Jump to content

Moto Zajednica

Čime isprati ulje iz rashladnog sistema?

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:D nije u pitanju motocikl, već ćerkin Pežo, malo je pomešao vodu i ulje zbog crkotine od dihtunga glave motora.

 

Probao sam Axel Sgrasom i vrelom vodom, benzinom...ali ima još tragova ulja. Neki mi savetuju da po sklapanju sipam 2-3 litre nafte i tako upalim motor na 15 minuta i posle sve ispustim i isperem vodom?

 

Ima li neki bolji (hemijski) način?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Naspi unutra ''famin'',odličan odmašćivač koji se lako ispira vodom...dovoljno da naspeš 1/5 litra i da mućkaš,da ''zađe'' svuda...desetak minuta,onda prospi pa crevo unutra,dokle god izlazi belo (kao mleko) ispiraj i mućkaj...kad krene čista voda onda je OK...od nafte za tu svrhu je svakako bolji petrolej pa čak i benzin...,nijedna druga stvar nije pogodna ...

 

Pričali mu mi, al džabe. Nafta je jevtinija  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Brat je pre 2 god imao isti problem na zastavi.

Ispirao je svim i svacim i dosta je toga isprao,ali i dalje je ostala neka kolicina emulzije na zidovima hladnjaka,pa je imao lose hladjenje.Na kraju je promenio hladnjak i sve je bilo ok.

Nadam se da ces uspeti da isperes i da neces morati da menjas hladnjak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

sipas jedno 150 g sode bikarbone i pustis da radi dok se ne ugreje  ,pa ponovis jos jednom ako bude potrebe ...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6N S2

obrati paznju na  gumena creva rashladnog sistema,s obzirom da su nauljena sada,i samim tim vise guma nema isto svojstvo(teze trpi visoke temperature i temperaturne razlike) kao pre,postoji mogucnost da ti pucaju creva i da gubi vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

FAMIN  i samo FAMIN,ILI EKO KLINER,USPITE U HLADNJAK POLA LITRE FAMINA I MUCKAJTE I VODOM HLADNOM ISPERITEI ONDA NAMONTIRAJTE HLADNJAK I NAPUNITE SISTEM VODOM UPALITE MOTOR I NEK SE ZAGREJE I OPET ISPUSTITE NA DONJE CREVO AL PAZITE DA SE NE OPRZITE,I ONDA ONU DRUGU POLOVINU FAMINA OPET USPITE I PONOVITE CIKLUS,POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Imas na omv-u ili slicnim pumpama koje prodaju ta sredstva i aditive za vozila Cooling system flush/cleaner. Sve lepo sklopi i sipas jednu flasicu toga, postupis po uputstvu, uglavnom vozis neko vreme i sve lepo ispustis. Ta sredstva u kombinaciji odrstranjuju i masnoce i kamenac, tj sve lepo ociste. Jednom prilikom sam isprao tako sistem za hladjenje i bilo je vise nego ok. Na unutrasnjem zidu kantice sa dolivanje vode sam imao skramu od kamenca a posle toga kantica lepo bela i cista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Mozes da radis sta hoces, ali moram te razocarati, nikada neces 100% ocistiti sistem od ulja i vecito ce ti biti belkasta rashladna tecnost. Ovo sto kolege pricaju odnosi se na hladnjak a kako ces blok motora da operes? E u tome je caka!

Creve obavezno zameni, ali ne zaboravi da imas i radijator za grejanje kabine i on je pun ulja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

To je cena koju moras da platis ;D, prilikom pranja sistema za hladjenje, ukljuci se grejanje da se ispere i mali hladnjak. Ako nema dodatnog mesanja, moze se sve lepo isprati. Vozi se jedno 50-ak kilometara i onda sve lepo ispusti i ispere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Sokolac
  • Motocikl: SUZUKI RM 250, CAGIVA 125

Zdravo druze probaj sa tabletom iz masine za sudje izdrobi je i stresi u hladnjak vozaj 2 sata i isperi 2-3 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Eh da je kamenac to bi lako :D

 

Ovo što je izašlo iz creva više liči na tovatnu mast nego na ulje. Kupio sam "Eco clean" pa sutra nastavljam borbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, lako je za crevca, ali hladnjak me brine... Previse je sitnih prolaza, cevcica, rupica... Ali, ako je prohodan i sa 50%, sigurno se da radi kako treba. Ne verujem da ce da pravi veliki problem. Jedino sto bih preporucio je da se do zime tera na vodu ili jeftin antifriz, i da se menja na "svako malo" da bi izbacio iz sistema svo djubre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma, lako je za crevca, ali hladnjak me brine... Previse je sitnih prolaza, cevcica, rupica... Ali, ako je prohodan i sa 50%, sigurno se da radi kako treba. Ne verujem da ce da pravi veliki problem. Jedino sto bih preporucio je da se do zime tera na vodu ili jeftin antifriz, i da se menja na "svako malo" da bi izbacio iz sistema svo djubre.

 

Tjah, Arakis ga je ispirao i ispirao i ispirao benzinom pa vrelom vodom a kupio je i famin pa će ga naliti da odstoji i ondaK opet vrela voda. Samo što to traži vreme a njega mrzi. Valjda će se pročistiti. A creva su se malo razbalavila od ulja pa me brine dal će negde da propišaju "pod pritisak"  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Neverujem... Armirana su. Trebalo bi da... Ma cekaj, jel me ti zezas? Ulje NIJE agresivno na creva/gumu od koje su creva. Imas kod nekih automobila cak i creva za ulje, temp ulja je priblizna temp rashladne tecnosti /najcesce je i manja/. Koliko sam gledao, od istog su materijala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja