64ec58cbbe.jpg

 

 

.thumb.jpg.65621d86b2dd2df0e8cd9ba9078fce9f.jpg

Crkva Svetog despota Stefana, Babe

 

 

.thumb.jpg.396226bef7dfac54ca27bb3d390e1974.jpg

mir i tišina u dvorištu Crkve, da sediš tu ceo dan odmarajući dušu

Promenio član Peppermint
  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ponedeljak 23.9. Bg-Đerdap

Dunavska magistrala uvek aktuelna.Posle malo auto puta do Pozarevca i radova na obilaznici, kao i manjih radova usput, nagrada-ualzak u Golubac.

 

 

 

20240923_131557.jpg

20240923_132439.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja