Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jesi li mozda cackao sta oko rama, ova prednja viljuska na slici mi djeluje ispruzena(choperski) ? Sretan rad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Svidja mi se prerada,ali mi se na svidja izduvna grana koja je u donjem delu bas pod pravim uglom!Mislim da ce da gusi motor i da se crveni samo tako.Mozda bi trebao da je prepravis,ali probaj pa vidi!Sretan rad! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Jesi li mozda cackao sta oko rama, ova prednja viljuska na slici mi djeluje ispruzena(choperski) ? Sretan rad!

 

Ne bi rekao....sve starije honde imaju takav vrljav ugao viljuske,kod mene na vfru isto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Preselili ste li se?

 

:moto3::moto3::moto3::moto3:

 

Kući smo mi odavno.....

 

Ram nisam čačkao ništa, osim što sam odsekao kompletan rep...

 

Izduve smo sastavljali sa gotovim lukovima na 90, videćemo kako će se pokazati u praksi... prepravka se svodi na relativno lagan posao jer je tako napravljeno da se relativno lako demontira.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Izvini sto pitam, ali jel nije bilo lakse da si jednostavno kupio VFR 800, npr. slupan i preradio ga, cini mi se ovde od babe ne ostade nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

@Ivan K...

 

Da je bilo parica, ne bi pao VFR nego neka CB1000F... sada je malo kasno...

 

LM, evo dileme: hocu malo da podignem volan. Gornji trougao viljuske sam napravio od neke legure Al, super izdrzljive kako mi je preneto. Tu bih urezao u taj trougao sa gornje strane n1avoj za srafove koji ce pricvrstiti drzace volana. E, sada ide dilema: podigao bih to sve malo u vis. Na pamet mi pada da uzmem duze srafove, da od prohromske cevi malo sire od srafa isecem 4 komada po, recimo, 7cm, mislim da ce biti dovoljno, a onda usrafim nosace volana tako sto cu izmedju trougla i nosaca postaviti cevi koje ce ujedno da budu i odbojnici. Nadam se da nisam konfuzan.

 

Da li je to pametno resenje ili postoji pametnije (a verovatno i bolje)? Ajmo, misljenja....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Izvini sto pitam, ali jel nije bilo lakse da si jednostavno kupio VFR 800, npr. slupan i preradio ga, cini mi se ovde od babe ne ostade nista...

 

Da je kupio serijski motor uopšte ne bi bilo zanimljivo :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bilje ti je da od punog f napravis debelozidnu cevku znaci samo da probusis rupu i proturis sraf ako stavis cev tanak je zed mala povrsina naleganja,klackace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

I ja sam se nosio mislju da to bude puna cev.... pronadjoh i sestougaone.... ima materijala za zezanje....

 

Mada moze da se nadje i recimo fi10mm sa zidom od 2mm sto i nije tako lose....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da je malo da zid bude 2 mm, na 70 duzine se javlja poveci moment sile, a trokut legura Al ! Malo, malo pa ces morati da dotezes, Mislim da to treba napraviti na strugu iz jednog komada [ne cev sa srafom] sa min. navojem M 10. Pozdrav i cestitke za entuzijazam i dosadasnje radove. Ako mogu da pomognem, javi se PP, i ja sam prepravljao boul d"or 750 i jos uvek je vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Premerio sam nosace za volan koje sam kupio. Sirina im je 30mm, duzina 57mm a razmak izmedju rupa je nekih 35mm. Srafovi stavljeni za ucvrscivanje su nekih m7 (nisam imao nonijus kod sebe ali mi je blize 7 nego 8). \

 

Nisam jos siguran da cu podizati volan, razmisljam o tome.

 

Inace, danas sam se malo igrao po garazi, cistio varove i dosao do sledece faze:

 

sklapanje u konacan polozaj svih segmenata, pa kad to uradim ide razvlacenje instalacije. Idemo dalje...

 

@mikamoto: hvala za ponudjenu pomoc, daj neku sliku tvoje masine ovde....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kad vec radis instal. predlazem da stavis elektro-ventil za benzin [od plinskih uredjaja za auto] jelvakuum slavina sa starom membranom ume da zakaze, ovako cim skines kontakt nema prelivanja. Na rezervoaru mozes ostaviti slavinu zbog rezerve. Vidim da razmisljas o K-N filterima, ja ih imam, ali sam morao da rajbujem dizne za skoro 30%, pa razmisli. A evo i moje mashine post-28197-0-70855800-1364590640_thumb.jpg Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kad vec radis instal. predlazem da stavis elektro-ventil za benzin [od plinskih uredjaja za auto] jelvakuum slavina sa starom membranom ume da zakaze, ovako cim skines kontakt nema prelivanja. Na rezervoaru mozes ostaviti slavinu zbog rezerve. Vidim da razmisljas o K-N filterima, ja ih imam, ali sam morao da rajbujem dizne za skoro 30%, pa razmisli. A evo i moje mashine post-28197-0-70855800-1364590640_thumb.jpg Pozz

Video ovo prosle godine u Plani... Odlicna je, a kako lepo "peva" :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

post-28197-0-70855800-1364590640_thumb.jpg

 

 

Ufff svaka cast druze :takoje: Jel to rezervoar sa Bandita 400 ?

 

 

Skidam kapu za preradu,stvarno si maher :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

post-28197-0-70855800-1364590640_thumb.jpg

 

 

Ufff svaka cast druze :takoje: Jel to rezervoar sa Bandita 400 ?

 

 

Skidam kapu za preradu,stvarno si maher :care: Hvala za cestitke! Rezervoar je Yamaha FZR 1000, dno prepravljano tj. pravljeno novo. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Lep rad, nema sta. Lepo izgleda.... cudo te nisam video, vidim da je SP registracija.... ali retko i obracam paznju na druge masine...

 

Inace, planirao sam elektro ventil za gorivo, ali sam do sada na to vec zaboravio, dobro si me podsetio. Hvala.

 

Sto se tice K&N filtera, to sam vec pazario, i to dva para sa po dva ulaza u karburatore, to su jedini koji mi odgovaraju. Medjutim, morao sam zbog duzine kupe da pomeram ceo agregat u ramu u odnosu na prvobitnu postavku, pa sam to zavrsio pre dve nedelje.

 

Imam jednu dilemu: da li da sastavim komplet masinu, ofarbam sve pa onda razvucem instalaciju ili da razvucem instalaciju pa tek onda da farbam? Prihvatam sve savete koji imaju dobro obrazlozenje.

 

Hvala i pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo da se zahvalim za pohvalu moje masine. Sad videh da si iz Mladenovca i skontam da mi je Vlada Rajic pricao o nekoj prepravci Buldorke, ali se na tome i zavrsilo. Ja sam vrlo cesto u Ml. pa se nadam da cemo se uskoro i upoznati. Sto se redosleda farbanje-instalacija tice to odluci sam, najbolje znas sta ugradjujes od drugih motora i kolike su prepravke !? Ja sam prvo radio farbanje ( Vlada ga je i farbao), ali sam koristio 80 % postojece instalacije. U principu je sve jedno,jer radovima oko instalacije neces ostetiti nista, eventualno ako bude nekih privaraka tipa nosaca, drzaca. . . Vidim da se pitas kako zatvoriti rupu izmedju rama i rezervoara. Ija imam isti problem,mada mi je poklopac ventila poliran. Covek mi radi kozne torbice po meri, pa cemo videti. Zajedno smo napravili model od kartona, mislim da ce biti O.K. Ne znam samo kako bi se koza uklopila u koncept tvog motora. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

@mikamoto: Ima Vlada moj broj telefona, danas smo se sreli, rekao sam mu da je otvoren poziv na kafu, pa kada si u varosi - zvrcente i tu smo..... (samo ako mogu da pobegnem od dece :-))

 

I ja sada nesto premisljam da prvo uradim i farbanje i konacno sklapanje, a posle ako ustreba negde da se doda neki nosac kablova i slicno, mislim da nece biti problem. Takodje, samom instalacijom nema grubih radova pa da se osteti farba.

 

Za rupu napred ispred rezervoara imam neku ideju, moram samo da vidim kada tu upakujem bobine koliko cu mesta imati.... ali mislim da pije vodu. Ne bih sve da otkrivam sada, kada definitivno odlucim - bice i slika...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ajde da se osvezim sa informacijama. Malo sam stagnirao jer sam u svojih slobodnih 15 minuta dnevno pravio deci konstrukciju za ljuljaske, ide lepo vreme....

 

Karburatori su odvojeni od agregata, jedva. Skinuo sam selne kojima su bili pricvrsceni za agregat, odnosno za one produzetke koji idu u agregat (kako se zovu ti kanali, imaju svi sraf za prikljucivanje vakummetra za stelovanje, ne znam), medjutim nisu hteli da se skinu odatle. A na tim produzecima su inbus srafovi ali dva na 2. i 3. cilindru imaju tesko dostupan unutrasnji sraf (sa donje strane i skoro mu je nemoguce prici obicnim imbusom jer smetaju karburatori) pa sam jedan nekako i uspeo da odsrafim ali drugi ne, ali sam odvojio karburator sa tog produzetka i skinuo. Karburatori kod majstor Mike (Mikamoto, hvala Miko na pomoci), ocekujem ih sredjene u sredu.

 

Prvo sam rupe na agregatu zapunio krpama, a onda sam ga isprskao sa nekim shklj sredstvom koje sam pazario pre 2 godine u jednoj lokalnoj prodavnici delova sa preporukom. Sredstvo proizvodi firma iz Mladenovca. Roze je boje. LM, naprskao sam agregat i sutradan uvece dobio samo prljav agregat roze boje. Kada probam mokrom krpom da ocistim - dobijem skoro istu kolicinu prljavstine kao i pre prskanja, samo bez roze boje. Onda lepo uzmem Axel Sgrasso, zuti, najbolji, naprskam agregat sa njim, posle 10-ak minuta razvucem crevo (a sve se to desava oko 22:30) jer perionice ne rade, pa sa bunara najjacim mlazom koji imam na crevu isperem ceo agregat. I za taj postupak sam vise nego zadovoljan. Slike su u mobilnom, nisam jos preneo u racunar. Stizu kad i ja stignem da ih prebacim.

 

Nastavljam sa sklapanjem cim stignu karburatori. Onda idemo dalje. Bice i slika....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da ne bude samo na prici....

 

Slika 1.... agregat slikan sa zadnje strane pre pranja....

 

post-338-0-99007400-1366750817_thumb.jpg

 

Slika 2.... agregat naprskan sa "super odlicnim" roze sredstvom za pranje koje ne treba kupovati.....

 

post-338-0-83148900-1366750833_thumb.jpg

 

Slika 3.... nosaci agregata sastavljeni radi istovremene obrade, grubo iseceni....

 

post-338-0-21374700-1366750850_thumb.jpg

 

Slika 4.... nosaci agregata posle obrade.....

 

post-338-0-90021200-1366750859_thumb.jpg

 

Slika 5.... razlog ometanja rada na motoru....

 

post-338-0-64524200-1366750872_thumb.jpg

 

 

Slike oprane masine kada stignu karburatori..... i kada krene sastavljanje.....

 

Dotle - pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Opet ja...

 

Malo sam se potrudio da ugrabim vreme kada deca zaspe uvece, pa pospremim sta imam i onda oko ponoci krecu radovi....

 

Slika 1.... Mikamoto je zavrsio ciscenje karburatora (HVALA MIKO!!!), a ja krenuo u vracanje istih. Prvo sam montirao sve sto treba na kako-tako opran agregat....

 

post-338-0-19650600-1367621403_thumb.jpg

 

Slika 2.... postavljeni karburatori....

 

post-338-0-86841600-1367621501_thumb.jpg

 

Slika 3.... a onda sam vratio i ram....

 

post-338-0-65550100-1367621550_thumb.jpg

 

Slika 4.... postavljen nosac napred sa preuredjenom starom maskom....

 

post-338-0-39954000-1367621575_thumb.jpg

 

Slika 5.... izgled preradjenih i montiranih zadnjih nosaca....

 

post-338-0-31890500-1367621607_thumb.jpg

 

Slika 6.... montiran ram, agregat na mestu....

 

post-338-0-31047600-1367621642_thumb.jpg

 

Slika 7.... mali hladnjak je dobio svoj nosac (na staroj masini nije ni postojao mali hladnjak), samo sto ce dobiti i najverovatnije ukras napred, ali o tom po tom....

 

post-338-0-34457800-1367621678_thumb.jpg

 

Slika 8.... a onda sam se razigrao jedne noci i ostao do prekasno, ali sam montirao zadnji tocak, amortizer, prednji tocak sa viljuskom, trouglove, .... dobijamo polako na konceptu....

 

post-338-0-12177600-1367621802_thumb.jpg

 

Verovatno cu pokusati i sutra uvece da dograbim malo vremena za rad, do narednih slika ostajte u zdravlju i srecni vam praznici.....

 

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja