Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

onda napravi od plocevine recimo 10mm i na krajeve zavari dve cevcice  koje ti odgovaraju i  sa ove prebaci biksnu ili lezaj sta je vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Jos jedno moje javljanje sa terena...

 

Napravljena cevka kroz koju prolazi osovina i ucvrscuje je za ram sa zadnje strane agregata, a napravljeni su i zadnji nosaci agregata. U petak ide montaza. Obzirom da je metoda "probe-i-greske" ili empirijska najbolja za ovakve stvari, odlucio sam da za sada ne diram polugu (linkage) nego da montiram i njene drzace za ram (koji su odavno napravljeni) pa na osnovu toga da odredim visinu makine, napravim gornju plocu koja ce biti zavarena za ram i u koju ce se usrafiti amortizer. E kad to namestim, onda testiramo hod zadnje viljuske. Kod 900rr (od koga je zadnja viljuska) je to 125mm a kod vfr800 (od koga je amortizer i rep) je to 120mm. Ako dobijem i pribliznu vrednost u nekoliko mm (a izgleda da hocu sa ovim sistemom) onda ne diram polugu. Ako ne dobijem, onda cemo praviti novu polugu. Prosto kao samar za vrat.  ;D

 

Salu na stranu, ovo je opis sta predstoji. U petak postavljam nosace agregata i srafim isti i fiksiram u konacni polozaj (u kome je vec sada ali obezbedjen sa "samo" 4 srafa a ne sa 6  ;D), varimo nosac za polugu amortizera (linkage) i onda se vadi mera za gornju plocu amortizera.

 

Kad to odradim idu slike ovde, a onda pravimo dramsku pauzu jer u subotu na sabajle odosmo Negrita i ja na zasluzeni odmor!

 

I ja jedva cekam da se vratimo i da nastavim sa radovima, ali ovo nam je preko potrebno.  ;)

 

Ostaje za posle odmora: zavariti plocu na ram i montirati amortizer, odrediti konacnu visinu repa i zavariti isti na ram, zavariti nosac rezervoara, probusiti rupe u trouglu za nosace volana i postaviti volan, napraviti nosac fara i migavaca, izvuci instalaciju, isprobati masinu, rastaviti sve to i ram na farbanje a masinu u poliranje. Praviti izduvne grane (prohrom  ;D), sajle, ovo, ono, gomila sitnica...

 

Uh, i ovo malo kose na glavi mi se podigne od toga sta sve treba uraditi. Ostaje posle krupnih stvari i gomila sitnica (a zaboravio sam obradu nosaca zadnjeg lancanika na glodalici da se dovede u osu sa prednjim) koje ce oduzeti dragoceno vreme.

 

Bar se iskreno nadam da cemo se videti ako ne pre onda sigurno na Dedamrazijadi  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Meni se cini da ce na kraju biti:Riknula baba na porodjaju. :o ;):D ;D

 

Dam ti ja riknulu babu, jezik pregrizo...  >:(

 

Stigli sa odmora, gomila stvari koja ceka da se zavrsi, mislim da cu kasnije u garazu. Na dan kada sam trebao da spavam radi putovanja i duge voznje smo varili nosace agregata i amortizera...  ;D

 

Idu i slike danas, nadam se da cu stici...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

:o

 

Radimo danas ceo dan, polako, stavili ga na svoje tockove....

 

posle slike...

 

EDIT: Upravo poce kisa, a taman smo montirali rezervoar, rep, sediste, topove u privremeni polozaj radi provere sa funkcionalnog i estetskog aspekta. Kako smo od jutros u garazi i izvarili gornju plocu - nosac amortizera, postavili amortizer, atestirali ponasanje masine sa opterecenjem od 210Kgr zive vage i bili zadovoljni - izvaren je gornji nosac amortizera u konacni polozaj. Clearance je odredjen na nekih 135-140mm. Nakon toga su napravljena ojacanja koja su zatim izvarena na plocu amortizera i pusten je pun var celom duzinom ploce kojom je postala integralni deo rama.

 

Zatim je montiran ostatak konstruktivnih delova - rezervoar, rep, sediste, plastika, topovi, ... i sada je u beta izgledu. Taman sam krenuo da ocenjujem visinu repa i dolazim do konacne dimenzije - poce ovo djubre od kise i pokupismo alat i napravismo razlaz za danas.

 

Idu i slike uskoro, znam da ste nestrpljivi, ali ja sam nestrpljiviji od svih vas pa polako...

 

Pozz. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Slika 01... Gornji trougao viljuske, pravljen!...

 

MTJsP_01gornjitrougao.jpg

 

 

Slika 02... Izgled trouglova spreda, treba jos da se doradi ali...

 

60WVr_02trougloviviljuske.jpg

 

 

Slika 03... Nosaci agregata od napred... neobradjeni do kraja...

 

Qtz6c_03nosaciagregatanapred.jpg

 

 

Slika 04... Jos jednom nosaci neobradjeni...

 

gbGbc_04nosaciagregataponovo.jpg

 

 

Slika 05... Desni nosac agregata, nije do kraja zavaren, samo zahevtan i neobradjen...

 

UDDce_05desninosac.jpg

 

 

Slika 06... Levi nosac agregata...

 

xxXxJ_06levinosac.jpg

 

 

Slika 07... Zadnji nosac agregata, debelozidna pocinkovana cev u meri prethodnih nosaca, postavljene caure za postojecu osovinu i na nju navareni nosaci novog agregata...

 

aYT0A_07zadnjinosac.jpg

 

 

Slika 08... Slikano od agregata, ploca gore veza sa ramom, na nju sa donje strane navareno kuciste gde je smesten gornji kraj amortizera i sve ojacano, nije konacan var. Sa gornje strane ove ploce montiramo rep na slican nacin...

 

4SWt3_08plocaiamortizer.jpg

 

 

Slika 09... Priblizan izgled, rep nije ni centriran ni pricvrscen kao ni rezervoar, ali je to sledece...

 

d3CUn_09ceo.jpg

 

 

Slika 10... Jos jednom projekcija izgleda u bliskoj buducnosti...

 

NhNFT_10ceoopet.jpg

 

 

Izvolte slike...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

o bre "baba"  poprima izgled "devojke".... mada si ti ovo varovi malo sicusni nadam se da si ih posle pojacao....  ;):) :)

svaka cast na trudu bice to lepa "Devojka"  :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

o bre "baba"  poprima izgled "devojke".... mada si ti ovo varovi malo sicusni nadam se da si ih posle pojacao....  ;):) :)

svaka cast na trudu bice to lepa "Devojka"  :D:)

 

Varovi na slikama 5, 6 i 7 su su stvari samo "zahevtani", odnosno sluze da se ucvrsti u konacan polozaj. Na slici 8 jedino ima tackasti var koji je ucvrstio vertikalu na plocu, a u uglu je var celom duzinom sa spoljne strane (ne vidi se, ovo je unutrasnja). Nijedan var nije konacan, samo je pricvrsceno. Kada dovedemo sve u konacnu dimenziju, onda ce sve da se rasturi u najsitnije delice, izvare svi sastavi kako treba (pun var celom duzinom), da se ispeskira ceo ram i na farbanje. Onda idemo u zezanje sa sastavljanjem... Dotle, ostavljamo lagano sastavljenu konstrukciju, ukoliko dodje do promene bilo koje vrste, neuporedivo lakse je obrusiti i ukloniti hevt mesta nego cele varove, zar ne?

 

Tako da je to i odgovor na tvoju konstataciju da se nadas da sam ih ojacao. Ovo su danasnje slike, nisu ojacani ali je u planu  ;D

 

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Au, svidjaju mi se ovi odzaci koji ce da grme ispod dupeta! Extra!  :D

 

Nema od toga nista,odzaci su originalni,znaci po PS-u. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

U nasem narodu je odomacena uzrecica: "majstor ne laze, majstor odlaze" pa je tako i kod mene...

 

E sada, ovo ipak nije sezona monsunskih kisa i parenja kengura u pitanju nego jednostavno majstor - varilac radi covek izolaciju na kuci sam. Kako radi do popodne na poslu, nakon toga radi izolaciju, pustio sam coveka da radi. Znam kako je kad je `ladno (i mene ceka izolacija ali nikako) pa nek iskoristi covek ovo vreme bez kise da mu zima bude toplija. Nema dlake, a i da je ima ja bi to pljunuo, nisam gadljiv. ;D

 

Ovih dana varimo rep, Boze zdravlja sutra stize volan sa nosacima pa cu imati i sa cim da se zezam...

 

;D ;D ;D

 

Stay tuned...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja