Jump to content

Moto Zajednica

Mane vaseg motora

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Cena, pomalo naporan polozaj sedenja, kada smotas u levo volan ustines prst i nema mesta za suvozaca...

 

Dacu ti ja moju Suzu za tu tvoju Agustu (ne, odbijam da mi ista doplacujes!), i nemas vise tih problema!  ;D ;D ;D

 

Sram da te bude...jednu Suzanu da dash za tamo nekog...shto se potpisuje sa inicijalima...PIH!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Indjija

Cena, pomalo naporan polozaj sedenja, kada smotas u levo volan ustines prst i nema mesta za suvozaca...

 

Dacu ti ja moju Suzu za tu tvoju Agustu (ne, odbijam da mi ista doplacujes!), i nemas vise tih problema!  ;D ;D ;D

 

Sram da te bude...jednu Suzanu da dash za tamo nekog...shto se potpisuje sa inicijalima...PIH!!! ;D ;D ;D

  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Jamaha TDM 850 IMA ima malo tvrdje sediste nego sto bi trebalo da bude .

Do 150-200 km u cugu je solidno,ali posle nije malo tvrdje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

pa potrebna mu je nova zadnja guma jer sam mu ovu spalio pa tesko ide na zadnji uvek proklizava na stranu ostalo je strava imam enduro i supermoto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Tomos BT50, posle 3-4 sata voznje pocinje da zulja dupe i muda, :P , Tomos electronic 90, agregat nenormalno izdrzljiv (przenje non stop, teranje u crveno), jeftini delovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jes da je matora tema al ajd...

procitah malopre da je vrlo tesko ubaciti u neutral na Suzukiju GSF400 Bandit, s obzirom da moj RF400R ima isti agregat, mogu reci da kolegi nesto nije u redu sa menjacem jer moj ubacije u neutral bez ikakvog problema a i vozio sam jedan Bandit400 i tamo isto lepo radi, i drugar takodje ima Bandit400 i ne zali se :D

Stvar koja me JAKO nervira na ovom motoru a to je sto nema centralni nogar, a to je jako korisna stvar i olaksava zivot kad se cisti-podmazuje lanac itd....

Druga stvar koja me malo manje nervira je sto da bi otvrio prtljazni prostor (koji se nalazi ispod zadnjeg sedista) moras prvo da otvoris prednje i onda tek dodjes do male poluge kojom otvaras zadnje sediste, bilo bi bolje da je obrnuto, naravno pozitivna stvar je sto RF ima prilicno velik prtljazni prostor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Moj motor je ok osim što ne ide bar 250, nema 100kg kad je to potrebno, nema aero zaštitu kada je to potrebno, nema više cilindara kada je to potrebno, ne troši 2 litra, nije mu registracija 2000 dinara itd.

 

Šalu na stranu, XT600 je jedan od najboljih motora u klasi, praktično nema fabričku grešku. Ako znate čemu taj motor služi i ne očekujete od njega neke sulude brzine, ubrzanja, skokove od 10 metara i slično, bićete prilično zadovoljni :)

 

Tople preporuke :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Moj motor je ok osim što ne ide bar 250, nema 100kg kad je to potrebno, nema aero zaštitu kada je to potrebno, nema više cilindara kada je to potrebno, ne troši 2 litra, nije mu registracija 2000 dinara itd.

 

Šalu na stranu, XT600 je jedan od najboljih motora u klasi, praktično nema fabričku grešku. Ako znate čemu taj motor služi i ne očekujete od njega neke sulude brzine, ubrzanja, skokove od 10 metara i slično, bićete prilično zadovoljni :)

 

Tople preporuke :yamaha:

Tople preporuke ??? :lol: Pa tema je mane vašeg motora...šta reći :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kao što rekoh, ako znaš čemu taj motor služi, znaš i šta da očekuješ od njega. Ne mogu da kažem da je maksimalna brzina od 150km/h mala, za taj tip motora je to ok. Navodim ovo kao primer.

 

 

Konkretno, meni se ne sviđa što je proces zamene ulja malo komplikovaniji, što nema jači far i to je to. Ništa mi drugo ne pada na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

CB400N '84

 

Potroši sve što joj sipam u rezervoar :D Na makadamu hoće da se ritne i da izbaci guvernal iz ruku, ne bi bilo loše da se doda stabilizator. Strašno loš far, kompromis je ugradnja ksenona. Suviše 'kruto' zadnje vešanje za naše domaće 'puteve'. Fabrički guvernal suviše uzak za nas balkance, mora da se stavi neki širi. Malo mesta ispod sedišta. Nedostaje kurbla, pored dugmeta. Suviše miran rad, ponekad u vožnji ni ne znam da li motor radi.

 

I posle dve godine ne mogu da se naviknem na redovno podmazivanje lanca (predhodni motor Jawa TS sa zatvorenim lancobranom, napuniš masti i zaboraviš) :zvizduk:

 

Za grad savršena, okretna kao čigra, menjač kao duša, za srednja putovanja (200-300km dnevno) vrlo udobna i solo i u dvoje, strašno voli krivine i obaranja. Relativno laka, 185kg prazna pa dozvoljava i dosta manevrisanja u mestu. Taman dovoljno snage u nižem i srednjem opsegu a kad zatreba, od 6000 eksplodira 8) Potrošnja do 100kmh 4-4.7L. Izdržljiva kao mazga. Jednostavna vazdušara sa prostim održavanjem.

 

Old school naked, za ljubitelje. Dosta ljudi je prepoznaje.

 

Jawa TwinSport 350 '87

 

I ova je trošila koliko god da joj sipam :D Jedina mana je loš kvalitet delova koji mogu da se kupe kod nas. Da je bilo više para, naručivalo bi se iz Češke direktno. Pravljenje mešavine smara 4T društvo, u zajedničkim vožnjama (ali to i nije neka mana motora već njihova :P ).

 

Jako udobna za srednja+ putovanja (sa njom sam prelazio i po 400-500km dnevno), specifičan zvuk i vibracije koje nikad neću zaboraviti! Neutral iznad četvrte zlata vredi, kao i neutral ispod prve, kao i razdvajanje kvačila između svake brzine :moto3:

 

Apsolutno je u centru pažnje jer nema ko je nije vozio kad je bio mlad. Prost motor da prostiji ne može biti, polugeneralnu možeš pored puta da radiš.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Mali rezervoar! Samo 11l, mada . . . nebi ja tu nista diro! :lol:

 

Rezervoar bi trebalo da ti je 13l (opet je mali :neznam:), ali uhvatis ritam dosipanja goriva na svakih 200-nak km i nikada ne moras da koristis "rezervu" (za oko 50 km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

ИЖ Планета 4 - trese ko blesav ali to i nije tako lose, otvorim privatnu kliniku za razbijanje kamenja u bubrezima, pacijent sam bira broj obrtaja :)

ZXMCO ZX125GY slabasno celjade, mada dobro za pocetnike i gradsku voznju... i atare :takoje:

Honda XL600LM i verovatno ostale jednocilindraske masine sa mnogo kubika - vibracije i leti na semaforu/guzvi kada upekne zvezda od gore a motor od dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

moj dr trese na leru i odlazi bregasta na oko 40000 km narocito kod primeraka koji se losije odrzavaju...

sediste je prica standardna kod ovakvih modela-tvrdo!

kada bi me neko pitao za savet sta da kupi,preporuci bih mu poboljsanu masinu,

a to je freewind ili dr ali modeli posle 95 og godista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja