Jump to content

Moto Zajednica

Mane vaseg motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

SUZUKI SV 650 S, K4

 

Kod mene je tek nekih mesec dana i za ovih hiljadu i nesto km sam generalno zadovoljan, potrosnja oko 6, snaga vec od malih obrtaja - ZIVELI V2 MOTORI. Odradio sam samo zatezanje zadnjeg amortizera na najtvrdje jer je bio premekan i malo je znao da leluja u brzim krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

- Aprilia Classic 50 ccm.... Izmišljena za grad. Minijaturni kruzer sa vodenim hlaðenjem, rezervoarom od celih 12 litara i smešnom potrošnjom.

Jedina nazovi mana (mada šta èovek da oèekuje od 50kubika) je manualni menjaè sa 5 brzina koji æe te šaltovati poprilièno ako želite da se "žustrije" vozite

 

- Honda cb750f iz 1981.....Teško kao tuè i još malo preko. Koènice-standard iz 80ih, vešanje takoðe. Za gradsku gužvu neprikladna, preko 140-150 km/h takoðe, o delovima i održavanju da ne prièam.

Neko bi rekao, beži od groba što dalje....verovatno je i u pravu.

 

Meðutim, ja sam želeo ovaj motor skoro èetvrt i konaèno ga imam i zadovoljstvo koje mi pruža u poslednje dve i po godine kompenzuje sve ono gore navedeno. 8)

Suma sumarum, samo za zaljubljenike da ne kažem "pacijente" :wink: .

Za ostale (koji preferiraju naked motore) preporuka, kupite horneta 900 (u centru S je jeftiniji od horneta 600) i da vas bog vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Honda XL 600 RMG PD04

 

Zagrevanje od najmanje 5 minuta, vetar u kosi i oko nje :(, da staneš treba ti padobran ???

 

Prednosti (ako i to nekog zanima) - ide 'de oćeš, i voli da se vrti na 4-6 k obrtaja...

 

Toliko i ukratko... Čisto da se zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

sta reci, MZ, svi ste ga bar nekad provozli. Kao vec receno koliko para, toliko muzike, s'tim sto ovde ima vise muzike. Za nekih 500 eura koliko vredi, mnogo je bolja opcija od razdrndanih skutera, Jawe, IZa... Jedna pohvala, izuzetno funkcionalan motor, skoro nikada se ne kvari, ako ga iole redovno odrzavas.

 

Jedine mane:

 

Ubi ulje, po pumpama prodaju nekvalitetno pa stalno vučem neke flaše sa sobom po putovanjima.

 

I kurbla, pa smučilo mi se skakanje po motoru da bi upalio iako pali na drugu...

 

 

Sada sam zamenio po spisku oko 25 krupnijih stavki (lanac, lančanici, semerinzi viljuške, sva maziva, elektrika...) i sve je koštalo 100 evra.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kawasaki EN500, mane: KAjs umesto lanca iz ogromne prednosti, jer nema odrzavanja, traje tri puta duze od lanca i amortizuje udarce od gasa, prelazi u ogromnu manu kad pukne, em ga nema, em kad ga nadjes kosta 500e bez remenica, veseloooo >:(

Rezervoar mu je, po meni isuvise mali (model do 95), bilo bi idealno da je duzi desetak cm. Sve ostalo, izuzetno ;D

 

Yamaha xt600z 3aj tenere: Ide fantasticno po svim terenima bez obzira na putne uslove. Mana je sto vibrira malo vise za moj ukus, pogotovu preko 90km/h, (ok. jednocilindrik, mozda mi se cini jer kawa ima dva cilindra i potpuno smiren rad), losa zastita od vetra, jaka opruga gasa (ne znam da li je opruga originalna), ostalo javljam kad je malo vise izvozam, mada nisam primetio nijednu specificnu manu do sad. E da, trosi 4-4,5l, da nije suvise malo ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

UVEK SAM VOZIO HONDE. OVO MI JE DRUGA YAMAHA I IMA PAR MANA A TO JE DA MALO TROŠI ULJE AKO JE TRPAŠ, IMA 5 BRZINA I ZOVE SE YAMAHA..  SLEDEĆI MOTOR JE XX  ILI BMW GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

za hondu transalp jedina mana zicane felne i sto je kolega rekao prostor za alat  ;)

 

 

Ne znam zasto je mana felna sa zbicama...

Kod mene postoji kutija za alat, montirana ispod sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

transalp bi trebao da ima kutiju za alat sa leve strane pored oklopa i otvara se na ključ.. ako ti je to dovoljno, a za hondu je dovoljno pošto se nekvari...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mane, pa ne znam zavisi kako za koga. S obzirom da je 125ccm i 4t mislim da je snaga i obrtni moment solidna za tu kubikazu motora. Zadnja kocnica nije disk vec dobos, nije obracano paznje na neke detalje, kao sto su nogostupi(zavareni su i mnogo prosto izgledaju) A sto se ostalog tice sasvim sam zadovoljan, jer je odnos cena/kvalitet sasvim dobar da ne kazem odlican. Preporucio bi ga svakom ko pocinje da vozi motor, jer je pouzdan, malo trosi, i nije previse brz. E da mana mu je sto je zadnja guma 90/90 18, mada i ovako sasvim solidno drzi u krivinama ali moze da se stavi i 100 ili 110/90 18 ali zbog te gume zrtvujes snagu tako da je ipak bolje ono fabricko. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

za hondu transalp jedina mana zicane felne i sto je kolega rekao prostor za alat  ;)

 

 

Ne znam zasto je mana felna sa zbicama...

Kod mene postoji kutija za alat, montirana ispod sedista.

I Po meni mana nisu zicane felne, ako se iskrivi lako je ispravlja sposobniji bicikl-majstor, za felne bez zica je ipak potrebna opremljenija radionica. Kutija za alat postoji na svakom TA, ali je od plastike i na dohvat ruke, pa lako zavrsi u necijem dzepu, verovatno je zato i nemamo svi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Uh, Wulfi, al si recito opisao mane, sad mi je sve jasno ;D Znam ja da je to vrh masina, znam da je all the best, ali napisi nesto vise da ne pomisle ljudi da je dobra samo zato sto je jeftina ;)

Po meni, zicana felna, pogotovu za enduro bajk, moze biti samo prednost, nikako mana. Mozda covek misli na fizicki izgled, pa mu je lepsa alu, felna, mada ja brate volim zicane, teze pucaju, zice "disu" i vrse funkciju amortizera, zamenjive su sto je fantasticna stvar nedje u Sibiru i protok vazduha je slobodan, sto je veoma bitno kod hladjenja diskova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Nigde nisam video daj e neko naveo mane VFR-a...

 

 

...ali to je nešto sa čime se moramo pomiriti.

 

 

P.S. Zna pomalo da popije, zna da joj zvekne regler češće nego što treba...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Cagiva T4 350R ova moja ovde shto sluzi kao avatar. Nisam neshto iskusan pa da moje ocene budu relevantne ali moja najveca zamerka je kurbla. Dok nisam ushao u shtos cevanicu sam odrao. Nema merac goriva ali to i nije neki problem, ali nema ni obrtomer a to me vec nervira. Ubrzava ko blesav ali mu krajnja brzina nije jacha strana. Ja sam ga vozio 130 sa zenom pozadi to mu dodje oko 160kg kapiram da moze do 150 ali nisam neki ljubitelj velike brzine tako da mi brze i ne treba.

 

Volim je jer nece da me ostavi na putu. Sa svojih 150kg izuzetno je dobra za manevrisanje po offroud-u, ima fantastichan zvuk i troshi taman za moj skromni budzet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Z750 , model 2006 - valjalo bi da mu je malo tvrdja prednja vilica, pri jacem kocenju zna da "potone" previse naprijed. e da, potrosnja guma je dosta brza ;)

K1200S - nemiran rad pri malim obrtajima(do 3000 rpm). zastita od vjetra, vjerovali ili ne, iako ima vizir, tek pocinje da djeluje preko 160km/h  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Cena, pomalo naporan polozaj sedenja, kada smotas u levo volan ustines prst i nema mesta za suvozaca...

 

Dacu ti ja moju Suzu za tu tvoju Agustu (ne, odbijam da mi ista doplacujes!), i nemas vise tih problema!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja