Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Kvačilo na skuterima sa varijatorom funkcioniše po principu centrifuge - mali obrtaji, opruge natežu paknove i nema kontakta sa korpom.

Kako se obrtaji motora podižu, centrifugalna sila nadjačava zateznu silu opruga, paknovi kreću da se odvajaju od centralne ose i da naležu na kućište stvarajući frikciju što posledično dovodi do grejanja. Što duže traje klizanje paknova o korpu - to se kvačilo više greje.

Ispravno je što brže doći do obrtaja gde će kvačilo biti 100% spojeno i smanjiti vreme trljanja paknova o korpu.

Na pregrevanje dodatno utiču težina vozila, vozača i eventualnog putnika, kretanje na uzbrdicama, penjanje na ivičnjake...

 

Ovde je prikazano kako radi kvačilo na skuterima (i kompletan varijator)

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Stigla mi torbica za korman sa Alija. Knap za fontele da mogu upaliti navigaciju. Kome treba mogu proslediti link:)

20230308_141833.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Poslao u pp. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova

Kad smo kod kretanja, kad sam uzeo novo komplet kvacilo orginal za xciting, majstor mi je rekao da kad krecem uvjek idem na jaci gas jer tad lamelice zalijepe na zvono a onda popustim gas i idem normalno, tako sam uvijek i radio.


Narucio sam multivar malossi za xciting, dobije li se nesto snage na varijator malossi, rolnice, klizace, kais i centralna opruga zuta?

Cackao sam malo karburator, smesu sam odvio na 2.25 jer po meni najbolje radi na toliko odvrtanja(procitao sam da fabricki ide 2.25 a neko od majstora ga stavio samo na 1 krug), da li moze nesto masini da se desi jer je na 2.25?

Dosta toga radim sam, ali nisam bas neki strucnjak, pa vjerujem da ođe ima iskusnijih svaki savjet dobrodosao..

Živjeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3489 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 6 minuta, _funjara__ je napisao:

Narucio sam multivar malossi za xciting, dobije li se nesto snage na varijator malossi, rolnice, klizace, kais i centralna opruga zuta?

Ja sam imao Malossi setup na Kymco People GTi. Sve što si naveo + kvačilo. Otprilike, pa... ništa posebno. Ako je i bolje od originala, nije mnogo. Uz vario stižu rolnice različite gramaže, od 15 i 18g, za GTi 200 i 300 model. Najbolje je išao sa kombinaciom 3x15+3x18 naizmenično poređane...

 

Ne mora da znači da će isto biti na tvom skuteru, zavisi od x stvari. Negde bude wow efekat, negde prc :)  Moj zaključak je bio - OK je, ako su ti već stari delovi za zamenu, ima smisla kupovati Malossi. Ali menjati OEM delove ako su dobri, je bacanje parica IMHO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova

Pa variator je spreman za zamjenu, pa kad vec uzimam onda se odlucih na taj komplet malossi, neke snimke sam gledao na yt, mala je neka razlika u ubrzanju, ali me zanimalo iskustvo nekog ko je ugradio vec.


A sto se karburatora tice, da li moze nesto da skodi masini ako je na 2.25 smesa a bila je na 1 krug?

Sad bolje pali, ne gubi ler, nekad mi se gasio kad pustim gas, toga vise nema, samo ne znam moze li da skodi masini nesto jer koliko kontam to je vise vazduha nego benzina u smesi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3489 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pojavio se VOGE - SR4 MAX 350 kod nas, 6.890,00 €. Ako neko ide da gleda, nek viče utiske :)

 

SKUTERCENTAR.RS

SR4 Max je opremljen SOHC motorom sa 4 ventila i vodenim hlađenjem.   Njegov   jedinstveni kontinuirano varijabilni sistem prenosa   čini njegovu snagu stabilnom i linearnom kako bi se...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@boza_kgjesi li zvao da pitaš da li imaju u salonu?Mislim da je to samo cena na sajtu zbog rezervacija..Mogu ja da odem ako ima u salonu..Inače jaka cena za 28.5 ks na 213 kg..ali ok.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jaka je to cena za "ne probijenog" kineza. 

 

Kao sto preterase sa novi xciting 

 

Edit:

 

Mislim da je u toj i pribliznoj klasi Honda forza 350 mama

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3489 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 48 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

jesi li zvao da pitaš da li imaju u salonu

Nisam zvao, zanima me model, ali za sad samo informativno :). Sumnjam da ću ove godine menjati magare. Cene su otišle mnogo, a mene i ovaj sadašnji lepo služi. Ako budeš u prilici, baci pogled, pa podeli utiske. Svratiću i ja kad me navede put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@nesa841dobro zapažanje ,nisam se toga setio !Bev 400 ima 37 KS a ovaj 28.5

@boza_kgzvaću ja ,pa ako imaju javljam utiske.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Dodaš još malo i uzmeš Beneli TRK502x, ok nije maxi-scoot ali... 

Kao sto kazu momci, 28.5ks i skoro 220kg...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Staviše i kameru i šareni ekran ali nisu se zajebali da metnu grejače ručki i dupeta ili el.vizir .

 

Nemam pojma..lepo izgleda.

 

Ok je priča bmw porekla,ili je obrnuto???

 

Loncin proizvodi  bmw c400,šta je onda u stvari bmw c400,kinez?A ovaj kinez (voge) se prodaje pod narativom pouzdanosti nemačkog (bmwc400) brenda,koji je isti taj  kinez napravio?:stabre:

 

De facto je kontrola kvaliteta morala biti dobra za bmw 400,ali to ne isključuje činjenicu Kineskog porekla.

 

Otprilike ovako;Kupite naseg kineza jel je on kvalitetan kao kineski bmw, koji se prodaje skuplje..ovo i ne zvuči nelogično ,ima smisla do nekle..ako izuzmemo da tu nema Nemca i da Kinezi koriste slavu  be-emveova koji se nisu proizvodili u Kini.

 

Non stop mi je u glavi da je  voge u ceni forze i bev 400 koji je lakši -jači -poznatiji bla bla bla..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3489 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 16 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Non stop mi je u glavi da je  voge u ceni forze i bev 400 koji je lakši -jači -poznatiji bla bla bla..

Mislim da je glavni adut taj - košta 3.000€ manje od BMW-a, za jako sličan model.

Da li će to biti dovoljno da se "primi", videćemo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
Pre 18 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Otprilike ovako;Kupite naseg kineza jel je on kvalitetan kao kineski bmw, koji se prodaje skuplje..ovo i ne zvuči nelogično ,ima smisla do nekle..ako izuzmemo da tu nema Nemca i da Kinezi koriste slavu  be-emveova koji se nisu proizvodili u Kini.

@boza_kgda,to sam i ja mislio sa gore navedenim.Samo voge ima 2 god garancije a "bekrija" 5god (+ vaučer za smart trening ,+ vaučer za kupovinu 500 eur bmw opreme)Tako da je ta razlika efektivno manja.Za nekog ko ima da finansira ,bmw je bolja opcija,zbog kasnije prodaje,garancije,servisa i delova.Ko nema toliko sredstava,kupovinom vogea za manje pare, se kolilo ,toliko približio bmw proizvodu.Sto bi rekli ,kupio je bmw a za toliko koliko je imao love,kao u rinfuzu.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Kymco je top ,samo i on ode sa cenama ,jedino taj tvoj model( kao i beverly )još ima smisla ,odnos dobijeno za ulozeno..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Motor je iskreno lep:ups:Ali nebi Ima petlju tolike pare Dati,sa ovom cenom tesko ce imati prodju,mozda da je Cena max 5500;) da prodje kod kupaca,videcemo sad na sajmu kakav je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja