Jump to content

Moto Zajednica

Mane vaseg motora

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Na Dominatoru zameram nedostatak dve stvari : merač goriva i 6-ta brzina :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 421 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Yamaha XV535 97 god

Zadovoljan sam svojim Viragom , samo bih ga neznatno prilagodio.

-535 ccm , "višak" od 36ccm kolje pri registraciji

-Mali rezervoari. Donji ispod sedišta, zajedno sa pumpom,ventilom,rezervom (po meni) najnesrećnija kombinacija.

Rešenje bi bilo premeštanje filtera vazduha na desnu stranu , veći rezervoar. Pomeranje sedišta malkice pozadi. Dobilo bi se i na položaju , ispružene noge...

-Pokazivač količine goriva.

- Centralni štender.

- Tesno za dvoje. Sedište suvozača, naslon i korpicu pomeriti pozadi.

- Tvrd zadnji amortizer, kratak hod za dvoje.

- Mogla bi i šesta brzina uz korekciju prenosa

- Regler crkava posle pređenih 50.000km. Mogao bi bolji, jači, dugotrajniji.

I najveće mana , više se ne proizvodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Kymco Pulsar 125

Moj Kymco Pulsar 125 nema mane, kupio sam ga NOVOG i radi ko svajcarski sat! 1nanana.gif1jezik.gif Jedina mana mu je to sto ga 99% ljudi smatra proizvodom kineske industrije, sto uopste nije tacno. Motocikl je Korejski i neuporedivo viseg kvaliteta od nekog tamo keeway-a i mnogih drugih pravih kineza. To bi bilo isto kao kad bi neko rekao da je KIA kineski auto a ona Korejski brend i to u rangu VW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moj Kymco Pulsar 125 nema mane, kupio sam ga NOVOG i radi ko svajcarski sat! 1nanana.gif1jezik.gif Jedina mana mu je to sto ga 99% ljudi smatra proizvodom kineske industrije, sto uopste nije tacno. Motocikl je Korejski i neuporedivo viseg kvaliteta od nekog tamo keeway-a i mnogih drugih pravih kineza. To bi bilo isto kao kad bi neko rekao da je KIA kineski auto a ona Korejski brend i to u rangu VW.

 

Pa ti svoj moped nahvali, a to nije fora :P.

 

Mane na mom nsr-u: nema pokazivac kolicine goriva, pokazivac stepena prenosa i nece preko 140 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

KLE - kao i kod nečeg drugog, ne volim poveću težinu.

 

Drugo - prezime, bolje bi bilo da se preziva Honda, npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Kymco Pulsar 125

Pa ja sam rekao sta je mana. Nije to mala stavka kad neka budala pocne da vam soli pamet i drzi predavanje o vasem motoru kako je to sve isti ****c, zvao se Kymco, Keeway, Sprint, Baotian,....BLA,BLA,BLA! Ne znam za ostale, ali to me uzasno iznervira, a znas da se ne vredi raspravljati sa stokom. Ne moze nikada biti isto Vespa i Aprilia Sportcity na primer...to su dva sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

KLE:

 

- Menjac, kada se naviknete sve je okej, ali nije bas savrsen.

- Sediste na modelima 1. i 3. serije.

- Kocnice

- Mekane prednje vile.

- Lose postavljena masina, tj. agregat, komplikovano je doci do svecica, i tako su namestene da sve upadne tu gde su, od mrtve pcele do prasine.

 

 

Sve u svemu, ima mana, ali zaista u tom motoru ima nesto. Cini me zadovoljnim, imam potpuno poverenje u njega kad ga vozim, ne mogu to da objasnim, imali smo par situacija, i izvukao je moje greske. Ne bih ga menjao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

voleo bih 6-tu brzinu,zbog ekonomike,malo mocniju prednju kocnicu...i da je jos malkice uspravniji polozaj sedenja..ostalo je jako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ja sam rekao sta je mana. Nije to mala stavka kad neka budala pocne da vam soli pamet i drzi predavanje o vasem motoru kako je to sve isti ****c, zvao se Kymco, Keeway, Sprint, Baotian,....BLA,BLA,BLA! Ne znam za ostale, ali to me uzasno iznervira, a znas da se ne vredi raspravljati sa stokom. Ne moze nikada biti isto Vespa i Aprilia Sportcity na primer...to su dva sveta.

inace, Kymco nije made in Korea, nego made in Taiwan :P ali i dalje nije kinez :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

mane x9-ke 182 ccm:

1)digitalna tabla koja je osetljiva na sve vremenske prilike,

2)nedostatak kurble,

3)povelika tezina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Pa ja sam rekao sta je mana. Nije to mala stavka kad neka budala pocne da vam soli pamet i drzi predavanje o vasem motoru kako je to sve isti ****c, zvao se Kymco, Keeway, Sprint, Baotian,....BLA,BLA,BLA! Ne znam za ostale, ali to me uzasno iznervira, a znas da se ne vredi raspravljati sa stokom. Ne moze nikada biti isto Vespa i Aprilia Sportcity na primer...to su dva sveta.

 

Kymco je zmaj, favorit iz senke, ali nemoj da se cimas oko toga sto ih mesaju s kinezima, opusti se, vozi, uzivaj :moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

KLE:

 

- Menjac, kada se naviknete sve je okej, ali nije bas savrsen.

- Sediste na modelima 1. i 3. serije.

- Kocnice

- Mekane prednje vile.

- Lose postavljena masina, tj. agregat, komplikovano je doci do svecica, i tako su namestene da sve upadne tu gde su, od mrtve pcele do prasine.

 

 

Sve u svemu, ima mana, ali zaista u tom motoru ima nesto. Cini me zadovoljnim, imam potpuno poverenje u njega kad ga vozim, ne mogu to da objasnim, imali smo par situacija, i izvukao je moje greske. Ne bih ga menjao!

Ovo ja mogu isto navesti i kod GPZ-a mada npr meni je menjac sasvim ok. Sediste- neudobno za malo dalje voznje kao i kod vecine low budget motocikala. Kocnice- definitivno! Prednje vile- moje i ovako nisu u redu, jedna nema ulje pa mi smeta- pre mi nije smetalo. Teska zamena svecica- nije bas tesko osim sto treba poseban kljuc, malo tanji prsti... i da upada sve zivo tako da treba prvo izduvati kompresorom pre odvrtanja. Nije mi jasno samo ko je projektovao tako da malo nepaznje moze da vam svasta upadne u cilindar <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Moj Kymco Pulsar 125 nema mane, kupio sam ga NOVOG i radi ko svajcarski sat! 1nanana.gif1jezik.gif Jedina mana mu je to sto ga 99% ljudi smatra proizvodom kineske industrije, sto uopste nije tacno. Motocikl je Korejski i neuporedivo viseg kvaliteta od nekog tamo keeway-a i mnogih drugih pravih kineza. To bi bilo isto kao kad bi neko rekao da je KIA kineski auto a ona Korejski brend i to u rangu VW.

 

Imam Kymco Agility 125 i imam isti problem. Mada vidim da ni ti nisi dobro upucen tako da ja na tvom mestu ne bih osudjivao ljude koji kazu da je kinez. Da je viseg kvaliteta to jeste, ali ne moze da se poredi sa japancima, nemcima, italijanima.. Pricam za modele do 2010, 2011. Noviji su bolji i brend postaje ozbiljna konkurencija malo pre pomenutim.

 

Inace mane mog motora su neudobno sediste i slaba zastita za kolena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4683 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moj Kymco Pulsar 125 nema mane, kupio sam ga NOVOG i radi ko svajcarski sat! 1nanana.gif1jezik.gif Jedina mana mu je to sto ga 99% ljudi smatra proizvodom kineske industrije, sto uopste nije tacno. Motocikl je Korejski i neuporedivo viseg kvaliteta od nekog tamo keeway-a i mnogih drugih pravih kineza. To bi bilo isto kao kad bi neko rekao da je KIA kineski auto a ona Korejski brend i to u rangu VW.

 

Druze u maloj si zabludi, Kymco nema veze sa Korejom !!! To je zvanicno kineski motocikl sa proizvodnjom na Taivanu (koji pripada repoblici KINI)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kymco

 

Ne kazem da nije dobar...... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

SV650S Prvi model:

Losa (mekana) prednja viljuska... Posle je reseno.

Mogao bi da ima pokazivac temperature.

Neki kazu na S modelu polozaj sedenja. Ko sta voli, meni ne smeta, volim da sam vise na rukama, da ledja manje trpe. (doduse, posle 600-700 km u toku dana, nije bas zajebancija, ali kakav god motor da je, posle ovoliko neki deo tela odumre :) )

 

Nema merac goriva ali ima 2 rezima lampice za rezervu i preko 50 km autonomije na rezervi, tako da mi ovo ne smeta.

 

Prednosti: kilaza, potrosnja, L2, obrtni moment... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Kymco Pulsar 125

Fabrika i sediste mogu da budu i u Hong Kongu a i u Australiji, a isto tako nista ih ne sprecava da naprave jednu na Madagaskaru, jer TO NEMA NIKAKVE VEZE s poreklom motocikla. Kymco nije Kineski i nikad nece ni biti, bilo da ga radio u fabrici Rus, Kinez ili Bugarin! Kymco je jedno vreme sklapao Honde dok nije osnovao sopstvenu proizvodnju, a neki modeli imaju cak slicne masine kao Honde iz 80-ih. Keeway i ostali kinezi su nikli iz nicega i prave bofl robu, sto nikako nije slucaj sa Kymcom. Probaj da ostavis bilo koji Kymco na kisi i Keeway, Sprint, Pedu itd...., sutradan svi srafovi zardjali osim na Kymcu. Pa ti sad reci da je on isti ****c i pravi Kinez. Uostalom ne zelim vise nikome da objasnjavam i da se ubedjujem. kome se ne svidja neka kupi Keeway ili Sprint nemam nista protiv.

 

Moj Kymco Pulsar 125 nema mane, kupio sam ga NOVOG i radi ko svajcarski sat! 1nanana.gif1jezik.gif Jedina mana mu je to sto ga 99% ljudi smatra proizvodom kineske industrije, sto uopste nije tacno. Motocikl je Korejski i neuporedivo viseg kvaliteta od nekog tamo keeway-a i mnogih drugih pravih kineza. To bi bilo isto kao kad bi neko rekao da je KIA kineski auto a ona Korejski brend i to u rangu VW.

 

Druze u maloj si zabludi, Kymco nema veze sa Korejom !!! To je zvanicno kineski motocikl sa proizvodnjom na Taivanu (koji pripada repoblici KINI)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kymco

 

Ne kazem da nije dobar...... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Bilo bi lepo da se u poruci napise koji je motor u pitanju pa onda mane, a ne posle mesec, godinu dana da se u profilu promeni ime motora, a u poruci pise za neki drugi.

 

Keeway speed 125 - Pri brzini preko 60km/h tresu se retrovizori. Tvrdo sediste, posle 30km pocinje guzca da bolucka. Siba vetar jer je naravno naked. Fabricke gume lose se ponasaju po kisi, klizaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

najveća mana na mom motoru je vlasnik :D :D :D

 

a osim toga... kočnice bi mogle biti bolje i sistem vraćanja air boxa na karburatore... za ostalo nemam zamerke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Preznojim se dok skinem bocne plastike na mom VFR rc36. Ko ih je skidao zna o cemu pricam,svaki put se cuje ono "krc" 1moto3.gif A kada bi mu permutovao slova (citaj:RVF) bio bi idealan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja