Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice - prepoznavanje

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ma fora je da napravis bas kao sto si mislio nesto upecatljivo a logo i adresa sajta samo da pisu na tome. Po meni ne treba prepravljati BJB logo u novo ruho nego samo na neku zamisljenu varijantu dodati cisto da se zna ko su tvorci toga.

 

Ovako na primer cisto da shvatis poentu

 

C8ejl_babyonboardcopy.jpg

CvDY8_imagescopy.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ispravio me jager (hvala :) ), nisam se lepo izrazio..

Odmaraj pogani, nacrtaću ti ja u paintu ili na papiru pa scan, nigde se ne žuri nikome...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

A šta fali BJB logou i tekstu "BIKER INSIDE" ?

 

Pogani, pohvala za trud, medjutim po meni ne valja. Ovako izgleda kao modifikovani logo BJB-a i ništa više. Bez uvrede!

 

Logo sa tekstom si hteo - logo sa tekstom si i dobio...

 

No, nema ni veze...

 

 

Odmaraj pogani, nacrtaću ti ja u paintu ili na papiru pa scan, nigde se ne žuri nikome...

 

Nekima se zuri (ne i meni)... Najbolje da odmorimo par dana da se sve slegne. Ti maxxo ne odmaraj, crtaj to pa salji :) (kao i ostali koji imaju neku ideju)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Logo sa tekstom si hteo - logo sa tekstom si i dobio...

 

No, nema ni veze...

 

 

Pa ima veze... vidim da si se naljutio, stvarno mi nije bila namera da omalovažavam tvoj rad ili da te uvredim na bilo koji drugi način.

 

Mislio sam logo sa tekstom, ne tekst u logou. Dakle ovako: obična, pravougaona nalepnica, recimo 25x5 cm. Sroz na kraju BJB logo visine recimo 4cm, bez izmena, a ispred njega jednostavno tekst BIKER INSIDE. Obična, neserifna slova (Arial Black, npr).  Jedna jedina boja u štampi, na prozirnoj nalepnici. Eventualno 2 boje, da logo bude u jednoj, a tekst u drugoj boji, mada je i jedna boja dovoljna.

 

Nadam se da si skapirao na šta mislim :)

 

Ja sam dugo radio pripremu za štampu u štampariji, medjutim sada imam jedino mali netbook sa očajno malom rezolucijom. Otvorim li Corel ili Photoshop, vidim samo toolbox :) Usput ni miša nemam, već bodem po touchpadu, pa sad zamisli kako mi je :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imam predlog od Gosn Đure Vidik, nekadašnjeg motorciklistu veterana iz bezbednosti saobraćaja koji trenutno nije u sitaciji da tera 2 točka. Predložio je jednu jasnu simboličnu grafiku, silueta auta  = silueta motora, nešto slično znaku zabranjeno preticanje. E sad dal ovde ili u temi nalepnica-bezbednost ne znam.

 

Jager, ja nisam pobornik korišćenja stranog jezika na domaćem terenu u bilo kom segmentu društva, neće nas to ni po čemu učiniti kvalitetnijim no što jesmo. Takođe, oni najtuplji tupci ni maternji ne znaju a kamoli engleski. I najmanje su nam opasni strani putnici namernici koji inače dolaze iz daleko civilizovanijih sredina gde je motor ispred auta po prioriteti zaštite.

 

Pagano, daj, niko te ne podcenjuje nekim savetom i kritikom, čak šta više svi smo ti zahvalni na trudu koji si jedini ovde pokazao a sigurno ima dosta znalaca fotošopa. Da i Besomar se pojavio al brže bolje uteko pred našim atacima. Ajmo ljudi, neće nikom dlaka sa glave pasti, svi smo naši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Pa ima veze... vidim da si se naljutio, stvarno mi nije bila namera da omalovažavam tvoj rad ili da te uvredim na bilo koji drugi način.

Pagano, daj, niko te ne podcenjuje nekim savetom i kritikom, čak šta više svi smo ti zahvalni na trudu koji si jedini ovde pokazao a sigurno ima dosta znalaca fotošopa.

 

 

Ma nisam mali da se ljutim... :) Nego svi imaju probleme i onda sa tim problemima dodju ovde da "titraju" nekom (svakom) i onda opet ne valja... Jednostavno sam pukao na zivce i eto... Dakle ne ljutim se ni na koga od vas posebno, nego na VAS kao celinu! ;D Salim se! Opustite se! :)

 

Ja sam dugo radio pripremu za štampu u štampariji, medjutim sada imam jedino mali netbook sa očajno malom rezolucijom. Otvorim li Corel ili Photoshop, vidim samo toolbox :) Usput ni miša nemam, već bodem po touchpadu, pa sad zamisli kako mi je :)

 

Znam kako ti je. Ja sam jedno vreme radio sa misem velicine labela i kad se zagreje klikne 2 puta umesto jednom i zatvori mi selekciju! ;D Dakle potpuno te razumem! :D

 

 

 

P.S.

 

1. Morate se dogovoriti sta ce da pise, odnosno kojim jezikom...

2. Da li ce nalepnice biti radjene u jednoj boji na providnoj foliji ili saroliko?

3. Da li da se radi sa logo-om BJB-a ili ne, ako ne odlucite jednoglasno moracemo da idemo na sastanak "ljudi bez kravata".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ista meta, isto odstojanje = Balanseru, utorak?

 

Ja ću okačiti danas neke grube predloge ovde... Ali mi se sviđa ideja gosn Vidik-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1639 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Par reči od ne-bajkera

 

Mislim da je prvo i osnovno da se definitivno odlučite da li je nalepnica namenjena bajkerima za prepoznavanje, ili svima da prepoznaju bajkera.

 

Elem, koliko sam ja shvatio, tema je počela sa idejom da se napravi nalepnica koja bi omogućavala medjusobno prepoznavanje bajkera kad su u kolima. Za tako nešto je forma u vidu saobraćajnog znaka potpuno nepotrebna. Bitno je da bude nešto prepoznatljivo bajkerima, ili, ako idete u tom pravcu, nešto prepoznatljivo bajkerima sa ovog foruma.

 

S druge strane, ako je ideja da akcija bude uopšteno skretanje pažnje na bajkere (bezbednost i sl), forma saobraćajnog znaka jeste bitna, ali je još važnije kako sveukupno izgleda.

Na mog Yuga još koliko danas popodne ide ona nalepnica "ja pazim na motocikliste" (još jednom - hvala Vlajko!), ali (u skladu sa onim što neko već spomenu) kako relativno skoro mislim da se ponovim, na nov auto nalepnica će moći da ide samo ako je zaista vrhunski dizajnirana.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Elem, koliko sam ja shvatio, tema je počela sa idejom da se napravi nalepnica koja bi omogućavala medjusobno prepoznavanje bajkera kad su u kolima.

Za tako nešto je forma u vidu saobraćajnog znaka potpuno nepotrebna.

Bitno je da bude nešto prepoznatljivo bajkerima, ili, ako idete u tom pravcu, nešto prepoznatljivo bajkerima sa ovog foruma.

 

Upravo tako, s'tim sto je BJB znak prepoznatljiv za 90% bajkera bili ono na nasem forumu ili ne!

 

Na mog Yuga još koliko danas popodne ide ona nalepnica "ja pazim na motocikliste" (još jednom - hvala Vlajko!), ali (u skladu sa onim što neko već spomenu) kako relativno skoro mislim da se ponovim, na nov auto nalepnica će moći da ide samo ako je zaista vrhunski dizajnirana.

 

Kazem ja da je estetika bitna u ovom slucaju, nikakve poruke, samo diskrena oznaka za nas, a sto rece @djunta, onim najtupljim tupcima ne bi vredelo sve i da okacimo ceo saobracajni znak na ledja.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nemam nikakvu oznaku ali kad vidim motor napravim mu mesta da prodje i svima blicam :)

Voleo bih da imam nalepnicu.

Ronilacka je mnogo dobra, kad bi mi imali takvu ?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne znam sto gurate taj logo BJB...verujte mi da je to sto je neko rekao da 90% bajkera prepoznaje taj logo cista glupost. Veci deo bajkera koje ja znam nikad nisu ni culi za bjb niti ih isti interesuje.  Mislim da je natpis BAJKER U KOLIMA,savim dovoljan,kao sto pise beba u kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

ne znam sto gurate taj logo BJB...verujte mi da je to sto je neko rekao da 90% bajkera prepoznaje taj logo cista glupost. Veci deo bajkera koje ja znam nikad nisu ni culi za bjb niti ih isti interesuje.   Mislim da je natpis BAJKER U KOLIMA,savim dovoljan,kao sto pise beba u kolima.

 

Njih onda ni nase nalepnice ne interesuju, pa sto bi ih pravili i gurali nekome ko nije cuo za nas forum i ne iteresuje ga.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne znam sto gurate taj logo BJB...verujte mi da je to sto je neko rekao da 90% bajkera prepoznaje taj logo cista glupost. Veci deo bajkera koje ja znam nikad nisu ni culi za bjb niti ih isti interesuje.   Mislim da je natpis BAJKER U KOLIMA,savim dovoljan,kao sto pise beba u kolima.

 

Njih onda ni nase nalepnice ne interesuju, pa sto bi ih pravili i gurali nekome ko nije cuo za nas forum i ne iteresuje ga.

 

 

zato sto sam ja razumeo da je poenta price da se zna da je vozac po nacionalnosti bajker...a ne clan foruma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Jel mozemo i na celo da istetoviramo, kada idemo peske da se prepoznajemo?

 

to je kuL, podržavam!  ;)

 

Evo mojih nekih ideja, iskreno - za mene je teško da grafičkim izvedem uklapanje bjb logo-a sa ostatkom, ali ima ko može :)

Ovo je onako grubo, kao neka mala smernica pa možda nešto "izraste" iz toga :)

 

03-1.gif

 

02-2.gif

 

01-2.gif

 

možda bi ova poslenja bila lepša da je drugačija kombinacija boja... crveni okvir bela podloga i tako...

i možda je malo gej ovo srce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Meni je ova sa srcem najjaca. Mozda ce malo da me zezaju u kraju kada je vide ali nema veze  :D Slazem se da nema potrebe da ima BJB logo na sebi,masas motociklista nema veze sa BJB. Svidja mi se ovo "drug na drumu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

sad okačih ovo i gledam kako je na trećoj loše iskorišćen prostor...

 

možda ovako nešto... nemam pojma, sada sam se zbunio, meni se ni jedna ne sviđa...

 

 

04-1.gif

 

04-crno-belo-1.gif

 

04-crno-belo-crveno-1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Meni je ova sa srcem najjaca. Mozda ce malo da me zezaju u kraju kada je vide ali nema veze  :D Slazem se da nema potrebe da ima BJB logo na sebi,masas motociklista nema veze sa BJB. Svidja mi se ovo "drug na drumu".

 

isprati temu lepo, makar prethodne dve tri stranice, bilo je reči o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da ne citiram. Gosn Vidik, kao najstariji među nama i sigurno sa kilometara na motoru ko svi mi zajedo i to mahom po gradu, dao je opet predlog da bi možda srce bilo zgodno da bude znak i raspoznavanja i  upozoravanja. Uz znak jednakosti između siluata auta i motorcikla  simbolizovao bi preko potrebnu nam ravnopravnost i poštovanje. I jedanom od mlađih i vrednijih članova Maxi se sviđa ideja. Možda bi ovaj dizajn omogućio da napravimo simbol koji nije ko saobraćajni znak  a dovoljno jedostavan i svima simpatičan i koji omogućava da se umetnički lepo stilizuje da estetski bude kako treba. Dodavanjem teksta ala beba u kolima, motorista u kolima,  se postiže mogućnost da jednim udarcem imamo 3 muve, međusobno prepoznavanje  motorciklista, isto kapiranje od ostalih vozača uključujući i tupace a ujedno postižemo efekat bezbednosti apelujući na jednakost motora i auta. Ostala bi četvrta stvar a to je logo BJB koji bi ja ukomponovao tako da stoji van srca, ako ga usvojimo, da izgleda ko celina a opet da se može jednostavno iseći i staviti bez njega za oni koji neće da se poistovećuju sa nama, ili pak da metu na isti način neki svoj logo. Mislim da bi ovo moglo da bude udovoljenje svih zahteva koje smo ovde izneli pa čak i oprečnih, ko moj i Bokijev recimo. Pjađo klub ima recimo srce u svom znaku.

 

Da malo obrazložim. Ja sam motordžija od prošle sezone i sve gledam sa oba aspekta, kao motordžija i šta mi je srcu drago i ko automobilista tražeći  što bolju bezbednost od moja 4 točka. Mi kombinovani vozači mnogom realnije sagledavamo sitaciju jer smo svesni svih opasnosti i nedostataka sa obe strane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

  To što sam predložio, odnosi se samo na "nalepnice bezbednost". To dvoje treba razdvojiti, jer ove za prepoznavanje su za bajkere, a ove za bezbednost su za glupane koji trebaju da razmiljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja po Gosn Đure Vidika izneo ideju a sad otišo suprotno njemu. Citiram njegov post na temi nalepnice bezbednost pa da malo debatujemo. Nemam ništa protiv ni dve.

 

"  Trebalo bi odvojiti bezbednost od prepoznavanja. Na ovima "bezbednost" nebi trebalo stavljati bilo kakav tekst jer treba vremena da to vozači u prolazu primete i pročitaju. Teško čitaju i mnogo veće i uočljivije stvari pored i oko sebe. Dao sam predlog, ideju da se stave  silueta motocikla i silueta automobila ( kao u saob.znaku zabranjeno preticanje), a između njih veliki znak "=". Sve to bi bilo u ramu(okviru) u obliku srca ili jabuke, a sve u bojama koje su naj jednostavnije i automatski jeftinije za izradu. Poenta je da onaj koji to uoči nema šte da čita, već razmišlja (ako hoće i ima čime). Ovo je moje mišljenje i nikoga ne obavezuje. Nisam obučen na kompu dato nacrtam, a i nemam nikoga ko bi to mesto mene mogao učiniti. Hvali i izvinjenje za smaranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

A sta ste zapeli sa tim textovima i logo-ima?

najbolje na da napisete : "ja vozim motor"

jbt

 

sta fali ovome?

ne mora nista da se pise sve je jasno

post-1479-12879093269409_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Maxxo ovaj drugi trougao mu dodze neki kompromis..ima svega od trazenih stvari..

 

Samo jos da se poradi na silueti ;)

 

I uglovi sigurno moraju biti ostri zbog secenja..

 

Pablo, ima li tog sastanka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja