Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger 800 2011

Recommended Posts

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ma dajte ljudi, nije toliko loš..iskreno, meni se generalno sviđaju triumph motori..mada stariji tiger 955i izleda kao prava maxiendurača..ali ne bih se žalio ni na ovaj novi model..nimalo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

triumph-tiger-800_800x0w.jpg

 

Triumph je najzad otkrio neke detalje u vezi novog modela. Biće na raspoladanju road (prednji točak 19") i off-road verzija (ova druga sa oznakom XC, verovatno znači cross country, prednji točak 21"). Agregat je baziran na Daytoni 675, 800 kubika, 110 konja, 200 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

samo se nadam da neče biti cena u rangu BMW-ja....neka bude puno niža...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

20x lepsi od BMW jaci od f800, a preorao bi i 1200GS, a tek mu je zvuk mnooogo bolji, i jos samo da mu cena nebude previse visoka i ukrasce BMW-u dobar deo kolaca sa trzista :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Mene ovaj motor ostavlja ravnodusnim. Nekako mi je sterilan. Ovo lici na ishitren potez Triumpha da uzme deo kolaca, u segmentu koji je komercijalno vjerovatno najzanimljiviji, i to bez mnogo truda. Dizajn je bestidno uzet od BMW (pogledajte samo kljun i kofere npr.) a masina sa Daytone. Vjerujem da je premapirana i "prilagodjena" zahtjevima povremene avanture po golf terenima ili slicnim bespucima, ali za mene licno to nije to. Babe i zabe ne treba mijesati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Normalno da če preorati sve GS-ove....kao i svi do sada.... več se tresu gače bavarcima.... ;D

Samo me cena in "drangulije" još zanimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Mene ovaj motor ostavlja ravnodusnim. Nekako mi je sterilan. Ovo lici na ishitren potez Triumpha da uzme deo kolaca, u segmentu koji je komercijalno vjerovatno najzanimljiviji, i to bez mnogo truda. Dizajn je bestidno uzet od BMW (pogledajte samo kljun i kofere npr.) a masina sa Daytone. Vjerujem da je premapirana i "prilagodjena" zahtjevima povremene avanture po golf terenima ili slicnim bespucima, ali za mene licno to nije to. Babe i zabe ne treba mijesati.

 

Bobane , apsolutno postujem tvoje razmisljanje ali ...

Cini mi se da se od Triumpha ponajmanje ocekivalo da izbaci ovakav model.Cinjenice su , po meni, da su uboli kubikazu a samim tim

i mozda cenu,  prilicno atletska silueta motora koja bi mogla  pruziti dosta zadovoljstva kako na, tako i van asfalta .Sto se izbora

agregata tice , misljenja sam da su pratili zahteve trzista za sto vecom snagom u tom segmentu jer cinjenica je da je proslo vreme

velikolitraznih masina male snage .O ukupnom izgledu motora je nezahvalno govoriti...stvar ukusa .

Na kraju krajeva stvarno pozdravljam napor ljudi iz Triumpha da daju doprinos ovoj klasi motora .

Vreme ce pokazati kako nama tako i njima koliko su uspeli u svom trudu .

 

Pozdrav !  ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Cini mi se da se od Triumpha ponajmanje ocekivalo da izbaci ovakav model.Cinjenice su , po meni, da su uboli kubikazu a samim tim

i mozda cenu,  prilicno atletska silueta motora koja bi mogla  pruziti dosta zadovoljstva kako na, tako i van asfalta .Sto se izbora

agregata tice , misljenja sam da su pratili zahteve trzista za sto vecom snagom u tom segmentu jer cinjenica je da je proslo vreme

velikolitraznih masina male snage .O ukupnom izgledu motora je nezahvalno govoriti...stvar ukusa .

Na kraju krajeva stvarno pozdravljam napor ljudi iz Triumpha da daju doprinos ovoj klasi motora .

Vreme ce pokazati kako nama tako i njima koliko su uspeli u svom trudu .

 

Pozdrav !  ;)

 

Potpuno se slažem sa tobom.....i pozdravljam napore Triumpha da uđe u taj segment motocikala i pokaže se dostojnim protivnikom ...mada se bojim da če biti isto kao i kod segmenta "velikih endura" , gde su "novajlije" uveliko prebacile sa cenom "staru gardu", pa je zato i prodaja slaba...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

tezak plagijat...[move] :o  :o  :o  :o      ???  ???  ???    :P  :P  :P [/move]

Ma da nije "kiselo grozdje"?  Ajde da malo sacekamo sa zakljuckom? Bice i testova i neko od nas ce ga kupiti, pa onda blizi komentari i pluvanja. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja