Jump to content

Moto Zajednica

Mane vaseg motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Kawasaki ZZR-1100 snažan i provereno dobar agregat' date=' udoban i udvoje, ekonomièan, stabilan i preko 250km/h!!! mana- prednji kraj kao da je [b']tudji[/b], nikakav oseæaj prednjeg toèka, spora geometrija, jako tvrdoglav u krivini, èudne (skoro pa loše) koènice 8)

 

 

ovo se sve odnosi i na mlaðeg brata kawasaki zzr600, osim onih 250kmh :mrgreen: ! ja bih još dodao i da je mnogo ružan gledano direktno spreda, èim se malo pomeriš u stranu - lutka od motora!

i ovoga sam se setio, kawa uništava gumene ublaživaèe u zadnjem toèku, ali to rešava pravljenje istih od neke izuzetno tvrde gume.

 

 

mz251, slaba prednja koènica, loša ciklistika, i tvrd zadnji kraj. plus naravno regler. ovde jedna velika napomena koliko para toliko muzike, stim što kod MZ ima ipak više muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Gledano sa aspekta za sta je pravljen jedina mana su mu koji mm vise postavljeni heblovi (sto ide malko u korist touringu), ali to je moje cepidlacenje jer je sve to u okviru klase. U 2005. godini kada je ovaj motor izasao, od konkurencije jedini brzi je bio kRawasaki 636. Ovo je prva R6 sa USD viljuskom i prednjim tockom profila 70 (isto kao kod hiljadarki) sto mu daje fenomenalnu preciznost i stabilnost u krivini, a zbog male mase i kraceg medjuosovinskog rastojanja i dalje ima okretnost i zustrost, sto je zastitni znak klase 600. Ravnomjeran izliv snage (kriva snage je linearna), tada najbolji u klasi. Takodje, zbog polozaja heblova, sjedista i noznih oslonaca, najpogodniji u klasi sa aspekta duzeg puta (kako li to tek onda boli kod ostalih...). Ipak, ne bih pricao o tome kako je naporan za put i za grad, kako ima losu aerodinamicnu zastitu i bla bla bla... jer ovaj motor nije za to napravljen, njegov cilj je jasan --> trkacka staza! Obecao sam Caletu da cu napisati sve detaljno o ovome motoru u jednom clanku pa ce tamo biti sve mnogo jasnije i opsirnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Suzuki TL - zahteva malo jaèe stiskanje ruèice koènice. Mana je i zadnji amortizer jer je suviše blizu zadnjem cilindru pa se dešava da posle nekoliko godina poène da cijuèe. Na malim obrtajima je surov - ovo i nije mana ali zahteva malo prilagoðavanje. Meni je odgovaralo što je jak na malim obrtajima, može da se vozi kao auto, na 2-3 hilj. obrtaja. :)

Honda XX - kao što reèe Evil, našao bih i ja XX-u nekoliko mana ali je svaka od tih mana upravo ono što su konstruktori hteli sa tim modelom, tako da ... æutim, ke*am, i brzine menjam... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Yamaha XT550. Preteca XT600. Nema veze sa XT500 ni po ramu ni po masini, samo po generalnoj koncepciji i ideji. Ima mehanicku obrtaljku, za razliku od XT600 koji je nema uopste. Za danasnje pojmove mozda malo ruznjikav. Mane:dobos napred i pozadi i kurbla.

Kawa KLR650 Tengai. Posebna kategorija motora. Na oko lep, medjutim opsti utisak kvare plastike loseg kvaliteta. Masina je sa druge strane proverena i dobra, ali bez mnogo snage na nizim obrtajima, nasuprot Jamahi Xt. Meni se ovaj motor uopste nije svideo, a izdrzao sam jednu sezonu sa njim. Od retkih stvari koje su mi se svidele je bio zvuk na visim obrtajima u voznji. E da, i niska potrosnja 4.5-6l.

Yamaha XTZ750. Cudo od motora. Napravljena krajem osamdesetih, da lici na pobednicke modele iz Dakara. Tehnicki, jedino sto ima slicno sa njima je oblik kucista motora i cilindara. Tezak, 235kg, jak (nekada najbrzi serijski enduro), ali sa lepo rasporedjenim, linearnim razvijanjem snage. Ozbiljne mane koje je odmah po kupovini ST potrebno sanirati: ram puca na dva mesta sa leve i desne strane pa je potrebno to preduprediti i postaviti ojacanja (2000 din), zameniti regler ako nije novi tip i proveriti istrosenost emulzionih cevcica u karbovima. Kada se to zavrsi, motor ce uz redovno odrzavanje sluziti dobro i dugo.Prednji diskovi bi mogli biti veci, moguca je konverzija na 320mm (uz sitnicu od oko 450e).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako da napisem nesto, a da mi Afrika to ne zameri? :) Ja bih, recimo, voleo da ima 6 brzinu i jacu prednju kocnicu. Kad treba nesto raditi na masini, mora dva sata da se rasklapa - oklopi, sediste, rezervoar... Svecice ni ne pokusavam da promenim jer je nepristupacno (za prednji cilindar bi morao da demontiram levi hladnjak) Ali, oko masine i ne zelim da radim, (a i nema sta da se radi) pa to bas i nije mana. Ipak, sa zaviscu gledam BMW boksere kojima je svecica, ventili, karbovi i ostalo na dohvat ruke, stavis klupicu pored motora i radis. Zastita od vetra bi mogla biti bolja, tako da cu za sledecu sezonu promeniti vizir. Na spisku su jos i centralni stalak i crash-barovi, jer su plastike izuzetno skupe i teske za nabavku.

 

Eto, nista strasno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Zanemaricu u ovoj diskusiji estetske i konzmeticke probleme, te se držati suštine - Agregat, ram, izdržljivost, pouzdanost, potrošnja, rentabilnost...

 

Nakon gomile krša koji je prošao kroz moje ruke i pod dupe, nekako mi se èini da sam zatvorio krug prevoza na dva toèka. (U planu je neka cvajka do 200 ccm cross, ali to kad legne 13. plata :) )

U garaži je trnutno Africa, oprana i podmazana, èeka sledeæu vožnju van grada, i Liberty koji cimam po gradu i na posao, evo ga dole ispred firme :)

 

-E sad, imam utisak da se Honda sa trenutnih 40.000km polako razradila, i da apsolutno osim guma, ulja, koènica i filtera, nema drugih investicija. Pošao bi na kraj sveta, i ne bi postavio pitanje da li bi izdržao motor, nego da li bih ja izdržao toliki put. Osim težine od 230kg, drugih zamerki na motor nemam. Naravno konjiæa uvek nedostaje, pa i posle jedne sezone na R1, ali to je subjektivni doživljaj i nema potrebe diskutovati.

Sve što je primetio Lalajko stoji, ali je takvo tehnièko rešenje bilo neophodno da bi što veæi teret bio smešten u osi rama motora, i zato dobio na povoznosti. A i takve stvari se rade jednom godišnje na motoru i nije mi problem da skinem rezervoar, hladnjak i ostale stvari.

Takodje mi ne odgovara fabrièki windshield, i moraæu ili da ga produžim ili zakrivim na obodu, jer mi kovitla pravo u visini oèiju i smeta mi žešæe i pri malim brzinama.

 

-Liberty je apsolutno savršen prevoz za grad, i tu nema dileme niti dalje prièe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Najveca mana po meni tockovi od 10".Kocnice bi takodje mogle da budu bolje,ali zato kad sednem na nju i uhvatim onaj sirok koman imam utisak kao da sam na dragstaru (najmanje) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Yamaha XTZ 660 Tenere, model 4BW ( razlike u modelima èine SAMO

razlike u karbovima ), 1996:

 

Prednosti:

- izrazito lako upravljiv motor ( bolji za klasu od XT 600E ), vrlo lako

prebacivanje težine u zavojima

- relativno lagan ( moj je težak 165 kg, serijski ima 171 kg no Arrow

auspuh je lakši 6-7 kg od serijskog )

- solidan rezervar od 20 litara, mala potrošnja

- odlièna aerodinamika za enduro, uopšte nema otpora za prsa i ruke

- dobar zadnji amortizer ( plinski monocros ), regulacija tvrdoæe opruge

i rebounda

- odlièan za vožnju po makadamu obzirom na velièinu i èinjenicu da je

to ipak putni enduro, predvidljiv, dobro drži pravac

- generalno vrlo pouzdan - prešao sam enormnu kilometražu uz jedan

rebore, zadnje tri godine sam odvezao 50.000 km bez i najmanjeg

problema, ukupno motor ima skoro tri puta toliko

 

Nedostaci:

- neki modeli vole popiti ulja

- prosjeène koènice, serijski malo mekan prednji ovjes

- uzak i tvrd sica ( cijena položaja za vožnju u stojeæem položaju )

- manjak nekoliko konja serijski ( moj je malko jaèi )

 

Inaèe sam imao i XTZ 750, XT600E i TT600E. Kad se zbroje svi plusevi i

minusi, najzadovoljniji sam sa XTZ 660.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
U 2005. godini kada je ovaj motor izasao' date=' od konkurencije jedini brzi je bio kRawasaki 6[b']36[/b]. Ovo je prva R6 sa USD viljuskom i prednjim tockom profila 70 (isto kao kod hiljadarki) sto mu daje fenomenalnu preciznost i stabilnost u krivini, a zbog male mase i kraceg medjuosovinskog rastojanja i dalje ima okretnost i zustrost, sto je zastitni znak klase 600. Ravnomjeran izliv snage (kriva snage je linearna), tada najbolji u klasi. Takodje, zbog polozaja heblova, sjedista i noznih oslonaca, najpogodniji u klasi sa aspekta duzeg puta (kako li to tek onda boli kod ostalih...

 

brate pa tema je bila MANE vašeg motora, ovo je hvalospev Yamahi R6, pusti to. :roll: nije lepo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
U 2005. godini kada je ovaj motor izasao' date=' od konkurencije jedini brzi je bio kRawasaki 6[b']36[/b]. Ovo je prva R6 sa USD viljuskom i prednjim tockom profila 70 (isto kao kod hiljadarki) sto mu daje fenomenalnu preciznost i stabilnost u krivini, a zbog male mase i kraceg medjuosovinskog rastojanja i dalje ima okretnost i zustrost, sto je zastitni znak klase 600. Ravnomjeran izliv snage (kriva snage je linearna), tada najbolji u klasi. Takodje, zbog polozaja heblova, sjedista i noznih oslonaca, najpogodniji u klasi sa aspekta duzeg puta (kako li to tek onda boli kod ostalih...

 

brate pa tema je bila MANE vašeg motora, ovo je hvalospev Yamahi R6, pusti to. :roll: nije lepo... :D

Pa u domenu koriscenja nema manu osim gore napisane :D A glupo mi da napisem samo jednu recenicu pa reko ajde da kazem jos koju :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Yamaha DT 80, 12ks - 6 brzina,menjach perfektan .. Odlichan bajk za grad,i teren .. lak,mali 110 kg-a .. potroshnja izrazito mala (3 - 4.5l) .. spora za bilo kakaw dalji put .. i do N.Sada je awantura ..

 

Suzuki DR 350, 30ks - 6 brzina,menjach solidan(preweliki hod za moj ukus) .. Dowoljno mali za grad,i dowoljno weliki za put po lokalu,srednja tezina negde oko 135 kg-a .. zwer na terenu,potroshnja zadowoljawajuca (4 - 5l) Nemam zamerki,osim mozda kikstarta koji su reshili na nowijem modelu anlaserom..

 

Honda CBR 1000F, 136 ks - 6 brzina,menjach perfektan ..Sjajan turistichki motor,sportskih karakteristika i odlichnih performansi.. Suwishe uska namena (put) .. Teshka i dugachka za grad .. 250 kg-a ..potroshnja (6 - ??) .. udoban,pouzdan,brz .. sa touring wizirom nudi potpunu zashtitu od wetra ..

 

Mane - Neadekwatni kochioni sistem za taj gabarit motora shto je na kasnijim modelima doradjeno,zbog tezine brzo jede gume i plochice .. i pored full oklopa i grejanja, stopala ostaju nezashticena od wetra pa se usled 300 - 400 km-a pochinje osecati hladnoca na nogama.Mozda premekan zadnji amortizer za Srpske putewe (narawno u opciji max. opterecenja - 2 choweka + koferi) .. mali klirens po terenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Pa u domenu koriscenja nema manu osim gore napisane :D A glupo mi da napisem samo jednu recenicu pa reko ajde da kazem jos koju :mrgreen:

 

eeee, vidiš šta ti je sponzorski ugovor, nesme èovek ni da zucne! :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

ducati,nedostatak:preskupi delovi,losa servisna mreza i zajedljivi komentari na italijane!sve ostalo ,skoro bez mane! :redflag:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

MZ ETZ 251 - mali, zgodan, jeftin za odrzavanje, dobar za pocetnike...

- 2T, nesiguran u krivinama, nezna radilica, KURBLA ...

 

Honda CBR600F 90'- Samo sam probao ovaj motocikl i odusevio se,tako lepo

lezi, lepo koci, lako se upravlja... Jedino zameram na

tisini.

 

Yamaha FZR600 90' - Samo sam probao ovaj motocikl i razocarao se, suvise

je grub, visok, krut, tvrd na gasu. Jeste da lepo izgleda ali

deluje kao da je za opasnije i iskusnije bajkere, a takvi

voze i opasnije masine!

 

Suzuki GSX750F 93' - Za sada mi smeta samo malo visina, tesko ga je gurati

sa sedista i okretati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Mojim BMW-eima je mana:kad je slab akomulator ABS nece da radi i onda moram da kupim nov akomulator iako motor jos uvek pali na dugme(kurble i nema).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sta reci, MZ, svi ste ga bar nekad provozli. Kao vec receno koliko para, toliko muzike, s'tim sto ovde ima vise muzike. Za nekih 500 eura koliko vredi, mnogo je bolja opcija od razdrndanih skutera, Jawe, IZa... Jedna pohvala, izuzetno funkcionalan motor, skoro nikada se ne kvari, ako ga iole redovno odrzavas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
Honda XL1000V Varadero - Mozda mu za neke zajebane manevre fali rikverc.

Pa kada tebi tolikom fali rikverc,šta æe sve faliti onima koji su za glavu niži...? :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Dok sam vozio druge motore trerao sam od sebe Kawasakiste koji su se parkirali uz mene rijeèima :"Mièite to èudo od mog motora,to je prelazna bolest!"

Kada sam ga kupio,svi su me peckali zbog toga,ali...trpim.

 

Mane Kawe ZX 12 R....??? Potrošnja...kad se drži 250-300 km/h,troši kao dvije Volge ( ako se sjeæate "èuvene ruske ladje" ) i ..."kratak" kilometar sat,hoæe kazaljka da obiðe i udari u ekser i sa druge strane...uuuuh,ala volim tu njenu manu? :roll: :roll: :roll:

hRgIB_zx12rfront400pwv9.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Hyo GT650R, koreanac...Tezak, oko210 kg! Menjac Tvrd, ali precizan, mozda mu fali 7 brzina, jer u sestoj uvek ima i visak snage, potrosnja sitnica, mozda kasno razvija svojih 79 konja - tek na 9 hiljada a ja ga vozim na 7 najvise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Honda cb 500s, jedina mana joj je slaba zastita od vetra tako da iznad 160km /h vetar svarno postaje dosadan . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Gilera 200 VXR - mali tockovi, nekako cudan/neprijatan osecaj u krivinama. Sve ostalo je odlicno!

 

Kawasaki Versys - plastike zuje na odredjenim obrtajima (vrlo lako se da srediti), neki se zale na mali vizir ali meni je ok, nikako da steknem to poverenje u kocnice koje imam na Gileri.... (sto se ostalog tice, nisam merodavan jer mi je ovo prvi motor.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja